Sayfa 1/2 12 SonSon
31 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 2006 GP dizel bu fiyata alınır mı sizce?

ARMAĞAN ÖZMEN
    armi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 22

Teknik Konu 2006 GP dizel bu fiyata alınır mı sizce?

Öncelikle arkadaşlar hepinize merhabalar, aranıza yeni katıldım. Umarım güzel paylaşımlarda bulunuruz

Soruma gelince,

Bir arkadaşımda 2006 model tek kapı Grande Punto 1.3 M.Jet Active araba var. Aracını satmak istiyor bana teklif etti sana 14.000'e vereyim diyor.

Araç çok temiz değil ama çok haşatda değil. 120 bine gelmek üzere.Kaportasında 1-2 ufak işi var KASKO'dan kendisi yaptıracak. Kısaca 120 bindeki araba normal olarak neyse bu da öyle bir araba.

Onun dışında lastiklerinin değişmesi gerek ve 120.000 bakımına girmesi gerek. Onun dışında bir problemi olmayan, yetkili servisinde bakımları yapılmış ciddi kazası olmayan bir araç. Lastikleri ben bakım masraflarını arkadaşım karşılayacak bu arada

Bu paraya sizce bu araca girilir mi yoksa başka seçenekleri mi değerlendirmeli? Yorumlarınızı bekliyorum.

mustafa çelik
    aslam0740 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Burdur
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 185

bence biraz daha üstüne koy 4 kapılı olanından alın derim 2 kaplı olan hemen satılmıyor. 4 kapılısınında 16500 gibi bi paraya alabilirsin.

ERSOY BAYDEMİR
    MRFEE mrfee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 100

Hiç yaklaşma bile elinde kalır
    120 bin bakımı ağır bakım masraflı
    tek kapı olması

Cemal KÖYLÜOĞLU
    C(C)K cck1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 570

Alıntı aslam0740 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence biraz daha üstüne koy 4 kapılı olanından alın derim 2 kaplı olan hemen satılmıyor. 4 kapılısınında 16500 gibi bi paraya alabilirsin.

pardon 16.500e dizel punto nerden bulacaksın merak ettim acıkcası...

ARMAĞAN ÖZMEN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Bakımını arkadaşım yaptıracak. Dolayısıyla 120 bin bakımını ben vermeyeceğim. Ben sadece 4 tane lastik alacağım. Yukarıda da yazmıştım bunu.

Aracın tek kapı olması aslında satım aşamasında sıkıntı olsa da binerken keyifli olur diye düşünüyorum : )

Alıp almama konusunda kararımı sizler belirleyeceksiniz arkadaşlar. Sonuç olarak almalı mıyım ? Eğer bunu almazsam 14.000 civarına başka ne alabilirim(dizel olarak)onu da bilmiyorum?

Cemal KÖYLÜOĞLU
    C(C)K cck1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 570

Alıntı armi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bakımını arkadaşım yaptıracak. Dolayısıyla 120 bin bakımını ben vermeyeceğim. Ben sadece 4 tane lastik alacağım. Yukarıda da yazmıştım bunu.

Aracın tek kapı olması aslında satım aşamasında sıkıntı olsa da binerken keyifli olur diye düşünüyorum : )

Alıp almama konusunda kararımı sizler belirleyeceksiniz arkadaşlar. Sonuç olarak almalı mıyım ? Eğer bunu almazsam 14.000 civarına başka ne alabilirim(dizel olarak)onu da bilmiyorum?

Bence 14bine Grandepunto bulamazsın tek kapı bile olsa... bana vereceğın parayı düşünerek mantıklı geliyor...

ERSOY BAYDEMİR
    MRFEE mrfee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Kar Beyaz
    Edilen teşekkür: 100

Pardon ben farketnmemişim
    valla tek kapı sıkıntı olmuyorsa al derim .
    Ancak sen tek kapı düşünen bir kişi olarak dizel yerine benzinli bir şey baksan daha iyi olmazmı.

ARMAĞAN ÖZMEN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Alıntı mrfee Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Pardon ben farketnmemişim
    valla tek kapı sıkıntı olmuyorsa al derim .
    Ancak sen tek kapı düşünen bir kişi olarak dizel yerine benzinli bir şey baksan daha iyi olmazmı.
    Hocam benzinin litresi en son 4 TL'yi geçmişti. Şu an ne kadar bilmiyorum. O yüzden benzinli hiç düşünmüyorum.

LPG diyeceksiniz, olabilir tabi ama orjinal olsun ve az yaksın istiyorum.

Benim merak ettiğim husus tek kapıda olsa dizel G.punto Active 75 Bg'lik modele -piyasayı bilmediğimden soruyorum- 14.000 verilir mi? Eğer verilmez derseniz piyasası ne kadardır?

