Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
41 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Şok şok şok, flaş flaş flaş!

Adı Soyadı
    KaMiKaZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 752

Alıntı smartmavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırdır, sen ne yapacaksın bunları, yoksa motorunu da mı değiştirdin??
    yok ama bunla başlangıcı yapıyorum

şaka bir yana alçaltılmış yaylarla daha uyumlu olacağını düşünüyorum.

mert yılmaz
    mix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 170

Alıntı smartmavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yalnız anlayamadığım nokta şu;

Bu parçalar benim araba için İtalya'dan getirtilmiş. İtalya Türkiye'de 1.9 motorlu Grande Punto satıldığını bilmiyor mu? Bildiği halde neden bu parçaların Türkiye'ye gönderilmesini onaylıyor????

valla ne italya nede servis in hiççç derdi olmaz herkez sattığı arabaya sattığı parçaya bakar umarım bu saçmalığı giderirsiniz sizden önceki sahibinin bu olayı kabullenmesi kötü olmuş

raptor .
    Jettlüü sedini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 545

fiat yetkili servislerindeki elemanları düzenli olarak eğitip denetlemeli.. olacak şey değil..
    HONDA CIVIC 1.6 i-VTEC Premium Eco Otm ile yollarda..

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

evet benim puntişle kıyaslayınca bayağ fark var ama bende diyodum şu bizim arabaları yükseltmenin bir formülü yok mu diye eğer aracın dengesini etkilemedi ise süper olmuş istediğin kaldırıma çık sürtme derdin yok

Sertaç Sertaç
    smartmavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 445

Arkadaşlar az önce Fiat yetkili hizmetlerinden aradılar,

Cuma günü arabamı bölge müdürü bizzat görmek istiyormuş.

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

2006 model aeacımı ılk aldığım gunden beri on takımından gelen lakurtu ve tıkırtılardan çok sıkayetçiydim bu seslerın yok olması ıcın servıste bır cok ıslem yapıldı yenı amortısorler, dıreksyon mafsalı, askılar, takozlar vs yani kısacası on takımımın tamamı garantı kapsamında ön takımımı ıyılestırmek adına değişti..ama değişen bişey olmadı..sesler hep devam etti.....servıste bu durumun farkınddaydı ve gercekten selerın verdığı sıkıntıyı arac ıcınde test surusu yaparak benı doğtuluyorlardı. son olarak benım artık gemılerı yakmamdanmıdır yoksa ya bu arabayı yapın yada yakın dememdenmı etkılendiler bılemıyorum ama..sorunumu gercekten cozduler..2008 yılında 1,4 starjet aracımın tum on takımını A dan Z ye t-jet 120 hp GP un iyileştirilmiş ön takımıylan değiştirildi..eskısıne göre biraz daha sert olduğu ılk kullandığım andan itibaren anladım ..konfordan biraz fedakarlık yapmam gerektığın sonucuna kısa surede vardım ..ama sonuç itibariyle beni aracımdan sığutan ve nerdeyse satma deerecesine getiren on takım seslerimin tamamından kurtuldum..servisin gercektende benım magdurıyetim gidermek için böyle bişey yaptı..belki prosodurde boyle bişeyin kabulu soz konusu bıle olamaz ama baktıkı olcak gibi değil bu cozumu sundu bana ve gercektende çok basarılı oldu...konfordan bıraz fedakarlı ettım ama su an ıcınde alıştım işin gerceği..güvenlik açısından bi sorun teşkıl etceğnı hiç dusunmedim belkı o konuda haklısınız viraj gırış çıkış degerleri yukseklıkten dolayı farklılık gosterebilr ama sorun yaratcagnı dusunmedim..belkı sizin aracın eskı sagıbıde benım yasadıgım gıbı bı durumla karsı karsıya kalmış olabılır serviste onlara boyle bı cozum sunmus olabilir..sonuç itibarıyle servisler musterının verdığı tepkıye gore kendı stratejılerını belırlmıyormu turkıyede? herkeze aynı sekılde davranılmadıı aşıkar değilmi?.bana sorucak olursan bu konu yu fazla ırdeleme..sayetki servisin hatasından dolayı orjınal amortısorler takıldığında pişman olabılırsın..bu zamana kadar duymadığın sesler ve lakırtılar kulagna gelebilir..kendi aracımla bindiğim başka bir GP yu kıyaslama yaptığımda gercekten arada fark olduğnu on yolcu koltuguna bındıgımde bıle barız sekılde anlıyorum..bence değiştirmeden once bır kaç arabayı kandı aracınla kıyasla tabi öyle bir sansın varsa......

onrky
    1.4 starjet 95hp

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sertaç Sertaç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

çok teşekkürler Onur!

aslında senin arabana yapılan işlemle benim arabama yapılan işlem aynı!

Ses konusunda haklısın. Şuan arabamda en ufak bir tık yok. Servis yetkilisi eğer orjinal parçalar takılırsa ısrarla seslerin geri geleceğini söylüyor...

Ama arabanın yüksekliğinden de çok şikayetçiyim. Amortisörler kalsa sadece orjinal yayları takılsa ne olur acaba???

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

eğer senin dediğin gibi yaylarla bu yukseklık bıraz daha indirilirse senin işin görülmüş olur..kendi fikrimi sorucak olursan ben bı sıkıntı cıkaracagnı dusunmuyorum..sonuçta spor yayda takıldığında aynı ıslem yapılmıyomur?bı konus derim servislen sadece yaylar değişebiliyorsa yayları değiştir..değişmiyorsada bence hiç dokunma..ama buyuk ıhtımalle olur gibi geliyor bana..

onrky
    1.4 starjet 95hp

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Onur M
    levan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 130

bir yorum: fiatın yayıda beş para etmez amortisörüde...zıplaya zıplaya gidiyoruz...

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sertaç Sertaç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

sen de haklısın...

yasin duzenli
    SeaMaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34 TN 6268
    Edilen teşekkür: 54

Motorda 1,9 olmasın yanlışlıkla 1,9 motorda takmışlardir

Sertaç Sertaç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

zuhahahaha. bak buna şaşırmam işte!

Sertaç Sertaç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

aslında juk oturacağını bilsem, bir şekilde İngiltere'den getiririm. Nasıl olsa muayene de motor nosuna falan bakan yok.....

. .
    Ersal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 341

Servise gidip 1.9 yayları taktırmak istesen takmazlar uymaz derler birde dalga geçerler..Benim GP FUN modeli jantlarımız aynı kızmayın ama sizin GP hakikaten leylek gibi duruyor.Az önce camdan baktım bayağı fark var benim GP ile sizinkinin duruşu ile.....

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sertaç Sertaç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

doğru söze ne hacet hakkaten leylek.

düm GP teknik özelliklerini araştırdım; yerden yükseklik 1490 mm olması gerekirken benimki 2000 mm; yani 5 cm daha yüksek.

Fiat bu yayları ya değiştirecek ya değiştirecek.

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

. .
    Ersal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 341

Sürekli rahatsız edin servisi ve müşteri hizmetlerini.En son sizden kurtulmak için değiştireceklerdir yayları merak etmeyin

Adı Soyadı
    KaMiKaZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 752

sertaç arkadaşım nerden ölçüyorsun 5 cm büyük fark

Tolga Budak
    GPtuning GünahsizSeytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    38 LT 206
    Edilen teşekkür: 404

Arka tarafta görsel olarak pek bi sıkıntı göremedm ama ön kısım anlaşılır derecede.. Can sıkıcı bi durum umarım sorunu uygun yoldan halledersinz..

Sertaç Sertaç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Orhan,
    GP'nin teknik çizimlerini buldum, ön tamponla arka tampon yükseklikleri aynı görünüyor. Arka tamponum yerden 15 cm yüksekken ön tampon yerden 20 cm yüksek.

Bu arada müşteri hizmetleri dün beni Zincirlikuyu Birmot'ta bölge müdürüyle görüştürdü (randevu saat 5'e verildiğinden bu bana trafikte geçen 3 saate maloldu ama neyse artık).
    Müdür projeye imza atan kişi çıktı. Bunun eski sahibi tarafından istendiğini söyledi. Bunu bir hata olarak kabul etmiyorlar tabii. Yardımcı olmaya söz verdiler ama tekrar müşteri hizmetlerini arayıp talep etmem gerekecek sanırım.

Israrla yapılan işlemin doğruluğunu savundular, ben de neden o zaman tüm 1.3 dizellere uygulamadınız diye sordum, net cavap alamadım.

Benzinli modellerde 1.2 ve 1.4 modellerin bile yay+amortisörleri farklıyken bana çok uç bir modelin parçalarının takılması hala makul gelmiyor. Yine de amortisörler hariç yayların değişmesini isteyeceğim sanırım.

Sertaç Sertaç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Standart teşekkürler Fiat, teşekkürler Birmot Zincirlikuyu

Arkadaşlar yaylarım ücretsiz değiştirildi.

https://forum.grandepuntotr.com/gene...es-okusun.html

Sadece yaylar değil;

sol ön davlumbaz, amortisör takozları ve rot-balansım da ücretsiz olarak yapıldı.

Fiat ciddi şekilde güven tazeledi! Teşekkürler Fiat! Teşekkürler Birmot Zincirlikuyu!

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon