Sayfa 2/2 İlkİlk 12
36 sonuçtan 21 ile 36 arası

Konu: Punto evom çok yavaş

ZAFER MUTLU
    zafermutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 445

arkadaşım boşuna canını sıkıyorsun. aracın ekonomik bir araç, 5de 3000 devirde 90 olmazda motor açılınca 100 olsun.. benim araç da 6 da 90da kalıyor devir yükseltmezsem.. ve ben genelde de böyle kullanıyorum. he bu 100 olmaz 120 ye çıkar 70 e düşer.. yakıtı az yakarsın.. illaki daha yükselsin istiyorsan km saatinin,6000 devirde her vitesi artır 5.viteste kaçta gittigine bir bakarsın.. ayrıca senin aracın küçük viteslerde güzel toplar vede ivmelenir...

h. mutlu
    rodopian16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 64

3000 devirde 90km hız 1,4 77bg bir araç için normaldir.
    1,6 100 bg bir araç bu devirde 100-102 gibi bir hızla seyreder.
    tabi bu iş birazda vites aralıklarıyla ilgili tabi onların oranıda yakıt tüketimiyle doğru orantılı....

Serhat SİPAHİOĞLU
    gurik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942
    Edilen teşekkür: 537

devirli kullanırsanız süper gider...
    Gezgin Gp.

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

Alıntı jojomi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı arabayı kullanıyorum daha bu gün 3000 devirde 120 gördü normalde 2500 devirde 90-100 arasına fırlıyo zaten bence senin sorun kullanıştan alt viteslerde hızlanmadan 5 vitese geliyorsan onun için hemen yükselmiyordur ibre...

1,4 77 bg lik fıre motor 5, vites 3000 devirde 120 yapsın moderatörlükten istifa ederim
    bu kadarda iddalı konuşuyorum bence yanlış bakmışsınız
    3000 devirde ki sürati anca 95 dahası rüya olur

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

Alıntı SKELETER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostum sorun önceki aracın ve beklentilerinle alakalı. Punto evo benim ilk kendi arabam
    araba kullanmaya 2000 motor toyota corona ile (türkiye de ender bulunan bir araçtır kendisi vakti zamanında türkiyeye geldiğinde nice mercedesleri bmw leri maymun etmiş bir araçtır) öğrendim. 2001 Corolla ile pekiştirdim. 2009 model abimin yeni kasa corollası ile pekiştirdim. Babamın 1988 model reno brodwad i dışında hışır araç kullanmadım.

İlk zamanlarda aile fertlerinin fiat evom la dalga geçmeleri, fiatçı şahinçi dalga geçmeleri umrumda olmadı. Kırmızı puntom her zaman gözdeydi. İlk zamanlar performans alamadım. Ama şu anda o kadar iddialı konuşuyorum ki şehir içinde rakip tanımam. BMW sini Mercedesini alan gelsin. Şehir içi trafiğinde çok ciddi söylüyorum böyle kaçan araç (hakkını yemeyim Opel Insignia ile kapışmıştım direndim ama araç cidden üstün) ender araç punto evo ile kapışır. 1.4 fire motor gerçekten iyi. Hoş benim psikopat korkusuz tavrım sayesinde onunda eline direksiyonu verdim. Ama akıllıca bir iş değildi. Hayatla kumar oynamak.

Gönlünü rahat tut arabanı sev yeter
    abartmaya gerek yok araç küçük aralardan geçiyor ama iş şöförlükte biter.
    1.4 77 hp lik 115 nm torkluk araç. bmw mercedes falan yani iddalı olur
    eğer sizinki bu performansı veriyorsa benim araç ferrari ile falan kapışır, tjetlerde uçakla birlikte pistte kalkarlar

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

Alıntı Du Hast Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abartmaya gerek yok araç küçük aralardan geçiyor ama iş şöförlükte biter.
    1.4 77 hp lik 115 nm torkluk araç. bmw mercedes falan yani iddalı olur
    eğer sizinki bu performansı veriyorsa benim araç ferrari ile falan kapışır, tjetlerde uçakla birlikte pistte kalkarlar
    Valla mercedes-bmw tenezzül etmemiştir.Ben 290 nm torklu 105 hp lik dizel aracımla böyle konuşamıyorum.
    Bu firedan 3 tane kullandım 3000 devir 5. viteste yapacağı maksimum sürat 100km.ekonomik filan diyoruz ekonomikte değil segment ve emsal motor araçlarda(getz-era-corsa-colt-polo-jazz)hem daha ekonomik hemde çok daha performanslı.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

Alıntı jojomi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı arabayı kullanıyorum daha bu gün 3000 devirde 120 gördü normalde 2500 devirde 90-100 arasına fırlıyo zaten bence senin sorun kullanıştan alt viteslerde hızlanmadan 5 vitese geliyorsan onun için hemen yükselmiyordur ibre...
    mahır kardes...3000 devırde 90km hız... 120 de 3000 77 bg ıle olamaz 5 vıteste..
    jetta1.2 tsı comfortlıne 2012

ümit başaran
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok

kac yorum yazdım bılmıyorum... 1.4 multıaır 140 ps bravo geldı... 1.4 77 bg punto evo artık ucuza araca kapatma fıkrı ıle hepımızın elınde kalmıstır .. hayırlı olsun.1.4 105 bg multıaır ıle 77 bg arasında yakıt farkıda kalmadı... ekonomı , sehır ıcı aracı falan hıkaye oldu... mecedes bmw lere gecılmeyen arkadasada saygılarımı sunuyrum... onlar punto ıle kapısmayı yedıremedıklerınden gectım sanıyon kendını

Şafak Ç
    SKELETER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 176

arkadaşlar farkındamısınız bilmiyorum ama şehir içinde olay tamamen sürücüde biter. 2000 kilodan başlayan bmw ciler, park etmeden dahi haberdar olmayan merco cu tek kaş abiler araba kullanmadan anlamıyorlar. Ben demiyorum zaten otoban yada şehirdışı yolda kendileri ile kapışırım. Ama gerçek anlamda 0 - 100 km yi punto ve türevleri araçlar dışında gerçek anlamda hızlanan araç azdır. Anlamak istemiyorsanız veya arabalarınızı kullanamıyorsanız sorun bizde değil.

Ya arkadaş şehir içinde neden söz ediyorsunuz siz. Şehir içi diyorum önemli olan aracın çabuk kaçması, her deliğe girmesi. Eski otoban faresi peugeut 307 yi bilen bilir araba deli kaçar. Demiyorum ki ben size mercedes bmw den punto iyi diye. Sadece araba kullanmayı bilen adam şehir içinde punto ile kimseye ezilmez. Sizin şehir içi anlayışınız çevre yolları ise bir şey demiyorum ben.

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

şafak davul bile dengi dengine demişler
    böyle herkese kafa tutmaya devam edersen bir gün senin gibi hızlı gonzalese denk gelirsin tam makas atayım derken adam bmw nin veya herneyse gazına bir yapışır
    sende arada makas atayım derken tost olur kalırsın
    hızlısındır güzel şöförsündür direksiyonun çok kuvvetlidir ona diyecek lafım yok ama
    güç dengeleri her zaman en önemli faktör manyağın birine denk gelirsen seni maymuna çevirir demedi deme

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

12. Bu mesajı için 2 kişi GP COSKUN'ye teşekkür etti:

ali Türkmen
    onn.off - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Edilen teşekkür: 774

77 hb Şehir içi de kullanmak için ideal bu motorla hız yapmak hayal olur
    punto evolution

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Şafak Ç
    SKELETER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 176

Doğru diyorsun Çoşkun abi zaten her zaman yapmıyorum bu tarz hareketleri genel olarak sakin giderim. Askında hep sakin gitmek lazım.

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

MEHMET TUNÇGENÇ
    vt_365 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 VT 365
    Edilen teşekkür: 23

merhaba....
    1.4 fire active 77 bg bende kullanıyorm ılk zamanlar benm arabam gıtmıyo dıye kafayı yıcektım ama 10000 km yekadar boyle gıdıyo sankı hıc gıtmıycekmıs gıbı gelıyo ama sureklı basınca motor acılıyo ve suanda ılkgune nazaran cok serı en son bır resım paylastım kadran 193 tu 4000 5000 devırde vıtes degıstrıyorum ben suan cok guzel gıdıyo aracım aılıcaktır senınde motorun elbet ama bıraz sabır
    2009 1.4 8v 77 bg

NHT ÖZCAN
    ntcn 17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 101

Alıntı SKELETER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar farkındamısınız bilmiyorum ama şehir içinde olay tamamen sürücüde biter. 2000 kilodan başlayan bmw ciler, park etmeden dahi haberdar olmayan merco cu tek kaş abiler araba kullanmadan anlamıyorlar. Ben demiyorum zaten otoban yada şehirdışı yolda kendileri ile kapışırım. Ama gerçek anlamda 0 - 100 km yi punto ve türevleri araçlar dışında gerçek anlamda hızlanan araç azdır. Anlamak istemiyorsanız veya arabalarınızı kullanamıyorsanız sorun bizde değil.

Ya arkadaş şehir içinde neden söz ediyorsunuz siz. Şehir içi diyorum önemli olan aracın çabuk kaçması, her deliğe girmesi. Eski otoban faresi peugeut 307 yi bilen bilir araba deli kaçar. Demiyorum ki ben size mercedes bmw den punto iyi diye. Sadece araba kullanmayı bilen adam şehir içinde punto ile kimseye ezilmez. Sizin şehir içi anlayışınız çevre yolları ise bir şey demiyorum ben.
    +1000 şehir içinde önemli olan şöförlüktür.Ama sizin gibi birine denk geldiyseniz ve arabası sizden iyiyse lafım yok.Deneyimlerle sabittir.1.4 77 ps pj 206 ile vtec honda 1.4 77 ps palio ile vw scirocco nın eline direksiyonu vermişliğim vardır fakat bu iş çıkışı saati konya yolu ve eskişehir yolunda olmuştur ki palio ve 206 nın ufaklık avantajı + şöförlük diyorum.Otobanda ve çevre yolunda ise arkasından bile gidemem bu arabaların önemli olan boş düz yolda arabayı konuşturmak değil kalabalıkta ve şehir içinde kapışmaktır.
    Gelgelelim arkadaşın derdine arabam 6400 km de aldığımdan beri arabayı 4500-5500 arasında kullandım sürekli olmasa devirli kullandım araba sağır kalmadı.Otobanda rampa aşağı 205 km yi görmüştür.Size tavsiyem devirli kullanmanız 1-2 nerdeyse elektrik kesene kadar basıyorum ben.Ama dikkat edin sürekli böle kullanımdan dolayı pj 206 mın motor bloğunu çatlattım.
    İmza kurallarını gözden geçirdim

ümit başaran
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok

Alıntı ntcn 17 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    +1000 şehir içinde önemli olan şöförlüktür.Ama sizin gibi birine denk geldiyseniz ve arabası sizden iyiyse lafım yok.Deneyimlerle sabittir.1.4 77 ps pj 206 ile vtec honda 1.4 77 ps palio ile vw scirocco nın eline direksiyonu vermişliğim vardır fakat bu iş çıkışı saati konya yolu ve eskişehir yolunda olmuştur ki palio ve 206 nın ufaklık avantajı + şöförlük diyorum.Otobanda ve çevre yolunda ise arkasından bile gidemem bu arabaların önemli olan boş düz yolda arabayı konuşturmak değil kalabalıkta ve şehir içinde kapışmaktır.
    Gelgelelim arkadaşın derdine arabam 6400 km de aldığımdan beri arabayı 4500-5500 arasında kullandım sürekli olmasa devirli kullandım araba sağır kalmadı.Otobanda rampa aşağı 205 km yi görmüştür.Size tavsiyem devirli kullanmanız 1-2 nerdeyse elektrik kesene kadar basıyorum ben.Ama dikkat edin sürekli böle kullanımdan dolayı pj 206 mın motor bloğunu çatlattım.
    vitesı 4000 5000 de degıstırınce nerde kalıyor arabanın ekonımısı????

burak yapıcı
    burak6230 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 21

ben aracımı alalı yaklaşık 2,5 ay oldu işim geregi çok seyehat ediyorum aracım 6bin km civarına geldi ve aracın hızından gayet memnunum yapıştırınca gidiyor araca geniş taban lastik ve egzost tatktırdım.
    multijette beygir gücü ve tork yüksek olsa aşırı süper olur
    Grande Punto S5 1,3 Multijet
    Full Kit

Sayfa 2/2 İlkİlk 12