Sayfa 1/5 12345 SonSon
91 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: BRC Lpg Montajım - Ocak 2011

Halit BEBEK
    nerhal61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON
    Edilen teşekkür: 257

Standart BRC Lpg Montajım - Ocak 2011

Merhaba arkadaşlar,

Başlıktan da anlaşılacağı gibi lpg montajına gideceğim. Hem montaj esnasında hem de sonrasında, ve de öncesinde tüketim değerleri olsun, montaj fotoları olsun paylaşacağım.

Daha önce forumumuzda önceki araçlarım için de montaj detaylarını ve tüketimleri paylaşmıştım. Evomuz için de yapacağım.

Lpg'yi bu hafta taktıracağım. Taktıracağım yer İvedik organize sanayinde ve forumun reklam bölümünde de adı geçen Mocan Otogaz. Sahibi de Övünç Mocan, kendisi Makine mühendisi bir arkadaşım. İşinin hakkını veriyor. Hem ben daha önceki montajlarımda sorun yaşamadım hem de en sorunsuz bayi ödülünü almıştı. Yanılmıyorsam 2009 yılının...Kendisine de defalarca tavsiye üzerine arkadaş göndermiştim.

Montaj Öncesi Benzin tüketimim için ;

Aracın km'si : 13.200
    Ortalama tüketim (Benzin) : 8.5 lt/100 km (Yazın 7.5 lt/100 km)
    Aracın aldığımdan beri tam 10 ay geçti ve aylık ort. menzilim 1320 km
    Kaba hesapla (8,5/100)*13200= 1122 lt benzin almışım = 4320 TL (iyi para )

Dolayısıyla aracımda halen bir sorun da olmadığından lpg taktırabilirim.

Bu arada hani aracı aldıktan 10 bin km sonra yakıt düşer denir ya; biraz hikaye geldi açıkcası. İlk zamanlar da aynı şimdi de...

Devamını gelecek

ali ....
    yolcu27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 214

şimdiden hayırlı olsun diyelim aramıza hoş geldiniz yeni kitinizle

volkan mutluer
    v-mutluer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 20

toplam maliyet ne tutuyor halit abi

Halit BEBEK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON

Alıntı yolcu27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şimdiden hayırlı olsun diyelim aramıza hoş geldiniz yeni kitinizle
    Sağolasın. Tek endişem arıza ışığı konusu. Sizin araçta var mı böyle bir durum? Tüketiminiz nasıl? Nasıl bir güzergahta bu tüketimi yaşıyorsunuz. Lpg yi kaçtan alıyorsunuz mesela...Detay alabilir miyim?

Teşk.

Halit BEBEK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON

Alıntı v-mutluer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    toplam maliyet ne tutuyor halit abi
    1400 lira kit montaj
    130 civarı muayene
    20 tl sızdırmazlık
    80 civarı ruhsat
    Toplamda kabaca 1700 ü bulur sanıyorum.

ali ....
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı nerhal61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sağolasın. Tek endişem arıza ışığı konusu. Sizin araçta var mı böyle bir durum? Tüketiminiz nasıl? Nasıl bir güzergahta bu tüketimi yaşıyorsunuz. Lpg yi kaçtan alıyorsunuz mesela...Detay alabilir miyim?

Teşk.
    sağlam montaj sonrasında arıza lambası yanmaz diye düşünüyorum. bende arada yanıyor ama lpg kaynaklı değil s&s kaynaklı benimkisi onuda fazla takmıyorum geri sönüyor
    tüketimim %40 ş içi %60 ş dışı (köy yolu inişli yokuşlu)yolun yarısı mucur içim gidiyor kış şartlarında 160 bilemedin max 170 krş yakıyor lpg fiyatı 2,3tl aygaz.

aldığınız fiyat çok iyi brc kitler için 1750 demişlerdi ki abime 1750 ye taktırdık toplamda maliyeti 2000 lira olmuştu muayne ruhsat filan. sizin kafadan 350 lira amortiniz var bize göre bakınca

Zafer COŞKUN
    beyaz evo80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 96

Alıntı nerhal61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Başlıktan da anlaşılacağı gibi lpg montajına gideceğim. Hem montaj esnasında hem de sonrasında, ve de öncesinde tüketim değerleri olsun, montaj fotoları olsun paylaşacağım.

Daha önce forumumuzda önceki araçlarım için de montaj detaylarını ve tüketimleri paylaşmıştım. Evomuz için de yapacağım.

Lpg'yi bu hafta taktıracağım. Taktıracağım yer İvedik organize sanayinde ve forumun reklam bölümünde de adı geçen Mocan Otogaz. Sahibi de Övünç Mocan, kendisi Makine mühendisi bir arkadaşım. İşinin hakkını veriyor. Hem ben daha önceki montajlarımda sorun yaşamadım hem de en sorunsuz bayi ödülünü almıştı. Yanılmıyorsam 2009 yılının...Kendisine de defalarca tavsiye üzerine arkadaş göndermiştim.

