Sayfa 2/2 İlkİlk 12
30 sonuçtan 21 ile 30 arası

Konu: 2011'de vergi ve cezalara gelen zamlar...

Deniz Asil
    Desert Eagle Kriminal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864
    Edilen teşekkür: 2519

Alıntı xcruelx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilgi için teşekkürler. Saolun. Nette biraz baktım ama mevzuatı bulamadım devletin gelirler sitesinde kkdf mevzuatında bile bu mevzuat yok. Siz nerden öğrendiniz?
    Bankacıyım

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet yaaaa
    banada bankadan mesaj gelmiş
    taksit tutarı vergi artırıldığı için aylık 5 tlk artmış
    ama bunu eski kullanılmış krediye nasıl yansıtırlar hala kafama takılıyor

28 Ekim 2010 tarih ve 27743 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 2010/974 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile; 28 Ekim 2010 tarihinden itibaren, Bankalar ve Finansman Şirketlerince kullandırılan tüketici kredilerinde (ticari amaçla kullanılmamak kaydı ile gerçek kişilere kullandırılan krediler) Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu (KKDF) oranı %10'dan %15'e çıkartılmıştır.

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı'nın Bankalar Birliğine gönderdiği 28.10.2010 tarih, 97121 sayılı görüşünde ise “Öte yandan Türk Lirası kredilerde fon kesintisi faiz tahakkukunda doğduğundan bu kredilerle ilgili olarak kredi kullanım tarihine bakılmaksızın 28.10.2010 (bu tarih dahil) tarihinden sonra tahakkuk ettirilecek faizler için fon kesintisi oranının % 15 olarak uygulanması gerekmektedir.”ifadesine yer verilmiştir.
    I ' m c a p u l i n g . . .

uğur kamçı
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. xcruelx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 358

Alıntı Kriminal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bankacıyım

28 Ekim 2010 tarih ve 27743 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 2010/974 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile; 28 Ekim 2010 tarihinden itibaren, Bankalar ve Finansman Şirketlerince kullandırılan tüketici kredilerinde (ticari amaçla kullanılmamak kaydı ile gerçek kişilere kullandırılan krediler) Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu (KKDF) oranı %10'dan %15'e çıkartılmıştır.

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı'nın Bankalar Birliğine gönderdiği 28.10.2010 tarih, 97121 sayılı görüşünde ise “Öte yandan Türk Lirası kredilerde fon kesintisi faiz tahakkukunda doğduğundan bu kredilerle ilgili olarak kredi kullanım tarihine bakılmaksızın 28.10.2010 (bu tarih dahil) tarihinden sonra tahakkuk ettirilecek faizler için fon kesintisi oranının % 15 olarak uygulanması gerekmektedir.”ifadesine yer verilmiştir.
    Ohh süper. İyi olacak borçlunun bankacı ayağına gelirmiş

Sırf merakımdan soruyorum. Kafama takılan bir soru vardı ve bu artış olayında nasıl bir durum olacak onu düşünüyordum.
    İlk kredi ödeme planıma baktığımda gördüğüm şöyle birşeydi. (rakamlar örnek olsun diye uydurma girildi)
    ana para faiz kkdf taksit tutarı
    1.taksit 100 500 50 650
    2.taksit 106 495 49 650
    .
    .
    .
    24.taksit 545 100 5 650

şeklinde benzer bir plan veriyorlar. yani kredi borçlarının ilk taksitlerindne verdğiniz paranın çoğu faize gidiyor. taksitler ilerledikçe faize giden para azalıp ana paradan fazla düşmeye başlıyor. Dolayısı ile ilk taksitlerde faiz fazla oldugu için kkdf de fazla oluyor. Şimdi budurumda ben son 7 taksit kalan biri olarak kalan taksitlerimde bu azalan faiz ve kkdf oranına göremi hesaplıcak yada geriye dönük kkdfleri de bizeme yüklemeye çalışacak? açıkcası merak ediyorum. Yani 24. taksitimde ben
    545 100 5.5 655 gibimi ödeyeceğim.
    Konu xcruelx tarafından (04/11/2010 Saat 13:00 ) değiştirilmiştir.

Deniz Asil
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864

Ohh süper. İyi olacak borçlunun bankacı ayağına gelirmiş

Sırf merakımdan soruyorum. Kafama takılan bir soru vardı ve bu artış olayında nasıl bir durum olacak onu düşünüyordum.
    İlk kredi ödeme planıma baktığımda gördüğüm şöyle birşeydi. (rakamlar örnek olsun diye uydurma girildi)
    ana para faiz kkdf taksit tutarı
    1.taksit 100 500 50 650
    2.taksit 106 495 49 650
    .
    .
    .
    24.taksit 545 100 5 650

şeklinde benzer bir plan veriyorlar. yani kredi borçlarının ilk taksitlerindne verdğiniz paranın çoğu faize gidiyor. taksikler ilerledikçe faize giden para azalıp ana paradan fazla düşmeye başlıyor. Dolayısı ile ilk taksitlerde faiz fazla oldugu için kkdf de fazla oluyor. Şimdi budurumda ben son 7 taksit kalan biri olarak kalan taksitlerimde bu azalan faiz ve kkdf oranına göremi hesaplıcak yada geriye dönük kkdfleri de bizeme yüklemeye çalışacak? açıkcası merak ediyorum. Yani 24. taksitimde ben
    545 100 5.5 655 gibimi ödeyeceğim.
    Gibi son taksıtlere yaklastıkca faiz alacagıda anapara azaldıgı için otomatıkmen azalır..Güzel tesbit

uğur kamçı
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. xcruelx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 358

yani kalan taksitlerimde azalan faizlerime göre o tarihten sonrası için kkdf hesaplanacak dolayısı ile fazla tutmacak.
    Oh biraz rahatladım. Tutar bular şimdi eskilerin farkınıda tutar koyalar bunun içine diye korktum.

Metin TaLha AYDIN
    PuntoBaz GrandeTalha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 51

Konu

Alıntı hayriyilmaz2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haram olsun.Başbakanın bakanların yüzü gülmesin inşallah.
    bu da ağır olmuş yawwww

Üniversite harçlarına zam yapılmamıştı bu sen aynı şekilde MTV de de sadece lüks araçlara zam yapılabilirdi Q7 binen ödesin paşa paşa...
    İyi ki 1.3 almışım bir kez daha memnun oldum 440 TL bile çok para yahu...

Suat ALEMDAR
    SUADOW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sakarya
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    54 SU@T 08
    Edilen teşekkür: 55

yani kalan taksitlerimde azalan faizlerime göre o tarihten sonrası için kkdf hesaplanacak dolayısı ile fazla tutmacak.
    Oh biraz rahatladım. Tutar bular şimdi eskilerin farkınıda tutar koyalar bunun içine diye korktum.
    benim 20 taksidim kaldı
    Çok şükür, bu seneki fitre ve zekatı devletime vermiş oldum...

raptor .
    Jettlüü sedini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 545

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet yaaaa
    banada bankadan mesaj gelmiş
    taksit tutarı vergi artırıldığı için aylık 5 tlk artmış
    ama bunu eski kullanılmış krediye nasıl yansıtırlar hala kafama takılıyor
    abi sen dua et önceki yıllarda ödemiş olduğunuz ödemesi bitmiş kredilerde değişen vergi oranlarından dolayı bilmem ne kadar vergi ödemesi yapmanız gerekiyor demediler.. Yakındır onuda duyarız..
    HONDA CIVIC 1.6 i-VTEC Premium Eco Otm ile yollarda..

Deniz Asil
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864

Kredi kullanım tarihine bakılmaksızın 28.10.2010 (bu tarih dahil) tarihinden sonra tahakkuk ettirilecek faizler için fon kesintisi oranının % 15 olarak uygulanması gerekmektedir.”ifadesine yer verilmiştir

cem yalçın
    taret - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 69

tüketici dernekleri kesinlikle bankalara gidip yeni ödeme planının imzalanmaması yönünde vatandaşı uyarıyor.bankaların yaptığı yasal değilmiş.

Deniz Asil
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    35 AL 0864

Farkındamısınız bılmıyorum ama sabah motorıne zam gelmıs 6 krş kadar

Sayfa 2/2 İlkİlk 12