Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
46 sonuçtan 21 ile 40 arası

Konu: Bıktım bu seslerden arkadaş ya...

Oğuz KOCA
    İl Başkanı (Isparta) izoci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Isparta
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    330
    Edilen teşekkür: 1913

teybin sesini açıverin
    TSİ Jetta.

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İrfan Demirer
    kaptan_ahab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 378

Hemşerim 17" jant, 45 yanak lastikle birde bende duy o sesleri haline şükredersin

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Çağatay Koçak
    fawori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 221

Hocam seslere çok takmayın yaw ben şirket aracı getz de kullanıyorum bide onu dinleyin her vites atışta faklı sesler frende ayrı ancak çok yüksek sınıf araç alıcan da şöyle passat cc ya da alfa 156 ne bilim insignia felan o zaman kulak kabartmak doğal.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ALPAY TATLI
    alpi33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Edilen teşekkür: 11

Çağatay!!!
    güzel yorum

Halit BEBEK
    nerhal61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON
    Edilen teşekkür: 257

Mercedes (yeniler hariç) , insignia, audi, passat, mondeo gibi, jetta, focus, golf gibi araçları kullandım. Sahibi olarak uzun soluklu kullanmadım ama uzun yolculuklarıma göre söylüyorum.

Arkadaşlar araçlarınızın kıymetini bilin.

Forumda uzun süredir şikayetlere bakarak söylüyorum.

Puntolar çok ses alıyormuş, asfalt vs. gibi...Hepsi alıyor. Evo ise gp ye göre iyileştirilmiş ve iddia ediyorum asfalt ve lastik sesini bir çok araçtan daha az alıyor. Bunda küçük iç hacmi de etkili ama izolasyon cok iyi...

Sert plastikten vs. çok ses geliyormuş. Kullandıgım araçların en yaşlısı 1 yaşındaki araçlar. Hepsi sıfır asfaltta sessiz ama kasisler ve stabilizelerde hepsinden ses geliyor.

Kısacası 100 bin liralık audi mi yoksa 30 binliralık b segmenti bir araç mı derseniz, eğer araçta üst düzey bir donanım istemiyorsanız inanın değmez. Çok abartmak istemem ama hepsi 4 teker bi direksiyondan ibaret.

Nacizane tercihim b - c ve d segmenti araçlardan jetta alırdım. Hem cok pahalı degil hem de güven veriyor. Otomatik dizelini bir çok arabaya tek geçerim.

Selamlar

cem yalçın
    taret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 69

benimde size sorum şu olacak överek bahsedilen araçların kaç tanesinin kendine özel sitesi var. acaba onlar ne sorunlarla karşılaşıyor. fiyatı ve karşılaşılan sorunlarla kıyaslandığında durum nedir? bizim yollarımız süper herşey dört dörtlük ve grande punto ses yapıyor? bu mudur.
    el insaf

Özgür TÜRKOĞLU
    ozay06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 148

Sıfır km aldığım araçta ufak tefek çalıntılar (Bagaj lambası, el tutacakları, makyaj aynası) yapmış olmasından dolayı Fiata kızgın olsamda kardeşimin 2007 model 60.000 km gp sinde takır tukur ses hiç yok 10.000 km bakımları dışında kuruş masraf yapmadı ve hiç şikayetçi olmadı Yağ gibi gidiyor maaşallah Önceki mesajlarda bir arkadaşın bahsettiği gibi araba, elektronik tam bir şans işi
    Bu aralar vw lerde dsg şanzuman sıkınıtısı var Araştırırsanız arabaya 55.000 60.000 tl verip ilk kırmızı ışıkta arabası stop edip 1 ayı aşkın servislerde bekleyen yüzlerce araç var Hangi markanın şikayeti nedir diye araştırırsanız kesinlikle sorunsuz araç bulamazsınız
    Ayrıca gp leri karşılaştırırken segmenti aynı olsada fiyatı aynı olan marka/modelleri karşılaştırmak lazım Ufak tefek sıkıntılara göz yummamız gerekiyor Fiyatı ne kadar artırırsak arttıralım beklentimizde o kadar çok oluyor