Bana da @cck1 arkadaş gibi mantıklı gibi geliyor bu fiyat.

Onun dışında aracı alırken dikkat etmem gereken, bilmem gereken neler var?

Teşekkürler...

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

14000 e herşekilde alınır bakımıda karşılıyormuş 4 lastik dediğin 400e rahat iyibirşey alınır bence kaçmaz çocuk filan yoksa 2 kapının dezavantajıda çok yok.al kaçırma tanıdıktan almanda + avantaj.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ARMAĞAN ÖZMEN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Alıntı Honor COOPER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    14000 e herşekilde alınır bakımıda karşılıyormuş 4 lastik dediğin 400e rahat iyibirşey alınır bence kaçmaz çocuk filan yoksa 2 kapının dezavantajıda çok yok.al kaçırma tanıdıktan almanda + avantaj.

Aslında duymak (okumak) istediğim mesajlar böyle aslında Bende aranıza katılmak istiyorum zira : ))

Çocuk yok şimdilik. Sadece hanım ve ben kullanacağız. İki kişiye de hayli hayli yeter.

Bir aksilik olmazsa önümüzdeki hafta alacağım arabayı.

Sonra da bol bol sizleri meşgul ederim artık. Yapmak istediğim 1-2 şey var çünkü. Öncelikle lastik seçimi, pasta-cila, film, çok gürültülü bir araç o yüzden ses yalıtımı o da olmasa ses sistemi konusunda özellikle yardım isteyeceğim sizlerden.

Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar...

Sancar Sönmez
    StarJet Dynamic 1.4 95Bg. piankhy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 25

Alıntı armi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında duymak (okumak) istediğim mesajlar böyle aslında Bende aranıza katılmak istiyorum zira : ))

Çocuk yok şimdilik. Sadece hanım ve ben kullanacağız. İki kişiye de hayli hayli yeter.

Bir aksilik olmazsa önümüzdeki hafta alacağım arabayı.

Sonra da bol bol sizleri meşgul ederim artık. Yapmak istediğim 1-2 şey var çünkü. Öncelikle lastik seçimi, pasta-cila, film, çok gürültülü bir araç o yüzden ses yalıtımı o da olmasa ses sistemi konusunda özellikle yardım isteyeceğim sizlerden.

Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar...
    Arkadaşım sıfırdan beri tek kapılı Punto kullanıcısı olarak tek kapı alma derim. Ben de alırken babam da dahil olmak üzere herkes tek kapı alma demişti ama ben kimseyi dinlemedim aldım. Hiçbir avantajı olmadığı gibi çok dezavantajı var,

- Tek kapı olduğu için aracı satamıyorsun (ben kaç aydır uğraşıyorum. Diyeceksin daha yeni alıyorum neden satayım ama zaman o kadar çabuk geçiyor ki, bir bakmışsın satmak istiyorsun. Ya da Allah göstermesin acil bir durumda yine dezavantajlı. Artı değer kaybı da 4 kapıya nazaran çok daha fazla.

- Bizim Punto'ların tek kapısı çok kullanışlı değil. Koltuklar öne doğru çok fazla yatmadığı için iniş-binişler çok sıkıntılı (Ben de eşimle iki kişiyiz ama sırası geliyor arkaya oturulması gerekiyor)

- Tek kapılı Punto'larda arka camların kelebek şeklinde olsa da açılmıyor oluşu, ve cam çizgisinin çok yukarıda olması arkayı epey bir kasvetli yapıyor.

- Sportif gözükmesine gözüküyor ama öyle gitmedikten sonra sadece görüntü diyorum.

- Bütün tek kapılı araçlarda olduğu gibi emniyet kemerleri çok geride. Her bağlayışında resmen işkence çekiyorsun arkaya iyice dönmen gerek.

- En önemlisi hiç kullanışlı değil, her zaman arkada iki kapının olması daha iyi.

Kısaca 6 yıldır tek kapılı bir Punto kullanıcısı olarak tek kapı alma önerimi tekrarlıyorum. Üç beş fazla ver, daha az km yapmış 4 kapılı bir tane al derim.
    StarJet Dynamic 1.4 95Bg.

13. Bu mesajı için 2 kişi piankhy'ye teşekkür etti:

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Alıntı piankhy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım sıfırdan beri tek kapılı Punto kullanıcısı olarak tek kapı alma derim. Ben de alırken babam da dahil olmak üzere herkes tek kapı alma demişti ama ben kimseyi dinlemedim aldım. Hiçbir avantajı olmadığı gibi çok dezavantajı var,

- Tek kapı olduğu için aracı satamıyorsun (ben kaç aydır uğraşıyorum. Diyeceksin daha yeni alıyorum neden satayım ama zaman o kadar çabuk geçiyor ki, bir bakmışsın satmak istiyorsun. Ya da Allah göstermesin acil bir durumda yine dezavantajlı. Artı değer kaybı da 4 kapıya nazaran çok daha fazla.

- Bizim Punto'ların tek kapısı çok kullanışlı değil. Koltuklar öne doğru çok fazla yatmadığı için iniş-binişler çok sıkıntılı (Ben de eşimle iki kişiyiz ama sırası geliyor arkaya oturulması gerekiyor)

- Tek kapılı Punto'larda arka camların kelebek şeklinde olsa da açılmıyor oluşu, ve cam çizgisinin çok yukarıda olması arkayı epey bir kasvetli yapıyor.

- Sportif gözükmesine gözüküyor ama öyle gitmedikten sonra sadece görüntü diyorum.

- Bütün tek kapılı araçlarda olduğu gibi emniyet kemerleri çok geride. Her bağlayışında resmen işkence çekiyorsun arkaya iyice dönmen gerek.

- En önemlisi hiç kullanışlı değil, her zaman arkada iki kapının olması daha iyi.

Kısaca 6 yıldır tek kapılı bir Punto kullanıcısı olarak tek kapı alma önerimi tekrarlıyorum. Üç beş fazla ver, daha az km yapmış 4 kapılı bir tane al derim.
    Kesinlikle doğru katılıyorum

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

bence o fiyata gidip bomboş hatta klimasız clio alacağına punto iyidir derim ben..

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

o fiyat bana çok uygun geldi bir sorunıu olmadığından emin misiniz...

Sertaç Sertaç
    smartmavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 445

Sen almazsan ben alayim

Umut K.
    Seat İbiza 1.2 TSİ DSG sundown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 242

Yahu anlamıyorum 14.000 gibi bir rakama gp kalitesin de bir başka araç daha alınabilir mi? 2004-05 palioları o fiyata satıyorlar arkadaşlar biraz gerçekçi olalalım. ben olsam o fiyata kaçırmazdım. tek sıkıntı aracın km si bence.
    " Mazeret zayıfların silahıdır. Bahaneler daha çok batmak için iyi bir yöntemdir. Akıllılar buna başvurmaz"
    Osman PAMUKOĞLU

ARMAĞAN ÖZMEN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Herkesin yorumları içi ayrı ayrı teşekkür ederim arkadaşlarım...

Ama fikir birliğine varamadık sanırım

Ya Mercedes C 200 '95 model falan alacağım ya da Hyundai Getz veya Clio, sayenizde ama : ) Kızmaca yok...

Bende kararsızım aracın tek kapı olması tek hanikapım. Çevreden araç bakcam neyi temiz bulursam onu almaya kara vereceğim.

Demekki GP tek kapı dizel de olsa tek şansım değil bu paralara..

Herkese teşekkür ederim tekrar. farklı fikirleriniz varsa açığım.

ismail DEMİRCİ
    Bravo07 style07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    07 ACY 50
    Edilen teşekkür: 188

fiyat normalin altında arçta bir sorun olmamasına dikkat edin bana o fiyatı söyleseler açıkçası şüphe ederdim ama siz tanıdık dediniz sanırım onun için bişey söyleyemeyeceğim.
    SPORTS STYLE 1.6 MULTIJET 120 HP +(SAFETY PLUS KIT,ASSIST KIT,SKYDOME,XENON FARLAR VE FAR YIKAMA SİSTEMİ)

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ARMAĞAN ÖZMEN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı

Tekrar merhabalar arkadaşlar,

arabayı aldım ama buraya yazmayı unutmuşum, aldım Punto'mu sonunda : ))

Yaklaşık 1 ay boyunca bir çok arabaya baktım. 18 bine kadarda bütçeyi arttırdım ama içime sinen güzel bir araba bulamadım.

14 bine aldım aracı tek zaruri masrafım lastik değişimi olacak. Onu da bu Cumartesi halledeceğim.

Piyasada ne dandik arabalara ne paralar istiyor görseniz inanamazsınız. Ayak üstü adam kazıklamaya çalışıyorlar. Benim durumumda mantıklı bir karar verdiğime inanıyorum.

Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar, iyi forumlar.

eski puntocu yeni lineacı
    halils2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1276

hayırlısı olsun verdiğiniz fiyat puntoya göre gayet iyi umarım aracı kullanırken sıkıntı yaşamazsınız keyili sürüşler

Sayfa 1/2 12 SonSon