Sayfa 3/3 İlkİlk 123
57 sonuçtan 41 ile 57 arası

Konu: Alkollü araç kullanmada limit artıyor..!!!

Asim B
    Marker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    9898
    Edilen teşekkür: 75

Alıntı uzuncocuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uraal arkadasım ıyı ozetlemıs.... aynı olay kıbrıstada mevcuttu... polıs cevırmesıne cok zor takılıyorsunuz ama alkollu kaza sonrası halınız harap..
    Bence onemli olan kaza olmadan onlemek, ben oldukten sonra adam 150 sene hapis yatsa ne olur yatmasa ne olur, kontrollerin azalmasini istemem dogrusu.

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

Alıntı Marker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bence onemli olan kaza olmadan onlemek, ben oldukten sonra adam 150 sene hapis yatsa ne olur yatmasa ne olur, kontrollerin azalmasini istemem dogrusu.
    kıbrıs ta kontrol yok denecek kadar az olmasına ragmen ölümlü kaza da yok denecek kadar az.. benzın 2.10 tl vergı cok dusuk ve sıfır fıyatlar cok uygun. bmw5.30 lar,evo9-10 lar, celica lar,eksozu soba borusu gibi araclar ortalıkta cırıt atıyor ama kurallara herkes uyuyor kimse bosa korna calmıyor mesela.kırmızı ısık yesıl oldu ve dıyelım gormedın arkandakıler delı gıbı kornaya asılmıyor.yolun kenarına dıkıldıgın anda dırekt duruyor ve yol verıyorlar.gayet kibarlar. cogu surucu bayan bu arada.orda arac surerken ben , bır surucu olarak bana saygı gosterıldıgını ve bır yaya olarak da saygı gordugumu anladım..bızde soforluk kendını ıspat,gosterıs, sınır yapma hakkı anlamına gelıyor bu da kazaları tetıklıyor, ama orda kurallara herkes uyuyor merco cls ye biniyorum diye kimse yol verırken karsındakıne domuz muamelesı yapar gıbı bakmıyor. ve adamların heryerı kamera...içmek isteyeni kimse engelleyemez ama kazaya karısıp 2 yıl hapıs yatma korkusu içmeyi engelleyebilir.. yoksa polis memurunun tavrına kalırsa iş zaten çoğu kişi ehliyetini kaptırmazdı.. milletim içiyor ve sürüyor bunu da herkes biliyor.. anlatmak ıstedıgım yakalanma korkusumu yoksa kazaya karısıp hapıs yatma korkusu mu alkollu arac kullanımını azaltır.?
    jetta1.2 tsı comfortlıne 2012

Asim B
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    9898

kıbrıs ta kontrol yok denecek kadar az olmasına ragmen ölümlü kaza da yok denecek kadar az.. benzın 2.10 tl vergı cok dusuk ve sıfır fıyatlar cok uygun. bmw5.30 lar,evo9-10 lar, celica lar,eksozu soba borusu gibi araclar ortalıkta cırıt atıyor ama kurallara herkes uyuyor kimse bosa korna calmıyor mesela.kırmızı ısık yesıl oldu ve dıyelım gormedın arkandakıler delı gıbı kornaya asılmıyor.yolun kenarına dıkıldıgın anda dırekt duruyor ve yol verıyorlar.gayet kibarlar. cogu surucu bayan bu arada.orda arac surerken ben , bır surucu olarak bana saygı gosterıldıgını ve bır yaya olarak da saygı gordugumu anladım..bızde soforluk kendını ıspat,gosterıs, sınır yapma hakkı anlamına gelıyor bu da kazaları tetıklıyor, ama orda kurallara herkes uyuyor merco cls ye biniyorum diye kimse yol verırken karsındakıne domuz muamelesı yapar gıbı bakmıyor. ve adamların heryerı kamera...içmek isteyeni kimse engelleyemez ama kazaya karısıp 2 yıl hapıs yatma korkusu içmeyi engelleyebilir.. yoksa polis memurunun tavrına kalırsa iş zaten çoğu kişi ehliyetini kaptırmazdı.. milletim içiyor ve sürüyor bunu da herkes biliyor.. anlatmak ıstedıgım yakalanma korkusumu yoksa kazaya karısıp hapıs yatma korkusu mu alkollu arac kullanımını azaltır.?
    Soylediklerini biliyorum hocam 1 yil ingilterede yasadim londranin gobeginde 1 kez korna sesi duymadim nerdeyse haftada 3 4 gece clublara giderdik cikista herkes taxi ile donerdi hic alkol alacaigni bilipte aracla geleni gormedim. bu birazda soyledigin gibi saygiyla ilgili bizim milletimizin kendisine saygisi yok karsindakine nasil olsun, kaza yapip 2 yil yatacam diye korkacagina yakalanip 2 yil yatarim diye korksun yoksa testi kirildiktan sonra ne fayda

