Sayfa 1/3 123 SonSon
48 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: LPG lemeli mi ? LPG lememeli mi?

mesut eyvaz
    mesut eyvaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Edilen teşekkür: 34

Standart LPG lemeli mi ? LPG lememeli mi?

1.4 fire motorlu evoma lpg taktırmayı yiden iyiye düşünmeye başladım. Tecrübeli arakadaşlara bazı sorularım olacak.

1 ) Hangi marka ? Ben brc düşünüyorum
    2) Fiat garantili takıyor imiş ama evoya takmıyorlarmış . Acaba garantili olarak evoya taktırabileceğim bir fiat servisi bulabilirmiyim?
    3) Kaç para tutar kaliteli bir lpg dönşümü ?
    4) Yakıttan ne kadar tasarruf sağlarım şuan şehir içi 9.5 lt şehir dışı 5.7 -6 litre oda çook sakin kullanım yani 40 krş ş.i 27 kuruş şehir dışı 90 ı geçmeyince . Bu oranlar kaça düşer.
    5 ) Simit tüp düşünüyorum + ları - leri nelerdir ? Mağlum aracımızda bagaj sorun

Cevaplarınız beni yönlendirecek bir unsur olacaktır şimdiden teşşekür ederim.
    Konu Scottie tarafından (11/03/2011 Saat 11:11 ) değiştirilmiştir.

Kivanc Gulhan
    disconnected - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 157

benzin fiyatlarinin durumu malum bence hemen taktirin... ben 5-6 ay once taktirdim parasini coktan cikardi keske daha once taktirsaymisim..
    markaya gelince aslinda pek onemli degil takan usta cok onemli isini bilen ve daha onceden fire motora montaj yapmis bir usta iyi is cikaracaktir..
    fiat servisleri lpg uygulamasina baslamis ama evolara daha baslamamislar fakat yakininizdaki servislere sormanizda fayda var...
    yakit tasarrufu oldukca iyi nerdeyse yari yariya... ben kilometrede 18 kurusu gecmedim daha ama cogunlukla sehirdisi kullaniyorum..
    tup olarakta simit tup kullaniyorum pek bir eksisi bilmiyorum bitek stepne disarda kaliyor,, onuda lastik tamir kopugu aldigim icin genellikle evde birakiyorum.. ayrica otellerin kapali otoparklarina girerken bagaja baktiklarinda lpgyi gormedikleri icin sorunsuzca parkedebiliyorum

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Adınızı düzgün giriniz. Soyadınızı düzgün giriniz.
    projist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 43

5.000'i geçsin 10.000 olmadan taktırıcam

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

e ko
    shellcininabisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 277

tasarruf konusunda şunu söyleyeyim genel olarak benzinde ne yakıyorsanız bu değerin %20 fazlasını alın. yani 9 litre ise tüketiminiz LPG de bu yaklaşık olarak 10,5 - 11 litre olacak. 9 litre benzin fiyatıyla 11 litre lpg fiyatının farkını aldığınızda tasarrufunuz ortaya çıkar.

2. si ben 4 sene BRC kullandım. hiç bir sorunla karşılaşmadım. gayet memnundum. bilmiyorum ne derece etkili olur ama aracımı satarken adam göstermek için izmir ford bayisine sokmuştu. (akrabası servis müdürü imiş) ordaki usta "ABİ ON NUMARA SİSTEM VAR ARAÇTA" demişti. Sonuçta bir marka algısı oluştu artık BRC de. Ama sanırım diğerlerine göre biraz pahalı (2007 senesinde 1400 tl ye taktırmıştım. şimdi ne kadar bilmiyorum)

3. sü BRC ege bölge müdürlüğünde taktırdıktan sonra bir kaç sefer ayara gittiğimde şamandıra kısa mesafede çalıştığı için simit tipi tanklarda araç içindeki dijital gösterge doğru sonuç vermeyebiliyor demişti takan usta. gerçekten de içerideki göstergede 3 ışık yanarken tankın üzerine baktığınızda çeyrek depo olduğunu görebiliyorsunuz. hatta bazı arkadaşlarımda şamandıra takılmaları falan olmuştu. ancak başka eksisini görmedim. stepne lastik sorunu oluyor genelde punto gibi araçlarda ama bunun içinde internetten falan dolgu lastikler bulunabiliyor. (motor lastiği gibi incecik)
    Konu shellcininabisi tarafından (11/03/2011 Saat 14:07 ) değiştirilmiştir.
    Hangi içki sarhoş eder hayat kadar?

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mesut eyvaz
    Nereden
    Osmaniye
    Rengi
    Evo Granit Gri

yorumlarınız için çok teşekkürler arkadaşlar bilgilerinizi tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Oğuzhan Öztürk
    oguzhan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 33

arkadaşlar artık evo'yada garanti kapsamında lpg takılıyor internet sitesine bakarsanız oradada gözüküyor. Landi renzo takıyolarmış ama henüz montaj başlamadı ay sonuna kadar başlıcakmış başlar başlamaz ben montaj yaptırıcağım bu benzin fiyatları varken benzinli arabaya binilmez gibime geliyor.....

