Sayfa 1/3 123 SonSon
46 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Bıktım bu seslerden arkadaş ya...

kubilai çırak
    kubilai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yakut Kırmızı
    Edilen teşekkür: 69

Standart Bıktım bu seslerden arkadaş ya...

Arkadaşlar, merhaba aracım Gp 1.3 mjt fun araç daha 13.000'de ses gelmeyen yeri yok ya ben anlamadım pandizottan ses gelir kapı plastikleri tıkırdar yolda giderken. Kapı kilitleme fonksiyonu çalışmıyor 2 gündür elimle düğmeye basarak kilitliyorum hareket edince araç. Az evvelde kasisten geçerken ses geldi indim eve gelince baktım ön tampon oynuyor yaklaşık 1- 1.5 cm kadar aşağı yukarı.. Anlamadım nedir bu ya yakıt tüketimim ort. 7 lt / 100 km'de. Bunu söylemek istemiyorum zira arabamı çok seviyorum ama bizim araçlarımız bu kadar dandik mi yapılıyor ya ? Kurban bayramında araca cila pasta uyguladım tavan sacı göçtü birazcık içeri yani kağıt gibi ya bu nedir böyle... Sizden istediğim cevap ve yorumlar şudur ; Acaba ben mi abartıyorum yoksa gerçekten böyle mi ?

Not: Forumda bu konuyu açmamak için gereksiz msj olmaması için baya düşündüm fakat sonunda açmak istedim benim gibi tecrübe yaşayan arkadaşların bu konuda fikrini almak ve çözüm önerilerini almak için.

Mertcan Mertcan
    deniz6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 42

Benimde araç daha 280 km de arka kapıdan tıkırtı geliyor malesef.Sanıyorum bunların bir kısmını serviste hallediyorlar sizde en yakın zamanda götürün.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

kubilai çırak
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yakut Kırmızı

Servis bıktı benden artık ya her seferinde gidiyorum, bir yolunu bulup kandırıyorlar beni bakıyorum hiçbir şey düzelmemiş seriye bağladım artık gide gele.

HAKAN SABANCI
    karaduman forever... :) sabanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Plaka
    35 AN 1933
    Edilen teşekkür: 403

bence halledilemeyecek sorununuz yok fakat fun modelinin 90hp versiyonu varmıydıki?

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ç T
    ITALIAN STALLION LeoN48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1011

Aracımı ben de çok seviyorum ama bu ses olayı beni o kadar araçtan soğutuyor ki çoğu zaman.. İlerde Bravo almayı düşünüyorum kısmetse ama bu ses olayı beni her an caydırabilir!
    2020... Fiat 500L
    2014... Alfa Romeo MiTo
    2012... Lancia Delta
    2009... Fiat G.Punto

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ali veli
    alicanveliy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 54

2. el GP aldım. Aldığımda 60000km deydi. Çok temiz kullanılmıştı. 80000Km ye kadar sadece tıkırtı burcundan ses gelmeye başladı. Onu da yaptırabiliyorsunuz. Bunun haricinde ne önceki sahibi ne de ben memnun kalmayacağımız bişey yaşadık. Gayet memnunuz. Sanırım bu biraz talih meselesi. Belki sizin araçlarınız banttan geçerken itinalı iş yapılmadan geçmiştir. Kontrol de gözden kaçmıştır. Bir vida eksik olsa sesi dinle. Belki çok basit sebeplerlerden dolayı bu sorunları yaşıyor olabilirsiniz.

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

kubilai çırak
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yakut Kırmızı

Alıntı sabanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence halledilemeyecek sorununuz yok fakat fun modelinin 90hp versiyonu varmıydıki?
    Var evet ben sahibim bu versiyona

Alıntı LeoN48 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aracımı ben de çok seviyorum ama bu ses olayı beni o kadar araçtan soğutuyor ki çoğu zaman.. İlerde Bravo almayı düşünüyorum kısmetse ama bu ses olayı beni her an caydırabilir!
    Aynen sizin gibi düşünüyorum yani aracı satmaya niyetlendim sırf bu yüzden millet bana deli gözüyle baktı Bravo almak sorunumu çözecek mi merak ediyorum açıkçası.

Alıntı alicanveliy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2. el GP aldım. Aldığımda 60000km deydi. Çok temiz kullanılmıştı. 80000Km ye kadar sadece tıkırtı burcundan ses gelmeye başladı. Onu da yaptırabiliyorsunuz. Bunun haricinde ne önceki sahibi ne de ben memnun kalmayacağımız bişey yaşadık. Gayet memnunuz. Sanırım bu biraz talih meselesi. Belki sizin araçlarınız banttan geçerken itinalı iş yapılmadan geçmiştir. Kontrol de gözden kaçmıştır. Bir vida eksik olsa sesi dinle. Belki çok basit sebeplerlerden dolayı bu sorunları yaşıyor olabilirsiniz.
    Haklı olabilirsiniz işte şans bu da. Fakat böyle bile olsa serviste halledilebilmesi lazım. Onlarda ilgilenmeyince olan müşteriye oluyor sonra böyle sonuçlar çıkıyor ortaya. Aracım konusunda acayip titizimdir. Daha bugün tanıdığım yıkamacıya gittim işte laf açıldı dedim yani ben saç şampuanı ile yıkıyorum kendisi de bilir beni hiç yıkamacıya vermedim aracımı. Bakımları deseniz onlarda broşüründe yazan orijinal parça ve ekipmanlarla yapılıyor fakat netice böyle...
    Konu Scottie tarafından (21/12/2010 Saat 17:33 ) değiştirilmiştir. Sebep: flood. çoklu alıntı özelliğini kullanınız.

BULUT KARTAL
    kırmızı turbo bulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 432

aracımı 2, el aldım ve ilk aldıgımda üzerine cok titrerdim tok orasından ses geliyo yok burasından ses geliyo, ama şimdi alıştım artık. müziği acıp duymamaya çalışıyorum. malesef acıkcası fiat cok kaliteli araç üretmiyor bana göre. yanlış anlaşılmasın evet bende fiat kullanıyorum ve arabamıda cok seviyorum ama bir gerçek varki siz aynı segmentte aynı özelliklere sahip fiat punto ve wolswagen golf 'ü karşılaştırdıgınızda bile fark hem arçta kullanılan malzemeyle kanıtlanır hemde fiyat farkıyla.

Alıntı LeoN48 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi senle aynı kanıdayım. bazen bravo alayım diyorum. sonra ''sonuçta o da bir fiat'' diyorum kendi kendime
    Konu Scottie tarafından (21/12/2010 Saat 17:34 ) değiştirilmiştir. Sebep: flood. Lütfen forum kurallarına dikkat ediniz.
    obsessed the red

13. Bu mesajı için 2 kişi bulut'ye teşekkür etti:

kubilai çırak
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yakut Kırmızı

Alıntı bulut Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aracımı 2, el aldım ve ilk aldıgımda üzerine cok titrerdim tok orasından ses geliyo yok burasından ses geliyo, ama şimdi alıştım artık. müziği acıp duymamaya çalışıyorum. malesef acıkcası fiat cok kaliteli araç üretmiyor bana göre. yanlış anlaşılmasın evet bende fiat kullanıyorum ve arabamıda cok seviyorum ama bir gerçek varki siz aynı segmentte aynı özelliklere sahip fiat punto ve wolswagen golf 'ü karşılaştırdıgınızda bile fark hem arçta kullanılan malzemeyle kanıtlanır hemde fiyat farkıyla.
    Size hak veriyorum fakat Golf C segmenti bir araç, Gp ise B segmenti sınıf farkı var. Gp'nin VW'deki karşılığı Polo modeli olur ki onu da kullanmadım bilemeyeceğim hakkında bilgisi olanlar yorum yapabilir.

BULUT KARTAL
    kırmızı turbo bulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 432

Alıntı kubilai Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Size hak veriyorum fakat Golf C segmenti bir araç, Gp ise B segmenti sınıf farkı var. Gp'nin VW'deki karşılığı Polo modeli olur ki onu da kullanmadım bilemeyeceğim hakkında bilgisi olanlar yorum yapabilir.
    kubi ben sadece örnek amaçlı yazdım golf 'ü. yani markaya göre kalite farkından bahsetmek istedim
    obsessed the red

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

kubilai çırak
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yakut Kırmızı

Aslında şöyle söylesek nasıl olur ; Aynı sınıfta iki araç Bravo ile Golf kıyaslansa mesela ya da başka markaların C (kompakt) sınıfları ile Bravo kıyaslansa sonuç nasıl olur acaba.. Bravo kullanan arkadaşların sorunları nelerdir yazsalar öğreneceğiz ama

ALPAY TATLI
    alpi33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Edilen teşekkür: 11

sevgili dostlar dünyanın en iyi tasarımcısı olan italyanların ve özellikle Guigiaro'nun tasarımı olan Puntişlerimize keyifle binmeye devam edelim...bize bu fiyatlara bu zevki yaşattığı için FIAT markasına tşk etmek lazım diye düşünüyorum...35000TL den başlayan fiyatlarla baz model satan markalara değil...
    sorunlarınızında kısa zamanda çözülmüş olmasını dilerim

19. Bu mesajı için 3 kişi alpi33'ye teşekkür etti:

Doğan Yüksel
    dgncn_1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 3

Benimde bir sorunum var beyler bikaç gündür motordan bir ses geliyor. Araç ısındıktan sonra bilye sesi gibi bi ses geliyor. Ara sıra ses kesiliyor ara sırra tekrar ses çıkartıyor. Bu ne olabilir ?

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ismail sezer
    Taykel sezerism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    17 NH 501
    Edilen teşekkür: 94

Teknik Konu punto evo

Kubilay kardeşim kafana takma sanırım arabayı çok dinliyorsun .Bırak bazı sesler normaldir .türkiyenin yolları çok mu? Düzgün ki asıl sorun yolda yol düzgün olsa araçtan ses gelirmi? Gelmez.biraz rahat ol

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Engin Pişkin
    comanchee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34lüyüz biz
    Edilen teşekkür: 222

maalesef yolların fiziki şartlarının yetersizliği, yol yapmayı toprak üzerine asfalt dökmekten ibaret sanan belediyeler asıl bu tıkırtıların suçlusu.neticede plastik aksamın titreşime tepkisi ve esnemesi metalden daha fazla.zamanla ne yaparsanız yapın tıkırtı araç yaşlandıkça dahada artacak.çok kaiteli c ve d sınıf araçlarda bile bu sorun var.birde gplerdeki sert plastik miktarının fazla olması tıkırtı miktarını arttırıyor
    YENİ HYUNDAİ İ20 1,25 STYLE+PAN 1,25
    PUNTO EVO 1.4 FIRE ENGINE DUALOGIC METALIC EVO WHITE SKYDOM GÜZEL ARAÇTI MAZİDE KALDI

25. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ZAFER MUTLU
    zafermutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 445

ses gelmeyen fiat arabası yok galiba. alışın bence. bende sesler defalarca söyledim var. özellikle dikiz aynasından bir ses geliyor. digerlerini bastırıyor. arada sırada da kapılardan geliyor. servis dikiz aynasını degiştirecekti elim varıpta gidemedim. fazlada umursamıyorum. ama hani yollardan bahsediyoruz benim 20 yaşındaki arabada yag gibi asfaltta ses çıkarmıyor. bu fiatın sadece izalasyon kullandıgı malzemeden kaynaklı bir sorun...

27. Bu mesaj için teşekkür edenler:

kubilai çırak
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yakut Kırmızı

Alıntı zafermutlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ses gelmeyen fiat arabası yok galiba. alışın bence. bende sesler defalarca söyledim var. özellikle dikiz aynasından bir ses geliyor. digerlerini bastırıyor. arada sırada da kapılardan geliyor. servis dikiz aynasını degiştirecekti elim varıpta gidemedim. fazlada umursamıyorum. ama hani yollardan bahsediyoruz benim 20 yaşındaki arabada yag gibi asfaltta ses çıkarmıyor. bu fiatın sadece izalasyon kullandıgı malzemeden kaynaklı bir sorun...
    Aynen katılıyorum araba övme ya da kötüleme gibi bir niyetim yok ama eski arabalar daha sağlam görünüyor gözüme.

ozan bakırcıoğlu
    freelife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 15

Eski arabaları şimdik yapsalar paramız yetmez almaya,amaç maliyeti düşürüp ucuza sağlam araba yapmak o yüzden şaseye önem veriliyor gerisini kötü yapıyorlar . bu ses olayı her markada karşımıza çıkıyor artık.

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

bu ses olayı abartılmayacak gibi değil gerçekten bende beyaz 120 hp bravolara bakıyorum ama insan soğuyor ister istemez bu yüzden haziran gibi performanstan vazgeçip corolla alabilirim

ozan bakırcıoğlu
    freelife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 15

ses gelmeyen araba yok artık,biri erken yapmaya başlarken diğeri geç yapıyor. iyi araştırıp almak lazım.

Sayfa 1/3 123 SonSon