Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
72 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Evo buz üstünde sınıfta kaldı:((

sakin karadas
    sakinkaradas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 141

vesselam bunun ne oldugu servise gidince çıkar.ya bir arıza yada güvenlik önlemi.ama dün akşam bana yusuf beyyyyy yusuf beeyyyyy diye bagırttıgı kesin.

Serdar Y
    usermm1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 169

Alıntı sakinkaradas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    daha neler.kesik kesik ve bagırarak gaz yiyordu araba.
    arkadaşım sana yardımcı olmak istiyorum sen nasıl cevap veriyorsun. daha nelermiş. sana burdan bişey yazardım ama bana yakışmaz.
    Dünyada bir tane dahi çocuk mutsuz olduğu sürece, büyük icatlar ve ilerlemeler yoktur. A.Einstein

sakin karadas
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Yok

Alıntı usermm1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşım sana yardımcı olmak istiyorum sen nasıl cevap veriyorsun. daha nelermiş. sana burdan bişey yazardım ama bana yakışmaz.
    bu şekilde tehdit vari konuşmanda sana yakışmadı.sonuçta seni aşagılayan veya hakaret edilen bir durum yok.beni acemi yaptın anlamında söylenmiş bir söz.ama özür kabahatten büyük oldu.ya ben çok alınganım yada sen.

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

"deli gibi gaz yeme olayı" belki de normal koşullarda bastığımız kadar gaza bastık ama tutuş olmadığı için birden bire 4000 devire yükseldi.. başka bir açıklama bulamadım.. bu arada kar lastikli (çivisiz 4x4ler) cipler bile buzda kalır..

sakin karadas
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Yok

artık bilemiyorum.sebebin ne oldugunu servise gidince ögrenencegiz

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp Ahmet Bülbül
    abulbul08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 495

Az önce buzlu olan 60 derecelik ve 500 metre uzunluğundaki dik rampayı hiç zorlanmadan çıktım. Arabanın altında 3 yıllık lassa kış lastiği var. dünde köye gittim ve bu rampadan daha dik ve virajlı buzlu yolu çok rahat çıktım. Abimde 2006 golf plus var ve lastikleri yeni michelin kış lastiği onun arabada asr var bende yok. o biraz zorlandı özellikle dur kalk yaparken.
    Yazdığınız başlık bence yanlış. buzda kaydım diyebilirdin bence

Buzda kaymayan araba yoktur. Zincirli olsan bile kayabilirsin. Bunu yaşadık abim zincirliyken kaymıştı ve uçurumun kenarında araba asılı kalmıştı. O olaydan sonra 4 tekere zincir sarıp gidiyordu arabayla
    Konu abulbul08 tarafından (31/01/2011 Saat 21:32 ) değiştirilmiştir.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Çok geçmiş olsun. ben ekim 15ten bu yana kar lastiğiyle geziyorum. Kar lastiği olmadan o yollarda ne kendime ne de arabama güvenirim.

sakin karadas
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Yok

bu deneyimin bana aldırdıgı en önemli karar kar lastigi alma kararıdır.2.si 50 km fazla yol katet ama ara yolları/veya servis yollarını kullanma 3.sen nekadar usta şöför olursan ol araban nekadar iyi olursa olsun,aracında nekadar çok özellik olursa olsun bazen beklenmedik durumlar seni acemi yapabilir.
    bu arada burada bana yardımcı olmaya çalışan fikirlerini esirgemeyen tüm arkadaşlara çok teşekkürler.
    Konu sakinkaradas tarafından (31/01/2011 Saat 22:02 ) değiştirilmiştir.

sakin karadas
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Yok

Alıntı abulbul08 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Az önce buzlu olan 60 derecelik ve 500 metre uzunluğundaki dik rampayı hiç zorlanmadan çıktım. Arabanın altında 3 yıllık lassa kış lastiği var. dünde köye gittim ve bu rampadan daha dik ve virajlı buzlu yolu çok rahat çıktım. Abimde 2006 golf plus var ve lastikleri yeni michelin kış lastiği onun arabada asr var bende yok. o biraz zorlandı özellikle dur kalk yaparken.