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

eger fiat garantili takıyorsa fiata garantili taktır ama daha oncede tartısıldı fiat takmıyordu ben atiker kullanıyorum atiker brc lovato landirenzo tartarini prins daha aklıma gelmeyen bir suru marka var hepsini gonul rahatlıgıyla taktırabilrisin stepne yaptırmanı tavsiye ediyorummm

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 234

Servis takıyorsa kendilerine taktırman daha iyi olacaktır.

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

eğer garantili landi renzo takıyorlarsa pahalı da olsa mutlaka servise taktırın...

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mesut eyvaz
    Nereden
    Osmaniye
    Rengi
    Evo Granit Gri

Konusunda dünyaca ünlü Landi Renzo firmasının LPG dönüşüm kitlerinin kontrol üniteleri, FIAT modelleri için özel yazılımlar tasarlandı. Grande Punto,Punto Evo, Doblo, Palio, Albea ve Linea modellerinin benzinli versiyonlarına uygulanabilen ve tüm güvenlik gereksinmelerini karşılayan Landi Renzo LPG kitleri her modele ve motorizasyona özel olarak üretilir ve kontrol ünitelerinin kalibrasyonu da hem egzos emisyonunu hem de yakıt sarfiyatını minimum indirilecek şekilde yapılır. Üstelik, FIAT yetkili servislerinin montaj ve bakım güvencesi ile gerçekleştiren bu işlemden sonra aracınızın “3 yıl / 150.000 km Garanti” si devam eder

evet artık punto evolarada takılıyor kararım kesin taktıracağım ama bayi ağı çok dar sadece istanbul ankara bursa ve mersinde var . LANDİRENZO nasıl bir tüp markasıdır ?

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

landi renzo brc den katbe kat iyidir arkadaşlar, lpg sistemleri konusunda aracıma taktırmadan önce çok fazla araştırdım neyin ne olduğunu çok iyi biliyorum. kendinizde taktıracak olursanız landi renzo oneririrm brc ye nazaran. yok en iyisi olsun ben arabamı coook uzun yıllar boyu kullanacagım en az yakanı en performanslısı en uzun omurlusu olsun derseniz biraz paranıza kıyacaksınız prins taktıracaksınız.

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mesut eyvaz
    Nereden
    Osmaniye
    Rengi
    Evo Granit Gri

Peki fiat servisleri mi takacak bu lpg leri acaba yoksa bir yerle anlaşıp oraya mı yollayacaklar ?

mesut eyvaz
    Nereden
    Osmaniye
    Rengi
    Evo Granit Gri

Evosuna garantili lpg taktırmayı düşünen başka kimler var acaba ?

Nihat D.
    YaşasınDumansızHavaSahası NyhatShu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    35EA1029
    Edilen teşekkür: 142

2 ay önce taktırdım memnunum. 1500 tlye mal oldu.

Repair

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İLKER ÇELİK
    ianemon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Plaka
    06 R 1555
    Edilen teşekkür: 22

Bence taktır derim kardeş tasarrufu göz ardı edilecek gibi değil baksana benzin fiyatlarına benim t-jetten söktürdüğümü sana satardım burada olsaydın yeni milano sıralı sistem 4 ay kullanıldı t-jetlere uyumsağlamıyormuş bu sistem meğer değiştirdim lpg sistemi ile elimde duruyor isteyene verebilirim ankaradan piyasası 1100-1200 yer yer değişiyor 700 tl vericem son----yeni taktırdığım lpg de şuan 197 krş net olarak yakıt hemde 120 hp t-jet taktır kardeş taktır

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

peki hangi servisler ve ücret ne kadar

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Emre Sahin
    emresahin83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 20

hangi servislerin taktığı fiatın sitesinde yazıyor fakat ellerinde lpg kiti yok. bir ay içinde ellerinde olacak dediler bana.

28. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İLKER ÇELİK
    ianemon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Plaka
    06 R 1555
    Edilen teşekkür: 22

Standart hangi servis ne kadar ücret

Alıntı pdr42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki hangi servisler ve ücret ne kadar

Ben ankara da bana göre tek geçerim çünki fiat araçlarda uzmanlaşmış olan Teknogaz Oto Gaz sincan-ankara atiker yetkili bayii tavsiye ederim atiker 990-10 taksit benim t-jet aracıma özel bir çalışma ile kendi eklentileri ile süperbir sonuç çıkardılar t-jetteki lpg sorunlarından eseryok tavsiye ederim ankara da isen

30. Bu mesaj için teşekkür edenler:

RECEP DAGLI
    kuhi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    06 KUHI 06
    Edilen teşekkür: 14

Bende bu ay Atiker taktırmayı düşünüyorum ama nerede taktırayım diye düşünüyorum sorun yaşamak istemiyorum.

32. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alıntı kuhi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende bu ay Atiker taktırmayı düşünüyorum ama nerede taktırayım diye düşünüyorum sorun yaşamak istemiyorum.
    BURASINI BIR DENEMK LAZIM Teknogaz Oto Gaz sincan-ankara ONCEDEN YAPTIRAN ARKADAS ILE GORUSUP BELKIDE BERABER GIDILEREK
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

34. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/3 123 SonSon

Yer imleri

Yer imleri