Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
57 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Alkollü araç kullanmada limit artıyor..!!!

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alıntı takres Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kesinlikle katılıyorum abi...
    Bende her ikinizede katılıyorum beyler bu ulkede ıcmeyı bılmeyen adam var mıllet 0.5 de bısey olmaz bana deyıp trafıge cıkıyor sız bunu 1.0 yapın bundan sonra bana bısey olmaz deyıp yanındakınede sanada bısey olmaz merak etme ben kafayı bulmam der bu nasıl bır mantık anlamıyorum 0.5 de bır cok kaza oluyor bırde bunu 2 katına cıkartıyorlar kımse kusura bakmasın ama hıc bır sekılde bır cay bardagı dahı bıra ıcen ınsanı bıle trafıkte ısı olmamalı bence ayık kafayla trafık kurallarına uymayan ınsanlar var ıken bırde bunlar alkol alırsa ne olacak gercı adalet yokkı bısey olmaz adam kırmızıda gecer 13 ınsanın olumune sebeb olur tutuksuz yargılanırsa daha ne denılebılırkı
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

2. Bu mesajı için 2 kişi ZAK1980'ye teşekkür etti:

Asim B
    Marker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    9898
    Edilen teşekkür: 75

Alıntı Du Hast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yapmayın etmeyin

Allah korusun yola biri atladı vurdunuz adam öldü adam suçlu sizde alkol çıktı ne olacak? her yıl yüzlerce bu tarz kaza oluyor forumda paylaşanlar var, aynı şekilde DH de paylaşanlar var bu tarz durumları.
    belki alkole dayanıklısınızdır 5 bira bile kafa yapmıyordur ama ters bir durumda ne olacak?

herşeyin yeri var ve direksiyonda alkolün yeri yoktur. bunu burada normal birşey gibi yazmayalım lütfen.
    Sana sonuna kadar katiliyor canigonulden kutluyorum, ben iyi icimerim bana bisey olmaz 1 yetmisligi tek basima devirir arkasindan 1000km yola giderim bunlar cocukca kendini ispat cabalari, alkol herzaman refleksleri zayiflatir, kazalarda boyle alkollu luzumsuzlar yuzunden olmuyormu daha kac ocak sonecek sorarim size alkol alip direksiyon basina gecenler?

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

emrah atış
    skyline28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 163

bence bir yudum alkol alana bile ceza gelsin karşıyım ben limitin yükseltilmesine ...
    bende yeri geldiginde içerim ama araba kullanmak asla.....

6. Bu mesajı için 2 kişi skyline28'ye teşekkür etti:

ural leanback
    @ MARs ent. uraaal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 202

Yanlısınız var.kanun tasarısını tam olarak incelememişsiniz.yasa amerikadaki yasaya cok benziyor artık alkollü olarak arac kullanırken kaza yaparsınız maddi veya yaralamalı karayolları kanunda ongorulen maddeler vasıtasıyla degil direkt olarak türk ceza kanunnuna gore yargılanacaksınız.bu da su anlama geliyor artık kanun yasalasırsa trafikte üfleyin gibi cevirmelere cok az rastlayacagız..fakat alkollu olarak kazaya karısılırsa direkt olarak adli vaka olarak sayılacak.

Onur y..
    acRep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 333

Alköllü araç kullanmak mı ?? asLa..!!

EREN YALÇIN
    axi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    45 EY 700
    Edilen teşekkür: 247

Bu yasa Türkiye'ye yaramaz... Her konuda olduğu gibi bundada vatandaşın daha çok zarar göreceği şekilde bi olayla karşı karşıyayız... Yememmi AB yasa tasarısnı... Özellikle eğlence dönüş sattelerinde hafta sonları daha dikkatli olacağız..
    _NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    Ben bir Türküm!!!
    Ben;
    Orta Asyadan Türeyen,
    Anadoluda Büyüyen, Avrupa iclerine Yürüyen TÜRK´üm.
    Ben;
    Atillayi, Yavuzu, Fatihi var eden, krallari, imparatorlari kendisine Yar eden, Düsmanina dünyasini dar eden TÜRKüm.
    Ben;
    Damarlarinda asil kanin aktigi irkim, Benden bahseder destanim,Agitim,TÜRKüm,ben TÜRKüm,
    taa iliklerime kadar MUSTAFA KEMAL ATATÜRK`üm!!!
    Ya Siz Kimsiniz ???......____

Umut K.
    Seat İbiza 1.2 TSİ DSG sundown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 242

Bence alkolün hertürlü düzeyi araç kullanımında ceza kapsamına alınmalı.

Kimi arkadaş 10 şişe bira içer banamısın demez, kimisi 1 bira da refleksleri zayıflar, sarhoş moduna girer. Bünye meselesi bu ama bu işin şakası yok alkol alıyorsan araç kullanılmasın
    " Mazeret zayıfların silahıdır. Bahaneler daha çok batmak için iyi bir yöntemdir. Akıllılar buna başvurmaz"
    Osman PAMUKOĞLU

Zynl krcn
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34

Alıntı uraaal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yanlısınız var.kanun tasarısını tam olarak incelememişsiniz.yasa amerikadaki yasaya cok benziyor artık alkollü olarak arac kullanırken kaza yaparsınız maddi veya yaralamalı karayolları kanunda ongorulen maddeler vasıtasıyla degil direkt olarak türk ceza kanunnuna gore yargılanacaksınız.bu da su anlama geliyor artık kanun yasalasırsa trafikte üfleyin gibi cevirmelere cok az rastlayacagız..fakat alkollu olarak kazaya karısılırsa direkt olarak adli vaka olarak sayılacak.
    Bundan sunumu anlıyacagız yanı içebılırsın ama kaza yapıp zarar verırsen cezanıda cekersın ıyıde bır ınsanı oldurdukten sonra ceza versen ne vermesen ne o ınsanı gerımı getırecek vercegın cezada ne olacak caydırıcımı olacak hayır.Önemli olan suc işleden önce gerceklesmesını onlemek olmalı suc ıslendıkten sonra ne anlamı varkı
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

yasin duzenli
    SeaMaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34 TN 6268
    Edilen teşekkür: 54

ben de içerim ama arac kullanmam eşim kullanır. kesinlikle bende karsıyım arttırılmasına ama yapacak bişey yok devletimiz neyi değiştirmek isterse değiştiriyor...

mahmut yurt
    retrososyoner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Arkadaşlar

Alkol oranı her bünyede ayrı çıkar burada boy, kilo ve yaş en önemli faktördür. 165 boyunda 50 kg ağırlığında bir kişide 1 şişe bira 0.75-100 promil çıkarken, 180 boyunda 110 kg ağırlığında birisi için bu oran 0.25-.0.50 promil aralığına düşebilir.
    Bazı arkadaşlar ağzına damla koyanı cezalandırmak trafiğe çıkarmamak lazım diyorlar. Bu ülkede alkol'den kaynaklanan kaza oranı %23 ancak çay, kahve, cola mevye suyu kullanan arkadaşların karıştıkları kaza oranı %77'dir.
    Ayrıca Türk içkisi olan rakının az bir oranda tüketilmesi

1- Damarları açarak kan dolaşımını rahatlatıyor.
    2-Tansiyon normal seviyesine geliyor.
    3-Yeterli kan akışı nedeniyle beyin fonksiyonları hızlanıyor ve tüm vücut rahatlıyor.
    4-Üzüm ve anason karışımı karaciğere yardımcı oluyor.
    5-Stres sıfır noktasına iniyor ve stresten kaynaklanan çağımız hastalıklarına önemli bir darbe indirilmiş oluyor.

Vermiş olduğum kaza istatistikleri ve rakının içinde bulunan anasonun vucuda sağladığı yaralar bilimsel araştırmalardır.

* Ayrıca sigara içtiğiniz zaman bile kanınızda 15 dakika boyunca 0.10 -0.20 promil alkol çıkmakta olduğunu'da unutmayın.

* Elinize veya yüzünüze sürdüğünüz kolonyalı mendil veya kolanya sürdüğünüzde ilk ölçümlerde kanınızda 0.75 ile 1.00 promil alkol çıktığını unutmayın.

* önemli olan alkol tüketimini yasaklamak değil, insanın vucut fonksiyonlarını yavaşlatıncaya kadar veya reflekleslerini (sarhoşluk) zayıflatmayıncaya kadar içmemesi. İçtiği durumlarda ise kesinlikle direksiyon başına geçmemesi olmalıdır.

Yeni yasa doğru ve yerinde bir karar olup sonuna kadar desteklenmeldir. Lütfen işkembeden yorum yapmayalım.

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hakan T
    Solitude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 99

daha 2 gün önce gitti maalesef 0.67 promil ile

Asim B
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    9898

Alıntı retrososyoner Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar

Alkol oranı her bünyede ayrı çıkar burada boy, kilo ve yaş en önemli faktördür. 165 boyunda 50 kg ağırlığında bir kişide 1 şişe bira 0.75-100 promil çıkarken, 180 boyunda 110 kg ağırlığında birisi için bu oran 0.25-.0.50 promil aralığına düşebilir.
    Bazı arkadaşlar ağzına damla koyanı cezalandırmak trafiğe çıkarmamak lazım diyorlar. Bu ülkede alkol'den kaynaklanan kaza oranı %23 ancak çay, kahve, cola mevye suyu kullanan arkadaşların karıştıkları kaza oranı %77'dir.
    Ayrıca Türk içkisi olan rakının az bir oranda tüketilmesi

1- Damarları açarak kan dolaşımını rahatlatıyor.
    2-Tansiyon normal seviyesine geliyor.
    3-Yeterli kan akışı nedeniyle beyin fonksiyonları hızlanıyor ve tüm vücut rahatlıyor.
    4-Üzüm ve anason karışımı karaciğere yardımcı oluyor.
    5-Stres sıfır noktasına iniyor ve stresten kaynaklanan çağımız hastalıklarına önemli bir darbe indirilmiş oluyor.

Vermiş olduğum kaza istatistikleri ve rakının içinde bulunan anasonun vucuda sağladığı yaralar bilimsel araştırmalardır.

* Ayrıca sigara içtiğiniz zaman bile kanınızda 15 dakika boyunca 0.10 -0.20 promil alkol çıkmakta olduğunu'da unutmayın.

* Elinize veya yüzünüze sürdüğünüz kolonyalı mendil veya kolanya sürdüğünüzde ilk ölçümlerde kanınızda 0.75 ile 1.00 promil alkol çıktığını unutmayın.

* önemli olan alkol tüketimini yasaklamak değil, insanın vucut fonksiyonlarını yavaşlatıncaya kadar veya reflekleslerini (sarhoşluk) zayıflatmayıncaya kadar içmemesi. İçtiği durumlarda ise kesinlikle direksiyon başına geçmemesi olmalıdır.

Yeni yasa doğru ve yerinde bir karar olup sonuna kadar desteklenmeldir. Lütfen işkembeden yorum yapmayalım.
    Komik bi post Alkolden kaynakli %23 demissin nerdeyse her 4 kazadan 1 i demek oluyor ki bu oran yanlis (Dogrusu icin okumanizi tavsiye ederim %67 (%47 olumlu %20 yaralamali) Türkiye alkol kaynaklı kazalarda birinci - Milli Gazete ), rakinin faydalarini yazmissin alkolun motor fonksiyonlar uzerindeki etkilerinide okumani tavsiye ederim , biz icmeyin demiyoruzki bende alkol kullaniyorum iciyorsan direksiyona gecmeyeceksin efendi gibi taksiye binip oyle gideceksin. alkollu direksiyon basina gecmek benim canima kastetmektir, birde sigara icince kanda alkol cikiyor demissin, kanda degil alkolmetrelerde cikabilir onun en buyuk sebeplerinden biriside kalibrasyonu yapilmamis alkolmetre cihazlaridir yoksa sen cihaza itiraz ettiginde kaninda yapilan testte vucudunda alkol olmadigi ortaya cikacaktir. Esegin uzerinden tufek atip milletin kafasini karistirmayin. Yada karistirin nasil olsa artik alkollu kazalarda hapis cezasi geliyor.

PS : Millet alkollu arac kullanmayi marifet gibi yaziyorya deli oluyorum icimden neler soyluyorum ama buraya yazamiyorum iste anlayan anladi.
    Konu Marker tarafından (19/02/2011 Saat 03:21 ) değiştirilmiştir.

mahmut yurt
    retrososyoner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Alıntı Marker Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Komik bi post Alkolden kaynakli %23 demissin nerdeyse her 4 kazadan 1 i demek oluyor ki bu oran yanlis (Dogrusu icin okumanizi tavsiye ederim %67 (%47 olumlu %20 yaralamali) Türkiye alkol kaynaklı kazalarda birinci - Milli Gazete ), rakinin faydalarini yazmissin alkolun motor fonksiyonlar uzerindeki etkilerinide okumani tavsiye ederim , biz icmeyin demiyoruzki bende alkol kullaniyorum iciyorsan direksiyona gecmeyeceksin efendi gibi taksiye binip oyle gideceksin. alkollu direksiyon basina gecmek benim canima kastetmektir, birde sigara icince kanda alkol cikiyor demissin, kanda degil alkolmetrelerde cikabilir onun en buyuk sebeplerinden biriside kalibrasyonu yapilmamis alkolmetre cihazlaridir yoksa sen cihaza itiraz ettiginde kaninda yapilan testte vucudunda alkol olmadigi ortaya cikacaktir. Esegin uzerinden tufek atip milletin kafasini karistirmayin. Yada karistirin nasil olsa artik alkollu kazalarda hapis cezasi geliyor.