ural leanback
    @ MARs ent. uraaal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 202

uraal arkadasım ıyı ozetlemıs.... aynı olay kıbrıstada mevcuttu... polıs cevırmesıne cok zor takılıyorsunuz ama alkollu kaza sonrası halınız harap..
    aynen abi iste ama bu mantıgı trde %90lık kesim anlayamaz sana bir zaararım olmadıktan sonra istersem bayılarak arac kullanırım sanane.bence millet alkole laf atacagına gitsin barzoluk yapoanlara laf anlatsın.ha ben alkolde arac kullnılsın demiorum ama özellikle uk.de gibi ülkelere gidenler beni anlar digerlerinin anlamalarını bekemiorum.bu tasarı atynen yasalasır giderrr...

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

Alıntı uraaal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aynen abi iste ama bu mantıgı trde %90lık kesim anlayamaz sana bir zaararım olmadıktan sonra istersem bayılarak arac kullanırım sanane.bence millet alkole laf atacagına gitsin barzoluk yapoanlara laf anlatsın.ha ben alkolde arac kullnılsın demiorum ama özellikle uk.de gibi ülkelere gidenler beni anlar digerlerinin anlamalarını bekemiorum.bu tasarı atynen yasalasır giderrr...
    bizde barzoluk yapıp alkollü araç kullananlara söyleniyoruz zaten
    u.k. gitmedim, demekki %90 lık kesimdeyim. siz %10 kesimde olduğunuza göre bildiğiniz birşey vardır.

siz aracınıza neden esp, abs, dsfds, dsfdsf gibi donanımlar alıyorsunuz (ruz)? kazayı önlemek, bazı durumlarda yardımcı olsun diye. gerisini anlatmama gerek yok.

Türk milleti olarak gerçekten garibiz. adam bana gelecek 4 - 5 saatlik kafa için beni ya da ailemden birisini yada hepimizi gebertecek sonra hali harap
    vay anam vay yazık günah yaa.
    o adamı yaksalar beni ya da sevdiğim birisi geri gelecek mi? biraz empati kurun ya buradakilerin çoğu 18 yaşın üzerinde, azıcık empati kurup sevdiğiniz birisinin alkol yüzünden olan kazada öldüğünü düşünün

ural leanback
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı Du Hast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bizde barzoluk yapıp alkollü araç kullananlara söyleniyoruz zaten
    u.k. gitmedim, demekki %90 lık kesimdeyim. siz %10 kesimde olduğunuza göre bildiğiniz birşey vardır.

siz aracınıza neden esp, abs, dsfds, dsfdsf gibi donanımlar alıyorsunuz (ruz)? kazayı önlemek, bazı durumlarda yardımcı olsun diye. gerisini anlatmama gerek yok.

Türk milleti olarak gerçekten garibiz. adam bana gelecek 4 - 5 saatlik kafa için beni ya da ailemden birisini yada hepimizi gebertecek sonra hali harap
    vay anam vay yazık günah yaa.
    o adamı yaksalar beni ya da sevdiğim birisi geri gelecek mi? biraz empati kurun ya buradakilerin çoğu 18 yaşın üzerinde, azıcık empati kurup sevdiğiniz birisinin alkol yüzünden olan kazada öldüğünü düşünün
    herkes hakettigini yasar.istanbul sokaklarında yürümekle alkollu arac kullana birinin oldurmesi bana gore optımuma esit mesafede yanı esıt sanstazaten bu kanunda yasalasırsa benı dogrulayacak diyorki kardesim sen alkollude cıksan trafige kaza yapoma yeter...thats the issue

Asim B
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    9898

Hem kardesim kibrista okudugu icin hemde amcam marasta 2 yil gorev yaptigi icin cok kibrisada gittim geldim kibris dediginiz yerin nufusu kac? Nekadar polisleri varki bizdeki kadar cok cevirme yapacaklar. Bir arkadas benim zararim olmadiktan sonra bayilarak kullanirim demis arkadasim bu kaza zaten bir anda oluyor senin bana zararinin olmatacaginin garantisi varmi? Senin soyledigin olay bana bisey olmaz buhabbeti du hast dogru soyleymis sen sagdan soldan beni bic yanimdakilerin canini al sonra 200 sene yat umurumda olmaz, kibris yada ingiltere bizden cok farkli mantalite farkli .

