Sayfa 1/3 123 SonSon
58 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Bayanların Araba Kullanma Tarzları :)

Umut K.
    Seat İbiza 1.2 TSİ DSG sundown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 242

Standart Bayanların Araba Kullanma Tarzları :)

Özellikle bayan üye arkadaşlarımızın affına sığınarak tamamen geyik amaçlı yayınlıyorum. ve bayan arkadaşlarımızı tenzih ediyorum, bir çok bayanın ne kadar ustaca erkeklere taş çıkartırcasına da kullandığınıda görüyoruz tabiki. bu sadece bir geyik

Eğer tem de en sol şeritte 90 da giden ve sol şeritte konvoy oluşturmayı başaran biri varsa ciddiyim kadındır.

kafa önde, ağız açık, sırt hiç bir zaman koltuğa değmez halleri vardır.

dikiz aynasını kontrol amaçlı değil saçını düzeltmek için veya makyajına bakmak için kullanırlar.

nedense bircok kadında cok genel bir hata on plana cıkar: arabanın onunu gormeye calısmak. bu tutkularından dolayı iki elle direksiyona asılırlar kafalar da direksiyoun ustune kadar uzanır, gerekirse koltugun ustune bır de yastık konlur. biraz ileri goruslu olmakta fayda var.

eğer vites dörtte ise ve hız düşürülmesi gerekiyorsa hız düşürülmez çünkü vites küçültmek zor iştir, dördüncü viteste düşük hızla gidilir yine gidilir. hız düşer şerit değişmez asla. motorun bağırtısıyla bi müddet soldan gidilir. arkadan gelen korna seslerine "ne var be ne var" diye çemkirilir dişlerin arasından. tarzdır bu. budur tarz.

rimel sürerken ağzın açılması gibi bir ifadeyle trafikte seyir etmek.

otomatik vites tercihleridir.çünkü onlar herşeyin otomatik olmasını isterler.

ehliyet kursunda hocanin bir bayan surucu adayina sordugu soru: karburator ne ise yarar?
    surucu adayi ablamiz: su kaynatmaya yarar.

parkederken öndeki arabaya çarpılır, arabanın şöförü içinde uyumaktadır, panikle uyanır, inip tamponunu kontrol eder, istif bozulmaz, araba parkedilip inilir, sonra öndeki şöför 'abla o dışarıda kaldı çarparlar' der, anahtarınızı verirsiniz, arabanızı güzelce parkeder, siz de sakin sakin evinize girersiniz.

kısa boylu olanları da direksiyonun üzerinden saçlar ve iki çift göz gözükür.

dar ama boş yolda 40 la gider arkasına takılırsınız. ne hızlanır ne yol verir. kanser eder adamı...

2. Bu mesajı için 11 kişi sundown'ye teşekkür etti:

GURUR DEMİR
    GRDEDE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 624

Her şakada bir gerçek payı vardır... İyi araç kullanan bayanlar elbette var ama ne yazık ki bu davranışlar gerçekten bayanlara özgü...
    1.4,120hp,tjet,emotion,duolojik,skydome,teknopaket ,GRDEDEpaket,BEYAZ BRAVO

Tehlikeli olan sürat değil ,KONTROLSÜZLÜK tür.

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

HAKAN SABANCI
    karaduman forever... :) sabanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Plaka
    35 AN 1933
    Edilen teşekkür: 403

hakkaten tam bayan şoförlere hitap eden bir yazı...

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

genelde bayanlar direksiyonu sımsıkı tutup sadece önlerine bakmayı dikkatli araç kullanmak sanıyorlar ayna falan umurlarında değil...

Onur M
    levan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 130

öncelikle paylaşım için teşekkür,şahsen bir iki şey ilave etmek isterim.
    Alıntı sundown Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer tem de en sol şeritte 90 da giden ve sol şeritte konvoy oluşturmayı başaran biri varsa ciddiyim kadındır.
    kadınlar TEM de en sol şeritten gitmezler,okadarını bilirler...yalnız orta şeritte 50 km hızla gidip arkada konvoy oluşturanı hergün görebilirsin.
    eğer vites dörtte ise ve hız düşürülmesi gerekiyorsa hız düşürülmez çünkü vites küçültmek zor iştir, dördüncü viteste düşük hızla gidilir yine gidilir. hız düşer şerit değişmez asla. motorun bağırtısıyla bi müddet soldan gidilir. arkadan gelen korna seslerine "ne var be ne var" diye çemkirilir dişlerin arasından. tarzdır bu. budur tarz.
    bunu biz erkekler içinde söyleyebiliriz...erkekler sadece sürat artıracağı zaman debriyaja basar,başka bir araca yol vermek, vites küçültüp debriyaja basılacağı anlamına geldiği için zahmetli iştir,kimse durmak istemez,son saniyelere kadar şanslar denenir.
    ehliyet kursunda hocanin bir bayan surucu adayina sordugu soru: karburator ne ise yarar?
    surucu adayi ablamiz: su kaynatmaya yarar.
    bence bilmesi şart değildir....bu zamanda kadının bilmesi gereken, yol yardımının ve tamircisinin numarasının cebinde kayıtlı olduğundan emin olmasıdır...onu o kurtarır.

Asım Şendoğan
    asimsendogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Afyonkarahisar
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 61

Sağa mecburi yön levhası olan yerde ters şeride girip girdiğinde de yanındaki bayan arkadaşıyla birlikte kahkahalarla gülenini bile gördüm ben ayhh nereye girdik ayol hahaha

10. Bu mesajı için 3 kişi asimsendogan'ye teşekkür etti:

Oğuz KOCA
    İl Başkanı (Isparta) izoci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    330
    Edilen teşekkür: 1913

iyi yazmışın
    TSİ Jetta.

Özlem ÖNEN
    Selçuk Üniversitesi Unique_GOTH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 211

Komik olmuş ehliyet kursunda ben de karşılaştım öyle bayanlara

mevlüt ....
    fortune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 47

Alıntı GRDEDE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Her şakada bir gerçek payı vardır... İyi araç kullanan bayanlar elbette var ama ne yazık ki bu davranışlar gerçekten bayanlara özgü...

altına imzamı atarım
    Puntolojik

Fatih ATA
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. PeterPAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 75

Bayan arkadaşlar alınmasın ama, malesef bir çoğu bu şekilde... bir çok bayan arkadaşımız trafikte panik halinde seyrettikleri için bu duruma düşüyorlar, ben tek elle manevra yapıp benden iyi park edebilen bayanlarda gördüm... altındaki araca güvenmeden 200 km hıza çıkan bayanlarda gördüm.. tüm bayanlar bu yazıda ki gibi değil tabi ama, malesef bir çoğu böyle..

Murat Gürakan
    varmı denemek isteyen :) Murat Gürakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 354

hiç bir bayanda kabul etmez bunu
    ben onlardan değiilim acaip sürerim mantığındalar genelde

Fatih ATA
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. PeterPAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Bayanların, kabul etmek, kabullenmek gibi huyları pek yoktur

Yasemin ŞENŞATIR
    JASMINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585
    Edilen teşekkür: 4817

Paylaşım için teşekkürler. Ayrıca hiç üstüme alınmadım

Alıntı Murat Gürakan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hiç bir bayanda kabul etmez bunu
    ben onlardan değiilim acaip sürerim mantığındalar genelde
    Kimse yoğurdum ekşi demez Murat. Bayanlarda olduğu gibi beylerde de kötü araba kullanan çok fazla kişi var. Onlara da sorsak cevap yine aynı olur.

18. Bu mesajı için 2 kişi JASMINE'ye teşekkür etti:

Ender Pala
    pilotender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 229

Benim nişanlım da araba kullanıyor. Bu bahsettiğiniz şekilde kullanmıyor asla aracı. Kesinlikle size katılmıyorum. Bence bu garip davranışlar sadece IQ ile alakalıdır. Kadınlar şu şekilde araç kullanır diye birşey söylemek yanlış olur. Çünkü bence araba kullanabilmenin kadın ve erkek olmakla alakası yoktur. Herkes gerektiği gibi araç kullanabilir; ya da kullanamayabilir.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS - Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active - Fiat Fiorino Combi Emotion 1,3 Multijet - Renault Clio Grandtour 1.2 16v Extreme Edition - Toyota Corolla 1.6 Otomatik

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fatih ATA
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

hiç bir erkek de asla kötü arabama kullanıyorum demez aynı hiç kötü askerlik yapmayan erkek gibi

Pilotender; söylediklerinin bir kısmına katılmakla birlikte kadınların hepsinin değil tabiki, ama bir çoğunun fazla dikkaten dolayı kötü araba kullandığını düşünuyorum.. fazla dikkatliler yolda, bunun üzerine de, yurdum erkek şöförleri yollarda cirit atınca ister istemez kadınların sürüşleri etkileniyor..

ORÇUN ÇABUK
    aŞK 3 HaRF BMW WiSTaRiA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2431

Alıntı pilotender Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Benim nişanlım da araba kullanıyor. Bu bahsettiğiniz şekilde kullanmıyor asla aracı. Kesinlikle size katılmıyorum. Bence bu garip davranışlar sadece IQ ile alakalıdır. Kadınlar şu şekilde araç kullanır diye birşey söylemek yanlış olur. Çünkü bence araba kullanabilmenin kadın ve erkek olmakla alakası yoktur. Herkes gerektiği gibi araç kullanabilir; ya da kullanamayabilir.

Sevgili kardeşim; Söylediğine katılmıyorum ve söyleyiş tarzınada şiddetle karşı çıkıyorum... IQ olayına girersen erkek ve bayanlarda yapılan araştırmada bayanların IQ sunun erkeklere nazaran daha yüksek olduğu kanıtlanmıştır...Araştır istersen... Araba kullanmak sonuçta merak ilgi alaka ve beceri işidir... Araba kullanmayı bir türlü beceremiyen erkek arkadaşlarımızda var etrafta... Paylaşılan garip davranışlar genelde acami yada aynı anlama gelicek ama yeni aaç kullanmaya başlıyan bayanlarda görülür... Esasında bayanlar gayet güzel kullanıyorlarda bizim erkek magandalar onları yollarda korkutmasalar bu duruma düşmezler...

23. Bu mesajı için 5 kişi WiSTaRiA'ye teşekkür etti:

Murat Gürakan
    varmı denemek isteyen :) Murat Gürakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 354

erkeklerdede var evet bazı insanları biliyorumda bu kadarmı özürlü olur dersiniz ama Yüzdeye vurulsa bayanlar epey önde olurlar
    ---
    Bide şu var az biraz kullanıp trafiğe korkmadan çıkan aradada biraz hız yapan diğerleri arasında sanki çok iyiymiş gibi değerlendiriliyor ama aslında kötüler arasında iyi olduğu için böyle genellemelerde gene arka sıralarda kalıyorlar
    -----
    Neden otomobil sporlarında çok fazla bayan yok evet var ama neden erkeklerle kıyaslandığında çok az. Günümüzde bu konuda erkek kadın ayırımı kesinlikle yok hepside istese yapar ama az sayıda çünkü yetenek işi kimse alınmasın Bu bir gerçek düşünce yapısı ile alakalı.
    Bir bilimsel araştırma okumuştum
    erkekler araba kullanırken araçlarını vucüdunun bir parçası oalrak görürmüş bütünleşirmiş.
    Bayanlar ise sadece araç oalrak görüp her an ALTINDAN KAYIP GİDİCEĞİNİ düşünürmüş (azcık virajda devrilme korkusu gibi. kaymadan direk devrilme )
    Çok açıklayıcı geliyor bu bana neden erkeklerin daha başarılı olduğu konuusunda.
    Konu Murat Gürakan tarafından (08/01/2011 Saat 02:06 ) değiştirilmiştir.

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ORÇUN ÇABUK
    aŞK 3 HaRF BMW WiSTaRiA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2431

Güzel bir yaklaşım kardeşim...

27. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Umut K.
    Seat İbiza 1.2 TSİ DSG sundown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 242

bazende öyle canavar gibi araç kullanan bayanlara rastlıyorum ki kıskanmamak elde olmuyor, arkasından yetişemiyorum bile. Böyle oluncada erkeklik gururum inciniyor

29. Bu mesajı için 2 kişi sundown'ye teşekkür etti:

MEHTAP DANIŞIR
    cesur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ordu
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 6

sonuçta arabanın parçaları kadın yada erkeklere göre yapılmamış mesela debriyaj mesela fren yada gaz erkekte bayanda aynı işlemi yapmak zorunda güç kuvvet vs alakası yok tamamen psikolojik
    konvoy olayına gelince deeeee bi örnek :ben biraz acemiyim ama sıfır evo aldım daha ilk gün de çizdim o ayrı mesele ama yılmadım 2.gün yanımda kimse yokken aracımı otoparktan aldım tektek ne yapacağımı tekrarlayarak hepsini yaptım. parktan çıktım. ters yolmu düz yolmu bilmiyorum tabi. neyse dedim girdim biyerden kafa ma göre bi baktım önden bi araba eyvah dedim elim ayağım dolaştı önce bildiğim bütün dualar sonra geri vitese taktım. aldım tabi bi sağa bi sola zikzak. dedim düzlesene . ve de yaptım. doğru yola girdim park ettim. tanıdık irini aradımgelde kurtar beni diye o gelen kadar arkada tam 20 araç birikti korna çalıyolar . bende içimden geber gebeer diyorum ama suç bende tabi.
    bide bir rica erkek sürücü arkadaşlardan ya nolur zaten heyecandan ölmüş olan bir sürücüyü kornayla hep korkutmayın azcık sabır yaa ölmezsniz

31. Bu mesajı için 2 kişi cesur'ye teşekkür etti:

Sayfa 1/3 123 SonSon