Sayfa 1/2 12 SonSon
23 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: GP Yüzümü Kara Çıkarmadı

Kemal Aktan
    Kemairon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 13

Gülen Yüz GP Yüzümü Kara Çıkarmadı

Ben de dün akşam Ankara trafiğinde, karda mahsur kalanlardanım. Vatan Bilgisayar'dan çıktım, Çukurambardan Çetin Emeç tarafına geçecektim ancak elektrikler kesildiği için trafik lambaları da söndü. Trafik birbirine girdi. Kar da bastırdı tabi. AKP genel merkezinin olduğu tarafa dönmek zorunda kaldım. Dönüş o dönüş arkadaşlar. Atlı Spor Kulübü tarafına giden yolda bir rampa vardır alt geçide girmeden önce o rampada otobüsler, servis araçları hepsi kalmış, geri geri kayıyorlar; tam kabus anlayacağınız. Aralarından geçip çok şükür kazasız belasız kendimi Konya yoluna atıp eve ulaşabildim... Daha önce karda araç sürmemiştim. Bu engin tecrübe sonucu ABS'nin ne işe yaradığını öğrendim. Altımda Hyundai Accent '98 olsaydı kesin birilerinin üstüne çıkmıştım. Aracın kardaki performansından çok memnun kaldım. Yokuş aşağı inerken hiç kaymadım. Başlarda tedirgin olmama rağmen karda ilerledikçe GP oldukça güven verdi...

ZAFER MUTLU
    zafermutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 445

kar lastigi varmıydı? karda buzda lastiktir zincirdir önlem almadan dışarı çıkmam. yoksa önlemim direk taksi çagırırım...

Kemal Aktan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Kar lastiğim yoktu, zincirim de bagajdaydı.

Nihat D.
    YaşasınDumansızHavaSahası NyhatShu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    35EA1029
    Edilen teşekkür: 142

bu izmirede kar yağmıyo ki asfalt kayağı yapalım

Repair

ZAFER MUTLU
    zafermutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 445

kemal kardeşim yinede fazla güvenme ..

Kemal Aktan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı zafermutlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kemal kardeşim yinede fazla güvenme ..
    Farkındayım yani tamamen şans eseri bir durum bana kalırsa. Normalde kar yağdığı zaman aracı kesinlikle trafiğe çıkarmam. Ama dün durumu biraz hafife aldım ve akşam da trafikte yakalandık.

Alıntı NyhatShu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk fırsatta İzmir'e yerleşmeyi düşünüyorum.
    Konu Scottie tarafından (09/03/2011 Saat 10:45 ) değiştirilmiştir. Sebep: Lütfen çoklu alıntı özelliğini kullanınız.

Nihat D.
    YaşasınDumansızHavaSahası NyhatShu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    35EA1029
    Edilen teşekkür: 142

bekleriz ama oranın kar soğuğu buraya gelio yani buzz burası

Repair

Serkan Küçük
    serkankucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 410

dün ben de aynı yollardan geçtim. bilkent'ten geliyordum eskişehir yolundaydım ama anadolu bulvarına dönüp ordan söğütözü'nden emek'e geçtim. ve baya bi kaza gördüm. ben de kar lastiği vardı ben yollardan yana bi sıkıntı yaşamadım. ama yokuş aşağı veya rampa çıkarken kar yumuşaksa ne kar lastiği ne abs fayda ediyor.

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

dün daha sakindi sanki bugün ankarada araba sürmek cesaret ister

M.OğuzhaN ÇELİK
    eexelanss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509
    Edilen teşekkür: 460

Dün bende karda mahsur kalanlardanım.. Hatta ikikere kaza atlattım öveçler dört caddeden çıkamadım ve geri dönmek zorunda kaldım. Buz pisti gibiydi.. iki üç defa kaydımzar zor durabilidim.. Dolayısı ile karlı ve buzlu yolarda abs ye güvenmeyin. Abs sizin çabuk durmanızı sağlamıyor sadece kontrollü dürmanızı sağlıyor. Bu nedendirki bence abs karlı havalarda işi dahada zorlaştırıyor gibi geldi bana. Sürekli asr bile fayda etmedi bana çünkü lastiklerim iyi değildi. Allahtan zincir vardı ve çetin emeçten gölbaşına üç saatte vardım..
    BY Turbo SPORT 150 HP

Kemal Aktan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Arkadaşlar bu arada bu kaos içerisinde etrafta yetkilileri, yolları açmak için çalışan birilerini göreniniz oldu mu hiç? Ben hiç göremedim...

ŞAFAK AKBIYIK
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. akbiyik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06 DF 7508
    Edilen teşekkür: 151

Alıntı Kemairon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de dün akşam Ankara trafiğinde, karda mahsur kalanlardanım. Vatan Bilgisayar'dan çıktım, Çukurambardan Çetin Emeç tarafına geçecektim ancak elektrikler kesildiği için trafik lambaları da söndü. Trafik birbirine girdi. Kar da bastırdı tabi. AKP genel merkezinin olduğu tarafa dönmek zorunda kaldım. Dönüş o dönüş arkadaşlar. Atlı Spor Kulübü tarafına giden yolda bir rampa vardır alt geçide girmeden önce o rampada otobüsler, servis araçları hepsi kalmış, geri geri kayıyorlar; tam kabus anlayacağınız. Aralarından geçip çok şükür kazasız belasız kendimi Konya yoluna atıp eve ulaşabildim... Daha önce karda araç sürmemiştim. Bu engin tecrübe sonucu ABS'nin ne işe yaradığını öğrendim. Altımda Hyundai Accent '98 olsaydı kesin birilerinin üstüne çıkmıştım. Aracın kardaki performansından çok memnun kaldım. Yokuş aşağı inerken hiç kaymadım. Başlarda tedirgin olmama rağmen karda ilerledikçe GP oldukça güven verdi...
    kemal kardeşim puntocular olarak gururlandık

Kemal Aktan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı eexelanss Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dün bende karda mahsur kalanlardanım.. Hatta ikikere kaza atlattım öveçler dört caddeden çıkamadım ve geri dönmek zorunda kaldım. Buz pisti gibiydi.. iki üç defa kaydımzar zor durabilidim.. Dolayısı ile karlı ve buzlu yolarda abs ye güvenmeyin. Abs sizin çabuk durmanızı sağlamıyor sadece kontrollü dürmanızı sağlıyor. Bu nedendirki bence abs karlı havalarda işi dahada zorlaştırıyor gibi geldi bana. Sürekli asr bile fayda etmedi bana çünkü lastiklerim iyi değildi. Allahtan zincir vardı ve çetin emeçten gölbaşına üç saatte vardım..
    ABS zaten düz yolda yavaş giderken işe yaradı demek daha yavaş gitmek lazımmış. Yoksa Bayır aşağı giderken olsa gümlemiştik.

Alıntı akbiyik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kemal kardeşim puntocular olarak gururlandık
    İşin komik yanı rampayı çıkmak için debeleniyorsunuz yanda mercedes falan var geçip gidiyorum... Kayarak yarış yapıyoruz resmen.
    Ancak kar lastiği olanlar belliydi çok rahat geçip gittiler.
    Konu Scottie tarafından (09/03/2011 Saat 10:47 ) değiştirilmiştir. Sebep: Lütfen çoklu alıntı özelliğini kullanınız.

Kaan Zaim
    zaimkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 65

ankaranın durumu çok fena. Dün trafik kilitlenmeye başlayınca, bu işin sonu kötü olucak deim uğurmumcu caddesinde boş bulduğum bi yere park ettim arabayı. Sonra yürüyerek kızılaya. Hiç bir yerde doğru düzgün yol açma çalışması yok, otobüsler gidemiyorlar taksiciler, güzergah seçiyorlar her yere gitmiyorlar...ankaranın durumu fena. En güzeli arabaları oynatmamak yerinden...

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

Alıntı Kemairon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu arada bu kaos içerisinde etrafta yetkilileri, yolları açmak için çalışan birilerini göreniniz oldu mu hiç? Ben hiç göremedim...

hiç denk gelmedim...

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

bende defalarca karda kullandım. ama pek memnun kalmadım.. karda henüz başka araba kullanma fırsatım olmadı... belki diğerleri de aynıdır..

Serkan Küçük
    serkankucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 410

hem yolları açmıyorlar hem kış lastiği olmayan ve kaza yapan, olduğu yerde patinaj çeken araba sahipleri yolu kapatıyorlar.. eee biz nerden gidecez? hem yetkililer suçlu hem de ankara'da kış lastiği kullanmayanlar... trafik sıkışık olmasa ben gayet rahat gidiyordum...

cenk bugdayci
    arillius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

Alıntı NyhatShu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dün kar başladı ama tutar mı orasını bilmem...

size 0 araç verelim kar beyazı renkte..
    rahat rahat patinaj yaparsınız ))

Kemal Aktan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı serkankucuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hem yolları açmıyorlar hem kış lastiği olmayan ve kaza yapan, olduğu yerde patinaj çeken araba sahipleri yolu kapatıyorlar.. eee biz nerden gidecez? hem yetkililer suçlu hem de ankara'da kış lastiği kullanmayanlar... trafik sıkışık olmasa ben gayet rahat gidiyordum...

İnanıyorumki insanlar mazoşist ya da sadist oldukları için karda trafiğe çıkmadılar... Kaldıki vatandaşların kar yağışını hafife alıp (Ankara'da yağan kar bellidir ben böyle şey hiç görmedim) hata yapıyor olması, yetkililerin iş yapmaması için bahane olamaz!

Sercan YILMAZ
    kitanotr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Edilen teşekkür: 51

Genel olarak ben kar lastıgının cok faydasını gordum, bu taraflarda olan bılır çorlu cıvarında gercekten cok kar varmıs aksam 19:00' dan sonra. cevre yolundan sabah gelırken yol kenarında en az 20 adet araç mahsur kalmıs durumdaydı(aralarında tırlar, kamyonlar vs.).Sabahta aynı sekılde yerlerde bayagı kar vardı. bu benım Gp' yi ve mıchelın alpin(175*65*r15) lastıklerımı ıkıncı test edısım oldu. 55km yolda patı dahı cekmeden geldım.Ben abs' nın de cok faydasını gordum, yıne buzlu bır gunde onumdekı arac fren yaparak yol dısına savruldu dolayısıyla bende frene basmak zorunda kaldım hemen abs devreye girdi ve ayagımı frenden cektım dolayısyla kazadan kurtuldum, o gunde en az 8-10 arac buzdan kayarak yol dısına cıkmıstı.

Sonuc ıtıbarıyle ben Gp ve kıslık lastıklerımden acayıp memnun kaldım...

Sayfa 1/2 12 SonSon