Sayfa 5/7 İlkİlk 1234567 SonSon
124 sonuçtan 81 ile 100 arası

Konu: Skydome (camtavan) ne kadar güvenli?

ULAŞ ŞATIROĞLU
    bludrems - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 3

slm arkadaşlar bende skydome punto kullanıcısyım özellikle böyle bir aracı alırken çok araştırdım sonuçta normaldem-n daha fazla para veriyorsun 1750 tl kadar diger skydome araçları kullananları ve uzman kişilerin görüşünü aldım.
    1. bu raçlar takla atma gibi durumlarda diger araçlarda yaşadığınılan sıkıntılar harıcınde başka bir sıkıntısı yok üsten tüm tavan cammış gibi görünsede içerde kuvvetledirilmiş yan barlar ve orta bar var.
    2.kaza ve takla anında tavanı boydan boya kaplayan tavan hava yastığı mevcut
    3. ayrıca skydome patladığında küp şeklinde dağılarak cam gibi bir kesici tehlikesi yok
    güvenlik acısından hiç bir sıkıntısı yok ama biraz özenli kullanmak lazım kızakları yaglamak için özel yağları var öyle her türlü yag ve gres kullanamassınız gerçi 3 yıl garantili servis bakımı yapacak ama siz yinede servisten ne tür yağ kullanılıldığını öğrenmeye çalışın.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hakan Hakan
    chief - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 7

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    asker arkadaşım citroen tekirdağ müdür idi.. onun anlattığına göre camtavanlarda kesinlikle patlama olmamasıydı bende çok şaşırdım ama yukarıdan taşı at yine patlamaz yine patlamaz içindekine zarar vermez diyordu citroen araçlar için..gelelim bizim araçlarımıza ben fiat renault gibi araçların sunroofsuzunu tercih ediyorum çünkü parça kalitesi malumunuz içeri su alma tırnak kırılma gibi birçok sorun veriyor hiiiiiç gerek yok..
    Bu kadar da olmaz. Citroen çok kaliteli de Fiat kötü mü yani? Bu araçlar üretilirken uzun bir ar-ge sürecinden ve birçok testten geçiyor. Ne yani bunu üreten adamlar bu işi bilmiyor, siz onlardan daha mı iyi biliyorsunuz? Teknik dayanağı olmayan, kulaktan dolma, önyargılı yorumlar yapmayın.

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

adem tahiroğlu
    muhabbet üye ademtahir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1228

arkadaşlar birbirinizi kırmayın yazdıklarınızı iyi okuyun konuyu neden bu kadar uzattınız ki?
    orçun türker ve musta abi konuyu teknik verilerle açıklamışlar daha fazla uzatıp cam çerçeve için birbirinizi kırmayın bırakın camlar kırılsın siz kırılmayın.

bu konu ile alakalı hala aklında takıntısı olan varsa fabrikalar mail atıp bilgi isteyebilir ben daha önce peugeot'tan bilgi istemiştim ve göndermişlerdi ve yazıda şöyle deniliyordu cam tavanlı araçlarımız cam etrafındaki sac kalınlığı diğer araçlarımızdan daha kalındır ve o bahsedilen direklerde sacların et kalınlığı daha fazla olduğunu yazmışlardı.
    maili bulamadım paylaşacaktım sizinle daha ayrıntılı ve sac ölçüleri falanda vardı..

6. Bu mesajı için 3 kişi ademtahir'ye teşekkür etti:

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

Alıntı chief Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kadar da olmaz. Citroen çok kaliteli de Fiat kötü mü yani? Bu araçlar üretilirken uzun bir ar-ge sürecinden ve birçok testten geçiyor. Ne yani bunu üreten adamlar bu işi bilmiyor, siz onlardan daha mı iyi biliyorsunuz? Teknik dayanağı olmayan, kulaktan dolma, önyargılı yorumlar yapmayın.
    hakan kardeşim daha sonraki yorumlarda ne demek istediğimi söyledim sende birzahmet yorumlarımı oku daha sonra ne diyeceksen de...ama sen anlaşılan okumuyorsun ben burda da yazayım ben sadece arkadaşımın söylediğini ki o arkadaşım tekirdağ citroen yetklisi onun söylediğini sizle paylaştım fiatın skydome u kötü demedim skydome lar böyleymiş demek istedim..

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

ayrıca daha sonraki yorumlarda tırnak kırılması içeri su alma gibi problemler söyledim..kulaktan dolma değil birebir yaşadığım ve bu skydome olayından canım yandığı için yorum yaptım söyledim..

ORÇUN ÇABUK
    aŞK 3 HaRF BMW WiSTaRiA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2431

Tayfun öğretmenim birazda elektronik aksamlar şans işi... Mesela beyaz eşyalar; siz biz çamaşır makinesi alırsınız 10 sene kullanırsınız ama aynı makineyi arkadaşınız kullanırken 3ncü senesinde arıza yapar... Bunun gibi bişey işte...

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı WiSTaRiA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tayfun öğretmenim birazda elektronik aksamlar şans işi... Mesela beyaz eşyalar; siz biz çamaşır makinesi alırsınız 10 sene kullanırsınız ama aynı makineyi arkadaşınız kullanırken 3ncü senesinde arıza yapar... Bunun gibi bişey işte...
    kesinlikle orçun hocam haklısınız da hakan arkadaş benim ne demek istediğimi anlamadan ve diğer yorumlarıma bakmadan beni zan altında bırakmış ben skydome lu arabaları gerçekten çok beğeniyorum ve çok seviyorum ben o kadar sıkıntısını çektim ama yazın başka oluyordu..dinlemeden düşünmeden yapılan yorumadır sitemim başka birşeye değil orçun hocam..teşekkürler

ORÇUN ÇABUK
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok

Bu konu zaten amacı dışına çıktı... Herkezin düşüncesine saygı duyarım... Herşey ortadadır kim ne düşünmek isterse düşünsün...Teşekkürler...

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı WiSTaRiA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu konu zaten amacı dışına çıktı... Herkezin düşüncesine saygı duyarım... Herşey ortadadır kim ne düşünmek isterse düşünsün...Teşekkürler...
    +1

Hakan Hakan
    chief - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 7

Alıntı tayfux Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hakan kardeşim daha sonraki yorumlarda ne demek istediğimi söyledim sende birzahmet yorumlarımı oku daha sonra ne diyeceksen de...ama sen anlaşılan okumuyorsun ben burda da yazayım ben sadece arkadaşımın söylediğini ki o arkadaşım tekirdağ citroen yetklisi onun söylediğini sizle paylaştım fiatın skydome u kötü demedim skydome lar böyleymiş demek istedim..
    Tüm yorumları okudum fakat bu yorumunuza cevap yazma gereği duydum. Evet konuyu bir hayli uzattık. Teşekkür ederim.
    Herkese kazasız sürüşler.

ersan balkan
    OPTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 35

Ben skydome ile ilgili başka birşey sormak istiyorum
    Skydome olmayan araçların tavanları dahamı yüksek bilen varmı.
    Boyum 1.82 aracımda skydome var. Tavana deymemek için koltuğu baya aşağı indiriyorum. Geçenlerde skydome olmayan bir araca bindim tavan daha yüksek gibi geld.

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı chief Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tüm yorumları okudum fakat bu yorumunuza cevap yazma gereği duydum. Evet konuyu bir hayli uzattık. Teşekkür ederim.
    Herkese kazasız sürüşler.
    hakan kardeş buna yazma gereği duymuşsun da benim yorumumun yanlış anlaşılmasına karşın yazdıklarımı da inşallah okumuşsundur yanlış anlaşılma olabilir ama ben fikirlerimin yada yazdıklarımın yanlış anlaşılmasını istemem belkide mesleğim gereği ama yanlış anlatmak da istemem..kolay gelsin..

ORÇUN ÇABUK
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok

Alıntı OPTS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben skydome ile ilgili başka birşey sormak istiyorum
    Skydome olmayan araçların tavanları dahamı yüksek bilen varmı.
    Boyum 1.82 aracımda skydome var. Tavana deymemek için koltuğu baya aşağı indiriyorum. Geçenlerde skydome olmayan bir araca bindim tavan daha yüksek gibi geld.
    Aynı diye biliyorum ama araştırmak öğrenmek lazım...

tayfun aydın
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

orçun hocam al eline metreyi ölç bende yarın ölçeyim bakalım aynı mı

ORÇUN ÇABUK
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok

İlginç bir tespit... şöyle yapabiliriz ürün katologlarından araştıralım... Esasında tam tersi olabilir diye düşünüyorum... Skydome lu araçların iç yüksekliği daha yüksek skydome suzlar daha alçak olabilir... Nedenide cam tavansız araçlarda tavanda izolasyon yani tavan döşemesi vs olması... Sadece bir düşünce... Araştıralım bakalım...

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Mekanizma sebebiyle skydome donanımlı araçların tavanı yaklaşık 4-5 cm daha alçak,ayrıca ön tutamaklarda bu mekanizma yüzünden bulunmuyor...

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ORÇUN ÇABUK
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok

Sağol açıklaman için mustafa abi...

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Panoramik tavanlı yeni nesil Espace ve eski nesil Espace çarpışma testi,cam tavan yerli yerinde duruyor...

YouTube - Crash Test Betwen old and new cars.mpg

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ORÇUN ÇABUK
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok

Gayet açıklayıcı sağol abim...

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Derin Derin
    Jege - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 10

Gereken hersey soylenmis,zevk meselesidir bu skydome ve bu yuzdendir ki opsiyon ile milyar vererek alirsiniz!
    skydomelu evo kullanan biri olarak son derece memnunum..

28. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 5/7 İlkİlk 1234567 SonSon