11 sonuçtan 1 ile 11 arası

Konu: Lütfen yardım

ahmet karipcin
    karipcin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 3

Soru Lütfen yardım

öncelikle herkese selamlar yeni almış olduğum 2008 model punto hakkında sürekli öntakım bozuluyor direksiyon arıza veriyor gibi şeyler duyuyorum bu benim 6. fakat ilk fiat arabam daha önce corsa-206-ibiza gibi araçlar kullandım fakat bu arabaya çok yabancıyım dediğim gibi herkes çok eleştriyor kullanış tarzım biraz sert olduğu için bende arabaya binmeden soğudum tarafsız bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim herkese şimdiden çok teşekkür.

murat gümüşlü
    gousto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 49

öncelikle aracınız hayırlı olsun...şunu söylemeliyim ki acaba bu yorumları yapan arkadaşlar bu aracı bir kezde olsa kullanmışlar mı ? punto'nun ilk serisinde direksiyonda city arızası görülen araçlar yoğunluktaydı ancak son dönemlerde pek fazla duyulan bir problem yok!!ki direksiyon arızasıyla ilgili forumumuzda fazlasıyla bilgi bulabilirsiniz...Aracınız hakkında yapılan yorumlara kafanızı takmamanızı öneriyorum....tekrardan hayırlı olsun dilerim....

c®ax .........
    krakercocuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1512

ya cok abartılıyo bazen bu konular bu benım 3. fiat arabam ..1 bravo 2 Gp kullandım hıc abartılcak sorunlarım olmadı..her arabanın bellı başlı sorunları olur..tırıvırı muhabbetlere kulak asmayın derım...aracınızın keyfını sürün

4. arabam yıne fıat olur emınım

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

sen her söylenene inanma ama kulakta tıkama derim
    araba birazda şans işidir tabi bunun yanında aracı kullanım şekli bakımı önemli faktörlerdir
    benim de ikinci fiat arabam ve ben bu anlatılan sorunları yaşamadım

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

HAKAN SABANCI
    karaduman forever... :) sabanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Plaka
    35 AN 1933
    Edilen teşekkür: 403

bende 2.el almama rağmen gerçekten hiçbir sorun çıkarmadı bana aracım... Daha önce opel , vw , nissan , kullanıyodum fiata karşı açıkcası biraz ön yargılıydım ama kullandıktan sonra herşey tersine döndü bence bu kadar takmayın kafanıza çünkü takılacak bişey yok...

Volkan Kaban
    Delidavsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 79

3. Fiat aracım
    Sırasıyla kullandığım araçlar;
    Golf III
    Opel Vectra
    Fiat Brava
    Citroen C3
    Grande Punto
    Citroen C3
    Punto Evo

Tabii ki 2500 cc CDX bir Opel Vectra ya da 1.6 bir Golf gibi değil kullandığım FIAT araçlar. Fakat sınıfındaki diğer araçlardan boy boy öndedir. Otomobilleri severim ve 6 senede 7 tane araç değiştirerek ne kadar sık araç değiştirdiğimi görebilirsiniz. Kimseye yalancı demek haddime değil fakat arkadaşların serzenişlerinin büyük çoğunluğu yersiz ve manasız. SInıfındaki diğer araçların tümüne baktım şahsen ve bir çoğuna da alıcı olarak baktığıma emin olabilirsiniz. City arızası dışında ciddi bir arızasını ne yaşadım (city arızasını da şahsen yaşamış değilim. Sadece forumda şahit oldum 2 - 3 tanesine) ne de gördüm. Sınıfındaki diğer araçların bu tip sorunlar yaşamadığına aldanmayın. Bildiğim kadarıyla Fiesta daha yeni geçti elektro servo direksiyon sistemine. Aynı sistemi kullanan Hyundai'de benzer arızalar olduğunu da duydum şahsen. Ozellikle Fiesta'yı örnek gösterir burada arızayı pelesenk eden arkadaşlar. Bakalım daha bu sene ekledikleri sistem ileride ne gibi arızalar verecek ve Fiesta'nın içinde kullanılan sert ve adi plastik malzeme 1 sene sonra önlemez tikirtilar başlattığında ne yapacaklar acaba. Kaldı ki ben şahit oldum sıfır Fiesta'da bir kaç tıkırtıya. Aralarında tek iyi niyet gösteren firma FIAT ve city arızasını şu anda servisler sorunsuz değiştiriyor, garanti kapsamında olmasa dahi. Donanım olarak da emin olun sınıfındaki en dolu araca sahipsiniz / olacaksınız. FIAT donanım konusunda rakiplerinin çok önünde, özellikle fiyat karşılaştırması yaptığınızda. Daha düne kadar ne Polo'da, ne Fiesta'da ne Corsa'da ABS standart bile değildi. Utanmadan opsiyon olarak sunarlardı. ABS'li araçları da çok matah gibi dehşet fiyat farklarıyla satarlardı.

Özetle, eleştirilerin bir kısmı haklı fakat büyük çoğunluğu oldukça abartılı. 30 milyarlık arabadan Mercedes beklemek biraz fazla hayalperestlik olur bence. Kim ne derse desin FIAT'in fiyat politikası ve sunduğu opsiyonlar bile piyasadaki çoğu firmayı biraz adam olmaya zorluyor.

ahmet karipcin
    karipcin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 3

arkadaşlar çok teşekkür ederim içim rahatladı açıkçası bende fiat araçlara önyargılıydım bide üstüne herkes kötüleyince çok moralim bozulmuştu aslında dediğinizgibi bu paraya bu araba gercekten başarılı insallah sorun çıkmazda keyifle kullanırım gerci suana kadar hiçbir sikayetim yok sadece frenlerden ötme geliyor balatalar yeni ama servise göstermek lazm bildiğiniz bi servis varmı? bahçeli evler civarında ama düzgün çalışan tekrar teşekkürler

Volkan Kaban
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı karipcin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar çok teşekkür ederim içim rahatladı açıkçası bende fiat araçlara önyargılıydım bide üstüne herkes kötüleyince çok moralim bozulmuştu aslında dediğinizgibi bu paraya bu araba gercekten başarılı insallah sorun çıkmazda keyifle kullanırım gerci suana kadar hiçbir sikayetim yok sadece frenlerden ötme geliyor balatalar yeni ama servise göstermek lazm bildiğiniz bi servis varmı? bahçeli evler civarında ama düzgün çalışan tekrar teşekkürler
    Bakın size birşey söyleyeyim, forumda esamesi bile okunmaz bu problemin. O kadar abuk subuk şikayetler varken kimse fren disklerinden bahsetmedi mesela .

Bizim araçların elektro-servo direksiyon probleminden sonra (ki bunun da bir problem olup olmadığına emin değilim zira hiç şahit olmadım formdaki söylenenler dışında ve sanırım 2006 - 2007 modellerde var sorun) en büyük sorun fren diskleri. Disklerin oldukça zayıf ve kolay deforme olduğunu okumuştum bir yerde ve daha kaliteli, ayrıca performans disk takan arkadaşların daha iyi sonuç aldığını okumuştum. Disklerinizin ötmesinin sebebi muhtemelen bu zayıf diskler ya da balatalar. Diskler aşırı ısındığında bir su birikintisinden geçtiğinizde ufak hasarlar oluşabiliyor diskte. Yine benzer sebeplerle olması gerekenden fazla çizilebiliyor.

Bu da büyütülebilecek bir sebep değil sonuçta sesten başka büyük bir problem yaratmıyor ama işte bu sorun için "oha, nasıl böyle fütursuz davranabilirler" denebilir benim nazarımda. Çoğu izolasyon probleminden daha önemli benim için.

ersan balkan
    nasre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 53

Alıntı Delidavsan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3. Fiat aracım
    Sırasıyla kullandığım araçlar;
    Golf III
    Opel Vectra
    Fiat Brava
    Citroen C3
    Grande Punto
    Citroen C3
    Punto Evo

Tabii ki 2500 cc CDX bir Opel Vectra ya da 1.6 bir Golf gibi değil kullandığım FIAT araçlar. Fakat sınıfındaki diğer araçlardan boy boy öndedir. Otomobilleri severim ve 6 senede 7 tane araç değiştirerek ne kadar sık araç değiştirdiğimi görebilirsiniz. Kimseye yalancı demek haddime değil fakat arkadaşların serzenişlerinin büyük çoğunluğu yersiz ve manasız. SInıfındaki diğer araçların tümüne baktım şahsen ve bir çoğuna da alıcı olarak baktığıma emin olabilirsiniz. City arızası dışında ciddi bir arızasını ne yaşadım (city arızasını da şahsen yaşamış değilim. Sadece forumda şahit oldum 2 - 3 tanesine) ne de gördüm. Sınıfındaki diğer araçların bu tip sorunlar yaşamadığına aldanmayın. Bildiğim kadarıyla Fiesta daha yeni geçti elektro servo direksiyon sistemine. Aynı sistemi kullanan Hyundai'de benzer arızalar olduğunu da duydum şahsen. Ozellikle Fiesta'yı örnek gösterir burada arızayı pelesenk eden arkadaşlar. Bakalım daha bu sene ekledikleri sistem ileride ne gibi arızalar verecek ve Fiesta'nın içinde kullanılan sert ve adi plastik malzeme 1 sene sonra önlemez tikirtilar başlattığında ne yapacaklar acaba. Kaldı ki ben şahit oldum sıfır Fiesta'da bir kaç tıkırtıya. Aralarında tek iyi niyet gösteren firma FIAT ve city arızasını şu anda servisler sorunsuz değiştiriyor, garanti kapsamında olmasa dahi. Donanım olarak da emin olun sınıfındaki en dolu araca sahipsiniz / olacaksınız. FIAT donanım konusunda rakiplerinin çok önünde, özellikle fiyat karşılaştırması yaptığınızda. Daha düne kadar ne Polo'da, ne Fiesta'da ne Corsa'da ABS standart bile değildi. Utanmadan opsiyon olarak sunarlardı. ABS'li araçları da çok matah gibi dehşet fiyat farklarıyla satarlardı.

Özetle, eleştirilerin bir kısmı haklı fakat büyük çoğunluğu oldukça abartılı. 30 milyarlık arabadan Mercedes beklemek biraz fazla hayalperestlik olur bence. Kim ne derse desin FIAT'in fiyat politikası ve sunduğu opsiyonlar bile piyasadaki çoğu firmayı biraz adam olmaya zorluyor.
    Yaşın kadar araba eskittim diye bir laf vardır. Seninkide o misal abi.
    Kaç araba değiştirmişsin. Büyük tecrübe.

Volkan Kaban
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

Alıntı nasre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaşın kadar araba eskittim diye bir laf vardır. Seninkide o misal abi.
    Kaç araba değiştirmişsin. Büyük tecrübe.
    Bunlar sadece kendi alıp kullandığım araçlar. Bunun dışında iş yerimin verdiği araçlar da kullandım bir süre.
    Honda Euro Civic 1.6 ies; Motor ve otomatik şanzımanı bu kadar iyi bir araca daha rastlamadım şahsen. Yaklaşık 300.000 km'deydi aracım ve ne bir motor arızasına ne de bir otomatik şanzıman arızasına denk gelmedim araçta. Kaldı ki şirket aracıydı, kimlerin kullandığı belli değildi aracı.
    Toyota Carina 2.0 lt GLX; Aynı şekilde motor ve otomatik şanzımanda tık demedi araç, 460.000 km'de şirket sahininin bir tanıdığına satıldı. Aracı alan kişi 7 ay sonra üzerine almaya yeltenmiş aracı, üzerinde haciz olduğunu öğrendik rastlantıyla. Geri aldık lakin geri aldığımızda 180.000 km'ye düşürülmüştü. Muhtemelen 500 bini gördü. Biz de sonra 60 - 70 bin daha kullandık. Halen tık yoktu. Rektefiye de görmedi.
    Hyundai Accent 1.5 CRDI: üzerinde konuşmaya bile gerek duymuyorum. Güçlü motoru dışında takoz.
    Opel Corsa 1.4 ; Motor olarak çok seri bir araç değil ama idare ediyor. Donanım olarak zayıf, yol tutuş berbat. Neden para verilir bu tip bir araca bilmiyorum. Aynı yılın Polo'su çok daha iyi bir araçtır eminim.

Bunun dışında kullandığım araçlar Doblo gibi Kango gibi ticarilerdi. Ayrı tartışma konusu. Arada atladığım araçlar ya da kısa süreli kullandığım araçlar da var değerlendiremeyeceğim kadar kısa kullandığım.

ismail sezer
    Taykel sezerism - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çanakkale
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    17 NH 501
    Edilen teşekkür: 94

Teknik Konu punto evo

Ilk arabam fiat palio bana aldığım ünden sattığım güne kadarhiç sorun çıkarmadı.tam 320 bin km kullandım ve de gaz takmadım .şimdi yine fiat punto evo en artistaraba bu arkadaşlar .ben bu arabaya aşığım .saygılar.