Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Fiat otomobillerine bizim kadar özen gösteriyor mu?

Özgür Kalyoncu
    GP_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 35

Standart Fiat otomobillerine bizim kadar özen gösteriyor mu?

Yaklaşık 2 ay önce satın aldığım 2011 GP, 3500 km'de Servo arızası meydana geldi.

5 yıldır yaşanan bir arıza, Ar-Ge çalışanları konudan haberdar ve hala en son modelde dahi yaşanıyor. Öte taraftan Fiat müşteri memnuniyeti konusunda başarılıdır ancak keşke daha özenli otomobiller üretse.

Şimdi neden böyle düşündüğümü size anlatayım; 2 hafta önce aracın içini süpürürken pedalların altına baktım, bildiğimiz taşyünü kullanmışlar ve üstünü izole dahi etmemişler. Araç 3500 km'de arkasından, direksiyonundan takırtı tukurtu geliyor. 35.000'de neler yaşayacağım belli şimdiden. Şanzuman tiptronik ama kol tutamakları opsiyonel, direksiyonda kumanda var ama gece görmeniz mümkün değil zira aydınlatması yok. Araç benzinli ama sesinden dizel olduğunu düşünebilirsiniz, çünkü ön kaputta izolasyon, sünger, hiçbir şey yok. Ar - Ge ile ilgisi yok çünkü 2007'lerde var.
    Aracı sıfır aldık, aldığımızda diskleri paslıydı, tek tesellimiz Ağaçlı'nın taktığı park sensörü oldu, Allah razı olsun onlardan. Bir zamanlar Şahin vardı sağ aynası opsiyoneldi sonra piyasaya Toyota girince üretimini durdurdular. Ama Türk milleti yıllarca rüzgar direnci 1 olan, estetik fakiri, her sene sonuna, L, S, X, A, K eklenen uzaktan bakınca Avrupalı turistlerin ne marka olduğunu asla bilemediği araçlara milyarlarca para verdiler.

Kısacası aracınız Fiat ise her şey artı fiyattır.

30 Milyar para verdik sıfır alalım dedik, 2 ay oldu yaşananlara, mesajlara bir bakın. Daha önce Volkswagen kullandığım için onun forumuna üyeydim, ne buradaki gibi problemler duydum, ne de başıma geldi. 97 model Polo'nun tek sıkıntısı gaz kelebeği oldu dikkatinizi çekerim araba 13 yaşını devirdi. 13 sene sonra GP'de neler yaşarım ben bilmiyorum, ya da o zamana kadar GP'ye biner miyim onu da bilmiyorum. Bu aracı aldığımızda Polo ile aşağı yukarı aynı paraydı, şimdi keşke diyorum.

Ben aracımı her Pazar kendim yıkıyorum, şampuanından, wax'ına, torpido sütünden, lastik koruyucusuna kadar her şeyi üşenmeden arayarak, inceleyerek özenle seçtim ve uyguladım. Bu forumda onlarca üye var -daha fazla bütçe ayırarak daha çeşitli ve kaliteli ürün kullanıyor. Acaba Fiat, ürettiği otomobillere benim kadar özen gösteriyor mu? 20 bin liraya Çin ya da İran otomobili alsam susup oturacağım ama verdiğimiz para az değilki. Hepimiz ne kadar zor koşullarda para kazanıyoruz, ne kadar zor arttırıyoruz malumunuz neden daha iyi standartlarda üretilmiş araçlara binmeyelim! Yukarıda belirttiğim, 2 ampul, 2 kol tutamağı ve bir metre izolasyon malzemesi çok mu pahalıdır. Bunları bir üst donanıma koymak (özellikle taşyünü meselesi) vicdansızlık ya da en hafif tabirle acımasızlıktır. Bakın rakip modellere; Renault'a Hyundai'ye, Toyota'ya, Opel'e belki dışarıdan GP'ler kadar etkileyici değiller, fakat en azından adam gibi bir işçiliğe ve sorunsuz bir iç mekana sahipler.

İşte bunun için diyorum ki; Fiat bu kafayı değiştirmeli. Müşterisine 'dışı seni yakan içi alanı yakan' otomobiller üretmeyi bırakmalı ve standartlarda en azından İtalya'daki GP'leri üretmeli. Bu kafa yapısı ile ne sürücü memnuniyeti ne de müşteri ilişkileri mükemmeliyeti sağlanır.

Bu mesajı yazarken, 0216 444 22 55 numaralı telefondan aradılar, (bu mesajın aynısını Fiat'a göndermiştim) telefondaki operatör ismimi öğrendikten sonra aracın plakasını sordu, verdim ancak aracın kaydına ulaşamadığını söyledi. Aldığım bayii ve ruhsat sahibinin ismini söyledim yine bulamadı. Bunun üzerine benden şasi numarasını istedi oldukça rütin bir üslupla. Bende siz yanınızda şasi nosu ile mi geziyorsunuz dedim. O da vermezseniz yardımcı olamam dedi. Dikkat edin beni arayan ve plakasından sattıkları aracı bulamayan kendileri. Öyle yapamazsan böyle yapamam diyen yine kendisi. Şimdi bu insanlara aracımızı emanet edeceğiz, onlar sorunumuzu giderecekler biz de %100 emin olarak yolumuza devam edeceğiz.

İçim şişmişti yazınca rahatladım,
    Kafanızı şişirdiysem özür dilerim.

Saygılarımla,

2. Bu mesajı için 10 kişi GP_06'ye teşekkür etti:

adem tahiroğlu
    muhabbet üye ademtahir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1228

servo arızası 2006 ve 2007 lerde kronik diğer yıldaki araçlarda olmuş ama çok az araçta misal benimki 2008 model hiç öyle bir sorun olmadı bundan sonrada olmaz inş. aracın geçmişindede böyle bir problem yok km 65000 e geldi...
    sizdekide ayrı bir şans demekki 2011 model araba ve servo arızası yapmış geçmiş olsun canınızı sıkmayın nasıl olsa garantiden değişecek eğer fiyat müşt. hizmetlerine gıcık olduysan italya fiat'a mail atabilirsin onlar gerekeni yapıyorlar tecrübe ile sabit...

ali Türkmen
    onn.off - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Edilen teşekkür: 774

öncelikle geçmiş olsun gerçekten insanın siniri bozulur hatta kafayı yedirir fakat inan bu fiat arabalarına özgü bir durum değil
    firma sahibim 59.000 euro ya audi a4 kasa araba aldı daha ilk gün 3 km sonra sanzıman patladı ve 29 gün oldu hala araba serviste yatıyor ve tek tesellisi iyi ki eski arabamı satmadım diyor 2001 model mercedes 110.000 km
    adamın içi kan ağlıyor günlerce uğraştı ama araç değişim yapmıyorlar yani beklecek
    bir sürü para verip avkat mahkeme vs. uğraşmak istemiyor bu kadar israar ettik yapmadı ben olsaydım bayi pişirir yerdim

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Özgür Kalyoncu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Standart re:

Beni bu kadar sinirlendiren olayın özü şudur; aracın şanzumanı patlayabilir, motor yanabilir bunlar 5.km'de de olabilir, sonuçta binlerce parçadan oluşan bir kombinasyondan bahsediyoruz. Bunların telafisi de kolaydır, verirsin yenisini takarlar.
    Ancak;
    Allah aşkına eğilin ve pedallarınızın altına, sağa doğru bir bakın lütfen, bu kadar tuhaf ve garip bir görüntü olamaz inanın. Eskici püsküsü gibi alacalı, bulacalı bir renk elinizle bu taşyünlerini çekseniz eliniz ön takıma ulaşacak. Bu malzemenin ömrü nedir ki? Ne kadar süre dayanacağı düşünülerek tercih edildi? Her şeyden önce temizlenebilecek bir malzeme değil. yangın veya tutuşma anında güvenli değil.

Geçen gün Bauhaus'tan ampul alırken şöyle bir fiyatlara baktım; bizim direksiyonlardaki aydınlatmasız yerlere takılacak boyutta bir ampul maksimum 3 lira! Evet yanlış okumadınız 3 lira. ve bizlere bu 3 liralık donanım bile sayılamayacak parçayı versiyon farkı olarak sunuyor sevgili Fiat yöneticileri. Piyasada alınabilecek en ucuz arabalardan biri Cherry diğeri Tata ve Dacia. Bu araçların bile en base donanımlarında kol tutamakları standart yahu.

Şimdi ne yapmam gerekiyor; 2 ay önce aldığım aracı oto döşemeciye mi götüreyim, elektrikçiye mi götüreyim? 500 lira bütçe ayırarak boya koruma malzemeleri alıp, her parçasındaki noktaları ezbere bildiğimiz araçlarımızın içine bir bakın. Fiat'tan biraz özen biraz lık beklemek çok mu yanlış. Bu aracı İtalya'ya bu halde gönderseler showroom'un demirbaşı olur. Bu donanımı orda yapsalar, yapsalar market arabası yaparlar.

Düşüncelerim ile sizleri incittiysem özür dilerim,

Saygılarımla.

7. Bu mesajı için 2 kişi GP_06'ye teşekkür etti:

Hüseyin Koyak
    h k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 205

geçmiş olsun , biz 2006 model ile çok sıkıntı çektik direksiyondan ama çözdüler.

çözdüler sandık aslında hala çözülmemiş , üzücü bir durum.

fren diskleri araç kullanılmadan açıkta beklediğinde paslanır , fren yaptıkça pasının gitmesi gerekir . normal bir durumdur aslında.
    Granit Gri F.I.R.E Dynamic KP + SP + AJ

ALİ AĞIR
    algir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    31 KF 002
    Edilen teşekkür: 1

Öncelikle geçmiş olsun.Servo arızasını bende yaşadım,garantiden değiştirdiler.Kalitesiz malzeme konusunda size tamamen katılıyorum.2006 GP'em benim son Fıat ürünü olacak.Hastalık derecesinde titizimdir tabiri caizse yolu nerdeyse okşayarak giderim buna rağmen arabanın ses gelmeyen tarafı yok nerdeyse.aracım daha 33000 km de.Bu yüzden sizi gayet iyi anlıyorum.

uğur kamçı
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. xcruelx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 358

Alıntı GP_06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beni bu kadar sinirlendiren olayın özü şudur; aracın şanzumanı patlayabilir, motor yanabilir bunlar 5.km'de de olabilir, sonuçta binlerce parçadan oluşan bir kombinasyondan bahsediyoruz. Bunların telafisi de kolaydır, verirsin yenisini takarlar.
    Ancak;
    Allah aşkına eğilin ve pedallarınızın altına, sağa doğru bir bakın lütfen, bu kadar tuhaf ve garip bir görüntü olamaz inanın. Eskici püsküsü gibi alacalı, bulacalı bir renk elinizle bu taşyünlerini çekseniz eliniz ön takıma ulaşacak. Bu malzemenin ömrü nedir ki? Ne kadar süre dayanacağı düşünülerek tercih edildi? Her şeyden önce temizlenebilecek bir malzeme değil. yangın veya tutuşma anında güvenli değil.

Geçen gün Bauhaus'tan ampul alırken şöyle bir fiyatlara baktım; bizim direksiyonlardaki aydınlatmasız yerlere takılacak boyutta bir ampul maksimum 3 lira! Evet yanlış okumadınız 3 lira. ve bizlere bu 3 liralık donanım bile sayılamayacak parçayı versiyon farkı olarak sunuyor sevgili Fiat yöneticileri. Piyasada alınabilecek en ucuz arabalardan biri Cherry diğeri Tata ve Dacia. Bu araçların bile en base donanımlarında kol tutamakları standart yahu.

Şimdi ne yapmam gerekiyor; 2 ay önce aldığım aracı oto döşemeciye mi götüreyim, elektrikçiye mi götüreyim? 500 lira bütçe ayırarak boya koruma malzemeleri alıp, her parçasındaki noktaları ezbere bildiğimiz araçlarımızın içine bir bakın. Fiat'tan biraz özen biraz lık beklemek çok mu yanlış. Bu aracı İtalya'ya bu halde gönderseler showroom'un demirbaşı olur. Bu donanımı orda yapsalar, yapsalar market arabası yaparlar.

Düşüncelerim ile sizleri incittiysem özür dilerim,

Saygılarımla.
    Dostum, vallahi ne demek istediğini anlamadım. Şanzıman patlasın motor yansın olabilir diyorsun. Bence çok garip bir düşünce kusura bakma. Bence motoruma şanzımanıma bir şey olmasın taş yünüm eksik olsun,, yada direksiyonumdaki lamba eksik olsun. Fiat sikayetlerine bakın genel olarak motor şanzıman arızası yada büyük arıza diyebileceğimz şeyleri daha azdır. En fazla şikayet gürültü gıcırtı ve iç donanım eksiklikleridir. Onlarda ara ara maliyet düşürmek için yaptıkları şeyler. Eskiden direksiyonlarda ışık vardı şimdi yok. bir dönem seat ta bir aracında aynı şeyi yaptı. Direksiyon ışıklandırmasını söktü.
    Şuda gerçekki motor konusunda çok başarılar. motor açadan 500bin km deviren albea var. Öyle olsa opel fiattan motor almazdı.
    Fiat evet iç donanımda olsun yalıtımdan olsun biraz sert plastik ve az malzeme kullanıyorlar. Türkiye şartlarına açıkçasını pek uyum sağlamıyor.

Seni anlıyorum gp gibi güzel görünüşlü bir aracı dört dörtlük olsun her şeyi olsun. Bir ampulden neden ksıyorlar diye. Açıkçası bende isterdim şmyle 1.5 yada 1.6 dizel 6 ileri şanzıman, bililüm sensörleri, 6 tane airbag i, deri döşemeleri, iç ksımda gazeleik ve şişelik yerlerini olması. koltukların ayarlı hafızalı olmasını, şişire bilmeyi isterdim. Bazı firmalar farklı donanımlar şekilleri ve pazarlama teknikleri yapıyor. Bazen hata bazen güzel oluyor. Daha doğrusu bu stratejiler ülke bazlı oluyor. Nasıl bugun bir fiesta almak istediğinizde bir park sensörü opsiyon bile değilken istesenizde en üst donanımı alsanızda fakrikasyon sensörlü alamaz iseniz. Serviste yeni aracınızın tamponun söküp takmasını izlemek zorunda iseniz. bazı firmalar ise bunu standarta sokabilir. Dolayısıyla onda var bizimkiler neden kaçmış bundan demek, müşteri için normal, fakat bunu gösterip ne dandikler demek yanlış bence.

Polo ile aynı para diyorsun da polunun baz model ile puntonun dolusu opsiyonlusu aynı parala geliyor.

Birde bazı araçlarda hemen hemen her firmanın hataları var. Mesela teyzemde mercedes var. yakıt yada yağ flitresi değişimi mi için yarı motor indiriyorlar. Ciddiyim. Sadece 400 tl işçilik istiyorlar. Düşün artık.

Herşey dört dörtlük olamıyor malesef. Keşke öyle olsa.

ZAFER MUTLU
    zafermutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Sinop
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 445

fiat benim kadar özense arabaya bu puntolar d sınıfı olurdu

Özgür Kalyoncu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Standart re

Ben şunu ifade etmek istiyorum;
    Şanzuman ya da motor arızası yaşanabilir. Bu çok normaldir çünkü binlerce metal parçanın bir araya gelmesiyle oluşan bu kompleks yapılarda sorun yaşanması makul kabul edilebilir ve düzeltilebilir.

Ancak, ben lüx donanım olsun demiyorum ki; hafızalı koltuk istesem Fiat'ta ne işim var değil mi? Ben dibi, köşesi adam gibi olsun diyorum. 2010 yılındayız Allah aşkına kol tutamağının ekstra olduğu nerede görülmüş!!! Taşyünü kullanılabilecek en kötü malzemedir, dayanıksız, sorunlu ve sağlık açısından riskli sadece çatı yalıtımının ek malzemesi olarak tercih edilmektedir.
    Ben aracı alırken otomatik polo ile otm Punto arasında 3bin lira gibi makul bir fark vardı. Bunun için 'keşke' demiştim.

İlk aracım Mercedes A 160 idi, motorları yatık olduğundan ön konsolun altına doğru inerdi. Bu nedenle ustaların sevmediği modellerdir, en ufak parça değişimi için motor iner. Ama bu ustanın sorunu binenin değil.

Kısacası, ne araçtan memnunum ne de Fiat'tan. En kısa sürede satıp kurtulmak ve sorunsuz bir araç satın almak arzusundayım. Özellikle forumdaki şikayet ve sorunlardan sonra bu kararımın doğru olduğunu düşünüyorum. Ağlama Duvarı'na dönmüş sayfalar.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

uğur kamçı
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. xcruelx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri

Ancak, ben lüx donanım olsun demiyorum ki; hafızalı koltuk istesem Fiat'ta ne işim var değil mi? Ben dibi, köşesi adam gibi olsun diyorum. 2010 yılındayız Allah aşkına kol tutamağının ekstra olduğu nerede görülmüş!!! ....... .
    Dostum nu konuyu açıklamaya çalışmıştım. Yukarda dikkatli olursan oda var. Tol tutmağı ekstra oldugu nerde görülmüş düyorsun bende fiesta da park sensörü ektrada bile yok diyorum. bazı firmalar bu tarz şeyleri strateji olarak görüyor. Bence böyle bir değerlendirmeniz yanlış.

Bu arada bende puntomu alırken polo baktım. Benim bu aracımla polonun 8 valfli baz modeli aynı para idi. Birde kapı kenarında alt tarafı polo yazısı opsiyon ve 750 tl idi.

Her zaman derim en iyi araç içinizin rahat ettiği araçtır. İçiniz gönlünüz neyi arzuluyorsa o aractaki sıkıntıları gözünüz görmez bile. Daha mutlu olmanız dileği ile.

MURAT ULGEN
    dinomani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Evo Beyaz
    Edilen teşekkür: 8

Yaklaşık 2 ay önce satın aldığım 2011 GP, 3500 km'de Servo arızası meydana geldi.

5 yıldır yaşanan bir arıza, Ar-Ge çalışanları konudan haberdar ve hala en son modelde dahi yaşanıyor. Öte taraftan Fiat müşteri memnuniyeti konusunda başarılıdır ancak keşke daha özenli otomobiller üretse.

Şimdi neden böyle düşündüğümü size anlatayım; 2 hafta önce aracın içini süpürürken pedalların altına baktım, bildiğimiz taşyünü kullanmışlar ve üstünü izole dahi etmemişler. Araç 3500 km'de arkasından, direksiyonundan takırtı tukurtu geliyor. 35.000'de neler yaşayacağım belli şimdiden. Şanzuman tiptronik ama kol tutamakları opsiyonel, direksiyonda kumanda var ama gece görmeniz mümkün değil zira aydınlatması yok. Araç benzinli ama sesinden dizel olduğunu düşünebilirsiniz, çünkü ön kaputta izolasyon, sünger, hiçbir şey yok. Ar - Ge ile ilgisi yok çünkü 2007'lerde var.
    Aracı sıfır aldık, aldığımızda diskleri paslıydı, tek tesellimiz Ağaçlı'nın taktığı park sensörü oldu, Allah razı olsun onlardan. Bir zamanlar Şahin vardı sağ aynası opsiyoneldi sonra piyasaya Toyota girince üretimini durdurdular. Ama Türk milleti yıllarca rüzgar direnci 1 olan, estetik fakiri, her sene sonuna, L, S, X, A, K eklenen uzaktan bakınca Avrupalı turistlerin ne marka olduğunu asla bilemediği araçlara milyarlarca para verdiler.

30 Milyar para verdik sıfır alalım dedik, 2 ay oldu yaşananlara, mesajlara bir bakın. Daha önce Volkswagen kullandığım için onun forumuna üyeydim, ne buradaki gibi problemler duydum, ne de başıma geldi. 97 model Polo'nun tek sıkıntısı gaz kelebeği oldu dikkatinizi çekerim araba 13 yaşını devirdi. 13 sene sonra GP'de neler yaşarım ben bilmiyorum, ya da o zamana kadar GP'ye biner miyim onu da bilmiyorum. Bu aracı aldığımızda Polo ile aşağı yukarı aynı paraydı, şimdi keşke diyorum.

Ben aracımı her Pazar kendim yıkıyorum, şampuanından, wax'ına, torpido sütünden, lastik koruyucusuna kadar her şeyi üşenmeden arayarak, inceleyerek özenle seçtim ve uyguladım. Bu forumda onlarca üye var -daha fazla bütçe ayırarak daha çeşitli ve kaliteli ürün kullanıyor. Acaba Fiat, ürettiği otomobillere benim kadar özen gösteriyor mu? 20 bin liraya Çin ya da İran otomobili alsam susup oturacağım ama verdiğimiz para az değilki. Hepimiz ne kadar zor koşullarda para kazanıyoruz, ne kadar zor arttırıyoruz malumunuz neden daha iyi standartlarda üretilmiş araçlara binmeyelim! Yukarıda belirttiğim, 2 ampul, 2 kol tutamağı ve bir metre izolasyon malzemesi çok mu pahalıdır. Bunları bir üst donanıma koymak (özellikle taşyünü meselesi) vicdansızlık ya da en hafif tabirle acımasızlıktır. Bakın rakip modellere; Renault'a Hyundai'ye, Toyota'ya, Opel'e belki dışarıdan GP'ler kadar etkileyici değiller, fakat en azından adam gibi bir işçiliğe ve sorunsuz bir iç mekana sahipler.

İşte bunun için diyorum ki; Fiat bu kafayı değiştirmeli. Müşterisine 'dışı seni yakan içi alanı yakan' otomobiller üretmeyi bırakmalı ve standartlarda en azından İtalya'daki GP'leri üretmeli. Bu kafa yapısı ile ne sürücü memnuniyeti ne de müşteri ilişkileri mükemmeliyeti sağlanır.

Bu mesajı yazarken, 0216 444 22 55 numaralı telefondan aradılar, (bu mesajın aynısını Fiat'a göndermiştim) telefondaki operatör ismimi öğrendikten sonra aracın plakasını sordu, verdim ancak aracın kaydına ulaşamadığını söyledi. Aldığım bayii ve ruhsat sahibinin ismini söyledim yine bulamadı. Bunun üzerine benden şasi numarasını istedi oldukça rütin bir üslupla. Bende siz yanınızda şasi nosu ile mi geziyorsunuz dedim. O da vermezseniz yardımcı olamam dedi. Dikkat edin beni arayan ve plakasından sattıkları aracı bulamayan kendileri. Öyle yapamazsan böyle yapamam diyen yine kendisi. Şimdi bu insanlara aracımızı emanet edeceğiz, onlar sorunumuzu giderecekler biz de %100 emin olarak yolumuza devam edeceğiz.

Saygılarımla,
    sizi gayet iyi anlıyorum ama şunda hem fikir olalım sorunsuz araba yoktur. Size kendi hikayemi anlatıyım bir turizm firmasında araç operasyonunda çalışıyorum elimden çok araç gelip geçiyo firmada ağırlık olarak mercedes ve toyota araçlarımız var ilk 2001 ve 2002 de balık göz toyotalar vardı onlarda katalitik konvantör haric bi problem yaşamadık sonra 2006 da 7 tane dizel aldık 1 aracın 5 tanesi 60000 km oladan şanzımanlar aşagıya indi 3 vites dişlileri değişti. ve 120000 olmadan 4 adet araçta turbo sorunu çıktı çıkma bulamadım servisten 3100 tl ile yenisi takıldı 1 tanesinide rulmanlarını değiştirdim. öyle kurtardık tabi bu kilometrelere gelene kadar değişen amattüsör sarj dinomolarını saymıyorum bile ondan sonra yeni kasa aldı eskilerde duruyo bu arada 2009 modelde gaz pedalı takılmaya başladı (insan söylerken kolay söylüyo ama insanın başına gelmeye görsün) çok kötü bir olay pedal değişti düzeldi (arabanın kmsi 59000 de ses gelmeyen yeri yok önceki aracım 2006 ilk gp 62000 km de koç avis rent car çıkmasıydı bu kadar ses çıkmıyordu.) Yine bu araçta geri geri gelirken arka fren kendini sıkıyordu kaliper balata disk garantiden değişti. mercedeste durum farklı değil daha 500 km sprinter aracımız 82000 tl verdik dreksiyon ağırlaştı pompa bozuldu değişti ama en ilginci geçen sene alduığımız 2010 model sprinter daha 20 km farlar su alıyor akvaryum olmuştu değiştirdiler düzeldi.
    Diger bir aracımda hyundai getz 1,4 dohc otomatik var. arac güzel hosuma gidiyor. geçen merkezi kilit var ama uzaktan kumandası yok bende kapıya motor takıyolar bide kumanda takılıyo yaptırıyım dedim taktırırken dİreksiyonun altını söktüler dreksiyon mili pas içindeydi araba 2009 model varın siz düşünün.

Size anlatmak istediğim her markada sorun vardır emin olun önemli olan markanın size yaklaşımı yardımcı olup sorununuzu çözmesi gerisi okadar önemlideğil.

birde vw gerçeği (internet aleminde ismi iki harflidir bu markanın) ben aracı haziran başı 36000 tl ye aldım (1.3 start stop pop kit asist kit skydome) vw ile konuştugumda bana tek donanım 34000 liraya veriyordu aracı ( saç jant skydome yok hiç bişey yok araçta) ben o yüzden fiat seçtim belki insanlar hata yaptığımı düşüne bilir ama (şahin 1,6 - palio weekend 1,4 - doblo 1,9 - gp 1,3 punto evo) 5 aracımda fiat 6 ncısıda fiat olur diyorum.

erhan denizli
    erosistanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Edilen teşekkür: 351

bende aracımı aldığımın daha 1.ayında şanzıman robotum arızalandı. ilk götürdüğümde cd den versiyon yüklemesi yaptılar.1 hafta sonra yolda kaldım. zor bela 1.viteste 40 dakkada servise gittim.stres ve sinir harbiyle servise nasıl arabayı bıraktım hatırlamıyorum. sağolsunlar çok ılıman karşıladılar. şanzıman robotu komple değiştirdiler. satış temsilcim arabanın 3. arızasında arabayı geri alacaklarını söylediler.o vakte kadar öyle bir hakkımın olduğunu bilmiyordum.şu an 22.ayında daha tık demedi.yaklaşımlarından dolayı Küçükyalı Birmota teşekkürlerimi de sunmadan geçemeyeceğim.

Geçenlerde akü arızalandı, 7/24 ten Pendik Alper oto geldi.aküyü ve arabayı teste aldılar.araba da sorun çıkmadı, akü gidik çıktı. garantiden dolayı arabaya çivi bile çakamıyorken kullanıcı hatası dedider.Araba tamamiyle orjinal halde ve kapalıyken ne teyp, nede lamba açarım. kontak kapalıyken zorunlu 4lü bile açmam.Fiat kabul etmiyormuş.135 tl ile zor attım kendimi dışarı.

Bu arada özgürcüm senin taşyünü sağlam kalmış, ben su birikintilerin üzerinden geçince araklarım su almaya başladı. sağ arka kapım dışarıdan açılmıyor.daha geçenlerde yeni cam otomatiğim değişti.yarın gene servis yolu göründü.ALLAH DAN GARANTİM VAR.

Yani bizim tek sıkıntımız Fiat, servisler değil.servisler bizimle fiat arasında ezilen bi kesim.Fiat yaptığı arabaların arkasında durmuyor.arabalar hep bizim arkamızda kalıyor. Tek düşüncem elimi biraz toparlayıp, en kısa zamanda fiattan kurtulmak.
    Konu erosistanbul tarafından (27/10/2010 Saat 22:16 ) değiştirilmiştir.

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Özgür Kalyoncu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Aynen hocam aynen.
    3 - 5 kuruşun hesabından iki yakamız bir araya zor gelir Fiat'larla.
    Merak ediyorum, bu GP'ler ve bizim başımıza gelen sıkıntılar İtalya'da veya bunların satıldığı başka ülkelerde de yaşanıyor mudur?

P.S: Bu arada senin GP'nin başına gelenleri duyduktan sonra para biriktirmeye başlasam iyi olacak! 4 tekerli işkence olmuş seninkisi

Saygılar,

uğur kamçı
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri

Şu bir gerçekki, her firmanın orjinal fabrikası yeri daha ılıman davranıyor. Malesef biz türk milleti birbirimize eziyet ediyoruz. İnanın bana firmanın burdaki türk temsilcileri daha kötü davranıyor.
    İtalya da servislerde bulunan bir tanıdık şahsın şöyle söylemi vardı. "İtalyanlar aracını kullanır nerde araç bozulur orda servis çağırır. Okadar zaman serviste kulundum yok arka koltuktan ses geliyor, yok kapılar gıcırdıyor, sanki motor sesi değişti diye 1 kişi geldiğini görmedim." Yurt dışında yasalar ve tüketici hakları daha katı.
    Benim buraki reno ile işi çözmeyince fransa ile temesa geçip işini hallettiren arkadaşım var. Aynı şekilde burda işini çözemeyip italya fiat a mail atanların çözüme ulaşmışlığı vardır.
    Bir arkadaşım vardı clio almıştı aracın 1 senesi dolmadan 3 kere vites problemi yaşadı. Ama sevis problem için farklı şöyler söylemiş. Ama kayıtlarda vites yazıyor sonradan öğrendik. 4 cüde artık tak etti. Bayağı söylendi. En sonunda şanzıma su kaçmış ondan dolayı şanzımanın değişmesi gerektiğini söylemişler. Arkadaşımda değiştirin ozman demiş garantide nasıl olsa. Serviste bu grantiden değişmez kullanıcı hatası demiş. Arkadaşım da "ben şanzımanın nerde olduğu bilmem, nasıl su kaçırabilirimki. içine acarken siz kaçırmadısanız falan demiş" servis daha inat çıkmış. Bende al gel aracı dedim. Sonra başka serviste tanıdık ta aracılığı ile sevis kayıtlarını alıp bir avukat arkadaşımıza gittik. kayıtlarda 4 kez vites için gittiğimiz görünüyor. Birde bilir kişi raporu acıkarttık. dava açtık. Sonrası çok değişik şeyler oldu. sevis kayıtlarımız kayboldu nedense bize daha düşük model arac vermeye kaltılar. dava kazanıldı. ama burdaki renodaki arkadaşlar işi telefon edip işi pisliğe dökecez dediler. Onlarda bize karşı dava açtı, kaybettiler. Birdaha davayı 1 üste götürmeye kalktılar. amaç parayı ödemeyip aracın değerini öldürmek. Bizde bu arada Fransa da ki reno ile temsa geçtik. Bize tarih verdiler. Arkadaş o gün mais e gitti fransız vardı bizi bekleyen , arkadaşı aldı, araçları gösterdi seç kardeşim birini dedi.

KAyın pederde merdeces Vito var. Serviste stepyi çaldılar. Koca servis parasını yada tekeri vermedi. Birde adamı yalancı ithat ettmeye kalktılar.

İşyerinde arkadasımın kayıncosu eşine focus almıştı. 1 hafta kullandı aracını ve kulanırken frenlerden ses geliyordu. (yalnız kullanma derken biraz acemi oldugundan şehir içinde yavaş kullanmış ) Sonra eşine demiş frenler çok dandik tutmuyor demiş. Eşide ilgilenmemiş araçla. Götür servise bir baktır demiş. Sonra almışlar servise, hatun demişki ben beklerken sanki birden bir koşuşturma , bir gerginlik hissetim. ısrar ettim ne oluyor diye. Baktım kem küm yapıyorlar iyice ısrar ettim. Sonra öğrendimki araçta fren balataları yokmuş. Evet fren balataları yokmuş. Balatayı tutan maşlar ile duruyomuş. Sonra son model bir mondeo hediye ettiler. Sus payı.

Neler oluyor hayatta.

Hakan CAN
    taneren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 190

Fiat'ın evo dan sonra gp'nin üretimine devam etmesi satış politikasıdır.
    Peugeotun 206+ yı üretmesi gibi.
    Söylediğiniz ayrıntılar olmayışı ucuza mal edip ucuza satmak içindir. Evo alsaydınız en küçük ayrının bile eksiksiz oluşuna hayret ederdiniz.araç ş.içi ve ş.dışı beni hiç yormuyor, gayet keyif verici bir kullanımı var.

Tabi sorun yaşamak haliyle ağzımızın tadını bozuyor.

Oğuz MERDAN
    byspayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 405

Alıntı xcruelx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İşyerinde arkadasımın kayıncosu eşine focus almıştı. 1 hafta kullandı aracını ve kulanırken frenlerden ses geliyordu. (yalnız kullanma derken biraz acemi oldugundan şehir içinde yavaş kullanmış ) Sonra eşine demiş frenler çok dandik tutmuyor demiş. Eşide ilgilenmemiş araçla. Götür servise bir baktır demiş. Sonra almışlar servise, hatun demişki ben beklerken sanki birden bir koşuşturma , bir gerginlik hissetim. ısrar ettim ne oluyor diye. Baktım kem küm yapıyorlar iyice ısrar ettim. Sonra öğrendimki araçta fren balataları yokmuş. Evet fren balataları yokmuş. Balatayı tutan maşlar ile duruyomuş. Sonra son model bir mondeo hediye ettiler. Sus payı.
    Neler oluyor hayatta.
    Bu gerçekten çok ilginç okurken bile tüylerim diken diken oldu. Ya bi kaza olsaydı... Değil 1 mondeo mondeo filosu verse kurtaramazdı ford.

Özgür Kalyoncu
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı taneren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Fiat'ın evo dan sonra gp'nin üretimine devam etmesi satış politikasıdır.
    Peugeotun 206+ yı üretmesi gibi.
    Söylediğiniz ayrıntılar olmayışı ucuza mal edip ucuza satmak içindir. Evo alsaydınız en küçük ayrının bile eksiksiz oluşuna hayret ederdiniz.araç ş.içi ve ş.dışı beni hiç yormuyor, gayet keyif verici bir kullanımı var.

Tabi sorun yaşamak haliyle ağzımızın tadını bozuyor.

Onur M
    levan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 130

Saygılarımla,
    çok güzel anlatmışsın,hislerime tercüman oldun,şahsen yazdığın her satıra katılıyorum değerli kardeşim.

turker tosun
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    16 jht 38
    Edilen teşekkür: 288

ben bır otomobıl fabrıkasında calısıyorum ve araba satıldıktan sonra ortaya cıkan hataları bılsenız sasırıısınız butun markalar ıcın bole oldugunu dusunuyorum

Ramazan Erdemir
    skystar37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Tekno Gri
    Plaka
    34ghk08
    Edilen teşekkür: 265

Açıkcası şuan 4gün önce ikinci el aldığım araca camdan baktım ve "seni satsam sanırım daha az zarar verirsin bana" diye düşündüm. Kardeşime bundan 9 ay önce 53bin kmde 2006 model clio3 aldık araç şuan 73binde ve inanın benim ikinci el aldığım 2010 model 30bin kmdeki araçtan daha sessiz ve tok bir gidişi var. Kronik olarak bir sorunu yok gibi duruyor donanım olarak ise bana göre tek eksiği arka camlar manuel ama viraj aydınlatmalı mercekli farlardan yağmur-ışık sensorlerine dijital klimasına ısıtmalı elektrikli aynasına arka koltuklarda 3. kafalığına karter korumasına torpido içi aydınlatma ve soğutucusuna kadar herbirşey var...

Herkes gibi bende multijet motorun sorunsuzluğu ve düzgün sakin aracı yormadan kullanırsam eğer bakımdan bakıma servise gideceğimi hayal ederek aldım. Ancak almış bulunduktan sonra forum üzerindeki şikayetleri okudukça o kadar parayı bu araca verene kadar eşimin "modeli düşük olsun hatta isterse 10 yaşında olsun ama en azından kaliteli sorunsuz bir araç olsun" önerisine uysaydım daha mı iyi ederdim diye düşünmeye başladım. Hepsinden kötüsü eğer forum üzerindeki kronik sorunlar ile karşılaşmaya başlarsam hanım kalkıpta "arada bir hanım sözü dinle diyorum onuda gereksiz konularda yapıyorsun" derse daha kötü olacak benim için kaldıkı jant konusundaki sorun için "bakalım ilerleyen günlerde ne maceraların olacak, dizi tadında seyredecem seni" dedi bile...

Sorun yaşamak başımı ağrıtmak istemiyorum. Umarım hem servisler ile hem de araç ile ilgili sıkıntılar yaşamadan keyif içinde 3-4 sene binebilirim. Sorun yaşamaya başladığım an google tercüme (ingilizce bilmiyorum) ile hiç buradaki fiat müşteri hizmetleri ile uğraşmadan direk italya fiat ile mail yoluyla muhatap olup sorunlarıma çözüm bulma yoluna gidicem.

Herkese hayırlı forumlar sorunsuz keyifle kullanılacak araçlar dilerim...

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/2 12 SonSon