Sayfa 1/2 12 SonSon
37 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Punto evo eksik Paket yardım

serdar serdar
    mserdar01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 0

Standart Punto evo eksik Paket yardım

arkadaşlar, öncelikle herkese selamlar. formu uzun zamandır takip ediyordum ama başıma öyle bir olay geldiki burda yazayım dedim.

Ekim ayının sonunda Punto evo mj dinamic 1.3 + SPK+AK siyah araba sipariş ettim. Aracın 3 ay sonra gelmey eyaklaştığını ama araçta fazladan Skydoom olduğunu söylediler ve bunu kabul ederseniz sizden bunun da parasını alacağız dediler. Ben de tamam öyle olsun dedim. Araç üç buçuk ay sonra geldi, akşamında günün plakayı da çıkartıp araca şöyle göz gezdirip aldım götürdüm eve. fakat bir şey afrkettim ki araçta ASR ışığı yanmıyor. hemen sabahında bayiye gittim dedim bu araçta SPK yok, adamlar baktı hakikaten YOK. şimdi ben aracı zaten bu özelliği için 3,5 ay bekledim ve adamlar bana diyorki size o paketin parasını iade edelim. ben dedim ki yok arkadaş ben aracımı spariş ettiğim gibi istiyorum dedim. bu aracı alın bana istediğim aracı verin dedim adamlar bölge müdürüyle görüşelim falan deyip salladılar. bana illede sana paketin parasını verelim diyorlar ve aracı da geri almak istemiyorlar. Arkadaşlar bu konuda ne yapabilirim bana acil yardımcı olursanız sevinirim. saygılarımla...

TOLGA ÖZDEMİR
    evoantalya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 9

yabancı dilin varsa italyaya meail at.. bi arkadaşım atmıştıı fiat yana yana adamdan özür dilediler... elinde oyle olduğuna dair kanıtlı belkge varsa..

Mehmet Sç
    υпвεʟıεναвʟε edelsang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    35 KoLeRa 23
    Edilen teşekkür: 243

bence arabayı orada bırakın bıraktığınıza dair belge alın bekleyin ne cevap vericekler diye eğer getirtelim derlerse size araba temin etsinler böyle saçmalık mı olur ,adam akıllı işlerini yapsalar ya

adem tahiroğlu
    muhabbet üye ademtahir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1228

Alıntı evoantalya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yabancı dilin varsa italyaya meail at.. bi arkadaşım atmıştıı fiat yana yana adamdan özür dilediler... elinde oyle olduğuna dair kanıtlı belkge varsa..
    yabancı dile gerek yok türkçe bile yazabilirsin onlar çevirisini yaparlar ve geri dönüş sağlayacaklardır..

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

paket fiyatının çok daha fazlasını talep edin bence...

Oğuz MERDAN
    byspayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 405

Öncelikle geçmiş olsun. Aracı iade edin bence... Burda çözemezseniz olayı İtalyaya da açın muhakkak çözüme ulaşır.

Tekrar geçmiş olsun...
    Konu byspayn tarafından (19/02/2011 Saat 16:58 ) değiştirilmiştir. Sebep: değiştirme

Erdem --
    'Drive Safe' ErdmG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 57

Alıntı mserdar01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar, öncelikle herkese selamlar. formu uzun zamandır takip ediyordum ama başıma öyle bir olay geldiki burda yazayım dedim.

Ekim ayının sonunda Punto evo mj dinamic 1.3 + SPK+AK siyah araba sipariş ettim. Aracın 3 ay sonra gelmey eyaklaştığını ama araçta fazladan Skydoom olduğunu söylediler ve bunu kabul ederseniz sizden bunun da parasını alacağız dediler. Ben de tamam öyle olsun dedim. Araç üç buçuk ay sonra geldi, akşamında günün plakayı da çıkartıp araca şöyle göz gezdirip aldım götürdüm eve. fakat bir şey afrkettim ki araçta ASR ışığı yanmıyor. hemen sabahında bayiye gittim dedim bu araçta SPK yok, adamlar baktı hakikaten YOK. şimdi ben aracı zaten bu özelliği için 3,5 ay bekledim ve adamlar bana diyorki size o paketin parasını iade edelim. ben dedim ki yok arkadaş ben aracımı spariş ettiğim gibi istiyorum dedim. bu aracı alın bana istediğim aracı verin dedim adamlar bölge müdürüyle görüşelim falan deyip salladılar. bana illede sana paketin parasını verelim diyorlar ve aracı da geri almak istemiyorlar. Arkadaşlar bu konuda ne yapabilirim bana acil yardımcı olursanız sevinirim. saygılarımla...
    Aslında hiç üşenmiyceksin dava ediceksin bunları. Bak bakalım bi daha öyle bi şey yapıyorlar mı. Aynısı benim başıma da geldi aracı satan kişiyi şikayet ettim

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Aracınızı bayiye teslim edin kesinlikle kullanmayın çok kolay çöülecektir ..

