Sayfa 4/7 İlkİlk 1234567 SonSon
124 sonuçtan 61 ile 80 arası

Konu: Skydome (camtavan) ne kadar güvenli?

ti ner
    tiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 44

3 markanın forumunu gezdim.Benzer konuları inceledim.Hiç birinde cam tavanlı modelini alanların görüş beyan edenlere bu şekilde tabirimi mazur görün saldırdığını görmedim.medenice tartışılıyor konu.Ya oralar forum değil, ya burası.Sırf 1750 tl fazla verip cam tavan aldınız diye ben cam tavan hakkındaki düşüncelerimi tartışmaya açamıyorum.Komediye bakar mısınız?
    Gülegüle, tadını alarak kullanın, Allah kaza bela vermesin.Ama başkalarının düşüncelerine saygı göstermeyi, "ucube" vb. saygı sınırlarını zorlayıcı ifadeler kullanmamayı da umarım bir ara düşünürsünüz.
    Bu kadar teknik donanıma sdahip sevgili forumdaşlarımdan bir tanesi bana neden euro ncup testlerine cam tavanlı modellerin sokulmadığını izah ederse bende tatmin edici bilgiyeulaşmış olacağım.Ama firmaların bir bildidiği vardır, o kadar mühendislik çalışmaları yapılıyor elbet son kullanıcıdan iyi bilrler vb.şeylerle değil.Mantıklı, akla yatan açıklamalarla.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ORÇUN ÇABUK
    aŞK 3 HaRF BMW WiSTaRiA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2431

Sentetikmisin selülozikmisin tiner ilk önce sen bir ismini değiştirde rengin belli olsun... Bizlere forum adabı dersi vereceğine sen forum kurallarına uy... Forumda yanıcı madde isimleriyle dolaşmak tehlikeli olur halimallah yanıverirsin... Hocam senin derdin ney? Onu bize bir açıklarmısın? Sana kim saldırdı? Sana kim hakaret etti? Bir söyle bakalım... Bir konuyu tartışmaya açtın ve bizde o konu üzerinde tartışıyoruz bilgilerimizle... Senin gibi boş boş konuşmuyoruz ve teknik bilgilerimizinde arkasındayız... Sen neyin arkasındasın sadece kötülemenin arkasındasın... Valla kimsin necisin bilmiyorum hocam ama seni buraya özelliklemi gönderdiler onu kestiremiyorum... Sana daha önceki mesajlarımda da belirttim düşüncene saygı gösteriyorum diye ama tekrar belirtiyorum ki boş boş bilmeden bazı şeyleri kötülüyemezsin... Bizimle dalga geçeceğine internette araştırsaydın bulurdun... NCAP 'te 5 üzerinden 5 yıldız alan cam tavanlı çarpışma testine maruz kalmış bir dünya araç var... Bulamazsan söyle bukadar teknik bilgiye sahip sevgili forumdaşların sana link versin okuda öğren bilgini genişlet...

ŞAFAK AKBIYIK
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. akbiyik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06 DF 7508
    Edilen teşekkür: 151

Herkes düşüncelerini dilediği şekilde soyleyebilir ister kötüleyebilir ister beğenebilir kimse kimseyi kısıtlayamaz bende diyorum ki Skydome'suz araç daha güvenlidir tabii ben yinede Skydome'lu aracım olsun isterdim

ORÇUN ÇABUK
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok

Alıntı akbiyik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkes düşüncelerini dilediği şekilde soyleyebilir ister kötüleyebilir ister beğenebilir kimse kimseyi kısıtlayamaz bende diyorum ki Skydome'suz araç daha güvenlidir tabii ben yinede Skydome'lu aracım olsun isterdim
    Saygı duyuyorum düşüncene... Tabiki herkez düşüncelerini fikrini söylüyebilir ama kötülüyerek yada farklı uslüblarla değil... Yanlışmıyım... Bu konuda mütabık olmalıyız...

ŞAFAK AKBIYIK
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. akbiyik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06 DF 7508

Alıntı WiSTaRiA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saygı duyuyorum düşüncene... Tabiki herkez düşüncelerini fikrini söylüyebilir ama kötülüyerek yada farklı uslüblarla değil... Yanlışmıyım... Bu konuda mütabık olmalıyız...
    Orçun kardeşim ister kötüler ister beğenir bundan daha doğal ne var ki ben
    Skydomelu aracı kötülemem hatta bayılırım ayrıcalıktır ama kötüleyenede saygı duyarım

ORÇUN ÇABUK
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok

Ya tamam onada lafımız yok... Yukarıdaki yazılarımızı okursan teknik bilgiler paylaştık vs ama hala anlatamıyoruz... Sonuçta forumumuz popüler bir forum ve sürekli takip edilen bir forum... Kendi araçlarımızı neden olmadık sebepten kötülüyelim ki... Adam skydome u sevmiyorsa ne benim aracımı nede skydome lu araçları kötülüyemez... Ona hakkıda yetkiside yok... Artı hiçbir bilgisi olmadan kötüleme yapıyor... Bu hakkıda kusura bakmayın ama ona vermem...

ŞAFAK AKBIYIK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06 DF 7508

ooo sen baya Skydome lu arac fanatiğisin galiba maşallah orçun kardeşim sanada saygı duyarım bu hakkı ona vermem diyorsun ama unutmaki kimse kimseyi susturamaz ki valla ben mesela fiatı kötülüyorum kimsede kalkıp bana kimse bişey diyemez benim özgur düşüncem bu

ORÇUN ÇABUK
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok

saygı duyarım şafak...

turker tosun
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    16 jht 38
    Edilen teşekkür: 288

bakın arkadaslar anlamdıgınız konu su arabnın tavanı ıstersenız 30 santım celık olsun hıc onemlı kaza anında korunmayı orta dırekler saglıyor ( rol cage ) orta dırekler saglam degeılse ustun camda olsa 30 santım celıkde olsa basın dertte demektır anlasamadıgımız konu bu aslında

ORÇUN ÇABUK
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok

Ben bunu önceki sayfada izah ettim Türker bey ama anlamak istemiyen arkadaş ortalığı karıştırıyo malesef...

ti ner
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Saygı duyduğunu söyleyen Sayın Orçun Bey kardeşim,
    Hızlı iniş ve çıkışlar bende mide bulantısı yapıyor.Kusura bakmazsan bu tartışmada senin sürüklemeye çalıştığın seviyeye inmeyeceğim.
    Beni kim göndermişmiş...Kendim geldim.Ismarlama veya sipariş değilim.Tartışmasını yaptığımız araca 38000 tl verdim.Herhalde tartışmak da hakkım.Bilip bilmeden konuşmak, ahkam kesmek bana ne kazandırır? 38000 tl verdiğim aracı neden kötüleyeyim.Beni kim neden buraya göndersin.Fanatiklik uğruna saçma sapan yazma lütfen.
    Evet ben bilmiyorum, varsa bana çarpışma testine giren cam tavanlı araç linki gönder.Bende öğrenmiş olayım.Birşey kaybetmem,aksine öğrenmiş olurum.Hatta neden cam tavanlı almadım diye pişman dahi olurum.Bu kadar lüzüumsuz yazacağına iki lint gönderseydin teşekkür eder konuyu sonuca bağlardık.

ŞAFAK AKBIYIK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06 DF 7508

Tamam arkadaşlar kırmayalım birbirimizi kapatalım konuyu

ti ner
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Türker Bey,
    Tavan sağlamlığı açısından açıklamanızımakul ve mantıklı buluyorum.Orta direk tavanı sağlamlaştırır buna şüphe yok.Ben cam'ın sacdaolduğu gibi esneme olmayacağından olası birkazada yan direklerden tavana gelen enerjiyi (esneyerek)boşaltamayacağını ve iç yada dışa patlayacağını söylüyorum.Bu patlamanın yaralanmalara neden olabileceğiendişemi paylaşıyorum.

Haklısınız Şafak Bey.Yalnız düşüncelerimizi paylaşamayacaksak forumun ne anlamı var?
    Ben şafak bey'e hak veriyor ve artık Orçun bey'e cevap yazmıyorum.
    Saygılarımla
    Konu JASMINE tarafından (08/03/2011 Saat 16:41 ) değiştirilmiştir. Sebep: Mesajlarınız birleştirilmiştir.

ORÇUN ÇABUK
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok

Valla yazılarıma cevap yazmassan gerçekten çok sevineceğim... Çünkü forumun ve konunun seviyesini nerelere düşürdüğün apaçık ortada... Sana dünden beri durumu, olanları teknik verilerle açıklamaya çalışıyoruz ama anlamak istemiyorsun... Sana link vereceğime çok biliyorsun ya araştır... Bir tüyo vereyim bulamazsan Citroen c3 picasso ve c4 ler EuroNCap'ten 5 üzerinden 5 yıldız aldılar... Bunlarda komple skywindows araçlardır... Teşekkür falanda etmene gerek yok sadece huzur versen kafidir... Bundan sonra seninle muhattapta olmak istemiyorum... Kendi çapında eğlen... Herkeze hayırlı günler... Rahatsızlık verdiğimiz diğer forum üyelerimizden kendi namıma özür dilerim...

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Alıntı tiner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet ben bilmiyorum, varsa bana çarpışma testine giren cam tavanlı araç linki gönder.Bende öğrenmiş olayım.
    İzlersen görürsün cam tavanın sağlamlığını...

YouTube - Renault Espace vs. Land Rover Discovery crash test

17. Bu mesajı için 2 kişi USTA'ye teşekkür etti:

turker tosun
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    16 jht 38
    Edilen teşekkür: 288

Alıntı tiner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türker Bey,
    Tavan sağlamlığı açısından açıklamanızımakul ve mantıklı buluyorum.Orta direk tavanı sağlamlaştırır buna şüphe yok.Ben cam'ın sacdaolduğu gibi esneme olmayacağından olası birkazada yan direklerden tavana gelen enerjiyi (esneyerek)boşaltamayacağını ve iç yada dışa patlayacağını söylüyorum.Bu patlamanın yaralanmalara neden olabileceğiendişemi paylaşıyorum.

aslında kaza anında on camla bır farkları yok benım anlatmak ıstedgım olay buydu ben bu konuyla ılgılı bır vıdeo seyretmıstım ama bulamadım nette olay buyumeden cozulucektı ama bunlarda fabrıka ıcı kayıtlarda bulunuyor zaten ncap testı benzerlerı otomobıl fırmalarının kendı bunyesındede bulunuyor ncap vermeden arabayı ınce eleyıp sık dokuyorlar madara olmak var sonucda

ti ner
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

izleidm ve gördüm Mustafa Bey. Teşekkür ederim.

ZAFER MUTLU
    zafermutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 445

cam tavanın en büyük tehlikesi, açıkken kuş pisleyebilir

21. Bu mesajı için 3 kişi zafermutlu'ye teşekkür etti:

Tolga Aydin
    hidroliq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 12

Zafer bey Noktayı koymuştur bence. saygılar.

Serhan Göz
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. feedbackx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    16 GT 441
    Edilen teşekkür: 145

Cam tavan olmasa da sunroof bakın nasıl hareket ediyor Link: Audi 6 5*

Sayfa 4/7 İlkİlk 1234567 SonSon