Sayfa 4/4 İlkİlk 1234
66 sonuçtan 61 ile 66 arası

Konu: Benzine bir zam daha...13-01-2011

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

Ee 5 olunca orda kalıcakmı sankı
    6
    7
    8
    9
    10
    Yola devammmmmmmmmmmmmm
    I ' m c a p u l i n g . . .

ahmet rastgeldi
    arastgeldi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Şanlıurfa
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 4

Benzin fiyatlarından şikayet ediyoruz ama araç satışlarında gelmiş geçmiş en yüksek rakama ulaştık.devletin mantığı çok doğru:Benzin 10 lira da olsa bu millet benzini alır.Biz de bu yıl 790 binlik araç satış rakamıyla bunu ıspatladık (kendim de yeni araç aldım maalesef)..

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

Araç almak bır ıhtıyactır gereksinimdir..Keyfe keder 2.3. arabasını alanlardan bahsetmıyorum...

Haliyle yakıt almakta bır ıhtıyac
    I ' m c a p u l i n g . . .

Muharrem AYTÜRK
    fraust - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yakut Kırmızı
    Edilen teşekkür: 162

Petrol son kullanıcıya gelene kadar...
    Petrol pahalı çünkü çok ağır vergiler var ve devlet verginin de vergisini alıyor.

Petrol pahalı çünkü çok ağır vergiler var ve devlet verginin de vergisini alıyor. Kurt kuzuya şah olsa aslında böyle bir taksimi yapmaz. İşte dünyada ham petrolün son kullanıcıya geliş aşaması ve İşte Türkiye’deki fiyat politikasının düzeni(!)

Ham petrol fiyatı
    Benzin mazot ithal fiyatı
    Navlun
    Gümrük
    Özel Tüketim
    Bayi alış fiyatı
    Bayi Karı
    KDV
    Nihai satış fiatı

BAYİ KARINDAN DAHA YÜKSEK BONUS HEDİYE?

Geçtiğimiz günlerde yapılan sınırlandırmaya rağmen bayi resmi karından daha yüksek bir bonus hediyesi verilmekte idi.
    Peki bunasıl mümkün oluyordu? Evet kaçak petrol satıyorsanız bu mümkün. Çünkü maliyetinin dört katına satılan bir petrol sözk onusu..
    Gümrükten kaçak olarak yurda sokulan petrolde maliyetin dört katı kar elde ediliyor.
    Onun içinde resmi ihalelerde bile fiyatlar satın alma resmi fiyatlarının altına inebiliyor

Bazıları sayaçla oynuyor, bazıları hileli benzin satıyor. Depoya solvent yüklüyor. Türkiye ihtiyacının çok üzerinde solvent ithal ediyor.
    Bazıları gıda için üretilen ve kullanım süresi dolmuş yagları ya da kızartmada kullanılan yağları süzüp bio disel diye petrole katıyor..

MAFYA YILDA 40 MİLYAR DOLAR VURGUN YAPIYOR

Mafyanın bu yollarla yılda 40 milyar doların üzerinde vurgun yaptığı iddia ediliyor.
    Devletin yüksek vergi politikası mafyanın işine yarıyor.

PETROL FİYATLARI YÜZDE 50 UCUZLAYABİLİR

Petrol fiyatları Türkiye’de yüzde 50 ucuzlayabilir. Bu takdirde enerji maliyetinde düşüş otomotiv sektöründe patlamalara sebep olmasının yanında enerji maliyetindeki düşüş her türlü üretim ve navlun fiyatlarını da düşürür bu da sanayicinin rekabet edebilirlik şansını artırır.

Bu işten devlet de kar eder. Yüzde 50 ucuz petrol mafya için cazip olmaktan çıkar ve resmi kayıtlı satışlar iki katı artacağından devletin gelirlerinde de bir düşüş olmaz

DERİN DEVLET KAÇAK PETROLDEN BESLENİYOR İDDİASI

Derin devletin finans kaynaklarından birinin de petrol kaçakçılığı olduğu iddia ediliyor. Petrol piyasasının kayıt altına alınması ile sektördeki mafya ve çeteleşmenin de sonunun geleceği belirtiliyor…

UZMANLAR: “PAHALI PETROL DAHA KARLIDIR

Devlet açısından petrolün pahalı olması oransal anlamda vergi gelirinin artışı demektir. Ancak bu aynı zamanda küresel petrol şirketleri içinde geçerlidir. Sektörün ne karını yüzde 20 kabul etsek 2 liralık petrolden 0,4 TL kazanç elde eden sektör, fiyat dört lira olduğunda 0,8 TL kar elde etmeye başlamayacaktır. Kâr oranı daha yüksekse çok daha yüksek bir kazanç söz konusu demektir. Fiyatı ne olursa olsun tüketilecek bir sektörde mecbur kalmadıkla fiyatı aşağı çekmeyi kimse istemeyecektir. Bu durumda devletin kaçakçılığı önleyip fiyatları aşağı seçmesi hem petrol firmalarının karşını artıracak, hem vergi kaybı yaşanmayacak hemde petrol fiyatları çok daha aşağı düşecek.

konu daha iyi anlaşılsın diye farklı alıntılar yapıyorum...
    Ya kendine bir yol seçmelisin, ya da kendi çizdiğin yoldan gitmelisin!..

Hakan Onur
    narkoz30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1020

Arkadaşlar bu ülke neden tepkisiz biliyor musunuz? Zenginiz ülkemiz zengin milli gelir 25000 dolar adam başı niye protesto edelim ki benzin 6 lira olmalı 5 yetmez devletimiz daha fazla vergi kazansın vergi devleti değilmi bu ülke bu şekilde yönetiliyor müneccim olmaya gerek yok herşey ortada. Herkesde iphone var yaw diyorum ki ben iphone alacak paraya sahibim niye ben de almıyorum niye 2000 lira vermiyorum şu telefona nasıl olsa yılda 5-6000 lira benzine veriyorum. Ama hala benim bir iphone 4 üm yok içmden gelmiyor almak.
    Oysa turkcell de vodofone de sıra var almak için telefon yok oyle ki 2. elleri bile sıfır fiyatına satılıyor bu da şu demek biz ülke olarak zenginiz saolsun başbakanımız çok iyi yönetiyor cumhur başkanımızın çocukları mısırcılık işinden zengin oldular başbakanımızın cocukları düğünlerinde takılan takılarla gemi aldılar zengin oldular elbette biz de sırtımızda kolileri taşıya taşıya zengin olacağız.
    Kafamızı çalıştırıp paraya ihtiyacımız yok nasılsa devletimizin ihtiyacı var diye biz de yapılan zamlara ses çıkarmayacağız. O günleri belki çocuklarımız görür yine milyonluk banknotlarla tuvalete gidebilen ülkenin vatandaşı olduklarında.
    Ahmak mıyız??????? 6 sıfırı ne için atmıştık hani balık hafızalı ülke insanı olmaktan dolayı ben pek hatırlayamadım da.

6. Bu mesajı için 2 kişi narkoz30'ye teşekkür etti:

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

bugun bır hesap yaptım.... 2750 tl maasım. bu maasta: ay ıcınde yaptıgım tum harcamaların kdv sı, cep kdv sı, ev tel+ ınternet kdvsı, su elektrık kdv sı, dıgıturk kdvsi, otomobıl vergısının 12 ye bolunmus halının kdv sı, akaryakıta kdv sı, ve maasım elıme gecmede alınan tum vergıler, ınanmayacaksınız sıkı durun...... 1850 tl........esımın gızlıden harcadıklarının kdv sı harıc))))
    Konu uzuncocuk tarafından (15/01/2011 Saat 10:59 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 4/4 İlkİlk 1234