Sayfa 4/4 İlkİlk 1234
72 sonuçtan 61 ile 72 arası

Konu: Evo buz üstünde sınıfta kaldı:((

ZAFER MUTLU
    zafermutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 445

ben karda çok yolculuk yapıyorum. yolun ters tarafları dedigimiz yani güneş görmeyen yerler buzlu oluyor. evoyla gitmedim. broadwayle lastikler çivili önler zincirli, çıkamadıgım yerlerde arabanın kontrolünü saglayamadıgım yerlerde arkaya da bir lastige zincir takıyorum.. jipde çok kullandım buzda jip olmuş fark etmez önlem almazsanız, jipin 4x4 olması vede önünde biriken karı yarabilmesinin dışında arabayla aynıdır..

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

3 pedal yapmışşsın arkadaşım gaza basılmış sanırım..Yinede gecmıs olsun zor bır durum ucuz atlatılmışşş...Çorum plakalıya yolda şaşırmıştır
    I ' m c a p u l i n g . . .

murat sargın
    murti82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 37

Alıntı hakandurak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar eğer araçta asr varsa sorun ondan kaynaklı olabilir buzlu zeminde arabanın yol tutmasını sağlamak için asr kapatılsın diye arabanın kitapçığında yazıyor bir ihtimal olabilir ..
    Benim kaydığım araba 2011 active multijetti ASR olduğunu zannetmiyorum.

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp Ahmet Bülbül
    abulbul08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 495

dün bahsettiğim dik yokuşu bugün çıkamadım. yollar parke üzeri cila gibi buz olmuş. Yolun 3 te 1 lik bir kısmını ancak 2 denemede çıktım. benden önce bir araç çok uğraştı çıkamadı döndü gitti.(Araba yolda kayarak kendi döndü)
    Buzun şiddetine göre bazen kış lastiğide işe yaramıyor. Her zaman arabada zincir taşımaya devam

sakin karadas
    sakinkaradas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 141

Alıntı Kriminal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 pedal yapmışşsın arkadaşım gaza basılmış sanırım..Yinede gecmıs olsun zor bır durum ucuz atlatılmışşş...Çorum plakalıya yolda şaşırmıştır
    yolu biliyor yaw şaşırmaz.en azından çok sık kulladıgımız bir yol.3 bedal yapmadık ama artık pekde bi önemi kalmadı.zira kendimde bişey yok.arkadaşlarımda bir şey yok.ama bundan sonra kışında kolay kolayına böyle sıkıntı çekebilecegim yerlerede gitmem

Alıntı abulbul08 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dün bahsettiğim dik yokuşu bugün çıkamadım. yollar parke üzeri cila gibi buz olmuş. Yolun 3 te 1 lik bir kısmını ancak 2 denemede çıktım. benden önce bir araç çok uğraştı çıkamadı döndü gitti.(Araba yolda kayarak kendi döndü)
    Buzun şiddetine göre bazen kış lastiğide işe yaramıyor. Her zaman arabada zincir taşımaya devam
    ne oldu araba kaldımı yolda.zincir yollayımmı

burda mesajları okudugumda şu dikkatimi çekti.katılmayanlar olabilir.eleştiriye her zaman acık biriyim.
    aslında çogumuz aracımızdaki ek özelliklerin ne oldugunu bimiyoruz.başımıza gelen olaylardan tecrübelerimizi burda paylaştıgımızda farkına varıyoruz.bilkide benim karşılaştıgım durum bir ek özellik ve başımıza gelmedigi için bilmiyoruz.gerçi daha bende tam emin degili.servise gidince çıkacak ama.
    burda şunu anlatmak isiyorum.bilgi paylaştıkça çogalıyor ve degerleniyor.başımıza gelen normal dışı böyle olaylarda bilgilerimizi paylaşırsak en azından diger arkadaşlarımız böyle bir durumda ne yapacaklarını veya aracın ne gibi bir tepki verebilecegini bilir ve buna uygun olan hareket tarzını seçerler.
    Konu GP COSKUN tarafından (02/02/2011 Saat 10:05 ) değiştirilmiştir.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

Sakin katılıyorum sana..Araçlarımızda bılmedıgımız bazı ozellıkler zamanla çıkabılıyor...

Mesela klima tuşuna ıkı defa basıp, ıkı parmagınla ses acma kapama dugmesıne basılı tutarsan, 2 sn sonrada gaza 2 kez basıp ardından frene basarsan araba otomatıkmen duruyor...
    I ' m c a p u l i n g . . .

8. Bu mesajı için 2 kişi Kriminal'ye teşekkür etti:

sakin karadas
    sakinkaradas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 141

Alıntı Kriminal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sakin katılıyorum sana..Araçlarımızda bılmedıgımız bazı ozellıkler zamanla çıkabılıyor...

Mesela klima tuşuna ıkı defa basıp, ıkı parmagınla ses acma kapama dugmesıne basılı tutarsan, 2 sn sonrada gaza 2 kez basıp ardından frene basarsan araba otomatıkmen duruyor...
    frene basınca kesin durar

Oğuz MERDAN
    byspayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 405

Sakin Abi geçmiş olsun. Allah korumuş sizi. Mutlaka servise gösterin aracı normal bişey değil bence bu..

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp Ahmet Bülbül
    abulbul08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 495

Alıntı sakinkaradas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

ne oldu araba kaldımı yolda.zincir yollayımmı
    Zincire gerek kalmada ama biraz uğraştım. Önceki seferde karın üzerinde buz vardı ve biraz zorlandığında söke söke çıktı.
    şimdi ise gündüz yoldaki kar eridi . akşamleyinde hava soğudu ve yol buz oldu sonra üzerine hafif kar yağdı. Sürücüler ve yayalar için en kötü yol durumu oluşmuştu. Altı buz üzeri ince kar. zincirde taksan uğraştırır.

Kriminal arkadaşın Sabah sabah iyi güldüm. Allahta seni güldürsün

Umut Somyürek
    Yaşayan GP yasayanadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 67

Bugün arabaya bindim -3 derece gösteriyordu. İşe giderken ışıklı bir göbeğe yaklaştık. Işıklardan 50 m önce yolda su borusu patlamış ve yolu dik kesen bir su akıntısı mevcuttu. Bu sudan geçen araçlar 50 m sonra ışıklara ve sola dönüşü olan göbeğe varıyorlar. Her geçen araba bir miktar suyu ışıklara ve göbeğe taşımış ve kavşak buz pistine dönmüş. Bizede yeşil denk geldi ve hiç durmadan 3 şeritli yolda 4-5 araç kavşaktaki araçlara yaklaştık. Kavşakta bir yoğunluk gözüme çarpınca suyu geçer gelmez ayağımı gazdan çekmiştim. Ben orta şeritte yavaşlarken sağ ve sol şeritteki araçlar su birikintisinden çıkıp buzlu kavşağa girerken zaten kavşaktan taak-taaak sesleri gelmeye başladı. Frene dokunan yani kökleyenler kayarak öndekine bindirdi. Bende refleks olarak frene bastım ve araç pek yavaşlamadı, anında abs devreye girdi. Ben daha yavaş olduğumdan mesafe vardı, ayağımı frenden çekip hafifçe tekrar bastım. Araç yavaşlamaya başladı anacak yeterli olmadı. Sol şeritteki öndekine çarpıp durduğundan orta şeridide daraltmıştı. Frenle birlikte 2 araç arasına teğet geçerek kavşağa girdim. Arkamdan gene uzaktaydı ve kocaman bir minibüstü. Giderek yaklaşıyordu. İyice yavaşladığım için freni bırakıp hafifçe gaz verdim sağım ve solumda zincirleme kaza oldu ve orta şeritte ancak geçebileceğim boşluktan geçerek kavşağı döndüm ve şans eseri orta şerit boştu. Arkamdan gelen minibüste o boşluktan geçemeyerek 2 araca birden dokundu. Buzlu yol gerçekten çok kötü bir durum...
    Herkese geçmiş olsun diyorum...

Serbay Çakırlı
    Serbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 16

Şimdi olayı açıklayan yorumlarımı yapayım ilk olarak araçta abs uzun süre devreye girdiğinde uzun süreden kastım 7ila 15 sn arası araçlarımız abs pompasına gerekli basıncı sağlasın diye daha fazla güç veriyor o gücü vermek içinde araç ecu su kendi kendini gazlıyor.Bir ikincisi buzlu ve dik rampalar özzellikle araç önden çekişliyse 2 viteste inilir nedeni ise bazen yer o kadar buz olabiliyorki motor freninden dolayı araç durma noktasına gelebiliyor böyle olduğu zaman araç bi aptallaşıyor önerim 2. vites de rampaları inmeniz.Ayrıca merak etmeyin evoda anlattıklarınız herhangi bir problem değil tamamen sizi bizi beni korumak için alınmış önlemler.

Ertuğ Torun
    T-jet uzmani Romeo_er2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52
    Edilen teşekkür: 1032

4 adet michelin alpin-asr-esp vs kurtarıcılar ve şöförlük ile şu an maşallah kaldığım hiçbiyer olmadı..hiç kürenmemiş araba girmemiş karlı buzlu yollara bile girip denedim yokuş vs iniş çıkış hiç banamısın demedi daha maşallah.. =)
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

Sayfa 4/4 İlkİlk 1234