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

dun gece 2 duble içtim bir sure takıldıktan sonra eve dogru yola çıktım ve bir çevirme, üfledim 0,53 promil alkol 0,50 çıksa hiçbirşey olmayacakmış oyalandım vs birdaha ufleyim dedim vs ne desem boş çatır çatır yazmaya başladı tepem attı cezayı sordum 590 tl dedi!!! kabul etmnediğimi kan ile olcum olan yasal hakkımı kullanmak istediğimi söyledim, hastaneye gidene kadar vs. 0,3 düşme olsa yeter dedim. neyse aldılar beni hastaneye gittik kanım alındı kanı aldık adli tıpa getirdik orda 50 tl aldılar kontrol parasıymış!! 15 gun içinde belli olacak dediler, arabayı çekiciyle otoparka gondermişler çekici parası otopark parası e taksiyle eve gitme parası, ehliyetide aldılar alkol çıkarsa 6 ay alamayacaksın ve cezayı odeyeceksin dediler, şimdilik durum bu beni getiren polisler vazgeçirmek için kanla yapılan test herzaman daha fazla çıkıyor dediler boşa 50 tl vermiş olcksın vs dediler umrumda değil dedim ben hakkımı kullanacağım ama bakalım sonuç ne olacak.

birde aranızda iyi bilen varmı bu sure içinde ehliyetsiz yakalanırsam ne olur? yada bir yontem varmı ehliyeti kaybettim diye kayıp kagıdı vs cıkarsam ne işe yarar tam evlilik ustu deli gibi arabna lazım ne yapacagım bilmiyorum...

Volkan Kaban
    Delidavsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 79

Alkollü iceceklerin promili uzerinde yazan %vol degerleriidir.örneğin kırmızı tuborgda vol:%7.5 yazar bu bir kutu kırmızı ıcerseniz 15-20 dk icinde uflemeye girseniz 0.75 promil cıkacagını isaaret etmektedir.
    Yanlış bilgi bu.
    Polislerin elindeki cihazlar ile yaptığı ölçümün sonucunda çıkan promil, 100 mililitre kanda kaç miligram alkol olduğunu gösterir. Kutunun üzerindeki % miktarı ise sadece kutudaki alkolün miktarını değil derecesini gösterir. Yani alkol test cihazı ile 0,75 sonuç çıkıyorsa 100 mililitre kanda 75 miligram alkol var anlamına gelir. Aksi taktirde (yani dediğiniz gibi olsaydı) ortalama 2 ya da 3 kutu birada içen şahıs alkol komasına girerdi.
    Konu Delidavsan tarafından (21/02/2011 Saat 22:14 ) değiştirilmiştir.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Volkan Kaban
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı ugurozer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dun gece 2 duble içtim bir sure takıldıktan sonra eve dogru yola çıktım ve bir çevirme, üfledim 0,53 promil alkol 0,50 çıksa hiçbirşey olmayacakmış oyalandım vs birdaha ufleyim dedim vs ne desem boş çatır çatır yazmaya başladı tepem attı cezayı sordum 590 tl dedi!!! kabul etmnediğimi kan ile olcum olan yasal hakkımı kullanmak istediğimi söyledim, hastaneye gidene kadar vs. 0,3 düşme olsa yeter dedim. neyse aldılar beni hastaneye gittik kanım alındı kanı aldık adli tıpa getirdik orda 50 tl aldılar kontrol parasıymış!! 15 gun içinde belli olacak dediler, arabayı çekiciyle otoparka gondermişler çekici parası otopark parası e taksiyle eve gitme parası, ehliyetide aldılar alkol çıkarsa 6 ay alamayacaksın ve cezayı odeyeceksin dediler, şimdilik durum bu beni getiren polisler vazgeçirmek için kanla yapılan test herzaman daha fazla çıkıyor dediler boşa 50 tl vermiş olcksın vs dediler umrumda değil dedim ben hakkımı kullanacağım ama bakalım sonuç ne olacak.

birde aranızda iyi bilen varmı bu sure içinde ehliyetsiz yakalanırsam ne olur? yada bir yontem varmı ehliyeti kaybettim diye kayıp kagıdı vs cıkarsam ne işe yarar tam evlilik ustu deli gibi arabna lazım ne yapacagım bilmiyorum...
    Moralinizi bozmak istemem ama kan tahlili istediğinizde memurun sizi çevirdiği andan itibaren geçen her 2 saat için 15 promil kan tahlilinizin sonucuna eklenir ve evet memurun dediği gibi kan tahlilinde alkol oranı daha fazla çıkar (bunun sebebi de muhtemelen 2 saat için 15 promil eklenmesi kuralı).

