Sayfa 2/2 İlkİlk 12
32 sonuçtan 21 ile 32 arası

Konu: Trafik cezası Hız ihlali hakkında!!!!!

Özgür TÜRKOĞLU
    ozay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 148

Alıntı ato Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hız sınırı 120 değil mi ya ben hep geçiyorum tabelada görüyorum üst sınır 120 alt sınır 40 diye hatta hız denemesi yaptığım bile oluyor tam olarak hangi istikamette yediniz ben gölbaşından girip samsun yolundan çıkıyorum bu arada bende konya yolunda kgys den yedim 79 ile 2 km için 130 tl yazdılar
    Yer oran sitesinden yıldız istikametine devam edip anayoldan sağa girince devam eden yol Yolun devamı sizin bahsettiğiniz yol ile kesişiyor Yanlış bilmiyorsam sizin kullandığınız yol otoban Bu yüzden hız sınırı yüksek
    Ayrıca sizin ceza yediğiniz yolun adına dikkat ettiniz mi? Konya devlet yolu Ama sınır 70 Ne garip bir ülkedeyiz Eğer ankarada bu yollarda herkes hız sınırına uyarsa akşam eve 2 saat geç gideriz Ha yok uygun olmaz tehlikelidir ona sözüm yok Ama bu yollardan günde onbinlerce araç geçiyor kaza oranı çok düşük Kazalar genellikle alkollü araç kullanımı ve aşırı hız (150-180km/hız) dan kaynaklanıyor Ama ben 50 sınırı olan yerde 2 katı hız yapmışım Yani aşırı hızlı gitmişim İçeri atmadıklarına dua etsem daha iyi sanırım

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

hız sınırı 120 değil mi ya ben hep geçiyorum tabelada görüyorum üst sınır 120 alt sınır 40 diye hatta hız denemesi yaptığım bile oluyor tam olarak hangi istikamette yediniz ben gölbaşından girip samsun yolundan çıkıyorum bu arada bende konya yolunda kgys den yedim 79 ile 2 km için 130 tl yazdılar
    Şu kgys işi heralde polislerin yeni oyuncağı.

Atahan Kuşbaşoğlu
    ato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 123

Alıntı ibrahim06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Şu kgys işi heralde polislerin yeni oyuncağı.
    aynen zaten kameranın olduğu yeri görseniz boşa alsan araç 100 kmh geliyor adamlar eğimin bittiği yere kamera koymuş ayarlamaya çalışıyorum olmamış bundan 60 la geçerim uyuzluk değil mi

Atahan Kuşbaşoğlu
    ato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 123

Alıntı ozay06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yer oran sitesinden yıldız istikametine devam edip anayoldan sağa girince devam eden yol Yolun devamı sizin bahsettiğiniz yol ile kesişiyor Yanlış bilmiyorsam sizin kullandığınız yol otoban Bu yüzden hız sınırı yüksek
    Ayrıca sizin ceza yediğiniz yolun adına dikkat ettiniz mi? Konya devlet yolu Ama sınır 70 Ne garip bir ülkedeyiz Eğer ankarada bu yollarda herkes hız sınırına uyarsa akşam eve 2 saat geç gideriz Ha yok uygun olmaz tehlikelidir ona sözüm yok Ama bu yollardan günde onbinlerce araç geçiyor kaza oranı çok düşük Kazalar genellikle alkollü araç kullanımı ve aşırı hız (150-180km/hız) dan kaynaklanıyor Ama ben 50 sınırı olan yerde 2 katı hız yapmışım Yani aşırı hızlı gitmişim İçeri atmadıklarına dua etsem daha iyi sanırım
    dediğiniz yolu anladım birliğin arka tarafı sol taraf sportland falan var geçmiş olsun başabaknımızın paraya ihtiyacı var heralde birde şimdi trafik cezası kesme yetkisini belediyeler üstlenmek istiyormuş habelerde gördük ondan sonra hepten yandık vay halimize

Özgür TÜRKOĞLU
    ozay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 148

dediğiniz yolu anladım birliğin arka tarafı sol taraf sportland falan var geçmiş olsun başabaknımızın paraya ihtiyacı var heralde birde şimdi trafik cezası kesme yetkisini belediyeler üstlenmek istiyormuş habelerde gördük ondan sonra hepten yandık vay halimize
    Trafik cezası kesme işi belediyelere verilirse birde o belediye ankara büyükşehir olup cezayı kesmeye yetkili kişide melih gökçek olursa yandık ki ne yandık Varya bütün belediye çalışanlarını araba kullanmayı bilmeyenleri trafikten anlamayanları bile ankaraya dağıtır 1 günde belediye bütçesini denkleştirir

ural leanback
    @ MARs ent. uraaal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 202

Alıntı gkhn-34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İnşşallah iptal edilir, Gelişmeleri buradan belirticem.. En önemlisi bu itiraz dilekçesi CEzada ödemeyi durduruyo.. ceza kesinleşşe bile mahkeme kararından sonra, %25 indirim hakkın oluyor. tabi bunun içinde süreyi geçirmemek gerek..
    yanlis idari davalarda temyizler davanın gidisatını sanık makamı yonunde etkilemez.faiz işlemee devam eder.once cezayı odeyıp sonra temyize gidilmesi gerekir haklı bulunursanız devlet size faiz öder..

GöKHaN GLTSRY
    gkhn-34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1

Dikkat

Alıntı uraaal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanlis idari davalarda temyizler davanın gidisatını sanık makamı yonunde etkilemez.faiz işlemee devam eder.once cezayı odeyıp sonra temyize gidilmesi gerekir haklı bulunursanız devlet size faiz öder..
    SANIRIM ALTTAKİ KANUN MADDELERİ DURUMU AÇIKLAR URAL

"Madde 10 - (Değişik madde: 22/04/2003 - 25087 s. R.G/Yön) Karayolları Trafik Kanununun 116. maddesi hükümleri gereğince, görevlilerce yetki sınırları içerisinde tescil plakasına göre düzenlenen tutanaklar;
    a) Aracın kayıtlı olduğu kuruluştan arşiv kayıtlarına göre araç sahibi veya işleteni tespit edilerek (birden fazla ise ilk sıradaki) tutanağın boş kalan yerleri doldurularak ilgiliye 7201 sayılı Tebligat Kanunu hükümleri uyarınca tebliğ edilir ve tutanağın bir nüshası takip ve tahsil için ilgili mal sandığına gönderilir. Tebligat işlemine yedi iş günü içinde başlanır. Yapılan tebligatta bu şekilde uygulanan cezalar için, tebliğ tarihinden itibaren yedi gün içinde yetkili mahkemeye itiraz edebilecekleri belirtilir. İtiraz, ödemeyi ve ödeme ile ilgili süreyi durdurur. Ancak itiraz üzerine verilen kararlar kesindir.

b) Tescil plakasına göre tutanak düzenlenen araçlar, tutanağın düzenlendiği yerin dışında başka bir tescil kuruluşuna kayıtlı olup bilgisayar sorgulamasında adresi tespit edilemiyorsa adres tespiti için tutanağın iki nüshası ilgili tescil kuruluşuna yedi iş günü içerisinde gönderilir. Tescil kaydına göre araç sahibi veya işleteninin adresleri arşiv kayıtlarından tespit edilir ve 7201 Sayılı Tebligat Kanunu hükümleri uyarınca 7 iş günü içerisinde tebliğ işlemlerine başlanarak tebligat yapılır, tutanağın bir sureti de takip ve tahsili için ilgili mal sandığına gönderilir."

ural leanback
    @ MARs ent. uraaal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 202

gökhan kardesim aslında aynı seyler teblig ile tebligat kagıdı farklı seylerdir.trafik sana cezayı teblig ettsin sonra 3 ay sonra eline gecsşsin istedigin her mahkemeye temyiz et cezanın faizini asla durduramazsın....ancak soyle diyelim karstasın tebligdeki gerekceli karar teblig olarak 7 gıun icinde eline gecti ve sen itiraz ettin faiz durur ama istanbulda maalesef bu kararlar gecmez benımde basımda cezalar var hukuk bilgimde cmk duzeyinde ama ise yaramıyor maalesef............istanmbulda orman kanunlkarı mevcut.............

GöKHaN GLTSRY
    gkhn-34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1

Eyvallah ural Kelimeleri en sade şekliyle söyliyim ozaman... Ceza kararı postayla evine geldi... eline geçme tarih 01.01.2011, normalde bunun %25 indirim için süresi 16.01.2011'e kadardır. Sen ne yaptın diyelimki itiraz dilekçesi verdin 7 gün içinde diyelimki oda 06.01.2011 üstelik cezayıda ödemedin... Mahkeme sana Geri dönüş yaptı sen haksızsın bu cezayı ödeyeceksin dedi tarih 18.01.2011.. Sende bu gelen yazıyı 13 gün içinde ödersen %25 indirimin olur..Bu durum arkadaşlarımızında başına geldi indirimli ödedik... Haydii hayırlı günler...

Yunus emre bektaş
    BARDAK MISIR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 0

Alıntı gkhn-34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar dün adresime Hız ihlaliyle ilgili bir ceza geldi.
    Olay 8 ocakta oldu fakat tarafıma 19 ocakta tebliğ edildi.
    İnternette, 7 İş gününü geçen tebliğlerin iptal edileceğini okudum. Yani aradan 11 gün geçmiş oluyor bu mantığa göre..
    Bu konu hakkında fikri olan veya iptal ettiren varmı?
    Bu arada cezayı duysanız heryerinizle gülersiniz 50 olan hız limitini 59 yaparak geçmişim. Vay be ben neymişim
    cok hızlı gidiyomsun walla ben de bu gün ceza yemisim onun için baktım hadi ben istanbul lüleburgaz yolunda giderken silivride 126 yapmısım hız sayılmasada hız işte senin ki yürüsen hızlı gidermisin

Misafir047
    Ziyaretçi Misafir047 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

bu polisler kendi vakıflarını beslemek için masus boyle yapıyorlar

Cüneyt T
    Oz Büyücüsü Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 558

Ayıp yaa..

Sayfa 2/2 İlkİlk 12