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

serdar serdar
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Siyah

arkadaşlar az önce Fiat'ın italya sitesine girdim ve durumu ingilizce olarak onlara da şikayet ettim, onlardan da bu konuda yardım etmelerini istedim, umarım dönerler geri bana . Moralim acayip bozuldu yaa. Abicim 3,5 ay bekledim bi şey demedim, sabrettim, araba geldi paket yok, istemediğim Skydoom katmışlar bi de diyorlar ki biz bişey yapamayız. tüketici haklarını internetten buldum okudum, haklarım var gibi geliyor. Ben bi de kavgacı bir kişiliğe sahip değilim, Dedimki adamlara "kardeim siz bu arabayı benden satın alın, bana istediğim aracı getirtin, bakın siz bikaç milyar azına bu arabayı satarsınız(araç 20 km de, eve gidip geldim sadece), zaten kazancınız var kısa zamanda da amorti edersiniz kendinizi" adam diyor yok senin araç ikinci el oldu ben almam,Lan gerizeka satmayı biliyor eksik paketli aracı, adamın ağzını bozacaklar şimdi...

serdar serdar
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı ErdmG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında hiç üşenmiyceksin dava ediceksin bunları. Bak bakalım bi daha öyle bi şey yapıyorlar mı. Aynısı benim başıma da geldi aracı satan kişiyi şikayet ettim
    Kardeş şikayetin sonucu ne oldu süreç ne kadar zaman aldı ve arabayı kullanmaya devam ettin mi yada sana geçici bir araba verdiler mi?

MEHTAP DANIŞIR
    cesur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 6

bende lg tel almıştım ve bozuk çıkmıştı uluslararası işimi hallettim sıfır tel geldi bide 2 gün özür dilediler bu gibi şeyler türkiyede oluyor malesef ...

serdar serdar
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı femoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracınızı bayiye teslim edin kesinlikle kullanmayın çok kolay çöülecektir ..
    Hocam, adamlar bizim için farketmez diyor, ister arabayı burda bırak ister evine götür aaraba senin diyorlar. Ben de düşünüyorum pazartesi bırakacam aracı oraya sonra bakalım ne olacak.

Hocam bide bizim bunlarla yaptığımız anlaşmalar ve aracı teslim alışıma dair imzalı belgem var, bu belgelerde aracın SPK+Ak+Skydoom paketleriyle teslim aldığımı imzamla ibraz ediyorum. Ama ortada SPK yok , gülsem mi ağlasam mı?

Özgür TÜRKOĞLU
    ozay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 148

arkadaşlar az önce Fiat'ın italya sitesine girdim ve durumu ingilizce olarak onlara da şikayet ettim, onlardan da bu konuda yardım etmelerini istedim, umarım dönerler geri bana . Moralim acayip bozuldu yaa. Abicim 3,5 ay bekledim bi şey demedim, sabrettim, araba geldi paket yok, istemediğim Skydoom katmışlar bi de diyorlar ki biz bişey yapamayız. tüketici haklarını internetten buldum okudum, haklarım var gibi geliyor. Ben bi de kavgacı bir kişiliğe sahip değilim, Dedimki adamlara "kardeim siz bu arabayı benden satın alın, bana istediğim aracı getirtin, bakın siz bikaç milyar azına bu arabayı satarsınız(araç 20 km de, eve gidip geldim sadece), zaten kazancınız var kısa zamanda da amorti edersiniz kendinizi" adam diyor yok senin araç ikinci el oldu ben almam,Lan gerizeka satmayı biliyor eksik paketli aracı, adamın ağzını bozacaklar şimdi...
    Hem eksik paketli araba satıp hemde sizin aracınız 2.el oldu diyen müşteri temsilcilerinin 1. derece yakın akrabalarına selam ve sevgilerimi iletiyorum

Erdem --
    'Drive Safe' ErdmG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 57

Kardeş şikayetin sonucu ne oldu süreç ne kadar zaman aldı ve arabayı kullanmaya devam ettin mi yada sana geçici bir araba verdiler mi?
    Benim olay şöyle gelişti. Biz önce plazaya gittik aracı inceledik beğendik ve sonra benim 1.3 Multijet Dynamic Asis Kit Siyah renk istediğimi söyledim,ellerinde o araçtan olmadığını yalnız Türkiye'deki Tüm Fiat bayilerine bi bakmak istediğini söyledi,beraber bilgisayardan baktık benim istediğim özellikte 13 şehirde bulunduğunu ve içlerinden bir tanesini alacağını söyledi ve ben onlara şu toleransıda verdim gri renkte olabilir. Fiyatta anlaştık imzaladık formalite şeyleri. Ardından 1 hafta geçti ve beni aradı aracı satan kişi ve söylediği şey su ; istediğiniz özellikteki araç Türkiyenin hiç bi yerinde yok elimiz 1.3 Dynamic Pop kit gri bulunmakta,eğer istemiyorsanız listede bekleyen başka bir müşteri var ona vereceğiz. Bende haliyle istediğim özellikteki aracı istiyorum dedim bir kaç ay beklemek zorunda kalırsınz ve fiyat yükselir dedi. Aklınca bana zarf atıyo hemen kabul etmem için. Bende ailemle konuştum ve araç bana acil lazımdı araçsız kalmıştık. Bende mecburen kabul ettim. Ha araçtan memnun değilmiyim son derece memnunum benım canımı sıkan nokta şu ki verdikleri sözde durmamaları. Aracı aldıktan 2 ay sonra falan beni fiattan aradılar bende ağzıma geleni söyledim ve satan kişiden hiç memnun olmadığımı sizin satış manteliteniz elimizde bu var bunu alın şeklindeyse üzgünüm ama çok kaybedersiniz dedim,zaten telefondaki şahısda bozuldu. Kısacası fiat'ın müşteri memnuniyetine önem verdiğini hiç düşünmüyorum.

hamit kılınçarslan
    evoero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Diyarbakır
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 4

Moralinizi bozmak gibi olmasın sakın ama bu çok meşşaktli bir iş umarım lehinize olur ama fiat şikayetlerde çok zayıf bunun sebebi çok iyi hukuk danışmanları var eğer size birşey ısrarla olmuyor diyorlarsa yasa açıgını çok iyi değerlendirip söylüyorlardır. örneğin madem paket yoktu araç tesliminde imza atmasaydıysınız diyeceklerdir sizde kendinizi ifade ve haklılığınızı belirtmeye çalışacaksınız işler uzayıp gidecek mahkemelerde.. Umarım en kısa sürede istediğinizi alırsınız dileklerimle..

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

20 km dekı aracı her sekılde teslım almak zorundalar... dıretın...arac 2. el olmadı ayrıca... 1.ede olmadı... sıze aracı teslım ederken beraber servis danısmanıyla aracı ıncelettıler mı sıze? getırdıklerı arac yalnıs... son kontrol yapmaları gerekır oda yok olsa anlarlardı...tamamıyla onların hatası... size arac 2 el dıyen ve aracı gerı almayan arkadasın ısmını alın... once bayı sahıbıne dırekt, sonra fıat merkeze bu durumu ıletın.. tuketıcı heyetıne basvurun. aracınızı fıata teslım edıp noterden aranızda ımzaladıgınız satıs sozlesmesının gecersız olduguna( yasadıgınız olayı beyannamede acıkca yazın) daır bır ıhbarnameyı fıata gonderın.... kuzu kuzu gerı almak zorundalar.... fıat bayılerınde calısan satıs temsılcısı arkadaslar.... e hadı burdada bayıyı haklı cıkarcek bısıler yazında görek.... yada arkadasa fıkır werınde olay cözülsün....
    bu olay çözülmezse fiat benim için tamamiyle bitmiştir... her olayı duydum bi şekilde güldüm kimi zaman kızdım ama bu kadarına da oha diyorum resmen...... aldıgınız bayıyı ve aracı sıze satan sahsı acık acık yazın lutfen....... ben arayıp agzıma gelenı soylemezsem namerdım
    jetta1.2 tsı comfortlıne 2012