Ehliyetinize el konmuş durumda, sonuç belli olmasa da memurun ve kullandığı cihazın sonucuna göre alkol almışsınız. Yani kanuna göre trafikten men edilmiş durumdasınız. Şu anda ehliyetsiz yakalanırsanız ehliyetsiz sürücünün alacağı tüm cezaları alırsınız.

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Volkan Kaban
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alkolü severim. Alkol yüzünden bir sefer ehliyetime de el konuldu ve 6 ay sonunda geri aldım. Kaldı ki alkollü olarak direksiyona geçenlerden nefret ederim. Şimdi bana ders oldu ve alkollü araç kullanmıyorum.

Yaklaşık 13 senedir alkol alırım ve severek alırım alkolü. İddia eden çook insanla oturup galonlarca rakı içmişimdir. Karşıma alıp sizinle de içerim ve eminim ikimiz masadan çok farklı şekillerde kalkarız. Velhasıl 3 kadehten sonra normal araç kullanamayacağınıza eminim. Ne kadar kendinizi kandırırsanız kandırın / kandırırdım da kendimi fakat yasal olarak belirlenmiş sınırın üzerinde alkol aldığınızda refleksler zayıflar. Bunun lamı cimi yok. Dünyadaki bütün otoritelerin, bilim adamlarının ve doktorların kabul ettiği bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçeğe karşı koyuyorsunuz. İsterseniz 6 şişe içip ayakta kalabilen biri olun ama bu reflekslerinizin zayıfladığı artık, beyin fonksiyonlarınızın yavaşladığı ve toplum için zararlı bir hale geldiğiniz gerçeğini değiştirmez. Savunmanız oldukça geçersiz ve yersiz. Bir an önce düzelteceğinizi ve yanlışınızdan döneceğinizi ümid ediyorum.

14. Bu mesajı için 2 kişi Delidavsan'ye teşekkür etti:

Asim B
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    9898

Alıntı ugurozer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Valla uzuldum desem yalan olur simdi, bir musubet bin nasihattan iyidir.

Alıntı Delidavsan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alkolü severim. Alkol yüzünden bir sefer ehliyetime de el konuldu ve 6 ay sonunda geri aldım. Kaldı ki alkollü olarak direksiyona geçenlerden nefret ederim. Şimdi bana ders oldu ve alkollü araç kullanmıyorum.

Yaklaşık 13 senedir alkol alırım ve severek alırım alkolü. İddia eden çook insanla oturup galonlarca rakı içmişimdir. Karşıma alıp sizinle de içerim ve eminim ikimiz masadan çok farklı şekillerde kalkarız. Velhasıl 3 kadehten sonra normal araç kullanamayacağınıza eminim. Ne kadar kendinizi kandırırsanız kandırın / kandırırdım da kendimi fakat yasal olarak belirlenmiş sınırın üzerinde alkol aldığınızda refleksler zayıflar. Bunun lamı cimi yok. Dünyadaki bütün otoritelerin, bilim adamlarının ve doktorların kabul ettiği bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçeğe karşı koyuyorsunuz. İsterseniz 6 şişe içip ayakta kalabilen biri olun ama bu reflekslerinizin zayıfladığı artık, beyin fonksiyonlarınızın yavaşladığı ve toplum için zararlı bir hale geldiğiniz gerçeğini değiştirmez. Savunmanız oldukça geçersiz ve yersiz. Bir an önce düzelteceğinizi ve yanlışınızdan döneceğinizi ümid ediyorum.
    Agzindan bal damliyor hocam

