18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Evo kit hk. lütfen yardım ?

ÜMİT ÇELİK
    mitix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 21

Standart Evo kit hk. lütfen yardım ?

arkadaşlar kısmetse bende aranıza kaltılmak istiyorum evo dinamik dizel düşünüyorum. extra olarak da kit düşünüyorum sizce 1000 lira farklı ile sırf şu hi fi için istiyorum.hi fi li arabası olan arkadaşlar bunu normal evo dan ne farkı var .

1-fark bu paraya değermi ?
    2- extra olarak teyp de bir değişiklik varmı?
    3- usb portu normal versiyonunda varmı ?
    4- sub varmı ?
    5- anfi varmı ?
    6- başka sizin diğer versiyonuyla ilgili farkı nedir. ?

aslında çok fazla gümbürtü düşkünü değilim dışarıya sarsıcı basslar gitmesinede gerek yok. zira bedenlle böyle bir sistem beklentimde yok. fakat temiz ses ile keyifli bir müzik verebiliyormu ?

diğer konu tom tom ön hazırlık. aslında navida alacağım fakat bu tom tom olmayacak. çünkü araştırmalarım sonucu nexte karar kıldım. zira derdim tom tom un ön hazırlığı nexte için uygunmu. yani o konsoldaki tom tom için ayrılan yere next cihazını yerleştirebilirmiyim.? yok sa hayalmi. yok sa sonradan takma naviler gibi camamı yapışır. bu arada servisde tom tom lu araç içinde 1000 lira istediler (topkabı fiat) sizce üzerindeki gelen tom tom ne derece başarılı ve bu paraya değermi. kaldıki üst model bir navi 700-800 lira. bu konularda beni aydınlatırsanız çok memnun olurum tşkler.

Nihat D.
    YaşasınDumansızHavaSahası NyhatShu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    35EA1029
    Edilen teşekkür: 142

1- navigasyon diyorsan değer çünkü diğer türlü çakmaktan alıcaksın elektriği falan hoş görüntü olmuyor ama sadece hi fi sistemi için pek değmez bende var
    2- teypte bi değişiklik yok sadece haporlörler biraz daha iyi gibi duruyor
    3- USB portu normalde yok diyebiliyorum
    4-Sub var arkada ufacık bişey ama iyi ses veriyor
    5- anfi yok
    6-bu soruyu anlamadım

tom tom şuan bnm elimde var ön hazırlık sistemli tom tom go 750 şuan tomtomun sitesinde 699 tl yazıyor sıfırı.. ama bu navigasyon yok aracın içinde tabi.

ama tom tom başarılı... fakat sürekli şehir içindeyseniz navigasyon çok hantal bişey

Repair

ÜMİT ÇELİK
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı NyhatShu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    1- navigasyon diyorsan değer çünkü diğer türlü çakmaktan alıcaksın elektriği falan hoş görüntü olmuyor ama sadece hi fi sistemi için pek değmez bende var
    5- anfi yok
    6-bu soruyu anlamadım

tom tom şuan bnm elimde var ön hazırlık sistemli tom tom go 750 şuan tomtomun sitesinde 699 tl yazıyor sıfırı.. ama bu navigasyon yok aracın içinde tabi.

ama tom tom başarılı... fakat sürekli şehir içindeyseniz navigasyon çok hantal bişey
    peki tomtom un tüm navi modelleri evo nun kitine uyumlumdur. göğüsdeki navinin oturduğu alanda nasıl bir yapı var normal nextin cihazı oturmazmı oraya. sadece elektriğimi taşımışlar yoksa o kısma ?

sakin karadas
    sakinkaradas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 141

kardeş okısımdan direk araca baglanıyor tomtomdan sadece aracın gidecegi güzergahı degil aracın o anki yakıt tüketimi ve diger konularıda görebiliyorsun.telefon araması gibi felan.yani o soket bi nevi aracın beynine baglanıyor.

ÜMİT ÇELİK
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı sakinkaradas Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeş okısımdan direk araca baglanıyor tomtomdan sadece aracın gidecegi güzergahı degil aracın o anki yakıt tüketimi ve diger konularıda görebiliyorsun.telefon araması gibi felan.yani o soket bi nevi aracın beynine baglanıyor.
    arabayı alırken tomtomlu mu almak lazım. üzerinde hangi model marka geliyor. bu bu cihazı veya üst modellerini dışaran alıp sonradan tatbik edebilirmiyiz.

Çok önemli değil Sorun söyleyelim
    isuldor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 35

üzerinde bir navigasyon cihazı gelmiyor sadece hazırlık diye biliyorum
    yani cihazı sen alacaksın ve tomtom almak mantıklı ne de olsa ona hazırlık yapılmıs ve uyumlu sakin karadas arkadasımızın dedıgı gibi sadece navigasyon değil aynı zamanda telefon ve yolbilgisayarı verilerini de veriyor

ÜMİT ÇELİK
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı isuldor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    üzerinde bir navigasyon cihazı gelmiyor sadece hazırlık diye biliyorum
    yani cihazı sen alacaksın ve tomtom almak mantıklı ne de olsa ona hazırlık yapılmıs ve uyumlu sakin karadas arkadasımızın dedıgı gibi sadece navigasyon değil aynı zamanda telefon ve yolbilgisayarı verilerini de veriyor
    peki hangi marka model tomtom almak gerek

Çok önemli değil Sorun söyleyelim
    isuldor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 35

emin değilim ben de navking var olan arkadaslar yardımcı olur fıyat olarak 700-1000 arası bır rakam soyledıklerıne gore baz modeller degıl heralde

benim arabam da kit yok çok ben alırken o donanım hazırda yoktu
    almısken hepsını almak lazım ama eger sececeksenız kesınlıkle guvenlık paketı veya skydome alın

burak yapıcı
    burak6230 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz

kardeş navigasyon işini bilmem ama ben yeni aldıgım punto evoma F.K koydurmadım mid takımı ve subwooferi kendim taktırıcam ben orjinalden istiyorum öyle kalsın dersen sen bilirsin.
    Grande Punto S5 1,3 Multijet
    Full Kit

engin kavraloğlu
    ...Makinist... segin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    35 DA 2407
    Edilen teşekkür: 344

kardesim bence sadece blue me yı al muzık sıstemı yerıne safety plus kıt yada sky dome koydur bende e kıt var muzıgın her notasını hersesini net duyabılıyorsun sadece okadar. ama onemlı bir eksik değil. naviye gelince ön hazırlıgım war fakat navi. yok enrıko alıbertı 975 fıyat verdı acıkcası bıraz düşmesini bekliyorum fıyatların navi bildiğim kadarıyla yol bılgısayarının akabinde park sensor gostergesı ve tasarruflu vıtes devirlerinide (shift) gösterdiğini biliyorum yanlışta olabilirim bu özellikte. katalog ta var ama servise sorduğumda hiç bir fikirleri yok

engin kavraloğlu
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    35 DA 2407

5- anfi yok
    6-bu soruyu anlamadım

nihat bahsettiğin tom tom fiat ın verdiği tom tom mu ? ve sende varmı? varsa bir üstte saydıgım özellikler gerçekten varmı? ve bu bir çelişkimidir

ÜMİT ÇELİK
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri

Alıntı segin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nihat bahsettiğin tom tom fiat ın verdiği tom tom mu ? ve sende varmı? varsa bir üstte saydıgım özellikler gerçekten varmı? ve bu bir çelişkimidir
    anlaşılan navisiyle alan arkadaş fazla yok forumda. eğer varsa...
    *bu cihazı servisden mi aldı
    *aldıysa hangi model aldı fiyat nedir.
    *navinin getirdiği detaylı özellikler nelerdir.
    *harita güncellemesi varmı
    *tomtom türkiye yollarında ne kadar başarılı
    *konsola bağlantı bacağı navigasyonla birlikte geldi yoksa kitli li
    alırken ön hazırlıkta veriyorlarmı
    * ekran boyutu kaç inç
    * naviden müzik sistemine hükmediliyormu

gibi sorulara cvp verirse tüm meraklı arkadaşlara tercüman olmuş olurlar.

sakin karadas
    sakinkaradas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Çorum
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 141

fiatın orjinal tomtomu 1000 tl alacak çok fazla babayigit olacagını sanmam.200 liraya normal bir navigasyon cihazı alırsın.sadece yol verilerini göremezsin

Nihat D.
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    35EA1029

Alıntı mitix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    peki tomtom un tüm navi modelleri evo nun kitine uyumlumdur. göğüsdeki navinin oturduğu alanda nasıl bir yapı var normal nextin cihazı oturmazmı oraya. sadece elektriğimi taşımışlar yoksa o kısma ?
    normal nextin oturcagını düşünmüyorum elektrik tanışımışlar işte oturuyor ama bugun FK'yi iyiki taktrmışım dediğim andı yani Media Player Sayesinde acele bi işim vardı bişey dinlemem gerekiyodu bi ses kaydı bir taktım usb belleğimdeki sesi mp4 formatlı olmasına ragmen okudu iyiiki taktırmışım dedim. navigasyonda şehir dışında güzel bi araç çok yardımcı oluyor hazırlık kiti bitek tom tom'a uygun.

Repair

Nihat D.
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Plaka
    35EA1029

Alıntı segin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardesim bence sadece blue me yı al muzık sıstemı yerıne safety plus kıt yada sky dome koydur bende e kıt var muzıgın her notasını hersesini net duyabılıyorsun sadece okadar. ama onemlı bir eksik değil. naviye gelince ön hazırlıgım war fakat navi. yok enrıko alıbertı 975 fıyat verdı acıkcası bıraz düşmesini bekliyorum fıyatların navi bildiğim kadarıyla yol bılgısayarının akabinde park sensor gostergesı ve tasarruflu vıtes devirlerinide (shift) gösterdiğini biliyorum yanlışta olabilirim bu özellikte. katalog ta var ama servise sorduğumda hiç bir fikirleri yok
    bende o civarlarda almıştım aynı navigasyonsa 600'e bırakırım sana tom tom go750

Repair

engin kavraloğlu
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    35 DA 2407

bende o civarlarda almıştım aynı navigasyonsa 600'e bırakırım sana tom tom go750
    müsait bir zamanda tekrar sorarım aynı ürünse mantıklı bir fiyat, sitesinde 250 euro

Murat D
    IVAA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Karaman
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    52 FL
    Edilen teşekkür: 110

Alıntı mitix Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    anlaşılan navisiyle alan arkadaş fazla yok forumda. eğer varsa...
    *bu cihazı servisden mi aldı
    *aldıysa hangi model aldı fiyat nedir.
    *navinin getirdiği detaylı özellikler nelerdir.
    *harita güncellemesi varmı
    *tomtom türkiye yollarında ne kadar başarılı
    *konsola bağlantı bacağı navigasyonla birlikte geldi yoksa kitli li
    alırken ön hazırlıkta veriyorlarmı
    * ekran boyutu kaç inç
    * naviden müzik sistemine hükmediliyormu

gibi sorulara cvp verirse tüm meraklı arkadaşlara tercüman olmuş olurlar.
    Hemen sorularını yanıtlamaya çalışim. cihazı servisten aksesuar bölümünden aldım koç personel indirimi ve arabayıda oradan almam nedeni ve biraz cazgırlık yaparak cihazı 800TL ye aldım.
    model Blue&me Tomtom olarak geçiyor zaten başka model yok fakat dış görünüş Tomtom Go750 tek fark cihazın içindeki yazılım. telefon menüsü, yakıt tüketimi ve Shift menüsü.
    dışarıdan aldığın tomtom navigasyon buraya uymayacaktır. yazılım nedeni ile zaten bilinenin aksine ön konsolda bulunan soket sadece elektrik bağlantısını içeriyor. cihaz haberleşmeyi bluetooth üzerinden yapıyor.
    piyasadan alacağın tomtom navigasyon cihazı 2 yıl ücretsiz harita güncellemesi veriyorken ne yazıkki fiat bu cihazları direk İtalyadan getirdiği için sadece 60 gün ücretsiz harita güncellemesi geliyor. başka navigasyon cihazı kullanmadım ama pek başarılı değil bunun sebebi ise Haritasının TELEATLAS olması çoğu navigasyon cihazı BAŞARSOFT (Google Earth haritası) kullanıyor.
    bağlantı soketi navigasyın cihazının içerisinden çıkıyor. 4,3" ekrana sahip, video oynatmıyor, müzik sistemini kontrol etmiyor.
    fakat cihazın kullanması çok basit adres girişleri kolay yol bilgisayarı verilerini buradan daha rahat görebiliyorsun, telefon geldiğinde ekranda isim çıkıyor. umarım yardımcı olabilmişimdir.

Hakan Arda
    Ardevo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    Edilen teşekkür: 110

kit ile uyumlu bu cihazdan alan veya fiyat soran oldu mu son zamanlarda?
    Bir de fiyat listesinden Kit ve Safety Plus Kit kaldırılmış, bunlar için Evo Kit almak gerekiyor sanırım.