Sayfa 1/3 123 SonSon
49 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: 2.el Grande Punto otomatik Vites Tavsiyesi

çagatay özen
    cagatay80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1

Standart 2.el Grande Punto otomatik Vites Tavsiyesi

Herkese merhaba. sitenize bügün tecrübelerinizden faydalanmak amacıyla üye oldum. Daha önce manuel Hyundai Getz kullanıyordum otamatik hiç kullanmadım, şimdi arabamı sattım ve eşiminde baskısı ile benimde İstanbul trafiğinden bıkmış biri olarak otamatik almaya karar verdik. Getzin yol tutuşundan memnun değildim, ayrıca araba güven vermiyordu, taş değse göçüyordu.

2. el Grande Punto almayı düşünüyorum.

Puntonun otomotiği nasıldır, yokuşta geri kaçırma yaparmı, Dualogic otomatik vites iyimidir, hangi donanımlısını, hangi modelini alayım bilmiyorum. DYNAMIC versiyonmu en iyisi. Beni üzmeyecek bir model tavsiyesi istiyorum. Bütçem 21-22 gibi.

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

keşke kendinizi tanıtsaydınız önce....
    bu konuda bi bilgim yok düz vites kullanıyorum ama otomatik kullanan arkadaşlar size yardımcı olacaktır

erhan denizli
    erosistanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 351

otomatik vitesi herzaman tafsiye ederim. manuelci biri olarak eşimin zoruyla duallogic aldım.şimdi eşim dahil kimseye vermiyorum.77bg tafsiye etmem.90bg almanı şiddetle öneririm. her arabanın olduğu gibi bizimkilerde de duallogic kronik. şansa kalmış. ben sıfır almıştım, 4.ayında yolda kaldım. garantiden sorun halloldu 3. senedeyim en ufak sorun yaşamadım.dediğim gibi şans işi. kullanıma gelince otomatik kullanırken manuel müdehale büyük avantaj. sollamaya veya yokuşa çıkınca manuele geçmeden - yaptığında vites küçültüp yoluna devam edebiliyorsun.sürüşü zevklidir.uzun yolda en ufak sorun yaşamadım. savrulma yok.virajları ve yol tutuşu güzel.sıkıntısız.duallogiclerde güvenlik paketi güzel. sonuçta tafsiye ederim.
    Konu erosistanbul tarafından (08/12/2010 Saat 15:13 ) değiştirilmiştir.

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

çagatay özen
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı erosistanbul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    otomatik vitesi herzaman tafsiye ederim. 77bg tafsiye etmem.90bg almanı şiddetle öneririm. her arabanın olduğu gibi bizimkilerde de duallogic kronik. şansa kalmış. ben sıfır almıştım, 4.ayında yolda kaldım. garantiden sorun halloldu 3. senedeyim en ufak sorun yaşamadım.dediğim gibi şans işi. kullanıma gelince otomatik kullanırken manuel müdehale büyük avantaj. sollamaya veya yokuşa çıkınca manuele geçmeden - yaptığında vites küçültüp yoluna devam edebiliyorsun.sürüşü zevklidir. sonuçta tafsiye ederim.
    Mesala eros sahibinden aratırken veya bir bayiye gidince Punto'nun hangi modelini sorucağım. Dynamic 90 bğ mi? En donanımlısı yada onu yakanı en hagisi. Mesala senin araban Active sanırım. Yokuşta beklerken vites normal D konumunda kalmıyormu birde. Yani ayak frende , kalkış zamanı ayağı frenden çekince geri kaydırıyormu? Mesala Honda Civic milim geri kaçırmıyor arkadaşdaki.

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

yarı otomatik olduğu için bu araç hillholder yoksa geri kaçırma yapar

çagatay özen
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

hillholder hangi modelinde mevcut yardımcı olurmusunuz.

erhan denizli
    erosistanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 351

Alıntı cagatay80 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mesala eros sahibinden aratırken veya bir bayiye gidince Punto'nun hangi modelini sorucağım. Dynamic 90 bğ mi? Yokuşta beklerken vites normal D konumunda kalmıyormu birde. Yani ayak frende , kalkış zamanı ayağı frenden çekince kaydırıyormu?
    dinamik 90bg modelini al.active 77bg modelini alma. dinamikte klima dijital,mp3, blueme, alaşım jant, sis vb donalımlar var. duallogiclerde yokuş destek sistemi (hillhoder)var.duallogiclerde hillholder standart. yokuşta vites d konumundayken frende ayağınızı çektiğinizden 2-3 sn frende tutuyor.sonra kaydırma yapar. buda gaza basmak için yeterli süre.düz yolda ayak frenden çekince kalkış yapmaz, devir sıfırdır.buda yakıtı tüketimizni etkiliyor. boşa almana gerek yok.uzun süre duruşlarda boşa alıyorsun sadece.yani bizim araçların şanzumanı düz.vitesi ve debriyaj işini gören vites kolunun altında bi robot sistemi var.
    Konu erosistanbul tarafından (08/12/2010 Saat 15:27 ) değiştirilmiştir.

