Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
72 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Evo buz üstünde sınıfta kaldı:((

sakin karadas
    sakinkaradas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 141

mantıken düşündügün dogru ama olay anında araca hiç bir şekilde gaz vermedigimden frene basmadıgımdan gayet eminim.zaten panik yapmadıgımızdan kurtardık.korktum dogru ama.buz üstünde şöförlük tecrübem bayagı var.ama araba resmen deligibi gaz yedi bundanda eminim.zira ayaklarımı koltuga dogru çekmiştim.kendi devri ile insin diye.ancak gazı sürekli degil kesik kesik vererek hareket etti araç.bu arada göstergelerde ne kadar ikaz varsada hepsi yanıyordu buda ayrı bişey.zaten ne olduysa kaymaya başladıktan sonra oldu.şükürki bizde bir şey yok.
    teorik olarak açıklaması olmayan bu olay malesef benim başıma geldi.belki anlık bir sistem hatası belki bir güvenlik önlemi ama.aracın hakimiyeyinin sizden çıkması çok kötü bir duygu resmen seyrediyor ve direksiyonu tutmaktan başka hiç bir şey elinizden gelmiyor.

alper aslan
    alpimmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1091

Sakin, geçmiş olsun,
    kötü bir tecrübe olmuş, ama size birşey olmaması en güzeli.

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

geçmiş olsun. bu gaz verme olayını çok merak ettim servis açıklamasını paylaşırsanız sevinirim.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

semih öztürk
    41semih41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 21

gecmis olsun bi dakine zincirsiz gecmezsiniz ordan

Fatih AKBIYIK
    TORnADO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 156

Geçmiş olsun.Buzda kaymayan araba yoktur bence de.Ama tedbiri alıp kışlık lastik kullanmak lazım,7 derecenin altında normal lastikler sertleşirler ve iyice kayarlar.

sakin karadas
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Yok

Alıntı 41semih41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gecmis olsun bi dakine zincirsiz gecmezsiniz ordan
    bi dahakine ne.bi daha hiç geçmem inşallah.zaten o yol servis yolu asıl yol 2 yıldır genişletme ve düzeltme yapılıyor diye trafige kapalı.asıl yok meşhur kırkdilim mevkii.
    kırkdilimi buradan avantajlı kılan rakımı.çünki şu an çalışan yoldan yaklaşık 300 metre daha aşagıdan geçiyor.ve yol burası kadar çok dik ve virajlı degil.inşallah mayısta açılıyormuşta bizde bu çileden kurtuluruz.

Murat ŞEKER
    Murat 1979 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 24

öncelikle geçmiş olsun
    çorum şehir merkezinden buharaevler mevkine kadar olan 2 km lik şehir içi yolda 3 kaza vardı dün akşamdan itibaren acayip bi buzlanma var. Benim lastiklerde kışlık değil ancak arabayı da yolda tutmak çok zor arabada esp asr filan var ama doğa daha güçlü şimdilik kış lastiği kesin şart. Kırk dilim için anlatılanlarada bir yenisi daha eklenmiş oldu inş can yanmadan şu yolu açarlar tekrar geçmiş olsun.

s. e.
    smartengineer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 8

öncelikle geçmiş olsun hocam ben dün saat 5 civarı kastamonudan çıktım ankaraya gitmek üzere yolda baya kar vardı maaşallah evom canavar gibiydi astikler kış lastiğiydi ne kaydı ne bi şey yaptı.çok sevdim arabamı çook l

fatih öz
    phatalis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 0

slm arkadaslar benimde 2011 siyah evom var bu sbah benim aracım kaymadı fakat buzlu yoldan çıkıp normal yola geçtiğimde frene bastığım esnada tıkırtı gelmeye başladı araçtan,daha sonra kesildi sebebi nedir? ayrıca çok merak ettiğim konu bu star&stopun şehir içi kullanımlarda çok sık dur kalklarda motor çok sık kapanıp açılıyor bunun motora bi zararı olabilirmi?

sakin karadas
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Yok

Alıntı phatalis Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm arkadaslar benimde 2011 siyah evom var bu sbah benim aracım kaymadı fakat buzlu yoldan çıkıp normal yola geçtiğimde frene bastığım esnada tıkırtı gelmeye başladı araçtan,daha sonra kesildi sebebi nedir? ayrıca çok merak ettiğim konu bu star&stopun şehir içi kullanımlarda çok sık dur kalklarda motor çok sık kapanıp açılıyor bunun motora bi zararı olabilirmi?
    o tıkırtayan şey abs o devreye girmiş normal birşey,start-stop a gelince motoru bilmem ama marş dinamosuna bi zararı dokunacagı kesin(en azından dinamoda çıkacak masraf yapacagın yakıt tasarrufundan fazla olur diye düşünüyorum

erdem kaplan
    FANATİK ERDEM1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 255

Karizmatik Benim punto sınıfı geçti

benim başıma böyle koşullarda hiç böyle şeyler gelmedi. Tam tersi geçen hafta yağmurlu bir havada Kavacık'ta bir arkadaşa gidiyorduk. Çok dik bir rampadan indik ki ben böyle rampa hiç görmedim; kışın araç inip çıkamıyormuş. Neyse dönüşte farklı bir yoldan gidelim dedim çünkü eğim olarak çok dik bir yokuştu.Arkadaş başka yol yok dedi. neyse mecburen tırmanmaya başladım araba zorlanmadan çıktı meğer ordan birçok araba çıkamıyormuş sağdan soldan kaçıyorlarmış. bizim arkadaş aklınca beni kandırıp eğlenecek. Gözleri fal taşı gibi açıldı bu araba ne marka diye sormaya başladı çok şaşırdı

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sakin karadas
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Yok

Alıntı ERDEM1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim başıma böyle koşullarda hiç böyle şeyler gelmedi. Tam tersi geçen hafta yağmurlu bir havada Kavacık'ta bir arkadaşa gidiyorduk. Çok dik bir rampadan indik ki ben böyle rampa hiç görmedim; kışın araç inip çıkamıyormuş. Neyse dönüşte farklı bir yoldan gidelim dedim çünkü eğim olarak çok dik bir yokuştu.Arkadaş başka yol yok dedi. neyse mecburen tırmanmaya başladım araba zorlanmadan çıktı meğer ordan birçok araba çıkamıyormuş sağdan soldan kaçıyorlarmış. bizim arkadaş aklınca beni kandırıp eğlenecek. Gözleri fal taşı gibi açıldı bu araba ne marka diye sormaya başladı çok şaşırdı
    bu cesareti 12 km inişli ve en azın 120-130 virajı buluna yeryer %30-35 gibi egimleri bulunan içinde 4 kişinin canının bulundugu ve 2 tarafında en az 300-400 metrelik uçurumun bulundugu bir ortamda vermenin kolay olmadıgını hatırlatırım.ayrıca bu alanın ıssız olmasıda cabası.ama bir şehir merkezine yakın veya ana arterde olmuş olsa biraz daha rahat olur veya bu kadar korkmamış olurdum.ben evo kötü demiyorum.sadece buz üzerindeki performansı beni memnun etmedi.ayrıca birde aracın kendi kendine gaz yemesi varki asıl endişelendiren konu bu.bunu mutlaka soruşturacagım.

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

erdem kaplan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

tabi ki ikisi farklı konular ben sadece benim başıma gelmiş bir olayı anlattım senin anlattıklarına herhangibi bir atıfta bulunmadım bir yorum yapmadım.

sakin karadas
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Yok

Alıntı ERDEM1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tabi ki ikisi farklı konular ben sadece benim başıma gelmiş bir olayı anlattım senin anlattıklarına herhangibi bir atıfta bulunmadım bir yorum yapmadım.
    yo atıfta bulunmadın.yanlış anlaşılmaktan korkarım hemde çekinirim.tabiki farklı konular.bu konuda veya samimiyetinden kesinlikle şüphem yok.ben sadece farklı şartlar altında verilen kararlar oldugunu anlatmak istedim.

erdem kaplan
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

tamam Sakin sorun yok geçmiş olsun.

Serdar Y
    usermm1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 169

araçta esp varsa tekerlere bağımsız fren veya GAZ verebilir.
    Dünyada bir tane dahi çocuk mutsuz olduğu sürece, büyük icatlar ve ilerlemeler yoktur. A.Einstein

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Geçmiş olsun öncelikle,

Ben kış şartlarında iyi bir lastiği tüm elektronik yardımcılara tercih ederim açıkcası.Lastikte iş yoksa tüm elektronik güvenlik elemanlarının çabaları da boşuna maalesef.Bu yüzden önce iyi bir lastik seçip (Gerekiyorsa zincir de ) ani manevralardan kaçınarak, gaz ve frene çok hafif basarak kış şartlarındaki tehlikeleri en aza indrimek mümkün,

Punto kışın sınıfta kalır mı ? Bence iyi lastikli bir punto kesinlikle kalmaz.Ben güvenlik paketli ve kış lastikli puntomla hiç tehlike yaşamadım.Hatta neredeyse kimsenin çıkamadığı- inemediği yollarda rahatça ilerledim asr nin de katkısıyla..

20. Bu mesajı için 2 kişi ABNEW'ye teşekkür etti:

sakin karadas
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Yok

Alıntı usermm1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    araçta esp varsa tekerlere bağımsız fren veya GAZ verebilir.
    ilginç olanda bu araçta esp yok.burda bazı arkadaşların şaşırması üzerine servisi aradım.onlarda böyle bir şeyle karşılaşmamışlar.servise gelmemi söylediler.belki elektronik bir sistem arızası olabilir dediler.ama kar buz kalkmadan yerimden oynamaya hiç niyetim yok.

Serdar Y
    usermm1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 169

Alıntı sakinkaradas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilginç olanda bu araçta esp yok.burda bazı arkadaşların şaşırması üzerine servisi aradım.onlarda böyle bir şeyle karşılaşmamışlar.servise gelmemi söylediler.belki elektronik bir sistem arızası olabilir dediler.ama kar buz kalkmadan yerimden oynamaya hiç niyetim yok.
    yokuş inişinden dolayı araba bağırmış olmasın. sende gaz verdi sanmış olabilir misin?
    Dünyada bir tane dahi çocuk mutsuz olduğu sürece, büyük icatlar ve ilerlemeler yoktur. A.Einstein

sakin karadas
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Yok

daha neler.kesik kesik ve bagırarak gaz yiyordu araba.

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon