Sayfa 1/2 12 SonSon
25 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Yeni araç tarafıma teslim edilmeden çizdirilmiş

Umut K.
    Seat İbiza 1.2 TSİ DSG sundown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 242

Standart Yeni araç tarafıma teslim edilmeden çizdirilmiş

Merhaba Arkadaşlar;

Bayimle yaşamış olduğum yeni aracımın söz verdikleri tarihten 1 ay sonra sonra gelmesi ile ilgili polemikleri daha önce bu platforma yazmıştım.

Dün bir hevesle arabamı almaya gittiğimde bayi otoparkında aracın ön tamponu yaklaşık 12 cm astarı kaldırılmış vaziyette çizik olduğunu gördüm.

Tabi bu budurumda o bayide müdürden elemanına kimse beni sakinleştirmede başarılı olamadı. En sonunda Genel müdürlerinin odasında 1 - 1.5 saat kavgamızı verdikten sonra arabaya 2 aksesuar ekleyeceklerini söylerek mecburen lanet olsun diyerek anlaşmak durumunda kaldım.

Yapılacak işlem başka bir grande punto aracın tamponu ile benim aracın tamponunu değiştirecekler.

Bu durumda benim arabamın kesinlikle değer kaybetmeyeceğini, aracın kesinlikle orjinalinin bozulmayacağını iddia ediyorlar ama oldukça sinirsel bir durum yaşadığımdan bu sözlerini yeterince etüt edemedim.
    Sizden bu konu hakkında görüşlerinizi yardımlarınızı bekliyorum. Gerçekten benim aracım 2. el piyasasında değer kaybeder mi ve orjinli bozulur mu? ve bu durumda yapmama gereken başka birşeyler daha olabilirmiydi?

MURAT ULGEN
    dinomani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 8

Öncelikle geçmiş olsun aracınızın tamponu metal olmadığı için bir şekilde boya ölçümü yapılamaz. Araba alırken kimse tamponu boyalımı diye bakmıyo önemli olan kaporta millet için tamponu boyatsanız oda olurdu. Zaten aracınız yeni olduğu için tampon boyansa bile aradaki farkı çok işten anlayan birisi olması lazımki anlasın. oda önemli değil zaten taş geldi boyattım dersiniz. tampon boyalı olsun varsın arabanın nazarbonçuğu olur takmayın kafanıza.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Selman Atlandı
    akin78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 168

Çizik tamponlu aracı kime çakacaklar peki !!?
    Aracını o tamponla alacak kişi görmezse o şekilde giydirirler adama yoksa baştan söyleyeceklerini hiç sanmıyorum.Nasıl bir bayiliktir bu güzel ülkemde hey Allahım.
    Tampon plastik aksam değerini çok etkilemez aracın ama renk farkı oluşursa insanları huylandırabilir.

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

valla zor bir durum. aynı durum benim başıma gelse ne olurdu bilmiyorum. ama tamponun değiştiğini anlarlar.. boyatsaydınız dah iyi olurdu.. taş geldi boyattım dediğnizde inanırlardı. tamponun neden değiştini anlatsanız bile insanlara inandırıcı gelmeyebilir... benim fikrim bu. kafada soru işareti kalabilir..

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ufuk Tukenmez
    Kör Cerrah exixiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Edirne
    Rengi
    Kar Beyaz
    Plaka
    22 NC 346
    Edilen teşekkür: 227

Evet arkadaşların söyledikleri doğru keşke değişim yerine boyatsaydınızı aracınızın Ön Tamponunu, boya daha işe yarardı. Değişim konusunda pek taraftar değilim.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

MURAT ULGEN
    dinomani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 8

Alıntı Scottie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla zor bir durum. aynı durum benim başıma gelse ne olurdu bilmiyorum. ama tamponun değiştiğini anlarlar.. boyatsaydınız dah iyi olurdu.. taş geldi boyattım dediğnizde inanırlardı. tamponun neden değiştini anlatsanız bile insanlara inandırıcı gelmeyebilir... benim fikrim bu. kafada soru işareti kalabilir..
    Aynı renk başka bi araçtan birebir değişim yapılır sa klipslerine kadar düzgün takılırsa anlaşılmaz bence başkasının da canı yanıcağına boyatın gitsin aksesuar yerine 2 yıl daha ekstra garanti versinler bedava ama mutlaka 2 yıl garanti formunu alın onlardan 486 lira olması gerek.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

berkeraaa
    Ziyaretçi berkeraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

böyle birşey kabul edilebilir değil...aracı teslim almamalısınız böyle bir durumda...ne boya nede değişim kabul edilemez....başka araç getirseler onuda teslim almam ben çünkü baksanıza araçtan araca tampon aktarıp,üstünü boyayıp insanlara sıfır araba diye satma çabasında olan bir bayii den bahsediyoruz...Fesh edin sözleşmenizi bana kalırsa...

Umut K.
    Seat İbiza 1.2 TSİ DSG sundown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 242

Arabayı almamayı düşünmedim değil ama plaka, ruhsat çıkmış durumda birde 1,5 ay arabasız kalmışım bu saatten sonra o psikolojik yorgunlukla iptal etmeye uğraş bir de bir daha yeni araba almak için kanalize ol çok imkansız bir şey gibi benim için

mustafa yılmaz
    aeron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Iğdır
    Rengi
    Yok
    Plaka
    35 AYH 97
    Edilen teşekkür: 90

Standart Yeni Araç Tarafıma Teslim Edilmeden Çizdirilmiş

Çok önemli bisey değil hocam daha neler gelecek o tamponun basına, yerinde olsam bir iki aksesuara anlaşırım

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Murat Gürakan
    varmı denemek isteyen :) Murat Gürakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 354

Tampon boyalı olsada bişi dğeişmez zaten .Plastik malzeme olduğu için 2. elde boyalımı boyasızmı diye kimse bakmaz boya makinalarıda anlamaz zaten.
    Ama aksesuar işi iyi olmuş bedavadan

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Cengiz Özel
    inadına bursa 16 CSE 79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 310

Sıfır araba olduğu için başınıza gelen hoş bir durum değil.Ama arkadaşlarında yazdığı gibi plastik aksamın boyanmasında hiçbir sakınca yok.Murat,ında dediği gibi bardağın dolu tarafından bakıp bedavadan eklenen iki aksesuarı kar olarak görebilirsiniz.
    Yeşil beyaz Bursaspor
    Adı aşk bu eziyetin..

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Bayinin ismini yazsanız bence herkes öğrense

Cengiz Özel
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok

Alıntı ibrahim06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bayinin ismini yazsanız bence herkes öğrense
    Bayiyi savunur durumda kalmak istemem ama olanları kabul edip sonuç üreten bir yeri bu derece afişe etmek bana doğru gelmiyor.Sonuçta hata kabul edilmiş ve buna istinaden bir jestte yapmışlar.Evet alınan sıfır araba ama sonuçta park ederken veya başka bir sebepten dolayı tampon çizilmiştir.Bu arabayı teslim aldıktan 1 dk sonra sizin dikkatsizliğinizden de olabilirdi.Şahsen benim başıma böyle bir şey gelse ve böyle sonuçlansa aldığım iki aksesuara sevinirdim.
    Yeşil beyaz Bursaspor
    Adı aşk bu eziyetin..

ZAFER MUTLU
    zafermutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 445

tampon çizilsin kardeş yapsınlar versinler kopardıkların da yanına kalsın benim ki orda çizilmedi dışarda çizildi tamponu . araba bu ilk gün ki gibi kalmayacak...

Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı 16 CSE 79 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bayiyi savunur durumda kalmak istemem ama olanları kabul edip sonuç üreten bir yeri bu derece afişe etmek bana doğru gelmiyor.Sonuçta hata kabul edilmiş ve buna istinaden bir jestte yapmışlar.Evet alınan sıfır araba ama sonuçta park ederken veya başka bir sebepten dolayı tampon çizilmiştir.Bu arabayı teslim aldıktan 1 dk sonra sizin dikkatsizliğinizden de olabilirdi.Şahsen benim başıma böyle bir şey gelse ve böyle sonuçlansa aldığım iki aksesuara sevinirdim.

Arkadaşımız sesini çıkarmasa belki bu aksesuarlar verilmeyecekti. Mağdur arkadaş gibi olmayıp da hakkını istediği gibi savunamayan biri olsa ne olurdu? Bayi utanmadan satsın mı başkalarına? Bayinin adını bilsek de belki gene gidip ordan alıcaz. Belki de taa İtalya da çizilecek. Fabrikada dümen çevirecekler, bilemeyiz.

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

bayi ismi ve ne aksesuar verecekler merak ettim.

Cengiz Özel
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok

Alıntı ibrahim06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşımız sesini çıkarmasa belki bu aksesuarlar verilmeyecekti. Mağdur arkadaş gibi olmayıp da hakkını istediği gibi savunamayan biri olsa ne olurdu? Bayi utanmadan satsın mı başkalarına? Bayinin adını bilsek de belki gene gidip ordan alıcaz. Belki de taa İtalya da çizilecek. Fabrikada dümen çevirecekler, bilemeyiz.
    Sıfır araba alacaksınız ve aracın herhangibir yeri çizik olacak vede siz buna ses çıkarmayacaksınız.Yapmayın kim böyle birşey yapar.Elbette sesini yükseltir vede sesini yükseltmekte haklıdır.Ben böyle durumlarda SONUCA bakarım.Öyle olsaydı böyle olurdu böyle olsa şöyle olurdu gibi varsayımlarla hareket etmem.Sonuçta bayi suçunu kabul etmiş ve bunun karşılığında müşterisine bir jest yapmıştır.
    Yeşil beyaz Bursaspor
    Adı aşk bu eziyetin..

. .
    Korhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kastamonu
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 254

Tamponun değişip değişmediğini anlayabilen pek çıkmaz, boyaya da bakmazlar zaten. Hiç can sıkıcı bir durum yok aslında. Ekstra aksesuarlar yanınıza kar kalmış. arabanız hayırlı olsun güle güle kullanın tadını çıkartın.,

Hem şunu da bilin eninde sonunda bu arabanın başına bişeyler geleceki orası burası bir şekilde çizilecek.Canınızı sıkmayın.

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

işin ehli tarafından bakılırsa tamponun değiştiğini kesinlikle anlaşılır
    yaşanan durum oldukça can sıkıcı ama keşke boyatıp üzerine ilave axsesuarları isteseydin

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri

Alıntı 16 CSE 79 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sıfır araba alacaksınız ve aracın herhangibir yeri çizik olacak vede siz buna ses çıkarmayacaksınız.Yapmayın kim böyle birşey yapar.Elbette sesini yükseltir vede sesini yükseltmekte haklıdır.Ben böyle durumlarda SONUCA bakarım.Öyle olsaydı böyle olurdu böyle olsa şöyle olurdu gibi varsayımlarla hareket etmem.Sonuçta bayi suçunu kabul etmiş ve bunun karşılığında müşterisine bir jest yapmıştır.
    Burada yapılacak en güzel jest fiyat indirimi yapmaktır bu durumlarda. bu suçunu kabullenmek değildir. Yaşanmıyor değil. İnsan sıfır arabasına kavuşmanın heyecanıyla arabasını iyi kontrol edemebilir. Bu arkadaş bayiden çıktıktan sonra farketseydi ve dönseydi acaba ne olurdu?İnsan sıfır arabayı niye alır? Adı üstünde herşeyi sıfır çizilmemiş eskitilmemiş oynanmamış diye alır.Bakın o değişen tampon başka bir araçta sıfır diye satılacaktır belki de. Alan insan da yaşasın jilet gibi araba aldım diye gezecektir.Varsayımlara bakmam demekle olmaz.

Bakınız bu tarz hareketleriyle meşhur, Ankaradaki Üstün Oto ne hale geldi? Kapandı. Şuan yeniden açılmaya uğraşıyor. Ki ben üstün otonun bu kötü karakterini arabamı onlardan aldıktan ve buraya üye olduktan sonra öğrendim.Servisinde yaşanan mağduriyetleri öğrenmem Kavaklıdere gibi işini düzgün ypan bir yere gitmeme sebep oldu.
    Konu ibrahim06 tarafından (06/11/2010 Saat 22:34 ) değiştirilmiştir.

Sayfa 1/2 12 SonSon