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

zaten kimse bana uzulsun diye yazmamıştım dostum rahat ol. Burada konu alkolluleri ayırmaktan oteye gidiyor resmen somurme sağılma politikası var trafik uygulamalarında şuanda, ben içtiğim içkinin etkisinin tamamen geçtiğini reflekslerimin ne kadar randımanlı çalıştığını hissetmeyecek kadar kendinden bihaber değilim ölçüm sonucuda zaten 200 promil çıkmadım 53 promil çıktım lanet ölçüm sisteminde 5 bardak portakal suyunu ust uste içseniz 100 promil bir bardak kutu kola içseniz 30 promil çıktığını unutmayın! ayrıca o cihazlara ufledikten sonra alkol çıktısı alındıktan sonra bir ehliyet merkeze goturme zorunluluğu var ve olcum cogunlukla kisilere gosterilmiyor olcum yapılmadan once plaka vs girilmiyor, dun butun gun avukatların birbirine sorular sordukları yazıları okudum nelerle karşılaştım bilseniz. adamhiç içki içmediği halde ehliyetine el konuluyor cunki ondan once ufleyen alkollu surucu milletvekili veya bakan vs cıkıyor yada oglu akrabası, kimseyle dalga gecmeyin kimseyi sanki hırsızlık yapmış teror sucu işlemiş gibi aşağılamayın hepinizin başına hiç olmadık yerde neler gelecek hiç belli değil...

bunuda şimdi buldum:
    https://www.hurriyet.com.tr/gundem/9515281.asp
    Konu ugurozer tarafından (22/02/2011 Saat 10:51 ) değiştirilmiştir.

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Moralinizi bozmak istemem ama kan tahlili istediğinizde memurun sizi çevirdiği andan itibaren geçen her 2 saat için 15 promil kan tahlilinizin sonucuna eklenir ve evet memurun dediği gibi kan tahlilinde alkol oranı daha fazla çıkar (bunun sebebi de muhtemelen 2 saat için 15 promil eklenmesi kuralı).

Ehliyetinize el konmuş durumda, sonuç belli olmasa da memurun ve kullandığı cihazın sonucuna göre alkol almışsınız. Yani kanuna göre trafikten men edilmiş durumdasınız. Şu anda ehliyetsiz yakalanırsanız ehliyetsiz sürücünün alacağı tüm cezaları alırsınız.
    düzeltme yapmak gerek dostum saat başına 15 promil ekleniyor ayrıca bu durumda ehliyetsiz yakalandığınızda, ehliyetsiz yakalanma suçu ile alakalı işlem gormuyorsunuz, ehliyeti alındığı halde ehliyetsiz araç surme suçu direk adli suça giriyor, idari ceza odemiyorsunuz ancak savcılık tarafından cezaya çarptırılıyorsunuz para ve hapis cezası (hapis cezası paraya donuşturulebilen)

ural leanback
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah

abi konusmayayim dedimde gel senle oturalım sen bir galon rakı ic ben ehliyeti almaktan vazgececegim.ben yakalandıgımda ki normal cevirme bile degildi tamamen polisle yaptıgım kavgadan gitmistir bende cıkan 111 promıldır tam olarak ve ben o kafayla tekdırdagdan ıstanbula gelmıstım ben hala ıddaa edıyorum onemlı olan ınsanın bellı bır medenı kafa yapısına kavusması yoksa alkol alan ınsan yavas gıdecegını bılmedıkten sonra ... neyse bunlar cok bos polemıkler.hayatımda 3-4 defa kaaza yatpım sadece bırı alkol yuzundendı ki o zamanda ehliyetim vs yoktu ve ufak bir kaaydı.bu tasarı aynen onaylanacak duruo su anda.ama egmde mesaj atmıs alkol sınırının 100 promıl olacagı su anda tasarıdır kanun olmamıstır lutfen alkollu arac kullanarakj yola cıkmayınız

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

Arkadaşlar bünye meselesidir alkol..İnsan 2 bırada sarhoş olur bazısıda 1 kasa içse banamısın demez...

Fakat burdan çıkarılacak sonuç şudurki.Alkollu araba kullanabılırsınız fakat bır kaza yaparsanız üstelik Allah korusun bu kaza ölümlü olursa vay halinize..

Alkol alın ama araç kullanmayın...
    I ' m c a p u l i n g . . .

Hüseyin Eniş
    zep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    35 cka 02
    Edilen teşekkür: 4

yeni kanun ile alkollü araç kullanma sınırı 50 promil, değişmiyor yani
    100 promilden sonra alkollü olarak araç kullandığı tespit edilenlere 2 hapis cezası geliyor
    yanlış anlaşılmasın

Sayfa 3/3 İlkİlk 123