10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: acil yardım lazım..

Deniz Bacak
    wosswoss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 KSB 13
    Edilen teşekkür: 26

Dikkat acil yardım lazım..

merhaba ilk aracım olacak ve puntolarla ilgili detaylı bilgiye sahip değilim..

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...0952346/detay/

bu arabayı almak isityorum..tramerdan sorgulattığımda 400tl'lik bir hasarı var...

bu araç 90beygir yazmış ama nasıl anlıcaz...90 hp olanlarda eps, yokuş kalkış desteği vb. fln varmış sanırım..birde bu 400tllik hasar yüzünden direk uzakmı durayım yoksa servise ztn gösterecem onlar ok derse alayımmı?birde orjinal fiat servisine götürüp tam ekspertize sokup bir sürü para bayılmanın alemi varmı yoksa tanıdık bir ustaya göstermemiz yetermi?ayrıca 100bin km olayıda düşündürüyor beni..bütçem 18-19bin ve bu bütçeye bulabildiğim en iyi araba bu..kmsi düşük active modellerde buluyorum ama özellik az diye almak istemiyorum..veya dynamic modellerde buluyorum ama 75hp..ondan bu mantıklı geldi..ne diyorsunuz?

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

400 Tl lik masraf sırf tampon boyanması bile olabilir, değişecen parça olsa en az 600 - 700 den başlar
    zaten boya testine soktuğunuzda işin rengi çıkar.

size tavsiyem daha az km deki 75 hp lik dynamic bakmanız olur
    ancak ilandaki aracın gerçekten fiyatı gayet uygun.
    bakımları yeterli ise ve motor testine soktuğunuzda sıkıntı çıkmadıysa 100 binde multijet alabilirsiniz
    tüm 90 lık puntolarda bahsettiğiniz özellikler mevcut değil ayrıca.
    araç resimlerde düzgün duruyor
    baktırmakta fayda var
    ek olarak araç 6 vitesse 90 hp dir
    Konu Du Hast tarafından (23/01/2011 Saat 01:06 ) değiştirilmiştir.

Deniz Bacak
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 KSB 13

cvbnız için teşekkür ederim..tramerda 400tl kaza diyor artık ne olmuşsa?75 beygir sanki yetmez gibi geliyor ama kullanmadığım içinde bilmiyorum haliyle..ilanlarda her önüne gelen özelliğin yanına tikleri koyuyor..peki bu özellikler varmı yokmu bunu aracın yanına gittiğimizde nasıl anlayabiliriz..esp tuşu fln gibi bişimi var mesela?

100bin meselesi cidden canımı sıkıyor fakat elimdeki bütçe ile en düşük 70binde araba alabiliyorum e onunda trigier kayışı fln masraf çıkarıcak bunda en azından değişmiştir

bide servis için ne diyorsunuz orjinal servisemi götürmek lazım yoksa tanıdığımız ustayamı

murat gümüşlü
    gousto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 49

aracın fiyatı uygun görünüyor...Can arkadaşımızın dediği gibi hasarın boya olması muhtemel ama bu boyama ve düzeltme işleminin ne olduğuda önemli..eğer siğortacı bir arkadaşınız varsa aracın yapılmadan önceki fotolarını eğerki tramer sistemine giriş yapılmışsa görebilirsiniz...
    Aracı ekspertize sokmanızda sanayiden uzak durum dedim..Bunu belirtmemdeki sebebim hem fiat servislerinde daha detaylı bir inceleme oluşu hem aracınızın servis geçmişinin dökümünü size veriyor olmaları hemde aracınızla ilgili ekspertiz raporunuzun olacağı...ve fiat servislerinde ekspertiz çok uçuk fiyatlı deildir..ben aracıma yaptırdığımda 60 lira KDV dahil bir ücret vermiştim...ve gönül rahatlıyla aracımı sahibinden aldım...

Ayrıca benim aracım 75'lik ve istediğim düzeyde performans alıyorum...tabiki bir 90lıkla karşılaştıramazsınız ancak 75liğide yabana atmamak lazım..Bu arada multijetlerde triger zinciri bulunmakta ve genelde 150.000de değişimi ön görülüyor bildiğim kadarıyla tabiki aracın kullanım durumu ,ortam ve zincir baklalarının durumu bu değişim süresini kısaltabilir..
    umarım hayırlısıyla içinize sinen bir araç bulursunuz...
    Konu gousto tarafından (23/01/2011 Saat 01:20 ) değiştirilmiştir.

Deniz Bacak
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 KSB 13

aslında bencede en iyisi fiat'a sokmam izmir'de enriko aliberti var benim bildiğim..

100bin olması sorun değil yane..4 sene geçmiş ve yıllık 25bin km kullanılmş ortalama

bu bazı 90'lıklarda eps,hillholder fln oluyormuş bazılarında olmuyormuş bunları nasıl anlayabiliriz? birde şu koltukların rengi mavi..bunlar orjinalmi yoksa sonradanmı yaptırılmış acaba

berkeraaa
    Ziyaretçi berkeraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

75 kullanıcısıyım ve açıkçası araç 75 gibi davranmıyor...110 gibi kalkıyor falan....90 ve 75 arasındaki farkı ileride uygun olduğunuzda chip ile kat kat geçersiniz....75 bakın temiz güzel ve uygun bir dynamic 75 kesinlikle iyi olacaktır....tabi punto almakta kararlıysanız....

bahri cincioğlu
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. GPS2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 399

100 000 km*ye takılmayın..düzenli bakımla ne yüzbinler görür ...multijet...

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

Sana bu konuda en fazla yardımcı olacak biri benim gibi geliyor sevgili Deniz. Bende geçtiğimiz Kasım ayında ilk arabamı aldım 90 Hp Dynamic bu aracın bolero kırmızısı.Benimde ilk arabam ve deneyimlerim sana ilaç olacak.
    Öncelikle bu aracın 90 Hp olması için 6 ileri vites olması gerekir ki resimlerde gözükmüyor.Bu araçata ayrıca Esp ve dolayısı ile yokuş kalkış desteği felan yok bu kesin çünkü 4 lüleri yakan düğmenin yanında asr off düğmesi olması gerekliydi.
    İkincisi ben aracı 93.000 Km.de 21 .000 TL ye almıştım bu fiyat piyasa fiyatı idi bu senin alacağın araç için bana biraz ucuz geldi.Çok araba inceledim almadan önce ucuzların hepsinde sorun çıktı tabi alma demiyorum bu aracı git bak ama inciğini cıncığını araştır ki üzülme.
    Servis Enriko Alibertide yaptırdım çünkü aracımın ilk sahibi olan eski sahibi aracı oradan alıp bakımları orada yaptırmıştı 100 TL. alıyorlar alım-satım ekspertiz raporu için.
    400 TL. fazla bir masraf değildir bence çünkü en ufak parçalar bu fiyattan ancak başlıyor öle tampon vs. değişekcek sırf ön tampon bunun zaten kaç katı parçası çok ucuz olan bir araç değil.
    Aldınmı motor, rot başları, baskı balata , şanzıman bunlara çoook dikkat et.Özellikle bak ben baskı balatayı değiştirdim eğer yarım debriyaj sık sık kullanıldıysa gitmiştir al ama bilerek al yani. Eğer soruların olacaksa mesaj at seve seve cevaplarım . Hayırlısı olsun isteğin gibi.
    Ayrıca 90 Beygiri bilmem ama 6. vites öyle güzel oluyorki otoban ya da çevre yolunda 5. de motor hırlamaya başlıyor bi süre sonra takıyorsun 6. ya on numara oluyyor.Ne ses ne devir kalıyor motorda.
    Konu fawori tarafından (23/01/2011 Saat 02:34 ) değiştirilmiştir.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Deniz Bacak
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35 KSB 13

hepinize teşekkürler servise götürme işi iyice kafama yattı..fakat aracın resimlerinde vitesin yarısı çıkmış ve en üstte 5 yazıyor gibi sanki onunda altında 6 yazar herhalde ama fotolar yarım tabi..hmm esp yok diyorsunuz oradaki 3 tuş boş normalde esp olsaydı oralarda doluluk olması lazımdı yani valla bnm bütçe 19bin olduğu için mecbur ucuz arıyorum..evet şmdi emotion olanlara baktım o boş olan 3 tuşta asr off yazısı var diğer ikisindede başka şeyler yazıyor

Oğuz KOCA
    İl Başkanı (Isparta) izoci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    330
    Edilen teşekkür: 1913

iyi bir usta daha iyi olabilir servise gerek yok derim bide ön tampon boyanmış başka bi sıkıntı yok...
    TSİ Jetta.