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Eksik olan donanım skydome veya popkit değil,güvenlikle alakalı bir donanım ve bu aksesuar değil,aracı geri almak zorundalar.
    Siz güvenli bir araç için 3.5 ay beklemişsiniz,karşılığı bu olamaz,her türlü hakkınızı arayın derim...

serdar serdar
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Siyah

Arkadaşlar tavsiyeleriniz için teşekkürler, az önce Fiat müşteri hizmetlerini de aradım ve onlara da durumu izah ettim, zaten skydoom meselesi olduğunda da onlarla muhatap olmuştum bayi biraz sıkışmıştı ama biz skydoom da anlaşmıştık sonra. Fakat bu son durum bardağı taşırdı, işi bilen bikaç kişiyle de görüştüm tüketici hakları ve mahkeme yolu da bana açılıyor gibi. Şimdi bu araç bana hiç güvenli gelmiyor acaip soğudum araçtan, kimbilir kimin aracını bana itelediler.

bir de müşteri hizmetlerine dedim, arkadaş ben 3,5 aydır arabasızım, şimdi iade olacak yok yenisi gelecek falan olsa bile bu süreçte bana bir araç tahsis edilecek mi? Orasını bayiyle görüşeceksin dediler ki bu da yine tabana kuvvet bir 4 ay daha yoldayım demek. 21 şubat 2011 pazartesi günü tekrar bayiye gidecem, biliyorum ki satan adam orda olmayacak, İstanbula gidecem demişti, bu da iyi bir kavganın başlangıç tarihi olarak kayıtlara geçecek. haydi bana kolay gele...

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

fıat satıs temsılcısı arkadasımla gorustum.... soylenen: yukardakı dedıgımın aynı... bayı almıyorum dıyorsa, notere git. durumu acıkca anlatan,sozlesme sartlarını kabul etmedıgınıze ve sozlesmenın tek taraflı feshıne ılıskın noter ıhtarını fıat bayıye yolla. aracı fıatın onune bırak. anahtarı teslım et... hukuksal gırısıme basla... yada kıt paranı gerı al.. ücretsiz garantını uzat(hiç bir işe yaramıyor bu ) . 10000 ve 20000 bakımının ucretsız yapılmasını ıste. boya koruma talep et bıkac adet.....hukuksal olarak, aracın ılk sıparıs asamasında ıstedıgınız paketlerle ılgılı, sistemde aracınızın kaydı mutlaka var . bu ılk sıparıs kaydı sızı hukuksal olarak haklı cıkartıyormus..... yanı ben spk lı ıstedım su tarıhte dedıgınızde tek ıspatınız bayının gırmıs oldugu sıparıs kaydı.... bilginize...
    jetta1.2 tsı comfortlıne 2012

22. Bu mesaj için teşekkür edenler:

serdar serdar
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı uzuncocuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fıat satıs temsılcısı arkadasımla gorustum.... soylenen: yukardakı dedıgımın aynı... bayı almıyorum dıyorsa, notere git. durumu acıkca anlatan,sozlesme sartlarını kabul etmedıgınıze ve sozlesmenın tek taraflı feshıne ılıskın noter ıhtarını fıat bayıye yolla. aracı fıatın onune bırak. anahtarı teslım et... hukuksal gırısıme basla... yada kıt paranı gerı al.. ücretsiz garantını uzat(hiç bir işe yaramıyor bu ) . 10000 ve 20000 bakımının ucretsız yapılmasını ıste. boya koruma talep et bıkac adet.....hukuksal olarak, aracın ılk sıparıs asamasında ıstedıgınız paketlerle ılgılı, sistemde aracınızın kaydı mutlaka var . bu ılk sıparıs kaydı sızı hukuksal olarak haklı cıkartıyormus..... yanı ben spk lı ıstedım su tarıhte dedıgınızde tek ıspatınız bayının gırmıs oldugu sıparıs kaydı.... bilginize...
    hocam çok teşekkür ederim ilginiz için. pazartesi ilk işim bayiyle son görüşmemi yapmak ve olumsuz bir dönüt alırsam avukat bir tanıdığım var onunla görüşüp hukuki işlemlere başlamak olacak.

yeniden çok teşekkür ederim

Sayfa 1/2 12 SonSon