Sayfa 1/2 12 SonSon
30 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: İzmir Büyükşehir'den büyük hizmet,,,İzmir Venedik Olacak...

Metin TaLha AYDIN
    PuntoBaz GrandeTalha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 51

Dikkat İzmir Büyükşehir'den büyük hizmet,,,İzmir Venedik Olacak...

İzmir'de sabah saatlerinde etkili olan sağanak yağmur sebebiyle facianın eşiğinden dönüldü. Şehirde Venedik'i aratmayan görüntüler oluştu.

Yamanlar Dağı'ndan gelen derelerdeki yağmur suyu bentlerin yıkılması sonucu Çiğli ve Karşıyaka ilçelerinde taşkına sebep oldu. Çiğli'de İstanyonaltı, Karşıyaka'da Örnekköy, Şemikler, Fikri Altay ve Bostanlı mahallelerindeki yüzlerce ev, işyeri ve otomobil su altında kaldı. İstasyonaltı'ndaki apartmanların girişi tamamen suyla dolduğu için mahsur kalan vatandaşlar itfaiye ekipleri botlarla kurtardı. Sel sularına kapılan 35 koyun, 50'ye yakın güvercin ve 5 köpek telef oldu.

Çiğli'deki Peynircioğlu Deresi'nin yan bentlerini aşan sular, İstasyonaltı Mahallesi'ni adeta göle çevirdi. Konutlarında mahsur kalan ve işe gitmek için çabalayan vatandaşları, AKS 110 ekipleri botlarla caddeye kadar taşıdı.

8019/21 Sokak 35 numarada oturan Tarık Akdokur, "İşe gitmek için uyandım. Hiçbir şeyden habersiz aşağıya indiğimde, apartmanın çıkışının su altında olduğunu gördüm. Tekrar yukarıya çıkarak üzerimi değiştirdim ve belime kadar suyun içine girerek, apartman otoparkında su altında kalan otomobilimi güçlükle çıkarabildim fakat arıza yaptı. Apartman girişindeki elektrik panosu bile su altında. Şimdi bizim zararımızı kim ödeyecek?" dedi.

Apartmanında mahsur kalan ve işine gidebilmek için ekiplerden yardım isteyen 26 yaşındaki şehir plancısı Yelda Yalçın ise, "İzmir gibi bir kentte evden işe gidebilmek için apartmandan botla çıkıyoruz. Şehir plancılığına gereken önem verilmediği için bu durumdayız. Şehre yağmur yağdı ve mahalleyi su bastı. Apartmandan çıkamadığım için işe gelemiyorum desem, buna hangi patron inanır? Sırf bu yüzden, bu halde işe gitmeye çalışıyorum. Belediyeler kadrolarında şehir planlaması çalıştırmazsa olacağı budur." şeklinde konuştu.

AKS 110 ekiplerinin botla kurtardığı Seher Işık da işe gitmek zorunda olduğu için suların içine girdiğini belirterek, "İtfaiyenin yardımı sayesinde botla buraya kadar geldim. Şimdi eve geri dönüyorum." dedi.
    Bir apartmanın kapıcı dairesinde oturan Mustafa Gökçe de evini su bastığını belirterek, "Evde boyuma kadar su var. Canımı kurtardığımı seviniyorum. Her şeyim gitti. Bunun sorumlusu, altyapıları yapmayanlardır. Gelip halimizi görsünler."şeklinde konuştu.

Sel suları zemin katta oturan Kenan Akpınar'ın evini de göle çevirdi. Çocukları ve Kore gazisi babası Turan Akpınar, masanın üzerine çıkarak canlarını zor kurtardı. Evin içinin tamamen suyla dolduğunu belirten Akpınar'ın balkonda beslediği 50 güvercin de telef oldu.

SULAR 35 KOYUNU GÖTÜRDÜ
    Karşıyaka'nın Örnekköy Mahallesi'nde kurbanlık hayvan satan Muzaffer Oğultarhan'ın 35 koyununu da sel sularına kapılarak telef oldu. Büyük üzüntü yaşayan Oğultarhan, "Sabaha karşı dağlardan gelen sularla hayvanlarım telef oldu. Bazılarını, toprağın altında ölmek üzereyken son anda kurtardım." diye konuştu.
    Bu arada Karşıyaka Belediyesi'ne ait barınakta bulunan dört köpeğin de sulara kapılarak telef olduğu öğrenildi.

'TEK TESELLİMİZ CAN KAYBININ OLMAMASI'
    Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, selin yaşandığı mahallelerde ve dere yataklarında incelemelerde bulundu. Fikri Altay Mahallesi'ne giden Başkan Durak, baskınların dağdan inen suların derelerdeki bentleri yıkmasından kaynaklandığını belirtti. Küçükbaş hayvan ve köpeklerin telef olduğunu belirten Durak, "Karşıyaka, Gediz Deltası'ndaki 12-13 derenin üzerinde kurulu. Zaman içinde binaların yapılması nedeniyle derelerin çoğu kapatılmış. Sabah bentlerin patlaması, çevresinde tahribata sebep oldu. Tek tesellimiz, can kaybı olmaması. Çukur yerlerde ve dağlardan inen derelerin çevresinde sıkıntılar var. Yardım için bütün ekiplerimizle çalışıyoruz." dedi.
    2008 Fıat Grande Punto 1.3 M.jet Active
    2011 Toyota Auris 1.4D-4D Comfort Plus
    2012 Honda Jazz Fun + CVT

Oğuz KOCA
    İl Başkanı (Isparta) izoci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    330
    Edilen teşekkür: 1913

hobaaa nolmuş öyle
    TSİ Jetta.

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

hizmet budur abi

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Çalışkan izmir belediyesi işte)

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yasemin ŞENŞATIR
    JASMINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585
    Edilen teşekkür: 4817

Belediyemiz çalışkan olmasına çalışkan da sağolsun her türlü ödeneğimizi kısan devlet büyüklerimize selam olsun. Önce gavurduk şimdi de burnu akan kirli pis çocuk olduk. Kendilerine oy verilinceye kadar bu vahim halimiz devam edecek ne yazıkki.

7. Bu mesajı için 3 kişi JASMINE'ye teşekkür etti:

Ç T
    ITALIAN STALLION LeoN48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1011

megaköy istanbulu da biliyoruz..
    İzmir, İzmir gibi kalacak..
    2020... Fiat 500L
    2014... Alfa Romeo MiTo
    2012... Lancia Delta
    2009... Fiat G.Punto

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alıntı JASMINE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Belediyemiz çalışkan olmasına çalışkan da sağolsun her türlü ödeneğimizi kısan devlet büyüklerimize selam olsun. Önce gavurduk şimdi de burnu akan kirli pis çocuk olduk. Kendilerine oy verilinceye kadar bu vahim halimiz devam edecek ne yazıkki.
    Abla devlet buyumuz verıyorda ne oluyor kucucuk buz borularıyla kanalızasyon yaparsan olacagı bu butur goruntuler gormek ıstemıyorsan koyacaksın benı olmadı Bozkurt abı ıle Buragın ıcerısnde rahatca gezıne bıleceklerı kadar genış borular dosersen ne sel basar ne su ama ne yazıkkı baskentte dahıl tum ulkemde ufacıcık borular ıle alt yapı yapılıp sonra sel olunca kader dedıgımız surece hep aynı durumu yasarız
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

Yüksel KILIÇ
    yklklc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 30

Alıntı JASMINE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Doğru söze nedir. Ankara ve İstanbul daki metro inşaatlarını Bakanlık devralıyor ama İzmir dekini İzmir Büyükşehir yapsın diyorlar... Devletten alması gereken yardımı alamayınca ne yapsın İzmir Büyükşehir ki bence yapması gereken birçok şeyi de kendi çabalarıyla yapmış görüpte oraya yerleşmeyi düşünmeyecek çok az insan tanıyorum.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

TOLGA YILDIRIR
    PLaTiNuN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 884

Ya İzmirli arkadaşlar amacım polemik yaratmak değil ama sizde biraz ağır konuşuyosunuz...Ben ki (Yasemin abla çok iyi bilir) İzmir'i ne kadar severim beğenirim ama diyeceğim şu ki neden sadece karşıyaka bostanlı ve mavişehir gelişmiştir...Oranın belediyesi akpli midir? neden alsancak konak göztepe gelişmiştir oranında mı belediyesi akplidir? sorarım şimdi mümkünse tatmin edici bizi bilgilendirici cevaplar verin yazık değil mi güzelim İzmir'e... öyle megaköy İstanbulu da biliyoruz diyerek kötülemeye gerek yok çünkü hiç bir il İstanbul'un yanından bile geçemez doğruya doğru şimdi araştırmalara göre dünyada gelişimi en hızlı olan şehir İstanbul ve bunu İstanbul'da oturduğum için söylemiyorum inanın benimde bazen buradan çekip gidesim geliyor her ne kadar güzellikleri olsada...
    Sevgide güneş gibi ol, dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol, hataları örtmede gece gibi ol, tevazuda toprak gibi ol, öfkede ölü gibi ol, her ne olursan ol, ya olduğun gibi görün, ya göründügün gibi ol...

13. Bu mesajı için 2 kişi PLaTiNuN'ye teşekkür etti:

ali Türkmen
    onn.off - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Edilen teşekkür: 774

Başlığa bakınca ne sevinmiştim türkiyede de fantastik bir ilimiz olacak
    Diye ama harbi perişan olmuş İzmirli kardeşlerime geçmiş olsun
    punto evolution

15. Bu mesajı için 3 kişi onn.off'ye teşekkür etti:

Ç T
    ITALIAN STALLION LeoN48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1011

Dünyada tek bir şehir yoktur ki bütün ilçeleri ya da daha küçük yerleşim birimleri diyelim 100% kalkınmış olsun, tabiiki varoşvari yerler de olacaktır, kaçınılmazdır. Ama benim burda kastettiğim altyapı sorunları, örneğin Güzelyalı kalkınmış diyorsun, her yağmurda selden en fazla çeken semttir Güzelyalı, olayın ilçe ya da semt olarak güzel görünmesiyle ilgisi yok yani. Sonuçta demek istediğim İzmir uzun zamandır yerel yönetimiyle yalnız bırakılan bir şehir, ama o süper gelişim içindeki, devletin tüm imkanlarının seferber olduğu İstanbul'da da bir gece kar yağdığında elektriklerin gittiğini, yaşamın felç olduğunu, dere yataklarına imar izni verildiğini herkes görüyor, biliyor. Bu işin İzmir'i İstanbul'u yok, onu anlatmak istiyorum.
    2020... Fiat 500L
    2014... Alfa Romeo MiTo
    2012... Lancia Delta
    2009... Fiat G.Punto

Yasemin ŞENŞATIR
    JASMINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585
    Edilen teşekkür: 4817

Tolga'cım asla yanlış anlamıyoruz seni.

Haberin içeriğine bakarsan zaten güzel olarak nitelendirdiğimiz Karşıyaka bu sorunu yaşıyor. 'ın dediği gibi özellikle sahil şeridindeki güzel semtler kış geldiğinde tamamen rezil bir hale geliyor. Altyapı sorunumuz var evet ancak bunu tamamlayacak bütçemiz yok. Maalesefki uzun bir süredir de destek alamıyoruz. 2008 * 2009 yıllında tamamlanması gereken 5 aşamalı metro inşaatının 2011'e girmeye hazırlandığımız bu günlerde daha 1. aşaması bile tamamlanamadı.

Birde bu sorunlar yetmezmiş gibi ziyaretimize gelen milletvekillerimizin, bakanlarımızın desteğini göremediğimiz gibi bir de aşağılanmalarına mağdur oluyoruz. Olsun ne kadar sümüklü ve pis bir çocuk gibi olsa da İzmir her zaman güzel İzmir olacak.

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

engin kavraloğlu
    ...Makinist... segin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    35 DA 2407
    Edilen teşekkür: 344

Ben demirkopru istasyonunda bugunkı seli bizzat gordum ve yaşadım. kötü ve yasanmaması gereken şeyler. ama can kaybı olmaması sevindirdi. asıl olay belediyenin çalışmamasıyla ilgili değil yanlış proje. birde arkadas demiş karsıyaka yada göztepe tarafları akp limi neden gelişmiş diye farkındaysa sel basan yer karsıyaka tarafıdır. istanbulla izmir kıyaslanabilirmi? eğer izmire istanbul kadar destek verilseydi ozaman tartısırdık. bir istanbulda olan seldeki zarara bakalım birde izmirde kine.

Metin TaLha AYDIN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

İstanbul ile İzmiri kıyaslamamak lazım gerek nüfusu gerek ekonomik gücü gerekse yatırım bütçesiyle Türkiye'nin herhangi bir il ile değil dünya şehirleriyle kıyaslamak lazım...
    İBB bütçesi 6.5 Milyar TL birçok AB üyesi ülke bütçesinin üstünde....
    bir İstanbullu olarak Kadir Başkandan memnunum,çalışmaları diğer illere örnek olmalı
    İzmirede büyük geçmiş olsun inş. kısa zamanda zararları telafı edilir ve belediyede gereken adımları atar...

murat akbaş
    muratx41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 123

istanbula destek verdilerde ne oldu orayıda sel bastı

Volkan Kaban
    Delidavsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 79

İstanbul'daki sel'de bir servis aracının içinde 9 işçi hayatını kaybetti.
    İmarı, iskânı, yapı izni olmayan yerlere bir asıra yakındır İstanbul'u yöneten AKP zihniyeti bir bir izin vermişti. Selde milyonlarca TL kayıp yaşandı.
    Bir sürü insan hayatını kaybetti.

Bilirkişi raporlarını, mahkeme kararlarını okuyan oldu mu hiç? Kapalı kasa, arkasında koltuk olmayan ve insan taşımaya elverişsiz araca insan yükleyip servis aracı olarak kullanan firmanın sahibi aklandı. Suçu yokmuş.
    O bölgeye, ıslah edilmesi gereken derenin yanına yapı müsaadesi veren büyükşehir aklandı.
    Bile bile insanları ölüme gönderenlere tek satır ceza kesilmedi.
    Bütün kararlarda tek suçlu var. Doğal afet.

Şimdi, bir İstanbul'lu olarak şunu sormak istiyorum. Cesareti olan bir arkadaştan rica ediyorum, bilgi edinme kanunundan faydalanarak ilgili bakanlığa bir yazı ile başvursun ve 2007-2008-2009 ve 2010 yılları arasında Hazine'den İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne aktarılan paranın miktarını ve yine Hazine'den İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne aktarılan paranın miktarını sorsun ve bilgiyi rica ederim bizimle paylaşsın.

Sonra bir de İstabul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a, bu yıllar arasında hangi projeleri yaptıklarını ve harcanan miktarı sorsun. Sonra da aynı şeyi İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne sorsun. Aradaki farkı izah edebilecek varsa, şu durumu da gönül rahatlığıyla açıklayacak manevra kabiliyetine sahiptir diye düşünüyorum.

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

c®ax .........
    krakercocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1512

emin olun bütün yazılanları devlet büyükleri görüyordur
    ----------Captain Crax ------------
    gün gelecek benimde puntom olacak

Metin TaLha AYDIN
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı Delidavsan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Şimdi, bir İstanbul'lu olarak şunu sormak istiyorum. Cesareti olan bir arkadaştan rica ediyorum, bilgi edinme kanunundan faydalanarak ilgili bakanlığa bir yazı ile başvursun ve 2007-2008-2009 ve 2010 yılları arasında Hazine'den İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne aktarılan paranın miktarını ve yine Hazine'den İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne aktarılan paranın miktarını sorsun ve bilgiyi rica ederim bizimle paylaşsın.

Sonra bir de İstabul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a, bu yıllar arasında hangi projeleri yaptıklarını ve harcanan miktarı sorsun. Sonra da aynı şeyi İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne sorsun. Aradaki farkı izah edebilecek varsa, şu durumu da gönül rahatlığıyla açıklayacak manevra kabiliyetine sahiptir diye düşünüyorum.
    Bunu yazan İstanbullu arkadaş adına çok üzüldüm çünkü yazdıklarından bihaber bişeyler yazmış...
    1. İstanbul'daki sel ayamama deresinin yoğun yağış sebebiyle kabarması sonucu dere yatağı paralelindeki basın-express yolu sular altında kaldı (yaklaşık 3 yıldır ayamam deresi ıslah çalışması devam ediyor. çalışma bitince dere boyunca izmirdeki gibi değil ama venedikteki gibi gondollar turistik taşıma yapacaklar) İstanbulda bir Alibeyköy gerçeği vardı damla düşse sel götürürdü neşter vuruldu artık adı bile telaffuz edilmiyor. İzmirde kent sular altında kalmış....
    2. merkezi yönetimden yerel yönetimlere nüfusu gelişmişliği ve yatırım projeleri göz önünde tutularak kaynak İLLER BANKASI aracılığıyla aktarılır. yani belediye stratejik planını hazırlarken hedefini koyar ve bunu bunu yapacağım derse her türlü kaynağı hazır. Ülkemizde performans esaslı bütçeye geçilmiştir. nereye gideceği belli olayan para dağıtılmıyor artık.
    3. İstanbul - İzmir kıyası komik olmuş biraz ikisininde denize kıyısı olması haricinde ortak nokta göremedim ben 17milyonluk İstanbulla 4 milyonluk İzmirin nesini kıyaslıyosun....
    4.İstanbulun sadece bir ilçesinin (k.çekmece veya esenyurt) son 20 yılda aldığı göçü İzmiri'in tümü almamıştır.
    5.İstanbul belediyecilikte altın çağını yaşıyor. İstanbulda trafik yer altına alınıyor (çağlayan-dolmabahçe-piyalepaşa) meydanlar genişliyor hertarafta laleler açıyor.
    6.İstanbul 1994-2010 16 senede çöplükten çiçek bahçesine döndü. Yılların biriktirdiği problemler ve yapılmayan altyapı ulaşım yatırımları (metro) şimdi yapılıyor.

bulunduğunuz şehirde gözü açık yaşamanız dileğiyle....
    Konu GrandeTalha tarafından (28/12/2010 Saat 10:00 ) değiştirilmiştir.

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

Alıntı Delidavsan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sadece hazıneden alınan yarımlarla yuurumuyor bu yuk gemısı...Bütçe ayrılıyor bılmem ne metrosu,bilmem ne alt gecıdı vs
    I ' m c a p u l i n g . . .

Hakan CAN
    taneren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 190

Maşallah, kimse yoğurdum ekşi demiyor.

Sayfa 1/2 12 SonSon