Sayfa 3/9 İlkİlk 1234567 ... SonSon
165 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Bravo - Golf Çıkmazı ???

Mertcan Mertcan
    deniz6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 42

Alıcak arkadaş 2 araç arasında kalmış ve bize sormak istemiş ne demek madem Golf diyosunuz niye Punto aldınız?Şimdi biri burda sorsa Bmw 3.16 mı Bravo mu diye tabiki herkes BMW diyecektir madem öyle diyecektiniz niye Punto aldınız diyebilirmiydiniz o zamanda,demek ki alım gücü var arkadaşımızın,fiyat performans açısından bravo gerçekten güzel bir araç bu konuda herkes hemfikir ama kalite konusunda Bravo kullanmadığım için birşey diyemem.
    Konu Scottie tarafından (25/12/2010 Saat 11:02 ) değiştirilmiştir.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ender Pala
    pilotender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 229

Kızgın

Alıntı deniz6 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Alıcak arkadaş 2 araç arasında kalmış ve bize sormak istemiş ne demek madem Golf diyosunuz niye Punto aldınız?Şimdi biri burda sorsa Bmw 3.16 mı Bravo mu diye tabiki herkes BMW diyecektir madem öyle diyecektiniz niye Punto aldınız diyebilirmiydiniz o zamanda,demek ki alım gücü var arkadaşımızın,fiyat performans açısından bravo gerçekten güzel bir araç bu konuda herkes hemfikir ama kalite konusunda Bravo kullanmadığım için birşey diyemem.
    Deniz merhabalar. Ben de seninle benzer düşünüyorum. Diğer arkadaşın olaylara bakış açısı tamamen yanlış bence.
    Konu Scottie tarafından (25/12/2010 Saat 12:46 ) değiştirilmiştir. Sebep: Mesajlarınız birleştirilmiştir. Ard arda mesaj göndermeyiniz. Gerginlik yaratan mesaj.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS - Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active - Fiat Fiorino Combi Emotion 1,3 Multijet - Renault Clio Grandtour 1.2 16v Extreme Edition - Toyota Corolla 1.6 Otomatik

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Alp

5. 24/12/2010, 19:05

Sebep
    gerginlik yaratan mesaj

Ender Pala
    pilotender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aydın
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 229

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Adam gibi konuşun demeniz zaten karakterinizi gösteriyor.Ben böyle ağır bir cümle kurmadım.Size de cevap vermeyeceğim
    Forumdan "daha önce tanışmadığınız kişilerin kendileri" yerine, sadece yazdıklarına cevap vermeye karar vermiş olmanız isabetli bir karar olmuş teşekkürler.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS - Fiat Grande Punto 1.4 Fire Active - Fiat Fiorino Combi Emotion 1,3 Multijet - Renault Clio Grandtour 1.2 16v Extreme Edition - Toyota Corolla 1.6 Otomatik

ümit başaran
    uzuncocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mardin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 480

müdür naptın sen şimdi ya ... ınsanları tanımadan yorum yapmıssın... pılot ender arkadasıma yazılmayacak seylerı yazmıssın.... burda yaptıgın bu yorum umarım bu sekıldekı son yorumun olur.....
    Konu Scottie tarafından (25/12/2010 Saat 11:04 ) değiştirilmiştir.

AYKUT kayseri
    agabey3838 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kayseri
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 73

golf güzel araba bea

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 234

Golf ve Bravo kıyaslanamaz bile. Kesinlikle Golf

Atahan Kuşbaşoğlu
    ato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 123

arkadaşlar ben bravo 1.6 mjet dinamik 120 hp kullanıyorum aracımdan çok memnunum ama size eksik yönlerini artılarını yazim yazayım içeriye rüzgar sesi alıyor golfte bu yok benim aracımda tıkırtı yok golfün arka kapılarında bir tokluk hissi var bravoda bu yok bakım konusuna gelince 20000 bakımı 489 tl balatalar hariç yani bravonun bakımları ucuz değil golfü bilmiyorum ama bundan önceki aracım skoda ocatavia idi bakımları çok pahalıydı ben olsam bravo alırdım arada 15000 tllik bir fark var sen satarken golfü 7000 tl yukarı satsan yinede kardasın bence kesinlikle bravo almalısın

12. Bu mesajı için 2 kişi ato'ye teşekkür etti:

Oğuz KOCA
    İl Başkanı (Isparta) izoci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    330
    Edilen teşekkür: 1913

neyin peşindesin tartışma çıkarmanın mı? elbette fiatı övebilirsin ama birine saldırarak değil sadece fikrini belirtmen yeterli olacaktır
    TSİ Jetta.

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

mustafa kozan
    mstfkzn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 26

Yazmadan edemeyeceğim. Bravo ya da golf kullanmadım ama 10 yaşında bir polo kullandım bir daha da passat verseler binmem. Düşmanımın başına. Sanayide birçok ustayla kanka olduk. Konyada vw özel servisi sahibi bile kardeşine golf alma toyota al dediğini ve dinlemeyip aldığını , kendileri bayii olmalarına rağmen kronik arızalardan bıktıklarını bizzat işiten biriyim. Bütün ustaların ortak sözü vw iyi araba paran varsa alırsın garantisi bitince gidersin yine 0 çekersin. 10 yaşına kadar binmek için vw almam doğrusu. Golf yıllardır birçok konuda kendini ıspatlamış bir araç ve bütün testlerde başı çekmiş bir araç ama maliyeti de ona göre. Bana sorulsa 40-50000 tl ye ne alırdınız dense gider toyota corolla dizel alırdım o da ayrı bir konu.

Soruya cevabım ise ikisi arasında full artı full bravo olurdu tabi ki.

16. Bu mesajı için 3 kişi mstfkzn'ye teşekkür etti:

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

param olmadığı için gp almış olabilir miyim...

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ç T
    ITALIAN STALLION LeoN48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1011

Bu kararı vermemizi belirleyen o kadar çok değişken var ki herkesin yorumu farklı olabilir, zaten fikir alışverişi zenginlik kazandırdığı için forumumuzda açılan her konunun bir değeri oluyor. Neden saygısızca, tanımadan bilmeden insanları rencide ediyorsunuz, lütfen seviyeyi bozmadan fikirlerinizi belirtin, boş yere insanların canını sıkmayın.

Bu arada alım gücü ve alım sonrası destek benim için daha önemli etkenler olduığundan benim seçimim de forza Bravo'dur!
    2020... Fiat 500L
    2014... Alfa Romeo MiTo
    2012... Lancia Delta
    2009... Fiat G.Punto

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Hakan CAN
    taneren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 190

HER NE KADAR GOLF İÇİN DAHA İYİ DENSEDE ARADAKİ 10,000-15,000 TL LİK FİYAT FARKI HİÇDE YABANA ATILACAK GİBİ DEĞİL.BU KADAR FİYAT FARKI GOLF İÇİN DEĞERMİ DİYE SORSANIZ BANA KALIRSA HAYIR.
    Golf diyen arkadaşlar paranın ne kadar zor kazanıldığını bilmiyorlarmı diye sorarım.

55.000 tl civarı para vereceksem C4 picasso,peugeot 3008 veya ford c-max gibi modellere bakarım,tabi bunlar aile arabası,ihtiyaca yönelik sonuçta.

@ kutu, KAPALI
    kartal gol gol gol kralcarsi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 28

Alıntı Alp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Golf Bravodan ucuz bile olsa KESİNLİKLE vw ALMAM. Bir kere adamlarda müşteri memnuniyeti denen şeyden eser yok. Servis' i söylemeye ise zaten gerek bile yok. O na vereceğin parayla yapıştır 120' lik sky lı bir bravo hem Golf' u yolda maymun edersin, hemde konforun keyfini sürersin...
    yürü be arkandayım hoca .. o kadar paraya en kral bravo yaparsın kendine .. noktayı babamın sözlerini vw'ye uyarlayarak koymak isterim: "vw'dekiler ABS ise benmkiler ne, benmkiler ABS ise vw'dekiler ne ?"

Not: Fren sistemi Fiat'tan daha kötü, sırf bu sebep bile vw'den soğumama yetti
    Chegamos p´ra sentir a força
    Seremos suor na tua camiseta
    BEŞİKTAŞ tamos prontos para morrer
    Por Você ...

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Alp

Sancar Sönmez
    StarJet Dynamic 1.4 95Bg. piankhy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 25

Alıntı ykaya1983 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merak ettim bu forumda takres,edelsang,çağatay80,deniz6,erdem bozdağ,bulut,duu,pianky,mix nckli arkadaşlar vw yi golfü bu kadar yere göğe kadar sığdıramıyorlar da neden punto almışlar acaba?Ben bu arkadaşların hiçbir sözüne kelimesi kelimesine katılmıyorum.Golf de vw dw görmediğimiz araba değil.Açın ilanlarda vw nin 10 yaşındaki araçlarına bakın.Müşteri olmaya kalktığınızda doğru düzgün temiz olanı kolay kolay yok.Bir arıza çıkarsa masrafları ve yedek parçasınına bir araba kadar para verirsiniz.Vw nin çıkardığı benzinli motorlardan
    1-Fsi nin lpg ile tam uyumluluğu yok %20 benzin %80 lpg yakıyor takılan lpg nin ekonomikliği kalmıyor.(zaten bu motorun şehiriçi verileri 9-10 lt lerde)
    2-tsi motor diye birşey çıkardılar.Fabrika verisi şehiriçi 8 lt yazmışlar kullananlar 11-12 lt den aşağı yakmadıklarını söylüyorlar.En önemlisi de lpg ile uyumlu değil.Bir sstem gelecekmiş de 3-4000 tl ye takılıyormuş vs..Uyacak mı uymayacak mı belli değil.
    3-1.6 102 hp 8 v lik motorlarını söylemeye gerek yok.1100-1200 KG lik araba da gerçekten ekonomik olur.LPg İle bile 25-30 kuruş yakarsın.(Tabi vw ye kalite diye tapan vw bağmlısı insanların bulunduğu ülkemizde bu araçları almak da alın diye önermek de gayet mantıklıdır.)

Burada da vw bağımlısı arkadaşlara sözüm şu :Kusura bakmayın ama vw hiç de abarttığınız kadar bir araba değil.Sürekli benzer tasarımlı arabalarla piyasayı dolduran 10 yaşına geldiğinde kapı ve göğüs döşemeleri soyulan övdüğünüz dsg nin birçok arızaları ile adını duyuran bir marka vw başka birşey değil.

Bugün bravo motor performans olarak tasarım olarak yedek parça ve ekonomiklik yönünden kalite yönünden vw nin altında kalmayacak bir araçtır.

Ama sizin burada aynı aracın 45000 liralık olanı varken 60000 liralık olanını alın demeniz kendinizle çeliştiğinizi gösterir.Madem bu araçlara bu kadar para vermek mantıklıydı da neden punto aldınız bana açıklarmısınız.Gidip polo alsaydınız ya...
    Muhtemelen Türkiye'de ilk Punto alan kişilerden biriyim. Bu forum daha kurulmadan da Punto'm vardı. Burada söylenen şey VW bağımlılığı değil. Kaldı ki hangi arabayı, neden aldığımın hesabını da verecek değilim. Sadece fikir isteyen bir arkadaş olmuş, herkes kendince fikrini söylüyor. Siz de söylersiniz olur biter. Bu şekilde, yok VW bağımlısı, yok neden bu arabayı aldınız gibi sorular sorma ya da tespitlerde bulunma hakkınız olduğunu sanmıyorum. Maddi imkanlarımın elverdiği ölçüde, 2006 yılında alabileceğim en mantıklı arabayı aldım. Dikkat edin mantıklı araba diyorum, en iyisi demiyorum. Elbette o zaman daha iyisine gücüm yetseydi onu alırdım. Bu VW olur, Renault olur, Ford olur, vb olur.

yazdıklarınıza cevap vermek gerekirse,

Birincisi büyük ihtimalle VW'yi sizden çok daha iyi biliyorum çünkü 1999 yılından beri evimizde sürekli (bana ait olmasa da) VW var ve hep kullandım. Hiç birinde de ne bir dökülme, ne bir soyulma ne de bir problem yaşamadık. Ha şunu söyleyebilirim; belki biz temiz bakmışızdır, belki şanslıyızdır bilemiyorum. Üç tespitinizde de sürekli lpg uyumunu ön plana çıkarmışsınız. Burada fikir isteyen arkadaş LPG taktıracağım hangisi daha uyumlu diye sormuyor ki. TSI motorların başarısını dünya kabul ediyor, adamlar her yıl ödül üstüne ödül alıyorlar, siz beğenmiyorsunuz. Her marka bu anlamda çalışmalar yapmıyor mu? Bravo'nun motor teknolojisi çok mu farklı? Şu an herkes küçük hacimden yüksek güç elde etmeye çalışıyor. İlk hangi firmada çıktı bence bir hatırlayın.

Evet Bravo çok güzel bir araç. Evet size katılıyorum, fiyat ve performans ve motor ve her ne kadar göreceli bir kavram olsa da görüntü olarak VW'nin altında kalmaz. Ancak kalite derseniz, daha o seviyeye gelmesi için biraz zamana ihtiyacı var maalesef.

Demem odur ki, ben aracımdan memnunum. Ama memnun olmam demek, körü körüne bu aracı savunacağım, ve fikir isteyen, görüş isteyen insanları da bu şekilde yönlendireceğim anlamına gelmez. Elbette yeri geldiğinde savunurum, yeri geldiğinde de eksiklerini söylerim. Çünkü ne FIAT benim babamın malı, ne VW ne de başka firma. Hangisi benim imkanlarıma ve şartlarıma en uygun aracı, en aklıma yatan aracı üretiyorsa onu alırım. 2006'da bu araç Punto idi. Bu yıl belki Bravo olur, belki VW belki başka bir marka.

Bu arada son bir not, 60000 TL'ye en boş VW'yi almıyorsunuz. Abartmanın manası yok. 58 bin TL'ye DSG şanzumanlı en full Golf'ü alıyorsunuz. 59 bin TL'ye de yeni kasa Jetta var yine en full DSG şanzumanlı olarak.

Benim için daha fazla söylenecek birşey yok. Tekrarlıyorum, imkanım varsa ve aklıma yatarsa VW de alırım, BMW de başka bir markayı da.
    Konu Scottie tarafından (25/12/2010 Saat 11:05 ) değiştirilmiştir.
    StarJet Dynamic 1.4 95Bg.

25. Bu mesajı için 2 kişi piankhy'ye teşekkür etti:

Hakan CAN
    taneren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 190

Alıntı ato Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben bravo 1.6 mjet dinamik 120 hp kullanıyorum aracımdan çok memnunum ama size eksik yönlerini artılarını yazim yazayım içeriye rüzgar sesi alıyor golfte bu yok benim aracımda tıkırtı yok golfün arka kapılarında bir tokluk hissi var bravoda bu yok bakım konusuna gelince 20000 bakımı 489 tl balatalar hariç yani bravonun bakımları ucuz değil golfü bilmiyorum ama bundan önceki aracım skoda ocatavia idi bakımları çok pahalıydı ben olsam bravo alırdım arada 15000 tllik bir fark var sen satarken golfü 7000 tl yukarı satsan yinede kardasın bence kesinlikle bravo almalısın
    ŞikayetVar / Şikayet Oku / VOLKSWAGEN Sıfır Km Golf Ön Kabininden Aşırı Rüzgar Sesi Geliyor!!

Serdar Karaaslan
    BSK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 310

Arkadaşlar seneye ben de dizel otomatik bir araç alacağım için yavaş yavaş araştırmaya başladım ve ben de golf almak istiyordum ta ki golf kulübünü Golf 6 Kulübü görene kadar girin arabamda sorun var bölümünü okuyun derim golf fanatiklerine o begenilen dsg şanzıman yüzünden yolda kalanlar, takur tukur ses geliyor diyenler 3 aylık arabanın komple şanzumanını değiştirtenler, garantisi dolmadan satalım bu arabayı diyenler , en sessiz araba diye sattılar her yerden ses geliyor diyeneler hepsi orda...

Haliyle araba arızası olur mutlaka ama ben 60 milyar para vereceğim hem ses gelecek hem yolda kalacak hem şanzuman değiştireceğim ben o kadar kolay kazanmıyorum parayı, bravo alma ihtimalim var ama golf almayacağım kesin. Golf'ü savunan ve tavsiye eden arkadaşlar mutlaka okusunlar bu forumu. Türkiyede Tofaş Fiyat adını iyi ki mafetti ki ucuza güzel araba alabiliyoruz, ama milletimiz araba yerine koymuyor o ayrı.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE VE DEDİRTENE !

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Fikrimizi sorduğunuz için söylüyorum vw grubundan polo ve golf arabalarına sinir oluyorum. Sinir olmamın temel sebebi fiyatları. O kadar pahalı hale getiren bizim ülkemiz malesef. Benim gözümde o parayı etmez.Hele bir golf için 55-60 milyar verenlere hayret ediyorum. Onun yerine full kit fıstık gibi bravo alınır.

Ben olsam vwnin satış sonrası servis kıtlığını ve yenecek kazığı düşünerek Bravo alırdım.

Bir de Alman firmalarının bizim için 3. dünya ülkesi gözüyle baktığını unutmayın. Ülkemize gönderilen arabalarının bir kısmı burda ufak gibi gözüken ancak kendi ülkesinde kalite kontrolüne takılan arabalar olduğunu eski bir doğuş çalışanı bulup dinleyebilrsin
    Konu Scottie tarafından (25/12/2010 Saat 11:05 ) değiştirilmiştir. Sebep: flood. lütfen forum kurallarına dikkat ediniz.

Mertcan Mertcan
    deniz6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 42

Şu VW yurtdışı fiyatlarına bakın Golf GTI orda £24,295 olan fiyat Türkiyede 88300TL ayıp be.
    The Official Website for Volkswagen UK : Volkswagen UK

ferhat karadağ
    theghostin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Şanlıurfa
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 9

kesinlikle DSG şanzımanlı beyaz golf....imkan varsa VW SCIROCCO

alper yonar
    Dynamic Üye alperyonar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 YN 5**
    Edilen teşekkür: 356

Benim felsefem her ne marka model araba alıyorsan o aracın en full ünü alacaksın. Şu anda Bravo nun full versiyonu 45.000 tl civarına alırsın. Golf ün ise 60.000 tl. Bu aradaki 15.000 tl ile de 100.000 km yol yaparsın. Bence Bravo..

32. Bu mesajı için 2 kişi alperyonar'ye teşekkür etti:

Sayfa 3/9 İlkİlk 1234567 ... SonSon