Buzda kaymayan araba yoktur. Zincirli olsan bile kayabilirsin. Bunu yaşadık abim zincirliyken kaymıştı ve uçurumun kenarında araba asılı kalmıştı. O olaydan sonra 4 tekere zincir sarıp gidiyordu arabayla
    kış lastigi bir çok ek önlemden daha iyi.bu akşam görüştügüm 3-4 arkadaş oradan en azından benim kaydıgım yerden zincirsiz ve kaymadan biraz daha aşagı inmeyi başarmış ama onlarda zincir takmak zoruda kalmış.burada önemli olan şu idi zinciri takmak için bizim gibi kötü bir anı sahibi olmamışlar.en azından araç kendi kontrollerinden çıkmamış.buda bana kış lastigi alma kararını aldırdı.
    ayrıyeten dün akşam o çamlıca mevkiiden bizden sonra 4 ayrı kaza olmuş.şükür ölen yada ytararlanan olmamış.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

MEHMET ALPAGUTER
    alpaguter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 7

hocam bırak bu yolda puntoyu ferrrari getirsen yinede kayar ful buz burası...

Nereden
    Artvin
    Rengi
    Yok

kış lastigi bir çok ek önlemden daha iyi.bu akşam görüştügüm 3-4 arkadaş oradan en azından benim kaydıgım yerden zincirsiz ve kaymadan biraz daha aşagı inmeyi başarmış ama onlarda zincir takmak zoruda kalmış.burada önemli olan şu idi zinciri takmak için bizim gibi kötü bir anı sahibi olmamışlar.en azından araç kendi kontrollerinden çıkmamış.buda bana kış lastigi alma kararını aldırdı.
    ayrıyeten dün akşam o çamlıca mevkiiden bizden sonra 4 ayrı kaza olmuş.şükür ölen yada ytararlanan olmamış.
    kötü bir tecrübeden sonra olsada en doğru kararı vermişsin.
    bence arabaya o kadar para veren bir insanda kış lastiği alacak parasıda olmalıdır. Canını emanet ettiğin bir makineye iyi bakmalısınki oda seni zorda bırakmasın. Arabayı aralık ayının saonunda aldım ve arabayı teslim almadan önce servisi arayıp kış lastiği sordum. gerçi bulamadılar. bende 4 adet teneke jant ve lastik aldım ondan sonra.2 takım jant var. kışın kışlıklar yazın yazlıklar. her seferinde balans ayarı yaptırmak zorunda kalmıyorum.Kendim söküp takıyorum.

ORÇUN ÇABUK
    aŞK 3 HaRF BMW WiSTaRiA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2431

ASR olan puntolarımız yavaş hareketle buz üstünde zorlandığını görmedim geçen kış... Ama durma problemi yaşıyo

zeki özkan
    santiago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 38

sana şöyle söleyebilirim ki konya-antalya yolunu bilenler bilir ki alacabel diye bir yer var ki en yüksek rakımlı yer geçenlerde seydişehirden alacabel e kadar acaip bir kar yağışı vardı bende kışlık lastikler vardı alacabel e geldiğimde yol kapandı kimse geçemedi ben hiç durmadan 30 la bırak arabanın kaymasını patinaj bile çekmeden gitti hatta önümdeki araç aniden durdu bende durdum kaymadı ve kalkarken araba kaydırmadı şunu diyeyim ki orayı bir ben birde arkamdaki transporter geçebildi

Hakan Durak
    muazzaf vatandaş hakandurak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 57

Arkadaşlar eğer araçta asr varsa sorun ondan kaynaklı olabilir buzlu zeminde arabanın yol tutmasını sağlamak için asr kapatılsın diye arabanın kitapçığında yazıyor bir ihtimal olabilir ..

asil suna
    asil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35evh87
    Edilen teşekkür: 807

bende izmirden konyaya gittim kışın karda vardı buzda zincir takmadım sıkıntıda yaşamadım lastiklerimde 4 mevsim yani arkadaşım arabaya çamur atma lütfen punto evonun buzda kayması fizik kurallarına görede normal zincirle bile yoğunlaşmış buzda kayar YouTube - Test drive valeggio

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

Alıntı murti82 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynı şeyleri aralık ayında ben de edirne de yaşadım Arabanın kayması zaten korkutuyor bir de motorun bas bas bağırması, hele ki bunun neden olduğunu önceden bilmemek iyice tırstırıyor Ama buz üzerinde araba ne yapsın, ayrıca inan bana bu özelliği çok iyi bir şey. Bu ay 2002 Peugeot307 full bir araçla büyükçekmeceden yukarı çıkarken ıspartakule mevkiinde çiğ üzerinde kaydım, araç hiçbir şekilde kendini toplamadı, eğer aynı olay grande puntoyla olsaydı bu kadar kötü kaymazdım diye düşünüyorum.

Arkadaşlara bilgi: Eğer viraj dönerken, araba vitesteyken kaymaya başlarsanız araba toparlamak için gerekli tekerleklere tork veriyor. Siz debriyaja bassanız da devreden çıkmıyor, motor tüm gücüyle bağırıyor, ancak vitesi boşa atarsanız arabanın tepkisi kesiliyor.
    ya ben ondekı araca carpmamak ıcın yada dıger taraftakı ucuruma kaymamak ıcın yada karsıdan gelene carpmamak ıcın bılerek arabayı yoldan cıkartırsam... o zaman cok kotu sonuclar dogurur bu... sartlar ne olursa olsun arac benım kontrolumde olmalı..... arkadasımızın basına bırsey gelse, aracın yaptıgı hareketler kendı elınde olmadıgından (gaz yeme) o zaman tum hukukı sorumluluk fıatın olmazmı.... benım arabamın ne amacla kaydıgını on ıkı teker nasıl cozecek ben bu olayı cozemedım.....

karla buz arasındakı farkı bılmeden bırsuru yorum yapılmış daglar asılmıs yollar gecılmıs.... arkadaslar buza hıcbırsey fayda etmez.... zincir takıp ılerlersın ama buzda frenlerken zıncır yıne fayda etmez.. yenı yagmıs kardada eger aracın altı degmıyorsa kara, gıdersınız.... vandayız... biliyoruzda konusuyoruz ıstersen kar lastıgın olsun sırf buz uzerınde ve yokusta , kesınlıkle yokusu cıkamazsınız egımdede arac mutlaka kayar...

bu deneyimin bana aldırdıgı en önemli karar kar lastigi alma kararıdır.2.si 50 km fazla yol katet ama ara yolları/veya servis yollarını kullanma 3.sen nekadar usta şöför olursan ol araban nekadar iyi olursa olsun,aracında nekadar çok özellik olursa olsun bazen beklenmedik durumlar seni acemi yapabilir.
    bu arada burada bana yardımcı olmaya çalışan fikirlerini esirgemeyen tüm arkadaşlara çok teşekkürler.
    sakin kardesım cok gecmıs olsun...

60 derecelık 500 metre buzlu( bı kısmı buzlu desek)... buz tabırınde bır sıkıntı var forumda... ben bugun cekıp gonrercem sıze buzlu yol fotoları vandan bekleyın hele yolun ortasında durup tekrar cıkmayı denemeyın ama cıkamazsınız o zaman. onunuzde bırı durursa finish

Alıntı TORnADO Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.Buzda kaymayan araba yoktur bence de.Ama tedbiri alıp kışlık lastik kullanmak lazım,7 derecenin altında normal lastikler sertleşirler ve iyice kayarlar.
    reklam yok reklam yok lastıkcımısın kardesım))))
    Konu GP COSKUN tarafından (02/02/2011 Saat 00:06 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Artvin
    Rengi
    Yok

Alıntı uzuncocuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    60 derecelık 500 metre buzlu( bı kısmı buzlu desek)... buz tabırınde bır sıkıntı var forumda... ben bugun cekıp gonrercem sıze buzlu yol fotoları vandan bekleyın hele yolun ortasında durup tekrar cıkmayı denemeyın ama cıkamazsınız o zaman. onunuzde bırı durursa finish
    bende şavşatta yaşıyorum , van merkezi fazla bilmem ama çaldıranda askerlik yaptım kışın iyi buz olur.Erzurumda 4 yıl okudum. Ve ardahana 45 km lik bir mesafe olan yerdeyim. 2800 metre rakıma sahip sahara dağını senede bir kaç kez kışın geçiyorum. şavşat merkez rakımı 1100 metre sahara dağı rakımı 2800 metre. 20 km mesafede 1700 metre tırmanıyorsun..
    yani uzun lafın kısası buzu ve karı bilirim.
    Burda takmatik zincirler hiç tutulmaz. Çünkü buzda hemen atıyor.
    Sabah arkadaşım kar lastiklerinin üzerine zincir sarmıştı öyle gidiyordu.
    Kış sadece vanda yok

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

bende şavşatta yaşıyorum , van merkezi fazla bilmem ama çaldıranda askerlik yaptım kışın iyi buz olur.Erzurumda 4 yıl okudum. Ve ardahana 45 km lik bir mesafe olan yerdeyim. 2800 metre rakıma sahip sahara dağını senede bir kaç kez kışın geçiyorum. şavşat merkez rakımı 1100 metre sahara dağı rakımı 2800 metre. 20 km mesafede 1700 metre tırmanıyorsun..
    yani uzun lafın kısası buzu ve karı bilirim.
    Burda takmatik zincirler hiç tutulmaz. Çünkü buzda hemen atıyor.
    Sabah arkadaşım kar lastiklerinin üzerine zincir sarmıştı öyle gidiyordu.
    Kış sadece vanda yok
    1999-2002 ardahanda calıstım. kura koprusunun ordan ıs bankasına sarılan yokusu allahın kulu cıkamıyordu... ki belki 200 metre yoktur. bılıyorum sızın orları..8 katlı dışı ınsaat otellerınızı asvalt tutturulamayan yollarınızı... hopa artvın arasında vırajlarda reno 12 ts yı yakalıcam dıye ( fiestayla) bıtaraflarım cıkmıstı... turkıyenın delı söför mekanı sızın oralar... sustum arkadas.....

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

cengiz toksoz
    punto elx2001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Yurtdışı
    Rengi
    Yaprak Yeşil
    Plaka
    C 906 BO 52
    Edilen teşekkür: 65

arkadaslar benim yasadigim yere gelinde kis gorun, hergun ise gidip gelirken 160 km yol yapiyorum asfalt, anayol, inis-cikis rampa yok ama yolun sagi solu orman, ortalama hiz 90 km kayma yok, nedenmi ? Civili lastik (biliyorum Turkiyede yok, belki vardir arastirmak lazim.) Burda onemli olan kis aylarini ciddiye alip erken onlem almak (kislik lastik yada zincir vs). iste isin sirri.

Nereden
    Artvin
    Rengi
    Yok

Alıntı uzuncocuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1999-2002 ardahanda calıstım. kura koprusunun ordan ıs bankasına sarılan yokusu allahın kulu cıkamıyordu... ki belki 200 metre yoktur. bılıyorum sızın orları..8 katlı dışı ınsaat otellerınızı asvalt tutturulamayan yollarınızı... hopa artvın arasında vırajlarda reno 12 ts yı yakalıcam dıye ( fiestayla) bıtaraflarım cıkmıstı... turkıyenın delı söför mekanı sızın oralar... sustum arkadas.....
    Dışı inşaat oteller kalmadı hepsi bitti.
    Şavşat - Ardahan arası asfalt tutturamıyorlar. Her yıl yeniden dökülüyor. 2-3 sefer tüm yolu kazıp yeniden yaptılar ama nafile. Deli şöförler halen var malesef ama tedbirli şöförlerimiz daha çok diyelim.

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon