Sayfa 1/2 12 SonSon
35 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Beledıye otobuslerine dıkkat

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Standart Beledıye otobuslerine dıkkat

Arkadaslar bir arkadaştan duydum veya forumda okudum aklınızda olsun
    Trafikte iken beledıye otobusü ile her hangi bir kaza yaptıgınızda trafik ekibinin gelmesini bekledıgınızde beledıye otobusunun bekledıgı her saat için yaklasık 300 tl ye yakın veya (100 tam bılet saat bası) bir rakamı beledıye otobusunu görevinden alıkoydugunuz(beklettiğiniz) için belediye size ceza yazıyormus bundan dolayı dolmus söforlerı otobuse ruhsatını verıp abı al sen su ruhsatı bekleme dıyıp gonderıyorlarmıs
    Konu ZAK1980 tarafından (04/03/2011 Saat 19:51 ) değiştirilmiştir.
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

evet vandada arkadasımın basına geldı...adam kımlıgını vermıs gıtmıs ... sucluymusda. ceza yeme bosu bosuna dıye.
    jetta1.2 tsı comfortlıne 2012

mert yılmaz
    mix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 170

ewt doğrudur malesef böle bi uygulama var ondandır zaten ayna falan kullanmıyorlar o şöförler valla trafikte elimden geldiğince kırmızıda bile yaklaşmam otobüs e

emir özal
    emirozal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 9

evet benim başıma 6-7 sene önce ankara hilton otelinin önünde ozamanlar çift katlılar vardı onlarda biri geldi bana 10-15 km hızla şoför kapımdan çamurluğa kadar aheste aheste sürte sürte aynayı falan kırarak girdi. otobüs şoförü hatalı oldugundan sesini çıkaramadı. polis geldi hemen. ruhsatını aldı selamlaştılar gülüştüler koklaştılar bastı gitti. akabinde 8de 8 ben kusurlu görüldüm. yollamayıp tutsalardı dediğin gibi beklediği zaman kadarını ödüyorsun. ama o rakam neye göre hesaplanıyor bilmiyorum.

e ko
    shellcininabisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 277

bildiğim kadarıyla çalışmadığı her saat için 100 bilet ücreti. (bir yerde vardı onlar bulursam paylaşırım)
    Hangi içki sarhoş eder hayat kadar?

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

adam suçluysa öyle bi ceza olamaz iş mahkemeye gider...
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Serhat G
    eskibur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 62

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    adam suçluysa öyle bi ceza olamaz iş mahkemeye gider...
    Hakikaten, var mı üç kuruşa beş köfte ?
    Bir de ben bu matığı da anlamış değilim.
    E o zaman kar getirisi yüksek bir toplantıya giden birine çarp yapacağı anlaşmayı geç kalıp yapamasın tüm karı senden alsın.
    Ya da öğrenciyle kazaya karış sınava giremeyip dersten kalsın gelecek dönem ki tüm masrafını sen karşıla.
    Bu devletin ve belediyelerin kendine yontmasını bir türlü anlayamıyorum.

Ben emniyet kemeri takmadan hareket etmem, tamam kural gayet güzel, minibüsler ayakta yolcu taşıayamaz e bu da güzel.
    Fakat belediye otobüsleri bir kere de on kişinin camdan çıkabileceği büyüklükte olan o ön camlarına rağmen milleti cama yapıştırıp gaz-fren-gaz-fren gidebilirler. Bir de kurallara uyduklarından emin oldukları için herkes çok rahattır çünkü belediye onlara o küçücük otobüste (!)(bence midibüs) ayakta 50 kişi taşıma hakkı verip herkesin gözüne sokar gibi otobüsün en net görünen yerine asmış.
    Herkesin vücut uzuvlarının birbirne değerek seyahat ettiği bir gün otobüsteki yolcuları saydım yine de 40 ancak oluyor ki otobüse bir kişi daha almanın imkanı yoktu. E herkes memnun.
    Bebeklere bebek koltuğu zorunlu olsun ki bebekler ön camdan çıkmasın.
    E otobüsler de madem bir kere de kaç insan camdan çıkabiliri deneyip guiness rekorlar kitabına girsin. Bu kadar tezatlık nasıl olabiliyor ben anlamıyorum.

Bu konuda çok doluymuşum kusura bakmayın

8. Bu mesajı için 3 kişi eskibur'ye teşekkür etti:

Asim B
    Marker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    9898
    Edilen teşekkür: 75

Mantiksiz geldi bana hem suclu hem guclu gibi ozzyninde dedigi gibi is mahkemeye gider, ama sunu biliyorum mavi halk otobusleri gec kaldiklari dakika basina ceza oduyorlar ceplerinden belki bununla ilgili bisey olabilir.

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

tamamen saçmalık.. öyle bir cezayı ne kabul eder ne de öderim..

M.OğuzhaN ÇELİK
    eexelanss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06BY8509
    Edilen teşekkür: 460

Bildiğim kadarıyla sadece belediye otobüslerinde değil birçok kamu aracında öyle..
    Yalnışsam düzeltin lütfen..
    BY Turbo SPORT 150 HP

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Evet öyle bir durum var. Onlar suçlu olsa bile.Daha beteri askeri bir araca ya da otobüse çarptığınız zaman bittiniz demektir. Memleketimizden bir güzellk daha.

Emir A.
    Fuzuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 352

Alıntı ibrahim06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet öyle bir durum var. Onlar suçlu olsa bile.Daha beteri askeri bir araca ya da otobüse çarptığınız zaman bittiniz demektir. Memleketimizden bir güzellk daha.
    Altını çizdiğim ile ilgili konuşuyorum..
    Bunun için para ödemezsiniz...Yani günlük para ücreti...

Kazada askeri araç şöförü suçlu ise bürokrasi yüzünden beklersiniz...Şöför er ise kaza yapan askeri birliği kazanın tazminini askerden nasıl sağlayacaklarına dair krize sokarsınız...(Tuzla jip fabrikasında asker 3 arca çarptı, volvo,bmw ve şahin..Şahin dışındakiler uğraşmamak için vaz geçtiler şikayetlerinden.Şahin sahibi vazgeçmedi..Adam askeriyeye dava açtı, askeriye de ere dava açtı.Asker hızlı gittiği için suçluydu tabi..Askerin maddi durumu iyi değildi..Sonucu bilmiyorum ancak şahin sahibi kazansa bile parasını alması oldukça sürmüştür.. Bir şekilde aracınız yapılır ama uzun sürer...

Suçlu sizseniz devletle uğraşır durursunuz, basit bir kaza için ifade bile vermeniz gerekebilir...Çünkü askeri araçla yapılan her kaza bildirilmek zorundadır. Ayrı bir prosedürü vardır... Hasarı ödeyeyim deseniz bile bunu belgelemek ve bilumum prosedür yüzünden işiniz uzun sürer... Bu arada çarpacağınız araç otokar minibüs, ford transit , makam otosu ise hasarı teknik servis belirler...Başka bir araca çarparsanız (Tuzla jip, mercedes unimog gibi) garaj amirliğinin insafına kalırsınız

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

murat aras
    opexturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 83

bi arkadaşımın başına geldi geçen yaz arkadaşın aracı park halinde iken belediye otobüsü yolcu indirmemesi gereken yere yanaşıp yolcu indiriyo daha sonra kalkarken arkadaşın aracına sürterek geçmiş trafiğin gelmesi işlemler falan 2 saat sürmüş arkadaşın hasarını karşıladılar ancak 600 tl 2 saat otobüsü beklettiği için ceza ödedi kağıtları hala duruyor çocukta

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

Kazada suçlu otobus söförü ise senın aracını onun sıgortası yaptırıyor..

Fakat otobusun her bekledıgı saat için ücret alınıyor bu otobus hattının yogunluguna ve saatıne göre degısıyor..

Örn.Bornova metrosunun orda bora marka araç bel.otobusune arkadan bındırmıstı arkadasın abısıymı vuran neyse 14 bın tl odedı beledıyeye kendı aracınıda kendı yaptırdı...
    I ' m c a p u l i n g . . .

ŞAFAK AKBIYIK
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. akbiyik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    06 DF 7508
    Edilen teşekkür: 151

Tek kelimeyle saçmalığın daniskası bu

adem tahiroğlu
    muhabbet üye ademtahir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1228

tranway ve metroda daha ağır bir durum söz konusu arkadaşlar
    konya'da tramway kazası çok olduğu için biliyorum hat 1 saat ulaşıma kapandığı zaman 1 saatte tramwayların yaptığı sefer hesaplanıyor ortalama yolcu sayısından belediye size ceza kesiyor ve bu çok büyük miktarlarda oluyor bunun için dava açsasınızda belediye başkanını dövesinizde küfürde etseniz yapacağınız bir şey yok çünkü onlar geçiş üstünlüğüne haiz araçlar sınıfında oluyormuş.
    Allah hepimizi kazadan beladan korusun...

Kendi isteğiyle forumdan uzaklaştırılmıştır. Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 660

Valla ben bilmiyorumdum bu durumu, öğrendiğim iyi oldu otobüs ve türevleriyle olan mesafemi iki katına çıkarmaya kadar verdim

Serkan Küçük
    serkankucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 410

bundan sonra ben de yaklaşmam hiç bir otobüse daha 2 gün önce koskoca körüklü otobüs belli ki hiç aynaya bakmadan sol şeride geçti ve resmen üstüme çıkıyodu,
    ben de mecburen sola kaçtım arkadan acı bir fren sesi geldi... sonra arkamdaki de ben suçluymuşum gibi el kol yaptı bi ton...

e ko
    shellcininabisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 277

ayrıca belediye otobüsünde servise gidecek kadar bir hasar varsa günlük 3000 bilet parası ceza kesiliyor çalışmadığı her gün için

edit: zaten bu sebeptendir otobüs şöförlerinin deli gibi yola çıkması önünüze atlaması ya da sıkıştırması.
    Hangi içki sarhoş eder hayat kadar?

Ramazan Erdemir
    skystar37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34ghk08
    Edilen teşekkür: 265

Topunun Allah belasını versin dilerim ki Allahtan kendi özel araçları ile iş için kullandıkları araçlara çarpsınlarda kol gibi cezaları kendileride ödesinler... Ne kadar belediye şöförü varsa karşılaştığım her hatada kitabi açıp bir güzel okuyorum birde Türk halkı kitap okumaz derler kulliyen yalan...

Sayfa 1/2 12 SonSon