Sayfa 3/6 İlkİlk 123456 SonSon
109 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Grande punto ve punto evonun farkları

bülent biricik
    puntobilo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 16

gp nin tipi kılığı tasarımı evoyla karşılaştırılamaz bile tamam içi falan güzel anladık ama en önce arabalarımızı tipi için almadık mı motor hepsinde var iç dizayn hepsinde var özellik hepsinde var ama o tip hiçbirinde yookkk!!!

2. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ersan balkan
    nasre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 53

Arkadaşlar bu yorumumu bir evo kullanıcısı olarak yapmıyorum. GP almaya gittim evoyu gördüm arabanın ön tamponu beni gerçekten itti. Sonra evonun içini ve özelliklerini görünce bu araba segmentinin arabası değil dedim. Bir üst segmente geçiş arabası.
    Evet arabanın ön tamponu GP kadar güzel değil sırf bu nedenle siyah aldım böylelikle tampon sırıtmıyor. Birde evoya bir kaç ufak makyaş yaptınmı şirin olmaktan çıkıp GP gibi agresif bir görüntüye kavuşturabiliyorsun.Ekteki resme bakabilirsiniz.
    Ayrıca bu segmente dış görünüm derseniz ben fiestayı tek geçerim. Ama evodaki özellikleri eklettinmi aradad 4000 tl fark oluşuyor.
    Son sözüm herkesin arabası kendine çok güzeldir. GP ve EVO kardeştir

4. Bu mesajı için 3 kişi nasre'ye teşekkür etti:

alper ALPĞOLU
    ultraslan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 plaka:))
    Edilen teşekkür: 87

Alıntı The Big Punto Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    GP ler daha bir araba gibi duruyorlar, Evolar biraz oyuncak hissi uyandırıyorlar.
    Evolardaki ön tampon ve farlar aracın asaletini bozmuş. Gp ler çok daha güzel görünüyor. Evolar ise teknolojik olarak daha gelişmiş. Dynamic modellerde Evolarda park sensörü alaşım jant standart olarak sunuluyor.
    evo eğer puntonun abisi olmasa karga gibi derdim ama allahtan fiat olduguna şükretsin...1.3 fun kullanıyorum ve dış görünüm özellikleri evoyu katlar
    noone knows that except both of us

alper ALPĞOLU
    ultraslan33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    33 plaka:))
    Edilen teşekkür: 87

eğer fun ile evo arasınaki farkları saymaya kalkacak olursam bu konuyu açtıgına utanabilrsin sevgili dostum göz var nizam var
    HIZ SABİTLEME, PARK-FAR-YAĞMUR SENSÖRLERİ, SİS FARLARI, YOKUŞLARDA GERİ KAYDIRMAMA SİSTEMİ karartılmış sis ve sürücü farları, sportif spoıler, sportif koltuklar, 16 inç çelik cantlı lastikler, esp,
    *Deri direksiyon ve deri vites topuzu
    *Yan marşpiyeller
    *Karartılmış arka camlar ve bagaj camı(film değil)
    **Karbon torpido
    acaba bunlar evo da var mı???YOKKK

noone knows that except both of us

YUNUS KAYA
    ykaya1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 719

Gp tasarım olarak gerçekten evoya göre daha güzel bir araç.Fakat kabul etsek de etmesek de evolar malzeme kalitesi konfor ve iç tasarım olarak gp lerden üstün olduğu bir gerçek .Geçenlerde inceleme fırsatım olmuştu özellikle ön göğüs gösterge ve koltukların tasarımı çok daha güzel.

selçuk öz
    16BBZ66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Gri
    Plaka
    16bzz66
    Edilen teşekkür: 23

gp nin active dinamik emotion modeli diye satışı yok artık alacaksınız skydome ve fulkitli modelini birde beyaz oldumu evo mevo cort kalır yanında skydome bile gp ye yakıştığı kadar evo ya yakışmıyor

Selçuk DOĞAN
    k0d3r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 86

Alıntı ultraslan33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eğer fun ile evo arasınaki farkları saymaya kalkacak olursam bu konuyu açtıgına utanabilrsin sevgili dostum göz var nizam var
    HIZ SABİTLEME, PARK-FAR-YAĞMUR SENSÖRLERİ, SİS FARLARI, YOKUŞLARDA GERİ KAYDIRMAMA SİSTEMİ karartılmış sis ve sürücü farları, sportif spoıler, sportif koltuklar, 16 inç çelik cantlı lastikler, esp,
    *Yan marşpiyeller
    **Karbon torpido

Bunlarin çoğu evo dynamic de var. Neye göre evo da yok dediniz?
    evo evo..

asil suna
    asil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35evh87
    Edilen teşekkür: 807

arkadaşlarım evoda olmayan tek şey var oda karizma bunu kabul edin. evo son teknoloji içi gerçekten tatmin edici kalite konfor sınıfının iyilerinden ama dış görünüş vasat.malesef gp yi gp yapan ön tanpon ve ızgara grubu benim görüşüm....

panda 1.2 dnaymic
    grande punto 1.3 active
    fiorino 1.3 emotion
    bravo 1.6 dnaymic

kerem *
    krm1983 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 1665

Alıntı asil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlarım evoda olmayan tek şey var oda karizma bunu kabul edin. Evo son teknoloji içi gerçekten tatmin edici kalite konfor sınıfının iyilerinden ama dış görünüş vasat.malesef gp yi gp yapan ön tanpon ve ızgara grubu benim görüşüm....
    +1111

senza cuore saremmo solo macchine

Owning an Alfa Romeo? is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but it! She is so damn HOT!

Selçuk DOĞAN
    k0d3r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 86

Alıntı asil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlarım evoda olmayan tek şey var oda karizma bunu kabul edin. evo son teknoloji içi gerçekten tatmin edici kalite konfor sınıfının iyilerinden ama dış görünüş vasat.malesef gp yi gp yapan ön tanpon ve ızgara grubu benim görüşüm....
    Haklisiniz, ama işte herkes için tek kriter diş görünüşün süper olmasi olmayabilir. Şayet öyle olsaydi sanirim, ford fiesta titanium alirdim, kaldi ki dış tasarimda gp ye de evo ya da basar bence

Demek istediğim, iç malzeme kalitesi, ses yalitimi (izolayson), süspansiyon, konfor bence çok daha önemli.
    evo evo..

Koray Nalbant
    Punt∞ Evo.. EvoKoray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    16 EV 0..
    Edilen teşekkür: 368

Alıntı k0d3r Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haklisiniz, ama işte herkes için tek kriter diş görünüşün süper olmasi olmayabilir. Şayet öyle olsaydi sanirim, ford fiesta titanium alirdim, kaldi ki dış tasarimda gp ye de evo ya da basar bence

Demek istediğim, iç malzeme kalitesi, ses yalitimi (izolayson), süspansiyon, konfor bence çok daha önemli.
    +1
    2010-Nisan , Punto Evo 1.3 Multijet Dynamic

ersan balkan
    OPTS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 35

Alıntı ultraslan33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    *Yan marşpiyeller
    **Karbon torpido
    Evet bazıları var. Ayrıca GP nin üretimi durduruluyor. Yani almak isteyenler acele etsin sonra istesede alamayacaklar.
    Peki fun da viraj içi aydınlatma ,kabindeki estetik aydınlatma,göğüs deri döşeme (ya da benzer bir malzeme) , Farklı renklerde boyanmış çerçeveler, kumaş kaplı kapı panelleri,kolçak,kabin içinde gizli cepler,led stoplar,arka koltukta 3 kafalık varmı? Arabamda senin yazdığın bir çok özellik var. Yan marşpiyel ve cam filmide takmayı düşünüyorum.Bu arada ön tamponun GP de daha gagresif olduğuna katılıyorum sırf ön tampon belli olmasın diye siyah aldım. Herkesin arabası kendine çok güzeldir Bu arada skydome var ama tabi o ekstra
    Konu OPTS tarafından (05/06/2011 Saat 22:04 ) değiştirilmiştir.

Erhan Aslan
    aslanerh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 67

arkadaşlar görüyoruz ki evocular evo yu gp ciler gp yi övüyor sürekli. oysa ilk sayfada evocu arkadaş gp gördüm mü kardeş arabadır yanına park ederim her zaman demiş gayet de haklı. eğer 3000-4000 fazla para vermeye değer diye düşünüyorsanız elbette evo almalısınız. ama zevkler ve renkler tartışılmaz, açıkça söyleyebilirim ki benim 3000-4000 tl daha fazla param olsaydı gider seat ibiza 1.2 tdi 75 beygir 180 Nm (beygir ve tork değerleri benim araçla aynı) alırdım dış görünüşü ford fiesta dan çok daha iyi, ayrıca sınıfındaki en geniş araçlardan biri ve ayrıca kalite olarak da daha iyi olurdu. Ama bunun bir sonu yok, yok ek özelliktir, 3000-4000 tl de ona ver, ondan sonra da ona o parayı vereceğime gidip biraz daha üstüne koyup Auris alayım, vs vs sonunda bugattiyi bulabilirsiniz... şu anda ben gp'mden gayet memnunum, evo da bence kardeştir, saygı duyarım. alış veriş merkezinde görürsem ben de yanına park ederim

bir bilgi olarak, yukarda arkadaşlardan biri gp'de Euro 5 motor olmadığını yazmış ki alakası yok, benim araç E5 motor.
    Konu aslanerh tarafından (06/06/2011 Saat 00:56 ) değiştirilmiştir.

V.Seyhun Akar
    seysey37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41GC850
    Edilen teşekkür: 219

Alıntı k0d3r Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende ondan dolayı fiesta aldım bide tabi evo ve grandenin benzerliklerinden ötürü

Gizem Uz
    mistero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 5

Alıntı mustaface74 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tabii bir de 90 hp multijet farkı var. Artık ne yazık ki 90 hp multijet hem gp de hem de evoda yok .. Fiatın en büyük yanlışı bence..
    evo da 95 hp multijet var

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

Alıntı projist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu kadar mesaj okudum, kon baktım ve şu açıkça görülüyorki kim hangi arabaya sahip olursa olsun grandenin dışı , evonun içi diyor. demese bile kendini ele veriyor , yine diyor.
    +1000
    özetle budur yani

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

Erhan Aslan
    aslanerh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 67

yalnızca birşeye dikkat çekmek istiyorum, genellikle dış görünüş diyince fiesta akla geliyor oysa sizce de seat ibiza'nın dış görünüşü daha iyi değil mi sizce de? sanki daha bir asalet varmış gibi
    elbette daha önce söylediğim gibi zevkler ve renkler tartışılmaz, ama bence dış görünüşe baksaydım seat ibiza almak gerekirdi gibi geliyor. (ancak doğuş grubunun para tuzağı politikasını göz önüne almak gerekir bence, bu cümlem ile de reklam yapmadığım anlaşılsın)

Alıntı seysey37 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bende ondan dolayı fiesta aldım bide tabi evo ve grandenin benzerliklerinden ötürü

bahadir cimen
    bahadir77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    34BTC97
    Edilen teşekkür: 40

evet seat ibiza konusunda bende kararsız kaldım, içten içe park etmiş birkaç seatı da soyle alıcı gozuyle ınceledım. ama fiyatı benım butcemı astıgı ıcın evoyu tercıh ettım. evodakı tek pısmanlıgım 105 bg olanını almamıs olmamdı dıye dusunuyorum...

fiestayı almazdım. kullandım sadece evo ya gore cok serı ama konfor ve kullanılan malzeme acısından degıl. (1,4 77 hp evo ile 1,4 90 hp fıestayı kullandıgım ıcın bılıyorum.)

seatta da aklım kalmadı degıl hani...peki wv polo ne durumda bu pazarda...

V.Seyhun Akar
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41GC850

benim fiesta ilk çıktığı günden beri çok hoşuma gidiyor valla bide arkadaşım şu yukarda göstermiş olduğundan aldı bayıldım
    ondan fiesta tercih ettim..
    ibiza pekte çekici gelmiyo bana açıkcası

V.Seyhun Akar
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    41GC850

Alıntı bahadir77 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    evet seat ibiza konusunda bende kararsız kaldım, içten içe park etmiş birkaç seatı da soyle alıcı gozuyle ınceledım. ama fiyatı benım butcemı astıgı ıcın evoyu tercıh ettım. evodakı tek pısmanlıgım 105 bg olanını almamıs olmamdı dıye dusunuyorum...

fiestayı almazdım. kullandım sadece evo ya gore cok serı ama konfor ve kullanılan malzeme acısından degıl. (1,4 77 hp evo ile 1,4 90 hp fıestayı kullandıgım ıcın bılıyorum.)

seatta da aklım kalmadı degıl hani...peki wv polo ne durumda bu pazarda...
    kullanılan malzeme konusunda grande punto dan ağzım yandığı için evodan uzak durdum..alman arabası ve görüntüsü daha cazip geldi

Sayfa 3/6 İlkİlk 123456 SonSon