Engin Köse
    evo_34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    34
    Edilen teşekkür: 3

arkadaşlar 2011 modellerde bu kadar ciddi anlamda sorun var mı bende aldım daha teslim edilmedi ayrıca bilmenizi isterim kusurlu olabilecek durumlarda firmaya noter kanalıyla dava actırabilirsiniz yada il san. müd. şikayet edilebilir cunku bir yeni kullanıcı olarak şaşırmış durumdayımmmm

Serdar Kürkçü
    SRDR KRKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    50 ES - 05 ES
    Edilen teşekkür: 630

Arkadaşlar Artık Araçlar Eskiye Nazaran Çok Daha Hızlı Üretiliyor, Talep Ve Sipariş Çok Ve Bunu Karşılamak İçin Özellikle Türkiyeye İthal Gelen Araçların Bazıları Gemide Bile Montajı Yapıldığı Söyleniyor. Bu Nedenle Bu Tip Sıkıntılar Montaj Kaynaklı Sıkıntılar Ve Yaşamanız Gayet Normal GP De Bunlar Oluyor Başka Markada Olmuyormu ? Elbetteki Oluyor Geçen Ay Arkadaşım Skoda Octavia Super B Aldı Arka Kapıdan Resmen Üflüyen Biri Varmış Gibi Ses Alıyordu Ve Servise Gittiğinde Takılan Malzemenin Yanlış Malzeme Olduğu Tespit Edildi Hakeza 2010 Model Ford Focus Alan Bir Arkadaşımında Bagajından Gelen Seslerden Dolayı Servise Gittiğinde Bagaj Kaplamasının İçinde Kırılmış Pullar Olduğunu Ve Bu Montaj Esnasında Unutulduğunu Söylerdiler. Gibi Gibi Örnekler Çok Çevremizde Bu tip Sıkıntılar Servis Tarafından Aşılabilen Sıkıntılar.

Kendinizi Çok Fazla Strese Sokmayın Aracınız Garantiliyse Servise Çekin Aracınızı Hepsine Ayar Çektirin Hatta Ne Zaman Ses Gelio Anında Götürün Bir Daha Yapsınlar Bunda Sıkıntı Yok. Yeterki Elektronik Ve Motor Aksamında Sıkıntılar Çıkmasın Gerisini Kafanıza Takmayın.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

h. mutlu
    rodopian16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 64

astrayla puntosunu kıyaslayan arkadaşların dediği gibi kıymetini bilelim arkadaşlar arabalarımızın.

Onur y..
    acRep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 333

Başta araçlarımızı Orjinal lastikleriyle kullanmayın kardeşim ben test edip onaylamış bi şahıs olarak yumuşak kauçuklu ( michelin özellikle) lastik kullanırsanız hem kasislerde hem uzun yollarda içeri alınan lastik sesinde müthiş bi düşme oldugunu fark edeceksiniz..

16. Bu mesaj için teşekkür edenler:

kubilai çırak
    kubilai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Yakut Kırmızı
    Edilen teşekkür: 69

Alıntı acRep Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Başta araçlarımızı Orjinal lastikleriyle kullanmayın kardeşim ben test edip onaylamış bi şahıs olarak yumuşak kauçuklu ( michelin özellikle) lastik kullanırsanız hem kasislerde hem uzun yollarda içeri alınan lastik sesinde müthiş bi düşme oldugunu fark edeceksiniz..
    Bende onu düşündüm aslında turanza var şimdi üzerinde orj. acaba michelin primacy hp mi alsam ? Bugün focus kullandım 1.6 dizel 2007 onda vardı araç sessizdi gayet. Hep sormak istedim arkadaşlar puntolarda primacy hp kullanan ya da bilen var mı ? Çünkü ikisini karşılaştırdım turanza bariz sert lastik.

Onur y..
    acRep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 333

Alıntı kubilai Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende onu düşündüm aslında turanza var şimdi üzerinde orj. acaba michelin primacy hp mi alsam ? Bugün focus kullandım 1.6 dizel 2007 onda vardı araç sessizdi gayet. Hep sormak istedim arkadaşlar puntolarda primacy hp kullanan ya da bilen var mı ? Çünkü ikisini karşılaştırdım turanza bariz sert lastik.
    Marka yada modeldeki sertlik derecsini bilmiyorum ama yumuşak bi lastik takarsan süspansiyondaki fark edilir rahatlıga göreceksin tabi bunun yanında yazın sıcak havalarda lastik ötme yapiyo o da şahsen hoşuma gidiyo bi negatif yönünü görmedim..

Halit BEBEK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON

Alıntı evo_34 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 2011 modellerde bu kadar ciddi anlamda sorun var mı bende aldım daha teslim edilmedi ayrıca bilmenizi isterim kusurlu olabilecek durumlarda firmaya noter kanalıyla dava actırabilirsiniz yada il san. müd. şikayet edilebilir cunku bir yeni kullanıcı olarak şaşırmış durumdayımmmm
    Engin kardeşim, şaşırmanı anlıyorum. Heleki aracın daha teslim edilmediği için için de cızlamıştır eminim. Ama bu forumda gerçekten herşey ama herşey konuşulur ve klişe olacak ama seviyeli bir platform. Kimse, kimseden çekinmeden özgürce yazıyor. Yani oldukça paylaşımcı bir yer...

Sorunlara gelince...Genel olarak araçlarımızın fiyatları diğer avrupa modellere göre uygun. Bir başka deyişle ; 22-23 bin lira ikinci el almak isteyen biri (benim gibi ) biraz daha paraya kıyayım dediği zaman alabileceği en makul rakamlar fiatta. Opel vw ler (fiatın donanım seçeneğini yakalamak istediğinizde) fırlıyor. Bu durumda fiat otomobiller cok satıyor. Ben gerçekten cok basarılı buluyorum. Bu durum fiatın kalitesiz oldugunu göstermez. Ama her kesime hitap eden araçlar ürettiği için, özellikle ticari grup, yük ve zorlu kosullar altında bu fiyattaki araçlar dayanmadıgından toplumda tofaş da kaynaklı bir önyargı var.

Ben nasıl mı aldım? Tam da dedigim gibi 20-23 bin TL aralıgında ikinci el araba bakıyorum ki bunlar Astra G, Vw golf gibi...Ve bunlar da 2001-2002 modellerini alabiliyorsunuz. Ama temiz araba bulmak inanın ki ölüm. Temiz diyorsunuz 200 bin km'de, km düşük diyorsunuz araba 4-5 yerden boyalı derken artık gına geldi ve 25-26 ya bir sıfır araç almak için tüm markaları dolastım ve en cok içime sinen araç evo oldu. Çünkü sıfır alırken donanım istiyorsunuz ve polo, fabia, fiesta vb. de donanım eklediğinizde fiyat ucuyordu. Ve sonunda evolandık.

Bütün bunlar bir yana, ülkemizde satış sonrası hizmetler bircok markada kötü iken (istisnalar kaideyi bozmaz) fiat bence de bunlar arasında en kötüsü durumda. Dolayısıyla "Ulen o kadar para saydık, motor yağ eksiltmiş, kapılardan ses geliyor,cam otomatiği bozuldu, robot arıza verdi, arıza ışıgım yandı...Bu da olur mu be , arabayı sıfır aldık..." gibi durumlarla karşılaştıgımızda üzülüyoruz, soguyoruz, hatta satmayı bile düşünenler, ya da o derece zengin olanlarımız var.

Uzattım

Evolarda da benzer şikayetleri yaşayanlar var (GP lerle) ama gördügünüz gibi 60bin km hic sorunsuz gp kullanan da var, benim gibi henüz 13 bin km dir hic sorunsuz evo kullanan da var...Ama her zaman derim, araba işi şans işidir, 2.el de olsa sıfır da olsa şans işidir. Seri üretimde bunlar her zaman olur...

Selamlar

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

SEs istemıyosanız aracınızda Gidip Mercedes almanızda fayda var..

Bende cok ısyan edıyorum bazen ama Hiç pişman olmadım GP aldıgıma..

Sağımda solumda baska araçlara bınen arkadaşlarım var onların dertlerı keşke ses olsa...
    I ' m c a p u l i n g . . .

ZAFER MUTLU
    zafermutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 445

halit kardeşim yorumların çok güzel ikisinide begendim. tabiki insan tıkırtı gelmesin istiyor ama yapacak da bişey yok. müzigin sesini açacaz gerçi benim araç için tıkrtı çok desem yalan söylemiş olurum bir tek aynadan geliyor oda üşendigimden öyle kaldı. kapılardan bazen geliyor bazen gelmiyor belli olmuyor mühimde degil.. ama şu kapılar beni hala deli ediyor ben alıştımda binene açıklama yapmak zorunda kalıyorum sert çekin diye. bu kapılar fitiller otursun dendi kapanmıyor kardeşim. aldıgımdan beridir kapanmıyor. en çok canımı sıkanda bu konu...

Halit BEBEK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON

Alıntı zafermutlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    halit kardeşim yorumların çok güzel ikisinide begendim. tabiki insan tıkırtı gelmesin istiyor ama yapacak da bişey yok. müzigin sesini açacaz gerçi benim araç için tıkrtı çok desem yalan söylemiş olurum bir tek aynadan geliyor oda üşendigimden öyle kaldı. kapılardan bazen geliyor bazen gelmiyor belli olmuyor mühimde degil.. ama şu kapılar beni hala deli ediyor ben alıştımda binene açıklama yapmak zorunda kalıyorum sert çekin diye. bu kapılar fitiller otursun dendi kapanmıyor kardeşim. aldıgımdan beridir kapanmıyor. en çok canımı sıkanda bu konu...
    Arka kapıların sert açıldıgı kapandığı malum ama aldıgımda şöför kapısı da buna benzer idi, şimdi şöför ve sağ ön kapı gayet güzel açılıp kapanıyor. Ben WD 40 la da yağlamıştım. Arka kapılar da eskisine göre daha iyi. Ama sanırım daha iyi kapanmaz gibi.

ZAFER MUTLU
    zafermutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 445

Alıntı nerhal61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arka kapıların sert açıldıgı kapandığı malum ama aldıgımda şöför kapısı da buna benzer idi, şimdi şöför ve sağ ön kapı gayet güzel açılıp kapanıyor. Ben WD 40 la da yağlamıştım. Arka kapılar da eskisine göre daha iyi. Ama sanırım daha iyi kapanmaz gibi.
    benim önlerde kapanmıyor ama arkalar felaket bişey. birde çok kullanılmıyor arka kapı açma kolu elimde kalacak. birde kapı içleri malzeme vede izolasyon için fena yapılmamış söküldügünde baktıydım. yani kolayca ses yapacak bişey yok. ama sert açıp kapatmaktan tabiki bir gün ses yapacaklar kapı içleri..

Onur M
    levan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 130

Alıntı acRep Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    araç üzerinde "michelin" lastikle geldi,yinede uğultu var...at arabası gibide sektiği için yemekleri hazmetmek için kullanıyorum aracı ....tekrar diyorum "tatsız"....

h. mutlu
    rodopian16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 64

bi seste benden yollarda kasislereden sallalntıda kemer tokası yana vurup canımı sıkıyor....

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon