17 sonuçtan 1 ile 17 arası

Konu: FİAT LPG Kiti uygulamasına başlamış ama olmamış...

Adınızı düzgün giriniz. Soyadınızı düzgün giriniz.
    projist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 43

Standart FİAT LPG Kiti uygulamasına başlamış ama olmamış...

az önce gördüm lpg kiti uygulaması başlamış.başlamışda neden punto evo yok onu anlamadım. şimdi uyuz oldum işte.

FIAT - fiat.com.tr

bu arada ne kadara takıyorlar acaba? ve evolara neden yapmıyorlar? illa kendimiz yapacağız , servisleri kaybedecek. hayret birşey...

Kendi isteğiyle forumdan uzaklaştırılmıştır. Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 660

Alıntı projist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    az önce gördüm lpg kiti uygulaması başlamış.başlamışda neden punto evo yok onu anlamadım. şimdi uyuz oldum işte.

FIAT - fiat.com.tr

bu arada ne kadara takıyorlar acaba? ve evolara neden yapmıyorlar? illa kendimiz yapacağız , servisleri kaybedecek. hayret birşey...
    Lpg kiti uygulaması lansmanı çok yeni olan araçlarda hemen uygulanmaz. Daha sonraki zamanlarda evolar içinde izin belgesi olacaktır.

alper aslan
    alpimmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1091

bi bakmak lazım, 3 sene garanti varmış ne güzel,
    fiyatı nasıl acaba, baktım netten ama bir bilgiye ulaşamadım.

Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lpg kiti uygulaması lansmanı çok yeni olan araçlarda hemen uygulanmaz. Daha sonraki zamanlarda evolar içinde izin belgesi olacaktır.
    evo grande'den bambaşka model bir araç olsaydı evet . ama grande'nin sadece dış ve içi makyajlanmış, motoru birebir aynı olan bir araç. tamamen satış stratejisi üzerine kurulu saçma bir tercih olmuş.

ural leanback
    @ MARs ent. uraaal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 202

bence imajla alakalı bır durum.lpg takıp aracın imajını yerle bir edip albea tarzı ekonomi aracı yapmak istemiyorlar.evo bence hic benzin yakmıo sadece benzin pahalı.

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

grande punto ik cıktıgında takılmıyordu simdi takmaya baslamıslar

ahmet rastgeldi
    arastgeldi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Şanlıurfa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 4

fiyattan haberi olan war mı?

ahmet rastgeldi
    arastgeldi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Şanlıurfa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 4

Az önce müşteri hizmetleriyle konuştum.Grandeler için yoğun bir lpg isteği olduğunu ve bunun için teknik servisin çalışma yaptığını,en kısa zamanda sonuçlanacağını söylediler.Fakat şu an lpg montajı yapılmıyor diye de eklediler.Fiat ın web sitesindeyse şu açıklama geçiyor:

Konusunda dünyaca ünlü Landi Renzo firmasının LPG dönüşüm kitlerinin kontrol üniteleri, FIAT modelleri için özel yazılımlar tasarlandı. GRANDE PUNTO, Doblo, Palio, Albea ve Linea modellerinin benzinli versiyonlarına uygulanabilen ve tüm güvenlik gereksinmelerini karşılayan Landi Renzo LPG kitleri her modele ve motorizasyona özel olarak üretilir ve kontrol ünitelerinin kalibrasyonu da hem egzos emisyonunu hem de yakıt sarfiyatını minimum indirilecek şekilde yapılır. Üstelik, FIAT yetkili servislerinin montaj ve bakım güvencesi ile gerçekleştiren bu işlemden sonra aracınızın “3 yıl / 150.000 km Garanti” si devam eder.

şimdi madem ki montaj yapılmıyor internet sitesinde neden bu bilgi war? takıyoruz diye yazmışlar resmen ama bayilerin bile tam haberi yok daha.bu Fiat ı dava etmek farz oldu artık.

Kendi isteğiyle forumdan uzaklaştırılmıştır. Misafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 660

Alıntı projist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evo grande'den bambaşka model bir araç olsaydı evet . ama grande'nin sadece dış ve içi makyajlanmış, motoru birebir aynı olan bir araç. tamamen satış stratejisi üzerine kurulu saçma bir tercih olmuş.
    Evo da grande de uygulanmayan yeni sistem multiair motor olduğunu atlamayın arkadaşlar..Biraz sabır gerekli sadece, sonuçta can güvenliği konusu var. Herşey tam olarak okeylenmeden yapılmaz. Kısa süre sonra işlemlere başlanacak. Biraz sabır..

Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı arastgeldi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Az önce müşteri hizmetleriyle konuştum.Grandeler için yoğun bir lpg isteği olduğunu ve bunun için teknik servisin çalışma yaptığını,en kısa zamanda sonuçlanacağını söylediler.Fakat şu an lpg montajı yapılmıyor diye de eklediler.Fiat ın web sitesindeyse şu açıklama geçiyor:

Konusunda dünyaca ünlü Landi Renzo firmasının LPG dönüşüm kitlerinin kontrol üniteleri, FIAT modelleri için özel yazılımlar tasarlandı. GRANDE PUNTO, Doblo, Palio, Albea ve Linea modellerinin benzinli versiyonlarına uygulanabilen ve tüm güvenlik gereksinmelerini karşılayan Landi Renzo LPG kitleri her modele ve motorizasyona özel olarak üretilir ve kontrol ünitelerinin kalibrasyonu da hem egzos emisyonunu hem de yakıt sarfiyatını minimum indirilecek şekilde yapılır. Üstelik, FIAT yetkili servislerinin montaj ve bakım güvencesi ile gerçekleştiren bu işlemden sonra aracınızın “3 yıl / 150.000 km Garanti” si devam eder.

şimdi madem ki montaj yapılmıyor internet sitesinde neden bu bilgi war? takıyoruz diye yazmışlar resmen ama bayilerin bile tam haberi yok daha.bu Fiat ı dava etmek farz oldu artık.
    buradaki bayide bu markayı takıyorlar ve servis garantisi veriyorlardı. sanırım şimdi servis garantisine gerek kalmadan fabrika garantili olacak bundan sonra takılacaklar. sizin durum bayiden kaynaklı olabilir

Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

Evo da grande de uygulanmayan yeni sistem multiair motor olduğunu atlamayın arkadaşlar..Biraz sabır gerekli sadece, sonuçta can güvenliği konusu var. Herşey tam olarak okeylenmeden yapılmaz. Kısa süre sonra işlemlere başlanacak. Biraz sabır..
    fire motordan bahsediyoruz. 105 hp motor 17 çeşit evo içinde sadece 1 tane var.

müşteri hizmetleri ile görüştüm, italya'dan sadece yazdıkları araçlar için izin çıkmış. evo için bir izin alınmamış vs.

sanayiden servis bulmanın vakti gelmiştir.

erkan ozan
    erkansass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kahramanmaraş
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 21

multiair için de çalışma yapılıyor o zaman

Oğuzhan Öztürk
    oguzhan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 33

arkadaşlar ben konuyu araştırdım fiat daha önceden lpg olarak brc kullanıyodu markanın değişimi esnasında şu an lpg montajı durmuş durumda 15 gün içerisinde landi renzo kitlerin gelmesiyle montaja başlayacaklarmış. grande puntolara garanti kapsamında lpg dönüşümü yapılacak malesef evo'lara yok. Yalnız Ankara otomotiv periyodik bakıma sadece onlara gidersem garanti sorumluluğunu yükleneceklerini söyledi. Bu arada brc marka lpg dönüşümü 1600 tl idi landi renzonunda aşağı yukarı bu rakamlarda olacağını tahmin ediyorlarmış bilginize.....

Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı oguzhan06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben konuyu araştırdım fiat daha önceden lpg olarak brc kullanıyodu markanın değişimi esnasında şu an lpg montajı durmuş durumda 15 gün içerisinde landi renzo kitlerin gelmesiyle montaja başlayacaklarmış. grande puntolara garanti kapsamında lpg dönüşümü yapılacak malesef evo'lara yok. Yalnız Ankara otomotiv periyodik bakıma sadece onlara gidersem garanti sorumluluğunu yükleneceklerini söyledi. Bu arada brc marka lpg dönüşümü 1600 tl idi landi renzonunda aşağı yukarı bu rakamlarda olacağını tahmin ediyorlarmış bilginize.....
    servis garantisini çoğu bayi veriyor. diğer bayilerden de fiyat alabilirsiniz.

ali ....
    yolcu27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 214

hade bekleyenlerin gözü aydın

ferhan Bos
    madein67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Zonguldak
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 0

Arkadaşlar aracımı aldığım Ankara Birmot servisinden bir teknik uzmanla görüştüm, evo'da lpg dönüşümü sıkıntı çıkarıyormuş. Fiat'ın bazı modellerinde lpg dönüşümüne başladıklarını, hatta hemen hepsinde başlanmış, ancak evo için lpg dönüşümü yapılmadığı söylendi.
    Bilgilerinize......

Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı madein67 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aracımı aldığım Ankara Birmot servisinden bir teknik uzmanla görüştüm, evo'da lpg dönüşümü sıkıntı çıkarıyormuş. Fiat'ın bazı modellerinde lpg dönüşümüne başladıklarını, hatta hemen hepsinde başlanmış, ancak evo için lpg dönüşümü yapılmadığı söylendi.
    Bilgilerinize......
    birmottan uzak durmam için bir sebep daha...