Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
66 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Benzine bir zam daha...13-01-2011

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

Daha beterini hakediyor % 58 , ama biz degıl...
    I ' m c a p u l i n g . . .

AYKUT kayseri
    agabey3838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 73

padişahım çok yaşa
    padişahım çok yaşa
    padişahım çok yaşa
    yola devam arkadaşlar

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Halit BEBEK
    nerhal61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON
    Edilen teşekkür: 257

Alıntı v-mutluer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    meydanlarda hep bağırıyor biz geldiğimizde böyledi şöyle yaptık diye 2006 yılında benzin 2.60 krş onu hiç söylemiyor son 5 yılda benzine %48 zam geldi zamları hep gece yarısı yapıyor insanları salak yerine koyuyor ama gerçi onada suç bulmamak lazım oy verenlerde kabahat adamın kimyası bozuk eyüp adliyesinde bekleyen 7 dosyası var ve hepsi sahtekarlıktan bu ülkede hırsız hırsızı affetti be daha neler görecegiz bakalım.
    Arkadaşlar ne yapılsa boştur. Peygamber efendimiz de buyurmuş, her mllet hakettiği şekilde yönetilir. Şimdi yok ben oy vermedim, ben sebep olmadım demek çaresizdir.

Terörist meclise girmişken bırakın da 7 değil 77 dosya olsun ne yazar. Bundan ötesi mi var. Hatta o caniyi dışarı cıkaracak kanun teklifini bile verdiler. Bunlar referandumda gözler önüne de serildi ama nafile...Vatandaş, aman degistirmeyelim, maaşalr düzgün yatıyor, yatırım istihdam var, kimin zamanında vardık i bu, hemi de dindar bir basbakanımız var diyor. Hatırlayınızı terörle mücadele yasa tasarısı , 1 defaya mahsus yararlanmak üzere ibareleri eklendi, afffedilir dendi, allahtan geçmedi anayasa mahkemesinden. Yani o zamanki anayasa makkemesinden.

Yollar yapıldı hersey yenilendi dimi? görüyoruz sonucta. vatandas da bunların neyle yapıldıgıyla ilgilnmiyor. Cumhuriyet tarihinde 2002 ye kadar 8 milyar tl lik özelleştirme, son 8 yılda ise 50 milyar dolarlık özelleştirme yapıldı. O parayla tabiki yapılır. Satacak bisey kalmayınca da eyvallah bize diyecekler. Yargılanmamanın yolunu da actılar, hatta görevi kötüye kullanmanın cezasını bile paraya dönültürülebilir hale getirdiler. OOh fıstık! Hatta artık 2B vasıflı arazileri de satışa cıkaraklar ve 40 milyar tl gelir beklendigi yazdı daha gecen hafta. Onu satalım. vatandaşın hakkı arazileri elinden alıp satacaklar. Artık üzerinde nükleer mi olur hes mi olur bilinmez. laf lafı acıyor. Nükleer santral projesi geliştirilmekte ve japonlarla enerji bakanı gidip görüşüyor. İş ihale bile edilmedi. Gittik yumatu amcadan yapmasını istedik. Burada neler dönüyor acaba? Ben nükleere karşı degilim. Zira avrupanın fransasında bile 20 tanel nükleer santral var ve enerji sorunu yok adamların. En yeni nükleerleri de 20 yıl önde bitmiş. Biz de yapmalıyız ama usulüne göre yapılmalı...Cok uzattım kusura bakmayınız.

Yani bu işin, haziran da görürüz bu hükümeti denecek bir durumu yoktur. Kaynaklar kuruyunca giderler. Bunu yazın bir yere...

Alıntı ugurozer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gelen zam 8 kuruş arkadaşlar, 95 oktan 3,94, 97 oktan 3,98 oldu. vatana millete hayırlı olsun ) gülüyorum halimize. bu hukumet bu gidişle devleti vatanı toprağıda özelleştirecek zaten, yakında hepimiz amerikan, ingiliz rus vs... vatandaşı olacağız biz göremeyiz belki ama torunlarımız yaşadı benzini ucuza alacaklar, ama babaları kim olacak orası meçhul......!!!
    Torunlar her gecen gün artan borcla dünyaya geliyorlar. Bu da kimsenin umurunda degil zaten..Hükümetin yani, ya da hükümetlerin...Biz olayın farkındayız da yaptıklarımız sınırlı iken vatandaştan geçimd erdindeyken bisey beklememek lazım. Biz absorbe edilmiş, etkisiz hale getirilmiş bir toplumuz. Kimse de damarımıza basarcasına bisey yapmıyor (dış kuvvetler). Biliniyor ki bu toplum ancak o zaman yekpare vücut olur. O yüzden hükümet de rakamları tersten okuyarak sunu su akdar iyi yaptık diyor. Kimse ben kötüyüm der mi zaten...İşte eline alırsa bu gücü, içkiyi de yasaklar, vatandaşına ceza kesmek için tek pusu kuran polisi de ceza yazar (radarlı araçları anlamak mümkün degil),yerindelik denetimi de kalkar (burada hes istemezük denemeyecek artık) vs. vs.

OOf of dertler derya oldu valla.

Herkese umut dolu bir gelecek dilerim

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

Alıntı yolcu27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sağlık olsun ondalık sayılı kesirlerde toplama işlemine devam

aa aklıma bir şey geldi ben problemlerde benzin zammını işleyeyim
    hakikaten çocuklara gidiyorlar yok havuz problemi yok anapara faiz problemi sunuyorlar, işe yaramayacak şeyler bu zamanda ne yapsın çocuk havuza su doldurup boşaltma suresini vadeli hesabındaki para ne olacak hesabını, havuz yaptıracak gucu mu var parayı faize koyacak durumu mu? )) en iyisi kredi kartındaki borçların zamanla ne kadar artacağını, depoyu fullediğinizde aracın ne kadar yaktığını daha az yakması için nasıl kullanılması gerektiğini öğretsinlerde bir işe yarasın değil mi??

Nihat D.
    YaşasınDumansızHavaSahası NyhatShu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    35EA1029
    Edilen teşekkür: 142

Standart 4lüler yanıyor

bilmiyorum bilgisi olan arkadaş var mı.. Alem FM'de Nihat Sırdar eyleme destek oluyor Sabah işe gideken akşam eve dönerken her geçen gün 4lü yakan kişi sayısı artmaya başladı sesimizi anca böyle duyurucaz. Zaten ödediğimiz saçma sapan cezalar vergiler yetmiyor bide benzine vergi ödüyoruz bi ton... sizde 4lülerle destek verebilirsiniz ben hatta pankart yapıp izmirin en işlek yeri olan sahil bulvarı göztepe köprüsüne asmak istiyorum çift yönlü olarak... maddi durumları düşünüyorum yakın zamanda yapıcam.

Dünyanın En Pahalı Benzinini kullanıyoruz lütfen tepkilerinizi sizde 4lü yakarak gösterin benzin parasına çalışıyoruz resmen.

Repair

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Deniz Asil
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864

Diyelim ki bugün su ile çalışan araba üretime geçti eğer yarın suyun damacanası 100 lira olursa şaşırmayın

Burada benzinin suçu yok, amaç benzine zam yapmak değil; ne yazık ki hükümetin gözü halkın cebinde.

Ne yazık ki..

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ali ....
    yolcu27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 214

hakikaten çocuklara gidiyorlar yok havuz problemi yok anapara faiz problemi sunuyorlar, işe yaramayacak şeyler bu zamanda ne yapsın çocuk havuza su doldurup boşaltma suresini vadeli hesabındaki para ne olacak hesabını, havuz yaptıracak gucu mu var parayı faize koyacak durumu mu? )) en iyisi kredi kartındaki borçların zamanla ne kadar artacağını, depoyu fullediğinizde aracın ne kadar yaktığını daha az yakması için nasıl kullanılması gerektiğini öğretsinlerde bir işe yarasın değil mi??
    tamamen katılıyorum zaten yeni programımızda da yaşam becerileri üzerine yoğunlaşıyoruz.

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı Kriminal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diyelim ki bugün su ile çalışan araba üretime geçti eğer yarın suyun damacanası 100 lira olursa şaşırmayın

Burada benzinin suçu yok, amaç benzine zam yapmak değil; ne yazık ki hükümetin gözü halkın cebinde.

Ne yazık ki..
    olay kesinlikle devletin gelirini yonetenlerin beceriksizliği. "3 milyon lazım abi ne yapalım abi kafa patlatmayalım şimdi koy benzine vergiyi anında görüntü." ilk okul çocuğu yapamaz mı bunu sizce?? kaçak vergi nerde kurcalayamıyorlar beyinleri yetmiyor, yada cesaretleri, onlarda kendi isteği ile vergi verenlerden biraz daha fazlasını isteyerek yerlerinde oturmayı seçiyorlar.

Deniz Asil
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864

olay kesinlikle devletin gelirini yonetenlerin beceriksizliği. "3 milyon lazım abi ne yapalım abi kafa patlatmayalım şimdi koy benzine vergiyi anında görüntü." ilk okul çocuğu yapamaz mı bunu sizce?? kaçak vergi nerde kurcalayamıyorlar beyinleri yetmiyor, yada cesaretleri, onlarda kendi isteği ile vergi verenlerden biraz daha fazlasını isteyerek yerlerinde oturmayı seçiyorlar.
    Zaten vergısını odemeyenlerın uzerıne gıtmemekle bırlıkte onların kaçırdıgı paraları bız vergı olarak oduyoruz..

Yanı adamlar keyıf surup vergı kaçırıyor..Biz dişimizden tırnagımızdan artırdıklarımızı vergı olarak verıyoruz mesela bır ornek

Ev alım satımında tapu masrafını bılen varmı :?

Asgarı 2000 tl yanı 60-70 bın tl lık daire için...

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı Kriminal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaten vergısını odemeyenlerın uzerıne gıtmemekle bırlıkte onların kaçırdıgı paraları bız vergı olarak oduyoruz..

Yanı adamlar keyıf surup vergı kaçırıyor..Biz dişimizden tırnagımızdan artırdıklarımızı vergı olarak verıyoruz mesela bır ornek

Ev alım satımında tapu masrafını bılen varmı :?

Asgarı 2000 tl yanı 60-70 bın tl lık daire için...
    4700 tl odedim gecenlerde ) peki su, elektirk dogalgaz vs abonesi olabilmek icin adamlara ben sayac taktım gelin bana fatura yazmaya başlayın deme ucretini bilen var mı? 700 tl ila 200 tl arasında değişiyor kurumlara göre ))

dukkan işletenler hiç para kazanamasanızda damga vergisi anasının gözü vergisi stopaj vergisi adı altında ne kadar odediginizi biliyor musunuz? hiç kazanmasanızda aylık muhasbe masrafları vs ile 300 tl ortalamayı buluyor.

bagkur ssk aylık 300 tl ye yakın bir ucreti var

daha çok sayacak şey var fazla içinizi karartmayım..

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Halit BEBEK
    nerhal61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON
    Edilen teşekkür: 257

Bizans aslında ne insaflıymış yaw Bide kahpe dedik heriflere

Deniz Asil
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864

Kahpe olsa keşke(bizans) ...!!!

Suat ALEMDAR
    SUADOW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    54 SU@T 08
    Edilen teşekkür: 55

Durun sakın eylem yapmayın, eylem yapıldıkça zam yapıyor bunlar...
    LPG'mi taksak? ne yapsak?

Onur Cankut
    Cuhara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 24

Trafikteki yoğunluğa ve kilitlenmelere böyle çözüm getirecekler herhalde

ömer özer
    siromar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 244

yakında depo 200 liraya dolacak
    veya yolda araba gorunce sasıracagız adamda para var alıyor benzin diye
    kampanyalar bile degisti eskiden 4*100'e 40tl puan veriyorlardı şimdi kesmiyor 150'tl ye teflon tava veriyorlar
    StrucTuraL EngiNeeR

Ozan Özcan
    matushella - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 80

Alıntı NyhatShu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bilmiyorum bilgisi olan arkadaş var mı.. Alem FM'de Nihat Sırdar eyleme destek oluyor Sabah işe gideken akşam eve dönerken her geçen gün 4lü yakan kişi sayısı artmaya başladı sesimizi anca böyle duyurucaz. Zaten ödediğimiz saçma sapan cezalar vergiler yetmiyor bide benzine vergi ödüyoruz bi ton... sizde 4lülerle destek verebilirsiniz ben hatta pankart yapıp izmirin en işlek yeri olan sahil bulvarı göztepe köprüsüne asmak istiyorum çift yönlü olarak... maddi durumları düşünüyorum yakın zamanda yapıcam.

Dünyanın En Pahalı Benzinini kullanıyoruz lütfen tepkilerinizi sizde 4lü yakarak gösterin benzin parasına çalışıyoruz resmen.
    O saatlerde hep trafikteyim istanbulda ve inanki 4-5 araba sayıyorum 4 lüleri yakmış olan. Kimsenin bu zamları salladığı yok. Buralarda çok hararetli tartışmalar oluyor ama genelde bu olay bu şekilde değil. Nihat sırdarada en kısa zamanda bir yazı yazacağım. Adam diyorki boğaz köprüsü ışıl ışıl. Ulan ben o an boğaz köprüsündeyim. Hiçte ışıl ışıl değil. Bakıyorum etrafıma kimse yakmamış. Uzaklaşıyorum köprüden uzaktan bakıyorum hala kimse yok. Bu adam nereye bakıyor ben anlamıyorum.

Bu ülke bu halden daha kötüsünü hakediyor. Durmak yok zamma devam. Kimse akıllanmayacak bu ülkede nede olsa.

HAKAN SABANCI
    karaduman forever... :) sabanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Plaka
    35 AN 1933
    Edilen teşekkür: 403

allah belalarını versin artık söylemekten dilimde derman kalmadı oy verirsek böyle olur tek umudum önümüzdeki seçimler tekrar bunları başa gelirse o zaman s.....mizin resmidir...

ali ....
    yolcu27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 214

bence artık millet arabaların depolarının içerisindeki yakıtları çalacak. 1 lt benzin 4 TL ne demek yahu. Halen "buda kötünün iyisi be hocam" diyen zihniyetler olduğu sürece bu böyle devam eder..

Suat ALEMDAR
    SUADOW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    54 SU@T 08
    Edilen teşekkür: 55

2010 Ağustos ayında Benzinli araç aldım, o gün benzin 3,65-70 lerdeydi şimdi ise 3,95 civarlarında... GP'yi 1,2 alma nedenim benzinli araç kullanmak istememdi. LPG li yada dizel araç kullanmak istemediğimden böyle bir tercih yapmıştım... Şimdi ise kara kara düşünüyorum aracım şu an 6700 km'de. Ayda yaklaşık 1300-1400 Km yapıyorum. Aracı da uzun süre kullanacağım, satıp zarar etmek istemiyorum... Sanırım "Garanti dışı filan gözetmeksizin" ufak ufak LPG araştırmasına gireceğim. Ama 1.2 olduğundan biraz çekincelerim var... Taksatta hangi marka? TARTARİNİ, BRC, ATİKER... sanırım bu üç marka bu işte iyi. (tartarini takılı aracı 6 yıl kullandım hiç sorun yaşamadım. Ama araç 1,6 115 Hp idi, 1,2 65 Hp de nasıl bir verim olur o düşündürüyor)... KARA KARA DÜŞÜNÜYORUM

ALİ ASLAN
    sancak26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 207

abartıyorsunuz bence. 4 tl bile olmamış daha.

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon