Sayfa 2/2 İlkİlk 12
35 sonuçtan 21 ile 35 arası

Konu: SIFIR Punto ve LPG Karmaşası

Serhat SİPAHİOĞLU
    gurik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942
    Edilen teşekkür: 537

fire ı olmayanlar çatlasın.
    Gezgin Gp.

Yüksel KILIÇ
    yklklc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 30

Alıntı gurik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fire ı olmayanlar çatlasın.
    Olmayanlar değilde sanki olanlar benzinden çatlıyormuş gibi geldi bana

Halit BEBEK
    nerhal61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON
    Edilen teşekkür: 257

Arkadaş,

Ben de otomatik sebebiyle dualogic fire alanlardanım. Pişman mıyım hayır. LPG konusunda arkadaşımın dediği gibi herşeyi servise sorma. Alınan yakıttan garanti dışı bırakacak bir zihniyet işte bu koç grubu. Motor aksamından kaynaklanan arızalar kapsam dışıdır eyvallah. Ama bakımlı orjinal bir motor 500 bin km yapsın. Lpg de de hadi yapsın 250 bin km...Sen bu arabayı 250 bin kullanacak mısın? Lpg nin tam tersi motor ömrünü uzattıgını söyleyen de var o ayrı...

Ama ben 1 haftalık lpg kullanıcısıyım arabamda ve cok memnunum. İyi bir yer sectim ve sorun olacagını sanmam. Ayrıca sorunsuz arabaya binmek artık hayal. Seri üretimden cıkan her malda kusur ihtimali yüksek.

Forumda da lpg li olup da garantiden degisim yapan yüzlerce kişi var.

Öte yandan sorunlarla ilgili dizellerde hep, ön taraftan ses, şurdan cırılıtı falan geliyor diye okuyorum. Motor ekonomik olabilir ama bu dizellerde kronik sorunlar da olabilir.

Bagajı dert etme ben simit taktırdım ve stepne evde...Tatilde belki yanıma alırım ya da su lastik şişirici aparatlardan alırım.

Ben 13300 km de lpg taktırdım ve en iyi benzin tüketimlerim ankarada, ayda 1250 km civarı yapan biri olarak :
    ş.içi 7.4 lt, ş.dışı 5.5 litre idi. Fabrika verilerini yakalamam imkansız idi.

ali ....
    yolcu27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 214

Alıntı SRDR KRKC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ya Arkadaşlar Ne Kadar Tedirgin Davranıyorsunuz Allah Aşkına. Taktır Arkadaşım Lpg ni Ama Kaliteli Bilinen Bir marka Tercih Et Gidip Abidik Gubidik Bir Marka Taktırma. Adamlar Zaten Sana Her Türlü Garantiyi Veriyorlar. Servise Ne Sorarsan Sor Garanti Dışıdır. Bunlara Hiç Ağız Eğme Garanti Felan Dışı Kalmazsın Onlara Kalsa Arabana Şurdan Yakıt Almazsan Garanti Dışı Kalır Diyecekler. Artık Hak Var Hukuk Var Sen LPG Ni Taktır Lpgden Kaynaklanan Bir Sıkıntı Olursa Zaten LPG Firması Çözüyor Sorununu. Ha Onun Haricinde Aracında Bir Sıkıntı Olduğu Zaman Zaten Garantin Devam Ediyor. LPG den Kaynaklanmayan Hertürlü Sıkıntıyı Paşa Paşa Yapmak Zorundalar. Bu Kadar Panik Olmayın. Herşeyide Sormayın Bunlara Fiatta Çalışıpta Aracına Tüp Takılmış Bir Sürü Arkadaşım Var. Bıraksınlar Bu İşleri.
    +1 aynen katılıyorum benim lpg den kaynaklanmayan hiç bir sorunuma yüz çeviremezler. lpg den kaynaklanan bir sorunda da zaten arkadaşın dediği gibi lpg firması karşılıyor tabi kıyıda köşede ki lpgcilerden taktırmazsanız

size tavsiyem sağlam bir usta bulup lpg taktırmanız ( lpg yetkili servislerinde)

volkan mutluer
    v-mutluer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 20

ya ben 2 ay önce gazetelerde boy boy ilan gördüm brc yetkili servisinin de taktırırsan araç garantisinde herhangibir sorun olmaz yazıyordu..

ali ....
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı v-mutluer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ya ben 2 ay önce gazetelerde boy boy ilan gördüm brc yetkili servisinin de taktırırsan araç garantisinde herhangibir sorun olmaz yazıyordu..
    brc takan fiat yetkili servislerinde öyle garantiden sorun yok ama dışarıdan takılan brc lerde yetkili servis olsa bile brc nin garantide sorun oluşturuyor.

volkan mutluer
    v-mutluer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 20

ben sordum zaten servis kendisi yapmıyor bu işi dışarıda anlaşmalı olduğu brc servisleri yapıyor ne farkeder..

ali ....
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı v-mutluer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben sordum zaten servis kendisi yapmıyor bu işi dışarıda anlaşmalı olduğu brc servisleri yapıyor ne farkeder..
    benim bildiğim kadarıyla kendisi yapan servislerde var adıyaman servisi gibi. dediğiniz gibi siena linea albea gibi araçların lpg dönüşümünü benim taktırdığım yerde fiat ile anlaşmalı olarak takıyordu ama punto için böyle bir yetkilerinin olmadıklarını söylemişlerdi. adıyamanda taktırsaydım eğer direk fiat yetkili servisinde takılıp garanti kapsamı içerisinde olacaktı.

ha kendi takmış ha başkası çokta önemli değil zaten. Bence önemli olan kafanızın rahat olması garantiymiş oymuş buymuş çokta takmamak lazım. teklemesin az yaksın sorun yaşatmasın tamam işte.

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

ankara ali uğurlu bayi de brc takıyor ordan taktırınca sorun olmaz herhalde...

SERDAR UZUNCA
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. PNT 34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 34

LPG yi taktırdığınıza pişman olursun doğru aslında..
    niye bu kadar zaman geç taktırdım ve bekledim diye ama...

ali ....
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı PNT 34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    LPG yi taktırdığınıza pişman olursun doğru aslında..
    niye bu kadar zaman geç taktırdım ve bekledim diye ama...
    +1 hep bu cümleyi kullananlara imrenerek bakardım artık bende kullanıyorum

"keşke daha önce taktırsaydım " diye

HAKAN SABANCI
    karaduman forever... :) sabanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Plaka
    35 AN 1933
    Edilen teşekkür: 403

Alıntı SRDR KRKC Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2000 i Boşverde Haftada 100 Liralık Benzin Almak Var 100 Liralık Benzinle Yaptığın yolu 50 Liralık Gazla Yapmak Var Şimdi Birde Böyle Düşün Değermi ?
    ben araç almadan önceki dönem için konuşuyorum eğer alınmışsa tabiki takılacak başka çıkar yolu yok bunun...

Hakan Dalkıran
    34 HKN 37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 18

Benzinin litresi 4 tl 1 litre ile 20 km yapıyor onun hesabina göre hemde İstanbul içi yani ş.içi x ş.içi fena arabaymış dizel yapmıyor o kadar km

Yüksel KILIÇ
    yklklc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 30

Alıntı nerhal61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaş,

Ben de otomatik sebebiyle dualogic fire alanlardanım. Pişman mıyım hayır. LPG konusunda arkadaşımın dediği gibi herşeyi servise sorma. Alınan yakıttan garanti dışı bırakacak bir zihniyet işte bu koç grubu. Motor aksamından kaynaklanan arızalar kapsam dışıdır eyvallah. Ama bakımlı orjinal bir motor 500 bin km yapsın. Lpg de de hadi yapsın 250 bin km...Sen bu arabayı 250 bin kullanacak mısın? Lpg nin tam tersi motor ömrünü uzattıgını söyleyen de var o ayrı...

Ama ben 1 haftalık lpg kullanıcısıyım arabamda ve cok memnunum. İyi bir yer sectim ve sorun olacagını sanmam. Ayrıca sorunsuz arabaya binmek artık hayal. Seri üretimden cıkan her malda kusur ihtimali yüksek.

Forumda da lpg li olup da garantiden degisim yapan yüzlerce kişi var.

Öte yandan sorunlarla ilgili dizellerde hep, ön taraftan ses, şurdan cırılıtı falan geliyor diye okuyorum. Motor ekonomik olabilir ama bu dizellerde kronik sorunlar da olabilir.

Bagajı dert etme ben simit taktırdım ve stepne evde...Tatilde belki yanıma alırım ya da su lastik şişirici aparatlardan alırım.

Ben 13300 km de lpg taktırdım ve en iyi benzin tüketimlerim ankarada, ayda 1250 km civarı yapan biri olarak :
    ş.içi 7.4 lt, ş.dışı 5.5 litre idi. Fabrika verilerini yakalamam imkansız idi.
    Teşekkürler hocam bende taktıracağım artık.

Tüm arkadaşlara teşekkürler.

YALNIZ şu uraaal isimli arkadaş KOKLATMA SIRRINI ANLATSA LPG ye ihtiyaç kalmayacak ancak her konuya bir laf söyleyip gidiyor nasıl işse

EREN YALÇIN
    axi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    45 EY 700
    Edilen teşekkür: 247

Dev,riktisat devri.. Önceki aracım puntoda LPG vardı... canavar gibiydi.... ilk 20000 km yi benzinle yaptım sonra lpg takıp 40000 km de öyle gittim 60000 km de arabayı sattım.. 40000 km demek 8000 tl lpg demek benzin ile gitseydim 40000 km de en az 12000 tl yakıt masrafım olacaktı.. arada EN AZ 4000 tl fark var... 1 litre benzinin 4 tlye yaklaştığı zamanda yaşıyoruz...Yememmi garanti dışı olmasını yaa devir iktisat devri... Tak lpg bak keyfine..
    _NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    Ben bir Türküm!!!
    Ben;
    Orta Asyadan Türeyen,
    Anadoluda Büyüyen, Avrupa iclerine Yürüyen TÜRK´üm.
    Ben;
    Atillayi, Yavuzu, Fatihi var eden, krallari, imparatorlari kendisine Yar eden, Düsmanina dünyasini dar eden TÜRKüm.
    Ben;
    Damarlarinda asil kanin aktigi irkim, Benden bahseder destanim,Agitim,TÜRKüm,ben TÜRKüm,
    taa iliklerime kadar MUSTAFA KEMAL ATATÜRK`üm!!!
    Ya Siz Kimsiniz ???......____

Sayfa 2/2 İlkİlk 12