Sayfa 1/2 12 SonSon
38 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Dualogic Şanzuman "Debriyaj Isısı" Uyarısı !!!

Sinan Demir
    sinturese - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 7

Standart Dualogic Şanzuman "Debriyaj Isısı" Uyarısı !!!

Merhaba Arkadaşlar,

Bugün Kadıköyden köprüye doğru giderken trafikte 20 dk kadar dur kalk yaptıktan sonra "DEBRİYAJ ISISI" uyarısı aldım yol bilgisayarında ve arabada 1. vitesteyken silkelenmeler başladı durmaya yakın, ayrıca ekranda sürekli Start&Stop sistemi devrede ve devredışı uyarısı gidip geldi düğmesini kapalı tutmama rağmen. Bende dualogicin beyni karıştı heralde dedim emniyet şeridine çektim,biraz bekledim,stop edip tekrar çalıştırdım sorun düzeldi ama o sırada trafikte açılmıştı. Böyle bir durumla karşılaşan bir arkadaş var mı acaba, sizce servise bir götürüp göstermeye gerek var mı, araba daha 1500 km'de,çok şaşırdım bu arıza üzdü beni, çünkü İstanbul trafiği yoğun her yoğun trafikte böyle yaparsa yandık demektir. Baskı balatada bi sorun mu var acaba anlayamadım.
    Konu Scottie tarafından (03/04/2011 Saat 16:41 ) değiştirilmiştir.

Burak Parlak
    Eski fakat yeni üye :) brkprlk35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 18

Sonuçta yepyeni araba servise baktırmanızda bir yarar var. Hem aklınızda kuşku kalmaz.

Serhat Serhat
    İl Başkanı (Kırşehir) takres - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırşehir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1804

bencede bir servise başvurun

samet k.
    samprik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Plaka
    16 GK 447
    Edilen teşekkür: 136

sende benim gibi düşünüosun bence fırsatın olduğun git servise baktır için rahat olsun
    ilk görüşte aŞk'a inanmazdım...taa ki evomu görene kadar

BiZ ŞaMPiYoN TaKıMı TuTMaDıK, TuTTuĞuMuZ TaKıMı ŞaMPiYoN YaPTıK..!!

iNaDıNa T-e-X-a-S

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Servisin yolu görünmüş size,umarım büyük birşey çıkmaz,bizim aracı daha teslim alamadık ama şimdiden tırsmaya başladım...

Serdar Y
    usermm1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 169

istanbulda sayısız trafiğe girdim yağmurda vs saatlerce dur kalk yokuştu bayırdı ama hiç ısı uyarısı almadım.

sadece jant taktırmaya gittiğimde, hıyar bi eleman arabayı servisin içine çekicem diye kaşla göz arasında nası yaptıysa başardı. heralde 2 ile kalkmaya zorladı diyorum.
    Dünyada bir tane dahi çocuk mutsuz olduğu sürece, büyük icatlar ve ilerlemeler yoktur. A.Einstein

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

sevgili sinan puntoların kronik hastalığı baskı balatanın aşırı ısınması
    sıkışık trafikte çok dur kalk yapınca maalesef balata fazla ısınıp bu uyarıyı veriyor

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

sedat denizci
    bigcagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 1

dün akşam da köprü trafiğinde benim başıma geldi. ben 2 saat kadar kaldım malesef. kenara çekip boş vitese aldım. 5 dakika sonra problem kalmadı. hemen servisi aradım. uzun süreli trafikte kalmalarda durduğunu anda vitesi boşa almakta fayda var dedi. bu konuyu daha sonra konuşalım diyip kapattım ) zırt pırt boşa almak zorunda kalacaksam otomatik vitesin ne güzelliği kaldı di mi??

Mustafa Usta
    USTA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1096

Alıntı bigcagi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    zırt pırt boşa almak zorunda kalacaksam otomatik vitesin ne güzelliği kaldı di mi??
    + 1 5 0 0

Can Yağcı
    Mazüt Powır :D Du Hast - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BA 9125
    Edilen teşekkür: 1028

Alıntı bigcagi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dün akşam da köprü trafiğinde benim başıma geldi. ben 2 saat kadar kaldım malesef. kenara çekip boş vitese aldım. 5 dakika sonra problem kalmadı. hemen servisi aradım. uzun süreli trafikte kalmalarda durduğunu anda vitesi boşa almakta fayda var dedi. bu konuyu daha sonra konuşalım diyip kapattım ) zırt pırt boşa almak zorunda kalacaksam otomatik vitesin ne güzelliği kaldı di mi??
    robotize vites kutularının genel özelliği budur, hepsinde bu sorun vardır.
    uzun süreli dur kalklarda otomatik debriyajı rahatlatmak için sürekli boşa almak gerekiyor
    yapacak birşey yok

mobidik 64
    mobidik64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uşak
    Rengi
    Evo Siyah

Alıntı sinturese Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

Bugün Kadıköyden köprüye doğru giderken trafikte 20 dk kadar dur kalk yaptıktan sonra "DEBRİYAJ ISISI" uyarısı aldım yol bilgisayarında ve arabada 1. vitesteyken silkelenmeler başladı durmaya yakın, ayrıca ekranda sürekli Start&Stop sistemi devrede ve devredışı uyarısı gidip geldi düğmesini kapalı tutmama rağmen. Bende dualogicin beyni karıştı heralde dedim emniyet şeridine çektim,biraz bekledim,stop edip tekrar çalıştırdım sorun düzeldi ama o sırada trafikte açılmıştı. Böyle bir durumla karşılaşan bir arkadaş var mı acaba, sizce servise bir götürüp göstermeye gerek var mı, araba daha 1500 km'de,çok şaşırdım bu arıza üzdü beni, çünkü İstanbul trafiği yoğun her yoğun trafikte böyle yaparsa yandık demektir. Baskı balatada bi sorun mu var acaba anlayamadım.

bu sorun bu gün benim başıma geldi aynen dur kalk dualogic

şunu test ettim ne kadar doğrudur. 5.vitesde giderken 90km hız ve 3000 devir gelirken yine bu deviri korudu.. umarım bir problem yoktur.

bu arada senin sorun ne oldu ?

tayfun aydın
    tayfux - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2123

elinizde garanti varken gidin servise..

Sinan Demir
    sinturese - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 7

Alıntı mobidik64 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu sorun bu gün benim başıma geldi aynen dur kalk dualogic

şunu test ettim ne kadar doğrudur. 5.vitesde giderken 90km hız ve 3000 devir gelirken yine bu deviri korudu.. umarım bir problem yoktur.

bu arada senin sorun ne oldu ?
    beklemelerde boşa alın, sorun kalmıyor.

Yunus Kahraman
    yunus kahraman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 34

bende 1 sefer olmuştu. Yaklaşık 2 saat boyunca traficte kalmıştım. Lakin seninki gibi start stop yanıp sönmedi. Sadece uyarı verdi. Kenara çekip 30 dk balatanın soğumasını bekledim, problem kalmadı. Bu uyarının verilmesi harika birşey..

Serhat SİPAHİOĞLU
    gurik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942
    Edilen teşekkür: 537

İstanbula özel araç üretmek lazım. standart dışı bir durumu var.
    Gezgin Gp.

ertuğrul grgn
    guguk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 5

ilginç valla okadar istanbul trafiğinde köprü trafiğinde kaldım ama hiç bu uyarıyı almadım ama taktir ettim böyle bir uyarı vermesi çok güzel hiç arabadan anlamayan birisi bile bu uyarılar sonucunda arabada oluşabilecek arızaların önüne geçebilir.

GURUR DEMİR
    GRDEDE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 624

Boşa almadığınız zaman sizin yerinize sistem debriyaja basıyor dolayısıyle debriyaj bilyası devamlı çalışıyor ve aşınıyor.Sıkışık trafikte dur kalklarda kullanım şekli de önemli;eğer freni fazla kullanmadan gaz pedalı ile bu işi yaparsanız balata doğal olarak ısınır.Birde şunu düşünün aracınız manuel olsa debriyaj balatasının ısındığını çok daha geç farkedersiniz.En azından iş işten geçmeden sizi uyaran bir sistem var.
    1.4,120hp,tjet,emotion,duolojik,skydome,teknopaket ,GRDEDEpaket,BEYAZ BRAVO

Tehlikeli olan sürat değil ,KONTROLSÜZLÜK tür.

mobidik 64
    mobidik64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Uşak
    Rengi
    Evo Siyah

şimdi olay aynen böyle 200 metre yokuş fazla dik değil yağmur var malum sınav araç kuyruğu var.. bugün sabah son 50 metrelik yokuşta DEBRİYAJ ISI DERECESİ demeye başladı. yokuşun bitmesine yakın DEBRİYAJ ISI DERECESİ ÇOK YÜKSEK demeye başladı zaten onu söylediğinde arabayı park edip stop ettim. valla bir hafif beyzımsı mavimsi bir duman vardı ortalıkta ama bendenmi geldi öndeki arabaların egsozumuydu tam anlamadım nihayetinde arababadan indikten sonra hafif bir koku vardı. 40 dakika sonra çalıştırdım yürüdüm şu an için bir problem yok yarın bir servise uğrayayım km 140

Ozgur Symnoglu
    ozgurse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 64

Aynı sorun geçen hafta benimde başıma geldi..Anadolu yakasından avrupa yakasına geçiyordum 1.köprüden. 10-15 dk kadar sıkışık trafikte gitmiştimki "debriyaj ısısı" uyarısı verdi. Trafik yavaşta olsa ilerliyordu ve hafif rampa yukarıydı. Tahmin ettim aslında kesin bir uyarı vericek bu şanzıman şimdi diye. Dememe kalmadı 2 dk sonra uyarı çıktı zaten. Aralarda durabilsem vitesi boşa alıcaktım ama durucakta bir pozisyon yoktu.

Sonuçta aracı emniyet şeridine çektim. Yarım saat bekledim. Ama trafiğin durumunda bir değişiklik yoktu. Bende mecburen emniyet şeridinden gittim. Yol üzerinde 3 defa polis ekiplerine sorunu anlatmak zorunda kaldım. Sonuçta eve gelebildim ama bir dünya sıkıntı tabii.

Bu sorunu yaşayanlar farklı bilmediğimiz bir çözüm yolu bulabildilermi acaba. Servisin bu soruna çare bulacağınıda sanmıyorum. Yazılanlardan bunu anlıyorum doğrumudur ? Yani servise gitsem değişen bişey olacak mı ?

Syg,

Şafak Ç
    SKELETER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 176

Garantilik bir durum olduğunu ben zannetmiyorum. Çok dik yokuşlarda araç çok yeniyken bendede yapıyordu. Artık yapmıyor. Birazda aracı tanımakla alakalı. Yokuşta çok zorlamamak gerek

Sayfa 1/2 12 SonSon