çagatay özen
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı erosistanbul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dinamik 90bg modelini al.active 77bg modelini alma. dinamikte klima dijital,mp3, blueme, alaşım jant, sis vb donalımlar var. duallogiclerde yokuş destek sistemi (hillhoder)var. yokuşta vites d konumundayken frende ayağınızı çektiğinizden 2-3 sn frende tutuyor.sonra kaydırma yapar. buda gaza basmak için yeterli süre.düz yolda ayak frenden çekince kalkış yapmaz, devir sıfırdır.buda yakıtı tüketimizni etkiliyor. boşa almana gerek yok.uzun süre duruşlarda boşa alıyorsun sadece.yani bizim araçların şanzumanı düz.vitesi ve debriyaj işini gören vites kolunun altında bi robot sistemi var.
    Teşekkürler Eros bana yardımcı oluyorsun. Mesala verdiğin bilgiler doğrultusunda en azında modeli kafamda şekillendi. Grande Punto dinamik 90bg. Yokuşta 2-3 saniye tutuyorsa bir problem yaşatmaz gibi. Mesala yokuşta milim milim ilerliyorsan bile yeterli bir zaman sanırım? Tabi benim bütçem yetermi 22 gibi birşey dşünüyorum. 2008 modeli varmıdır bilmem...

Arkadaşler youmlarınızı bekliyorum?
    Konu Scottie tarafından (14/12/2010 Saat 17:28 ) değiştirilmiştir. Sebep: flood. Lütfen forum kurallarına dikkat ediniz.

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

26000 TL ye 1.4 77 hp in sıfırı vardı yanılmıyorsam...

çagatay özen
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı *USTA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    26000 TL ye 1.4 77 hp in sıfırı vardı yanılmıyorsam...
    Peki bu araçların otomotiği beni üzermi? Getz aldığıma çok pişman olmuştum, tekrar hata yapmak istemiyorum. Allahtan arabam temizde satarkende 2 günde gitti. Bu arabaların ikinci eli nasıldır bilemiyorum yarın birgün satarken...

ali Türkmen
    onn.off - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Edilen teşekkür: 774

Otomatik 2.el alacaksanız 85.000 km geçmesin sonra masraf size patlaıyor debriyaj balatası biraz çabuk aşınıyor kesin alırken bakımlı araç al
    otomatik çok büyük rahatlık ama çok nadir arıza çıkarabiliyor hillholder güzel bir olay ama bulamazsanda onsuzda alabilirsin en fazla el frenile kalkış yaparsın
    Benim eşim öyle yapardı
    yani çok agresif kullanmaya gelmez dualogic birazcık arabanı özenle kullanacaksı örnek hızlı park ederken frene iyi basmadıgın zaman bazen vites geçmez ve öter
    Bana 1.4 77hp dualogic yetiyordu ist.şehir.içi ne kadar hız yapalır ki
    80.90.100 en fazla zaten 77bg 165km hız yapıyor tabi hız tutkun yoksa
    Bence 77hp yeterli
    Büçenize göre davranın 18 19 bin tl active 23 24 bin tl dynamic bulabilirsiniz üstelik getz ten çok daha konforlu
    Konu onn.off tarafından (08/12/2010 Saat 17:38 ) değiştirilmiştir.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

çagatay özen
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

1 veya 2 yıl kullanıp satmayı düşünüyorum satarken çok zarar edermiyim?

Dizel otomatik hangi modeli
    Konu Scottie tarafından (14/12/2010 Saat 17:29 ) değiştirilmiştir. Sebep: flood. Lütfen forum kurallarına dikkat ediniz.

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

77-90 derken aklınız karışmasın

grande puntoda benzinli versiyonda 77 beygirliğin otomatiği vardır. bu modelde hem dinamik hem active bulabilirsiniz.

90 hp otomatik olan ise dizeldir , bunda dinamik ve en üst seviye olan emotion versiyonu bulabilirsiniz.

dizel benzinli tercihinizi yaptıktan sonra araç bakarsanız net olarak ne istediğinizi ararsınız. yoksa paraya göre araç arayınca dizel-benzinli - donanım falan derken insanın kafası çok çok karışıyor.
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Peki bu araçların otomotiği beni üzermi? Getz aldığıma çok pişman olmuştum, tekrar hata yapmak istemiyorum. Allahtan arabam temizde satarkende 2 günde gitti. Bu arabaların ikinci eli nasıldır bilemiyorum yarın birgün satarken...
    Bizim Evo daha 1 haftalık olmadı ancak kullanımı çok rahat bir araç.
    2 sene kullanıp satmayı düşünüyorsanız sıfır araç almayın derim,2.el almak daha mantıklı olur...

çagatay özen
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Arkadaşlar hala konu güncel. Araba araştırmam devam ediyor. Eşimiz çok istesede otomotik vites beni düşündürüyor. Masrafı, 2.ci eli,dualogic sisteminden çok şikayet eden gibi. Acaba diyorum düz vites ama Hillholder özelliği bir araç alsam daha iyimi yapmış olurum. Ne dersiniz. Hangi araçlarda Hillholder var?

Özlem Çufaoğlu
    ozdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    34 VL 2583
    Edilen teşekkür: 1326

bende ocak 2009 da 2007 model m.jet dynamic 90 hp dualogic aldım
    39.000 km de idi. Şu an da 52.000 km de ve şükür hiç bir sıkıntı yaşamadım
    henüz. Önceki sahibi de hiç sorun yaşamadığını söylemişti.
    Fiyat olarak da 23.000 tl ye almıştık. Arkadaşlarında söylediği gibi vitese manuel olarak müdahele edebiliyorsunuz.
    hillholder dan dolayı da yokuşta vs. hiç kayma sorunu yok.
    Hem performans açısından hem de rahatlık açısından şimdilik oldukça
    memnunum.
    Dizelini tercih etmenizi de ayrıca tavsiye ederim...

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

çagatay özen
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı ozdem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende ocak 2009 da 2007 model m.jet dynamic 90 hp dualogic aldım
    39.000 km de idi. Şu an da 52.000 km de ve şükür hiç bir sıkıntı yaşamadım
    henüz. Önceki sahibi de hiç sorun yaşamadığını söylemişti.
    Fiyat olarak da 23.000 tl ye almıştık. Arkadaşlarında söylediği gibi vitese manuel olarak müdahele edebiliyorsunuz.
    hillholder dan dolayı da yokuşta vs. hiç kayma sorunu yok.
    Hem performans açısından hem de rahatlık açısından şimdilik oldukça
    memnunum.
    Dizelini tercih etmenizi de ayrıca tavsiye ederim...
    Özlem hanım sadece hafta sonları kullanıcaz arabayı, dizel mantıklı bir seçim olmaz gibi geliyor bana? hillholder özelliği yokuşta hemen devreye giriyormu yoksa yokuşun eğimine göre değişiyormu. Mesala milim milim yokuşta gittiğinizi düşünelim? Eşim için sorun yaratırmı? Birde bu araçların yol tutuşu ve Viraj performansı nasıl?
    Konu cagatay80 tarafından (13/12/2010 Saat 13:17 ) değiştirilmiştir.

Onur M
    levan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 130

Arkadaşlar hala konu güncel. Araba araştırmam devam ediyor. Eşimiz çok istesede otomotik vites beni düşündürüyor. Masrafı, 2.ci eli,dualogic sisteminden çok şikayet eden gibi. Acaba diyorum düz vites ama Hillholder özelliği bir araç alsam daha iyimi yapmış olurum. Ne dersiniz. Hangi araçlarda Hillholder var?
    slm kardeşim...istanbulda oturuyosan düz vites hamallık resmen...ben duologic aldım...vitesi otomatiğe al,minibüscü gibi zırt pırt oynama ve vitesi unut...keyfine bak....çok kurcalarsan herşey sorun çıkartır...nazik sistemler....ayrıca bende arabayı eşim için aldım...o sevdi.
    Konu levan34 tarafından (13/12/2010 Saat 18:47 ) değiştirilmiştir.

22. Bu mesajı için 4 kişi levan34'ye teşekkür etti:

Özlem Çufaoğlu
    ozdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    34 VL 2583
    Edilen teşekkür: 1326

Özlem hanım sadece hafta sonları kullanıcaz arabayı, dizel mantıklı bir seçim olmaz gibi geliyor bana? hillholder özelliği yokuşta hemen devreye giriyormu yoksa yokuşun eğimine göre değişiyormu. Mesala milim milim yokuşta gittiğinizi düşünelim? Eşim için sorun yaratırmı? Birde bu araçların yol tutuşu ve Viraj performansı nasıl?
    Benzinli konusunda haklı olabilirsiniz, sonuçta kullanıma göre değişir.
    Bu aracıma kadar bende manuel kullanıyordum ve çok da farketmiyordu.
    Ne zaman ki otomatiğe geçtim, rahatlık varmış diyorum ve şükrediyorum.
    Yokuşu vs. inanın hiç dert etmeyin, ister milim milim ilerleyin
    ister normal en ufacık bir kayma durumu söz konusu değil.
    Otomatiklerde ESP vs. güvenlik paketi olduğundan virajlar ve yol
    tutuşu konusunda da dert etmeyin.
    Eşiniz de rahatlıkla kullanabilir...

çagatay özen
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Arkadaşlar çok yadımcı oluyorsunuz teşekkürler. EPS vs. güvenlik paketi Dynamic versiyonunda var dimi. Yani benim almam gereken araba GP Multijet Dynamic 1.3 16V 90Bg. mi? buna göre araştırmalara başlayayım...

Sayfa 1/3 123 SonSon