Sayfa 1/3 123 SonSon
45 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Radar dedektörü

Fatih Emanet
    emrahcelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    34 VA 9661
    Edilen teşekkür: 40

Standart Radar dedektörü

Arkadaşlar merhaba son 3 ayda ortalama 5 defa radara girdim farklı yerlerde ortalama 1.000 liralık ceza ödedim. Bu iş baya canımı sıkmaya başladı özellikle istanbul'a her yere radar koymaya başladılar. Netten biraz araştırdım radar dedektörü diye bir cihaz gördüm bunun kullanımı ne kadar yasaldır ? yasal değilse ne yapılması gerekir arabanın gizli bi bölmesine falan konulduğu zaman nasıl kullanırız ? 1 2 model gördüm linkleri atıyorum kullanan bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.
    https://www.youtube.com/watch?v=0BkS1E7nN_Y

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Navıgasyon alırsanız eger ve guncellestırmelerınıde sık yaparsanız radara 1 km kala navıgasyon uyarıyor sızı tabıkı nette paylasılan navıgasyon kullanıcılarının paylastıgı radra yerlerınıde guncellemenız gerekır
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

4. Bu mesajı için 3 kişi ZAK1980'ye teşekkür etti:

Mustafa Özkan
    Moosty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    26 TZ 691
    Edilen teşekkür: 361

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Navıgasyon alırsanız eger ve guncellestırmelerınıde sık yaparsanız radara 1 km kala navıgasyon uyarıyor sızı tabıkı nette paylasılan navıgasyon kullanıcılarının paylastıgı radra yerlerınıde guncellemenız gerekır
    Doğrudur, en mantıklı çözüm navigasyon cihazı. Sık güncellerseniz çözüm oluyor.

Radar tespiti yapan cihazlar da iki çeşit. İkisi de yasak.

Bir tanesi radar frekansı algılandığında uyarı veriyor (Genellikle K Bantı). Romanyada yasal olduğu için kullanılıyor orada görmüştüm. Ne derecede etkilidir bilmiyorum, zaten radar frekansının içerisine girdiyseniz yakalanmış olma ihtimaliniz var.

Bu cihaz dışarıya herhangi bir frekans yaymadığı için polis tarafından belirlenemiyor.

Diğeri de frekans karıştırıcı (jammer) Bu da radarın yaydığı frekansla aynı sinyalleri yayarak radarın kafasını karıştırıyor. Bu esnada radarda hızın çok uç noktalarda gidip geldiği görülüyormuş, örneğin 20 km/sa hızdan 300-400 km/sa hızlarla hareket ediyormuş gibi.

Jammer cihazı bas bas 'ben buradayım' diye bağıran bir cihaz olduğu için polis hemen farkediyormuş.

Eğer polis lazerli optik hız ölçüm cihazları kullanıyorsa radar tespiti de, karıştırması da yapılamıyor, tespiti yapılsa da çoktan hızınız belirlenmiş oluyor.

Özetle, navigasyon cihazı alıp güncel halde tutmak en mantıklısı.

6. Bu mesajı için 3 kişi Moosty'ye teşekkür etti:

ORÇUN ÇABUK
    aŞK 3 HaRF BMW WiSTaRiA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2431

İphone da kullandığım trapster programı gayet başarılı... Yada şöyle izah edeyim cep telefonunuza uyumlu trapster ı kurduğunuzdada aynı sonuca ulaşırsınız...

8. Bu mesajı için 2 kişi WiSTaRiA'ye teşekkür etti:

Muharrem AYTÜRK
    fraust - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yakut Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162

bu cihazın aynısını yurt dışında yaşayan bi arkadaşım kullanıyordu. buraya gelince de kullanmıştı. sonrasında ne yaptı bilmiyorum ama pek işe yaramadığını falan söylüyordu. arkadaşların dediği gibi en iyisi navigasyon ama hangisi alınmalı? güncelleme nesıl yapılır falan gibi konular var tabiii.
    keşke bu işten anlayan bir arkadaş detaylı kullanımı-güncellemeyi falan ayrı bir başlıkta anlatsa.
    Ya kendine bir yol seçmelisin, ya da kendi çizdiğin yoldan gitmelisin!..

10. Bu mesajı için 2 kişi fraust'ye teşekkür etti:

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Bu radarlar yüzünden artık koşmaya bile korkar olduk.

12. Bu mesajı için 2 kişi ibrahim06'ye teşekkür etti:

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

ınsan 130 la falan ceza yıyınce pek bozulmuyorda 55 le falan yazıyorlar o adama koyuyo...
    jetta1.2 tsı comfortlıne 2012

14. Bu mesajı için 3 kişi uzuncocuk'ye teşekkür etti:

ORÇUN ÇABUK
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok

nasıl 55 le anlıyamadım... 55 e de cezamı kesilir...

16. Bu mesajı için 2 kişi WiSTaRiA'ye teşekkür etti:

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

evet ya kesılır uzunkoprude sehır ıcınde 30 levhası vardı.... 55 le ceza yemıstım.
    jetta1.2 tsı comfortlıne 2012

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ORÇUN ÇABUK
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok

Hayret bişey ya...

BARIS ATABEY
    predator_ant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07 BHA 87
    Edilen teşekkür: 77

Alıntı uzuncocuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet ya kesılır uzunkoprude sehır ıcınde 30 levhası vardı.... 55 le ceza yemıstım.
    Ümit abi senin ki de tam evlat acısı olmuş haaa,55 neymiş ya.zaten vitesi 2 ye atınca 55 oluyo.

zeki özkan
    santiago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 38

öncelikle bir sene içinde 5 radar cezasında ehliyete el konuluyor diye biliorum
    ayrıca o cihazı kullanan arkadaşım var yaklaşık 8 sene falan oldu her amerikaya gidişinde yenisini alıp geliyor geçen yıl aldığı cihaz her türlü radarı(gezici,sabit,kamera,cizgi) gibi tümü belirtiyor farklı uyarı şekillerinde bugüne kadar yaklaşık 50 den fazla radardan kurtulmuştur bu sayede ama en büyük handikapı eski cihazları yeni radar sistemleri görüyor daha doğrusu uyarı veriyor yeni cihazlar biraz daha iyi bu konuda onlar pek yakalanmıyor yakalanınca 6 ay kadar hapis ve 5.000 tl ye yakın para cezası var

22. Bu mesajı için 2 kişi santiago'ye teşekkür etti:

mehmet beyaz
    kartalli2001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 42

radar dedektör cihazları artık lazerleri de çok rahat bulabiliyor.üstelik fiyatlarıda çok fahiş değil amerikada 56.99 usd ye çok güzel radar/laser dedectör alabilirsiniz.
    navigasyonlar sabit radarlarda işe yarayabilir ama şehirlerarası yollarda polisler durmadan yerlerini değiştiriyorlar veya seyyar radar kullanıyorlar.
    işin en can alıcı kısmı ise bu cihazı kullanırken yakalanırsanız yiyeceğiniz ceza;
    2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 51/5-b maddesi (Hız sınırlarını tespite yarayan cihazların yerlerini belirleyen veya sürücüyü ikaz eden cihazları araçlarda bulundurmak)’tan suç tutanağı düzenlenerek mahkemeye sevk edilir ve 4-6 ay hapis cezasıyla karşı karşıya kalırsınız. para cezanızda 1.784 tlcik)

24. Bu mesajı için 3 kişi kartalli2001'ye teşekkür etti:

Fatih Emanet
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    34 VA 9661

Alıntı WiSTaRiA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nasıl 55 le anlıyamadım... 55 e de cezamı kesilir...
    trakya çorlu yolunda hız limiti 50'miş ben 60 la gitmişim 200 liramı ne ceza gelmişti evlat acısı gibi 200 le girsem hiç değilse hız yaptım derim 50'le yol mu biter saçmalık sadece ! öneriler için saolun nevigasyonun bu işe yaramadığını bilmiyordum çok mantıklı 200 300 liraya iyi bir nevigasyon alınabilir.

Fatih Emanet
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    34 VA 9661

Alıntı santiago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    öncelikle bir sene içinde 5 radar cezasında ehliyete el konuluyor diye biliorum
    ayrıca o cihazı kullanan arkadaşım var yaklaşık 8 sene falan oldu her amerikaya gidişinde yenisini alıp geliyor geçen yıl aldığı cihaz her türlü radarı(gezici,sabit,kamera,cizgi) gibi tümü belirtiyor farklı uyarı şekillerinde bugüne kadar yaklaşık 50 den fazla radardan kurtulmuştur bu sayede ama en büyük handikapı eski cihazları yeni radar sistemleri görüyor daha doğrusu uyarı veriyor yeni cihazlar biraz daha iyi bu konuda onlar pek yakalanmıyor yakalanınca 6 ay kadar hapis ve 5.000 tl ye yakın para cezası var
    şahsen ben kendim araç kullanırken 5 defa cezaya girdim ama polis cevirip 1 sefer ceza kesti diğerleri eve posta yoluyla geldi anlamadığım şu araç radar cezası plakayamı kesilir kullanıcıyamı ? araç benim üzerime ama ceza yiyen başkası olursa benim ehliyetime el konulması biraz saçma olmaz mı ?

zeki özkan
    santiago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 38

yönetmelikte böyle yani bilmiyorum

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

polis cihazın sizde olduğunu anlarsa yeni radarlarda belli oluyor diye biliyorum cihazı bulana dek arabayı paramparça ediyorlar bulamazlarsa garaja çekip orda buluyorlar

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Yavaş gitmek en iyisi sanırım,hem yakıtta çok zamlandı,yavaş gidince az yakar araçlarımız,hükümet bizi düşünüyor...

E S
    FN2 TYPER kifanhom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 95

cobra XRS 9930 radar detector cihazım var, kullanıyorum gayet başarılı ve çalışma prensibi görünmez mod.
    sabit radarlar ya da karayollarındaki hız değişim noktaları birçok navigasyonda uyarı veriyor , fakat polis aracı üzerinde kurulu radar gezici radar olduğu için şehirler arası yollarda navigasyon işe yaramaz.
    isteyen olursa satabilirim, sürekli yurt dışı seyahatim olduğu için bende yenisi alırım.
    livin' on the edge

31. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Atam
    atom43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    43DD903
    Edilen teşekkür: 107

Alıntı emrahcelik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şahsen ben kendim araç kullanırken 5 defa cezaya girdim ama polis cevirip 1 sefer ceza kesti diğerleri eve posta yoluyla geldi anlamadığım şu araç radar cezası plakayamı kesilir kullanıcıyamı ? araç benim üzerime ama ceza yiyen başkası olursa benim ehliyetime el konulması biraz saçma olmaz mı ?
    sizin arabanızı kim kullanıp ceza yiyorsa araç sahibine cezalar kalır ehliyetine yazılana ancak ceza puanı ilgilendirir. fakat şöyle olur örnek vereyim memursunuzdur aksam 5 e kadar çalısıyorsunuzdur ve oglen 2 sıralarında kırmızı ışık ihlalinden ceza kagıdı gelir evinize siz bu cezayı ödemek istemiyorsanız itiraz dilekçesi hazırlayıp ben hergün çalısıyorum ve çok titiz bir insan olarak aracı benden başka kullanan olmadıgından oglen 2 sıralarında aracda olmamın imkansız olmasından gibi bir dilekçe beyan ederek cezaayı iptal ettirebilirsiniz ama bu dilekçe kabul olasaya 1 sene geçiyor
    IPunto

Sayfa 1/3 123 SonSon