PS : Millet alkollu arac kullanmayi marifet gibi yaziyorya deli oluyorum icimden neler soyluyorum ama buraya yazamiyorum iste anlayan anladi.
    Öncelikle iyice araştırın isterim. 10 yıldır kaza istatistikleri yapan biri olarak yazdım bu yazıyı, Alkollü araç kullanımından oluşan kazaların 2010 yılı istatistikleri aşağıda yazdığım gibi olup araştırabilirsiniz.

“Emniyet Genel Müdürlüğü 2010 yılı trafik kazası istatistiklerine göre, 2010 yılında polis sorumluluk bölgesinde toplam 103.760 ölümlü ve yaralanmalı trafik kazası oldu.. 2734 kişi hayatını kaybetti, 171.013 kişi de yaralandı.. Alkol nedeniyle ise 1690 trafik kazası oldu (ölüm?!). Alkol, kaza kusurları sıralamasında 11.sırada. Birinci sırada ise aşırı sürat: 33.701 kaza! İkinci sırada kavşak geçişlerinde önceliklere uymama (16.513 kaza); Hatalı sollama ise 14.984 kaza ile üçüncü sırada!”

* Ben alkollü araç kullanın demiyorum kimse yanlış anlamasın.

* Ancak dozunda alınan alkol ( kişinin fiziki yapısına göre değişiklik arz eder) araç kullanımını etkilememektedir.

* 5 bardak saf portakal suyunda 1 mg (1.00 promil) alkol vardır.

* 1 kilo patates 0.45 mg (0.45 promil) alkol vardır.

* Gazlı içeceklerde ise 0.30 mg (30 promil) alkol vardır.

* Alkolsüz bira: ( 0,5 %) Hacmen Alkol (20 ºC)

* Düşük Alkollü Bira: ( 0,5 - 3 %) Hacmen Alkol (20 ºC)

* Bira : ( 3 - 6 %) Hacmen Alkol (20 ºC)

* Yüksek Alkollü Bira: ( 6 - 10 %) Hacmen Alkol (20 ºC)

Bu yazılar post değil işimin gerekliliği konusunda yapmış olduğum aratırmalar sonucu olup sonuç olarak 100 promil sınırı gayet yerinde bir sınırdır. Ve en kısa zamanda hayata geçirilmelidir. Lütfen şimdi eşeğin üzerinden inip tüfek atın.

Asim B
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    9898

Yasiniz 30 10 yildir calisiyorsunuz usetlik istatistik alaninda 16 lise 20de uni bitse ardindan hemen is Bravo cok caliskanmissiniz :Gulumser: jandarma bolgelerinde alkol alip direksiyona gecen olmuyormu?
    Bilimsel bilimsel diyorsunuz tek bi dayanak goremedim bende 35 yildir nasada calisiyorum ayda hayat var bilimsel bi gercek desem nekadar dogru olur bilmiyorum,ustelik hepsini bir kenara birakirsak yukarda yazdiklarimdan sadece istatistik kismini dikkate almanizda ilginc olmus dogrusu.

Mehmet Sç
    υпвεʟıεναвʟε edelsang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    35 KoLeRa 23
    Edilen teşekkür: 243

1 yudum alköl alınca direksiyona oturmak bana ters geliyor şahsen 1 kutu bira içipde direksiyona beni padişah gelse oturtamaz..

Zynl krcn
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34

Alıntı edelsang Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1 yudum alköl alınca direksiyona oturmak bana ters geliyor şahsen 1 kutu bira içipde direksiyona beni padişah gelse oturtamaz..
    Aynen bı kutu bıra ıcerım belkı yasal lımıtınde altındadır ama bır kazada bır ınsana zarar verırsem karsı tarafa ben sadece bır bıra ıctım promılde yasal sınırın altında olmasına ragmen sızın babanıza,oglunuza,annenıze carptım yaraladım dedıgınızde karsı tafar adam ıcmıs carpmıs der bunu bende derım ısın gercegı karsındakıne ,kendı vıcdanına alkolden olmadıgını nasıl anlatırsın kı herzaman kafamda kalacaktır keske ıcmeseydım o kaza olmazdı belkı dıye kendımı yıyecegıme ıcersem ya taksı ıloe gıderım ya alkol almamıs bırısyle asla kullanmam alkollu arac
    Zeynel KARACAN