Montaj Öncesi Benzin tüketimim için ;

Aracın km'si : 13.200
    Ortalama tüketim (Benzin) : 8.5 lt/100 km (Yazın 7.5 lt/100 km)
    Aracın aldığımdan beri tam 10 ay geçti ve aylık ort. menzilim 1320 km
    Kaba hesapla (8,5/100)*13200= 1122 lt benzin almışım = 4320 TL (iyi para )

Dolayısıyla aracımda halen bir sorun da olmadığından lpg taktırabilirim.

Bu arada hani aracı aldıktan 10 bin km sonra yakıt düşer denir ya; biraz hikaye geldi açıkcası. İlk zamanlar da aynı şimdi de...

Devamını gelecek

halit doğru bir karar vermişsin şimdiden hayırlı olsun benim aracımda da brc lpg dönüşümü var ve yaklasık 12 bin km yaptım çok şükür bir problem olmadı umarım senin aracında iyi ve sorunsuz olur.montaj ve sonrası fotoları bekliyoruz)

ali ....
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı beyaz evo80 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    halit doğru bir karar vermişsin şimdiden hayırlı olsun benim aracımda da brc lpg dönüşümü var ve yaklasık 12 bin km yaptım çok şükür bir problem olmadı umarım senin aracında iyi ve sorunsuz olur.montaj ve sonrası fotoları bekliyoruz)
    zafer bey peki tüketiminiz ne kadar hesapladınız mı hiç? lpg li multiair bir tek size rastladım da.

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

şimdiden hayırlı olsun...

Zafer COŞKUN
    Nereden
    Osmaniye
    Rengi
    Beyaz

zafer bey peki tüketiminiz ne kadar hesapladınız mı hiç? lpg li multiair bir tek size rastladım da.

kardeşim inanki tam olarak ölçmedim fakat zam öncesi 1 depo ile(34litre) karışık 420 km yapmıştım ortalama 150ile 170 arası değişiyor zamdan sonra karışık 200 lira gibi bir rakam olmuştur dıye duşunuyorum en son kurban bayramında osmaniyeden adanaya giderken depomu doldurdum adana ş.içinde gezdim bayram dolayısıyla dönüşde aynı petrolün aynı pompasından tekrar doldurtdum ve 26 tl gaz aldı

ali ....
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

kardeşim inanki tam olarak ölçmedim fakat zam öncesi 1 depo ile(34litre) karışık 420 km yapmıştım ortalama 150ile 170 arası değişiyor zamdan sonra karışık 200 lira gibi bir rakam olmuştur dıye duşunuyorum en son kurban bayramında osmaniyeden adanaya giderken depomu doldurdum adana ş.içinde gezdim bayram dolayısıyla dönüşde aynı petrolün aynı pompasından tekrar doldurtdum ve 26 tl gaz aldı
    tjet multiair fire starjet hiç bir fark yok valla tüketimlerde fazla yakar diyenler yalan söylüyor külliyen yalan düplü olsun yeter

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Zafer COŞKUN
    Nereden
    Osmaniye
    Rengi
    Beyaz

tjet multiair fire starjet hiç bir fark yok valla tüketimlerde fazla yakar diyenler yalan söylüyor külliyen yalan düplü olsun yeter

yanlız birşey sorucam ali benımkı bazen 2.ve 3. viteslerde 15 ve 20 bin devir aralarında sabit gazla giderken ufak bır kerkilme yapıyor hafif bir şekilde gaza yada gazdan ayağınıçektiğin anda hiç birşey kalmıyor ve herzaman yapmıyor bunu böyle bır durum basına geldımı fire motorda?

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Halit abı hayırlı olsun senın aracın ilk muayenesı 2012 degılmıydı lpg den dolayı one cekıldı galiba abı sen taktır 2012 de bende dusunuyorum senın fıkırlerını alırım usta ve kıt konusunda
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

ali ....
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

yanlız birşey sorucam ali benımkı bazen 2.ve 3. viteslerde 15 ve 20 bin devir aralarında sabit gazla giderken ufak bır kerkilme yapıyor hafif bir şekilde gaza yada gazdan ayağınıçektiğin anda hiç birşey kalmıyor ve herzaman yapmıyor bunu böyle bır durum basına geldımı fire motorda?
    valla abi normaldir benzinde bile olabilir bence bu arada teklemeler ki havalar soğudu bundan da kaynaklanabilir. benim başıma gelmiyor derim ama belkide fark etmiyorumdur 2. 3. viteste fazla sabit gitmem çünkü genellikle ş içi 4. vites 2 bin devir seyrediyorum.

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ali ....
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Halit abı hayırlı olsun senın aracın ilk muayenesı 2012 degılmıydı lpg den dolayı one cekıldı galiba abı sen taktır 2012 de bende dusunuyorum senın fıkırlerını alırım usta ve kıt konusunda
    kit konusunda kafanızda soru işareti kalmasın muntazam bir motora sahibiz fire olarak ne taksan gider önemli olan işçilik (ne kadar klişe de olsa bu cümleyi hep telaffuz ediyoruz ) uyum sağlamayan pek az kit vardır bizim fire lara kanımca.

Murat ŞEKER
    Murat 1979 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 24

Önceki aracım sıralı sistem tüplüydü ve anlattığınıza benzer sıkıntılarım sonucunda soluğu sanayide aldım 500 lira civarı masraf yaptım ancak aynı sıkıntı devam ediyordu belki ustalar iyi değildi belki benim kötü şansım ama sonunda dizel evo aldım umarım sizinki aynı sıkıntı değildir.

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet ÇEVİK
    Opel Astra H 1.6 Enjoy Sp m_cevik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 55

sağlam montaj sonrasında arıza lambası yanmaz diye düşünüyorum. bende arada yanıyor ama lpg kaynaklı değil s&s kaynaklı benimkisi onuda fazla takmıyorum geri sönüyor
    tüketimim %40 ş içi %60 ş dışı (köy yolu inişli yokuşlu)yolun yarısı mucur içim gidiyor kış şartlarında 160 bilemedin max 170 krş yakıyor lpg fiyatı 2,3tl aygaz.

aldığınız fiyat çok iyi brc kitler için 1750 demişlerdi ki abime 1750 ye taktırdık toplamda maliyeti 2000 lira olmuştu muayne ruhsat filan. sizin kafadan 350 lira amortiniz var bize göre bakınca
    Sevgili kardeşim bir defa 1750 değil 1650 liraya takıldı.Ama anlamadığım arada 250 TL lik fark var.Halit bey tüm ekipmanların bence orjinal olup olmadığını bir sorun çünkü BRC nin kendi sitesinde zaten belirtilen fiyat 1650 TL şu an.1 yıl kadar önce 1550 TL ye takılıyordu.Ama eğer usta güzellik yapıyorsa bilemem.Demek ki bizim usta bizi az da olsa kazıkladı heralde .

Halit bey,şimdiden hayırlı uğurlu olsun,dizellerden daha az yakacağınıza garanti veririm,super bişi bu fire motorlar kokluyo resmen

E. E.
    Metali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 6

bu diyeceklerim kızılmasın ama bir lpg kiti için 1600 tl verileceğini keşke 3000 tl fark verilip dizel alınsaydı, benim evo 650 km oldu, yol bilgisayarı 5 lt/ 100 km yazıyor şehir içi...

Halit BEBEK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON

Alıntı m_cevik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili kardeşim bir defa 1750 değil 1650 liraya takıldı.Ama anlamadığım arada 250 TL lik fark var.Halit bey tüm ekipmanların bence orjinal olup olmadığını bir sorun çünkü BRC nin kendi sitesinde zaten belirtilen fiyat 1650 TL şu an.1 yıl kadar önce 1550 TL ye takılıyordu.Ama eğer usta güzellik yapıyorsa bilemem.Demek ki bizim usta bizi az da olsa kazıkladı heralde .

Halit bey,şimdiden hayırlı uğurlu olsun,dizellerden daha az yakacağınıza garanti veririm,super bişi bu fire motorlar kokluyo resmen
    Vallahi fiyat konusunda şahsi ilişkimin iyi olması ve defalarca müşteri göndermem sebebiyle alınan ve bir kerelik fiyattır. Onu belirteyim

Alıntı Metali Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu diyeceklerim kızılmasın ama bir lpg kiti için 1600 tl verileceğini keşke 3000 tl fark verilip dizel alınsaydı, benim evo 650 km oldu, yol bilgisayarı 5 lt/ 100 km yazıyor şehir içi...
    Biz ailecek otomatik ısrarımız sebebiyle benzinli aldık. Dizelde öyle bir seçenek yok idi. Ayrıca otomatikle gelen donanım manuel dynamic dizellerde olmadığı, bunları almak istesek daha fazla ödemek durumunda kalacağımız için bu yolu seçtik. Bagaj derdimiz pek yok. Ş.içinde cok co yeterli bagaj var. Simit taktıracağım, lastik eve Aynı bagajı dolaylı da olsa kullanabileceğim.

Herkese selamlar

Zafer COŞKUN
    Nereden
    Osmaniye
    Rengi
    Beyaz

Alıntı Murat 1979 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önceki aracım sıralı sistem tüplüydü ve anlattığınıza benzer sıkıntılarım sonucunda soluğu sanayide aldım 500 lira civarı masraf yaptım ancak aynı sıkıntı devam ediyordu belki ustalar iyi değildi belki benim kötü şansım ama sonunda dizel evo aldım umarım sizinki aynı sıkıntı değildir.

yok abicim benimkinde dediğim gibi bazen 2 ve 3 vıtesde sabıt gazda gıderken oda hemen degıl atıyorum 10 km sonra hafıf bır sırkeleme yapıyor ayardan dıye dusunuyorum çünku aracımı 80 ,100 130,150 km araları sabıtleyım hıç bır sıkıntı yok haftaya bakıma göturecem adanaya ozaman anlarız sorunu dıye dusunuyorum

Sayfa 1/5 12345 SonSon