Sayfa 6/7 İlkİlk ... 234567 SonSon
124 sonuçtan 101 ile 120 arası

Konu: Skydome (camtavan) ne kadar güvenli?

ORÇUN ÇABUK
    aŞK 3 HaRF BMW WiSTaRiA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2431

Skydome ayrıcalıktır...

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Engin Pişkin
    comanchee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34lüyüz biz
    Edilen teşekkür: 222

bende skydomlu evo dynamic var metalik beyaz cam tavanla birlikte 10 numara bir görüntüsü var.metalik beyaz ile cam tavanın mükemmel kontrastı görenleri dönüp bir daha baktırıyor.zaten bir çok kişi bizim gibi düşünmese beyaz araçlarının tavanını siyah kaplama yaparlarmı?. şu an kış bi yaz gelsin ayrıcalığını bol bol yaşayacağım.skydom gereksiz diyen tiner kardeşim gelin benim araçla sizi güneşli güzel bir günde gezdireyim farkı görün....
    Konu comanchee tarafından (08/03/2011 Saat 23:13 ) değiştirilmiştir.
    YENİ HYUNDAİ İ20 1,25 STYLE+PAN 1,25
    PUNTO EVO 1.4 FIRE ENGINE DUALOGIC METALIC EVO WHITE SKYDOM GÜZEL ARAÇTI MAZİDE KALDI

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hakan Tekpınar
    blk_hakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    10 HT 543
    Edilen teşekkür: 90

Alıntı WiSTaRiA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Skydome ayrıcalıktır...

skydoom gerçekten ayrılacalık katılıyorum 45 gün bekledim skydoom için zevkler ve renkler tartışılmaz

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Yaşasın SkyDome kardeşliği...

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ti ner
    tiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 44

Skymıde gereksizdir demedim ki Engin Bey.Güvenli olup olmadığı konusundaki endişelerimi dile getirdim.Ki bu endişelerimde Mustafa Bey'in gönderdiği cam tavanlı espace çarpışma testiyle gitti diyebilirim.

Hakan Arda
    Ardevo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    Edilen teşekkür: 110

Skydome süper bişey

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ufuk Tukenmez
    Kör Cerrah exixiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    22 NC 346
    Edilen teşekkür: 227

Şimdi size geçenlerde olan bir kazayı anlatayım.
    Sanırım Edirne - Havsa yolu üzerinde gerçekleşen bir kaza. Tek taraflı bir kaza.
    Dayımın (X dayımın) altında Renault Scenic var. Kimi Scenic'ler biliyorsunuz ki komple cam tavan olanları da var. Yolda seyir halinde iken yerlerin karlı kaygan olması sebebi ile aracın hakimiyetini kaybederek, yolun kenarında bulunan şarampole yuvarlanıyor. Büyük bir ihtimal ile emniyet kemerini takmadığından dolayıdır ki araç takla atarken cam kırılıyor camdan fırlıyor iş bundan sonra daha da kötüye gidiyor. Kırılan tavan camından fırlayan dayım yere düşüyor, doğal olarak savrulan araçta x dayımın üstüne düşüyor ve altında kalıyor.

Siz siz olun Skydome kullanıyorsanız emniyet kemerinizi lütfen takın..

Not: Olayı böyle rahat anlattığıma bakmayın böyle durumlar ile çok karşılaştığım için artık hissedemiyorum..

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Skydome olsun veya olmasın emniyet kemeri takmak şart,o araçta cam tavan olmasaydı da X Dayınız tehlike yaşardı unutmayın...

erhan denizli
    erosistanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 351

keşke bende de skydome olsaydı.

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fatih Emanet
    emrahcelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    34 VA 9661
    Edilen teşekkür: 40

Sevgili Skydome Kardeşlerim )) Arabanın Tavan Camı Olsun - Başka Camları Olsun İnsana En Az Zararı Verecek Şekilde Üretilmişlerdir..Yani Bu Camlar Evinizin Camı Gibi Kırıldığında Kocaman Parçalar Halinde Değil Kaza Esnasında Havalı Olduğu İçin Tuz Buz Olup Kırıntılar Halinde Dökülüyor ve sadece size batıcaktır asla biryerinizi kesmez...ben bu kaza konusunda yeterice tecrübeye sahibim merak edenler özelden mesaj atsın 9 defa büyük kaza geçirdim tavan camı takla atmadığınız sürece kolay kolay kırılmaz..bu arada mercedeslerin bile tavan camı kırılıyor...tavan camından korkarak cam tavansız alan arkadaşlarada şunu söyleyim üstünüzdeki tavan sacı önemli değil zaten yeterincede zayıf sizi koruyan aracın direkleridir....

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ORÇUN ÇABUK
    aŞK 3 HaRF BMW WiSTaRiA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2431

Emrah kardeşim gayet güzel açıklamış... Teşekkür ederim...

alper ALPĞOLU
    ultraslan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 plaka:))
    Edilen teşekkür: 87

dünyanın tartışmasız en güvenli aracı olan volvo da kullanılan sunroofların neden ufacık tutulduğu ile ilgili ufacık bi araştırma yapar veya akıl yürütürseniz bence bi sonuca varırsınız. sunroof bence bi arabayı araba yapan şeydir ama bunun da bi risk olduğunu yadsıyamayız, bence çok güzel şahsen kendi aracımda olsun isterdim ama denk gelmedi..ayrıca arızası durumunda 2500 tl masrafı oldugunu bizzatihi forumdan öğrenebilirsiniz
    noone knows that except both of us

erman arabacıoğlu
    ermana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 43

konuyu sıkılmadan okudum. hatta çokta güldüm yok tavan camı 8 kat daha güçlüdür yok içinde naylon vardır dışarı doğru patlar falan filan.
    arkadaşlar 11 senedir trakya oocam fabrikasında çalışmaktayım. önce cam tavanı anlatayım cam tavan kapı camları gibi dura camlardır yani havalı camlardır. bu camlar kırılmaz patlar ve küçücük parçalara ayrılarak ufak batmaların haricinde ciddi bir sorun teşkil etmez. sadece kapı camları 3-3.2-4 mm arasında değişirken sunroof lar 4-5 mm arasında kalınlıkları vardır.
    cam tavanlar güvenllidir takla anında tavan değil direkler koruyucu görev yaparlar. o yüzden normal tavan ile arasında güvenlik bakımından bir fark yoktur.
    Konu ermana tarafından (03/01/2012 Saat 14:01 ) değiştirilmiştir.

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Tarık .
    tyilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 248

Alıntı mix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    çok gereksiz bişy bu camtavan bence tabi.... izmirde oturuyorum malum yazın o güneş yakar kavurur insanı çaresiz klima açılcak e kışın soğuk hava yağmur vs kapalı kalacak 12 ay da 2 ay açabilirsen ala onun içinde ne extra para vermeye gerek var ne güvenlikten ödün vermeye
    Senenin geriye kalan 10 ayında, cam kapalı dahi olsa cam perdelerini açarak sac tavanla arasındaki farkı anlayabilirsiniz

Bu arada kırılan cam parçalarının yukarıdan sizin üzerinize doğru hızla inmesi için aracınızın alttan çok büyük bir darbe alması gerektiğini hatırlatmak isterim. Diğer cam kırılmalarında cam parçaları darbenin geldiği yöne doğru savrulacaktır.

İyi ki varsın skydom....

Edit : Bu durumda önden kafa kafaya yapılan yüksek hızlı çarpışmalarda cam tavanın değil ama, sarsıntı şiddetinden parçalanması durumunda arka camın tüm yolcuların başlarının yanından geçerek ön cama doğru hareket edeceği aşikar.
    Konu tyilgin tarafından (03/01/2012 Saat 08:52 ) değiştirilmiştir.

kuday soysal
    kuday. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    06 kb 1614
    Edilen teşekkür: 39

Alıntı erosistanbul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    keşke bende de skydome olsaydı.
    +999999999999999999

kıvanç çiftçi
    since1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 220

saçın esneme oranıyla camın ki br değildir ama sonuçta bu bir mühendislik hesabı olduğu için gerekli güvenlik hesaplarımutlaka yapılmiştir.cam tavan dışardan bakıldığında güvensizde gelse
    mühendis olarak bakınca o camın içinin sağlamlaştirmak için mikro çeliklerle güçlendirldiğini kaza anında patlamanın insanlara minimum zarar vericek şekilde gerçekleşiceğine inanıyorum.adamlar sanayi ustası ahmet usta mehmet usta gibi hade bire bismillah getirin şu siprali üst döşemeyi kesin camcı ... ustanın yaptiği camı getirin silkonlayalım gitsin diyip iş yapmıyor.bu iş için milyonlrca dolar arge çalişması yapılıyor.ncap testlerine girmeden nice arbaalr testlerde parçalanıyooor.
    ama ncapta mağliyetten kaçmak için cam tavan kullanılmadiği mantiği çok komiğeme geldi.Alllah aşkına milyarlarca doallık bir sektörde mağliyeti 700-800 tl yi geçmiycek cam tavan ımı kullanmıycaklar para için
    yine şahsi fikrimdir ncap piyasadaki en iyi reklamlardan biri olacaği için cam tavan ile normal araç arsı %0,001 lik fark olsa bile testi normal tavanla yaparlar
    Konu since1453 tarafından (03/01/2012 Saat 10:03 ) değiştirilmiştir.

Şafak Ç
    SKELETER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 176

Emniyet kemeri takıldığı sürece skydome güvenlidir. Lakin arka koltukta oturan yakınınıza emniyet kemerini nasıl takdıracaksınız bu bir sorundur. Ben aracımı alırken skydome için satış müdürü amca bence çok güvenli değil demişti. Öte yandan 4 teker üstünde 100 km ile giden her şey bence güvenli değil.

Özet olarak skydome un tek kötü özelliği emniyet kemeri olmadığında olabilecek ciddi yaralanmalardır. Ama şu da gözardı edilmemeli emniyet kemeri takılı değilse araç takla attığında her türlü tehlikedesiniz.

kıvanç çiftçi
    since1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 220

Alıntı SKELETER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emniyet kemeri takıldığı sürece skydome güvenlidir. Lakin arka koltukta oturan yakınınıza emniyet kemerini nasıl takdıracaksınız bu bir sorundur. Ben aracımı alırken skydome için satış müdürü amca bence çok güvenli değil demişti. Öte yandan 4 teker üstünde 100 km ile giden her şey bence güvenli değil.

Özet olarak skydome un tek kötü özelliği emniyet kemeri olmadığında olabilecek ciddi yaralanmalardır. Ama şu da gözardı edilmemeli emniyet kemeri takılı değilse araç takla attığında her türlü tehlikedesiniz.
    kemer takılı değilse büyük bir akzada kafanı cama vursan ne olur saca vursan ne olur Allah rahmet eylesiin...

Kadir Fota
    fota - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    16 *** 83
    Edilen teşekkür: 243

onu bunu bilmem arkadaş 100 metre ilerdeki bakkala giderken bile kemerimi takarım, hava güneşli ise de skydome u açar keyfime bakarım. keyif adamıyım ben , araba kullanırken de keyif almayı beklerim şu fani dünyada herşey çile , dert. En azından skydome u açıp şöyyle Uludağ havası almak en güzel şey

28. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Tayfun AKTÜRK
    Tayfun-E30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 140

Ben kullandığı arabaya insanlar neden bu kadar düşman anlıyamıyorum.. beğenmiyorsanız neden satmıyorsunuz? volvolarda sunroof ufak olur diye bişey yok neleri var volvonun...

euro ncaptan 5 yıldız alan arabanın teknolojisini küçümsüyorsunuz, euro ncapta arabanın baz modelini deniyorlar..arabanın herbiryani cam zaten oraya şişecam koymuyor kimse ona göre barı destegi yapılıyor tavandaki incecik saç çok kıymetli bir malzeme değil..

benim aracımda camtavan yok benim hoşuma giden bir donanım değil içerisi aydınlık olsun istemiyorum yada gökyüzüne bakmasamda olur araba sürerken..

ama bende yok diye bilip bilmeden güvensizdir vs yazmak komik bence =)

Sayfa 6/7 İlkİlk ... 234567 SonSon