21. Bu mesajı için 2 kişi ZAK1980'ye teşekkür etti:

hakan kantaş
    turbulans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 46

herkesin kendine göre doğruları var.kimi içer kimi içmez.ama bazı benzinliklerde içki satılıyor.istanbulun tepeleri her gece gazino gibi.arabaların içinde alem var.polis arabası da ortada gezip duruyor.bunlar olurken alkollü içeceklerde çok yüksek oranda vergiler var.ayrıca alkollü araba kullanana da çok yüksek ceza var.devlet her saat bangır bangır sigara zararları hakkında film oynatıyor.niye alkol hakkında reklam yok?işlerine gelmiyor da ondan.diyorki;için için.hem içki pahalı hem cezası pahalı ama içirmemek için hiçbir önlem yok.para tatlı..eskiden 2 çeşitti şimdi 50 çeşit rakı var

hikaye abi bunlar.ben de daha 2 ay önce ehliyetimi geri aldım.3 bira imiştim ve 4 saat aradan sonra 0.87 promille almışlardı.tabiki pişman oldum cezamı çektim.gizli tuzak kurup bekleyen polislerden 1 tanesi 2 hafta önce c.tesi gecesi 1.köprüde zil zurna sarhoşun biri herkese meydan okuyup küfür ederken ortada yoktu.(yağmur yağıyordu.)ayrıca kalibrasyonu bozuk alkolmetreler var.bunu herkes biliyor.hiç içmemek gerekiyorsa 1 veya 100 farketmez o zaman herkesin ehliyetini toplasınlar.cezalardan toplanan paralarla da aydınlatması,zemini bozuk yolları yapsınlar.kazalar olmasın insanlar ölmesin.yine de alkol bir alışkanlık , keyif.ama zarar veriyor işte.araba kullanılacaksa içmemek lazım.

23. Bu mesajı için 2 kişi turbulans'ye teşekkür etti:

Zynl krcn
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34

2 duble rakıya 2 yıl hapis cezası geliyor

ANKARA 20 Şubat 2011

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün, Karayolu Trafik Kanunu’nda yapılması istenen değişikliklere ilişkin taslağı yasalaşırsa, 1.00 promil (yaklaşık 2 duble rakı) ve üzerinde alkol alarak araç kullananlar, “Başkalarının can ve mal güvenliğini tehlikeye düşürdükleri” gerekçesiyle 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanacaklar.

Müdürlük, taslağı Başbakanlığa gönderdi. Emniyet’ten dün yapılan yazılı açıklamaya göre, sürücülerin, 0.50 promilin üzerinde alkol alarak karayolunda araç kullanamayacakları kuralı ve uygulamadaki cezalar aynen korundu. Açıklamada, hapis cezasının, Türk Ceza Kanunu’nun 179’uncu maddesinde düzenlenen, “Trafik güvenliğini alkol etkisinde tehlikeye sokma suçu”nun oluşmasına yönelik aranan somut tehlikeye belirginlik getirdiği belirtildi.
    Zeynel KARACAN

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Asim B
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    9898

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2 duble rakıya 2 yıl hapis cezası geliyor

ANKARA 20 Şubat 2011

Emniyet Genel Müdürlüğü’nün, Karayolu Trafik Kanunu’nda yapılması istenen değişikliklere ilişkin taslağı yasalaşırsa, 1.00 promil (yaklaşık 2 duble rakı) ve üzerinde alkol alarak araç kullananlar, “Başkalarının can ve mal güvenliğini tehlikeye düşürdükleri” gerekçesiyle 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanacaklar.

Müdürlük, taslağı Başbakanlığa gönderdi. Emniyet’ten dün yapılan yazılı açıklamaya göre, sürücülerin, 0.50 promilin üzerinde alkol alarak karayolunda araç kullanamayacakları kuralı ve uygulamadaki cezalar aynen korundu. Açıklamada, hapis cezasının, Türk Ceza Kanunu’nun 179’uncu maddesinde düzenlenen, “Trafik güvenliğini alkol etkisinde tehlikeye sokma suçu”nun oluşmasına yönelik aranan somut tehlikeye belirginlik getirdiği belirtildi.
    iste bu 10 numara olmus

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

Alıntı uraaal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    uraal arkadasım ıyı ozetlemıs.... aynı olay kıbrıstada mevcuttu... polıs cevırmesıne cok zor takılıyorsunuz ama alkollu kaza sonrası halınız harap..
    jetta1.2 tsı comfortlıne 2012

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon