Sayfa 1/2 12 SonSon
27 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Triptonik punto yu tavsiye ediyor musunuz?

mehmet dilber
    bjk-17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 yc 0430
    Edilen teşekkür: 14

Standart Triptonik punto yu tavsiye ediyor musunuz?

Merhaba arkadaslar, bi arkadasim punto evo dualogic vites almayi dusunuyor.
    Fiat in dialogic vitesi sorunlu mudur yoksa sorunsuz mu manuel gibi? Kullananlar tavsiye eder mi, yorum yaparmisiniz. Tsk.

Sertaç Sertaç
    smartmavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 445

Ben kullanıyorum. Tavsiye ederim. Eşim de kullanıyor diye tercih etmiştim ama ben de müftelası oldum.

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

tamamen beklenti meselesi, bu konuyu uzun uzun tartıştık dualogic diye bir başlıkta mutlaka okumalısınız. özetlemek gerekirse arkadaşınız performans, anında tepki, ve kontrolun kendinde olmasını çok seven birisi ise asla tavsiye etmiyorum, ancak sakin kullanan, sollamalarla çok işi olmayan performans adına çok fazla beklentisi olmayan trafikte dur kalklardan çok şikayetçi olan birisi ise kesinlikle tavsiye ediyorum.

4. Bu mesajı için 2 kişi ugurozer'ye teşekkür etti:

ÇİLEN ATAÇ
    cilem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    16 CLN 23
    Edilen teşekkür: 348

Alıntı ugurozer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamamen beklenti meselesi, bu konuyu uzun uzun tartıştık dualogic diye bir başlıkta mutlaka okumalısınız. özetlemek gerekirse arkadaşınız performans, anında tepki, ve kontrolun kendinde olmasını çok seven birisi ise asla tavsiye etmiyorum, ancak sakin kullanan, sollamalarla çok işi olmayan performans adına çok fazla beklentisi olmayan trafikte dur kalklardan çok şikayetçi olan birisi ise kesinlikle tavsiye ediyorum.
    kesinlikle katılıyorum!!!

mehmet dilber
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 yc 0430

arkadasimin ilk arabasi olcak o yuzden geriye kaydirmayip stop ettirmemesi gerekiyor motorda veya sanzimanda sorun olmaz dimi?

mehmet dilber
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    34 yc 0430

Alıntı smartmavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben kullanıyorum. Tavsiye ederim. Eşim de kullanıyor diye tercih etmiştim ama ben de müftelası oldum.
    Cok tesrkkurler

Sertaç Sertaç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Motor bizim arabalarda tamamen sorunsuz diyebilirim.

Şanzıman sorun çıkarırsa zaten garantiden hallettirir. 2 sene şanzıman sorun çıkarmazsa sonrasında zaten büyük sorun çıkarmaz diye düşünüyorum.

Ben iki yıldır kullanıyorum, sadece bir kez fren müşürü değişti dualogic'le ilgili olarak, o da 65 tl idi.

emin tahir
    emin tahir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 26

hill holder var bazı puntolarda (geri kaydırmaması için yokuş kalkış desteği) süper bi olay hem manuel vites hemde geri kaçırmıyor aracı ben bayılıyorum bu özelliğe.

Özlem Çufaoğlu
    ozdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    34 VL 2583
    Edilen teşekkür: 1326

bende dualogic kullanıyorum ve çok memnunum.
    evet vites geçişlerinde biraz yığılma olabiliyor
    ancak devirli kulladığın zaman manueli aratmıyor diyebilirm.

Şafak Ç
    SKELETER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 176

Bende kullanıyorum memnunum. Yanlız yokuş yukarı bazen saçmalıyor. Olmadık yeri düşük vitesle çıkmaya kalkıyor yada yokuş aşağı vites büyütürken ağır hareket ediyor. Ama genel olarak aracı ve huyunu öğrenince çok rahat ve sorunsuz.

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

bizde yolda giderken aşırı yuklenmelerde bazen stop ettiği oluyor. sonra araç kendini vurdurarak çalıştırıyor bazende boşa alıyor yolda giderken elle yukarı itiriyorum vitese geçiyor. bunlar çok nadir oluyor ancak malesef var ve servis halen çözüm bulamadı.

Serdar Y
    usermm1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 169

yokuş çıkarken manuel müdahele gerekebiliyor. 2 ile çıkılacak yeri 3 ile çıkmaya çalışıyor. başka pek kusuru yok tavsiye ederim.
    Dünyada bir tane dahi çocuk mutsuz olduğu sürece, büyük icatlar ve ilerlemeler yoktur. A.Einstein

Halit BEBEK
    nerhal61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON
    Edilen teşekkür: 257

Vallahi evolarda mı farklı bilemiyorum ama ben her acıdan memnunum. Tabiki aracın karaterini bilmek de gerekir. Bizim evoların robot beyninde yaklaşık 2000 adet hareket/sürüş seçeneği var. Birçok otomatik ve yarı otomatiklerde bu sayı 3000 civarında (imiş). Dolayısıyla yokuş çıkarken vites yükseltmesi gaza daha az bastıgınızda olan bir durumdur. Sürüç seçenek sayısı fazla olsaydı belki arttırmazdı vitesi ama dedim ya elzem bir durum degil. Aracı tanıdıgınızda en ufak bir sıkıntısı yok. Ben hep Eco konumunda kullanıyorum. Vites arttırdıgı ve arac zorlandıgı ya da hız kazanmak sitedigimde gaza köklediginizde uygun vitesi 1-1,5 sn icinde hemen buluyor ve roketliyor ve gayet başarılı...Ayrıca manuel moda aldıgınızda , düz vitesli bir araca göre cok daha seridir. Opellerin ya da vw lerin yarı otomatiklerinde, araç oto modundayken aynı konumda vites degistiremezsiniz (elle müdahale), ama bizim dualogiclerde otomatikteyken de öyle sağa sola cekmeden vitese hükmedebiliyorsunuz, bu da önemli bir artı diye düşünüyorum...

Sertaç Ankay
    ankay2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 10

Alıntı smartmavi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motor bizim arabalarda tamamen sorunsuz diyebilirim.

Şanzıman sorun çıkarırsa zaten garantiden hallettirir. 2 sene şanzıman sorun çıkarmazsa sonrasında zaten büyük sorun çıkarmaz diye düşünüyorum.

Ben iki yıldır kullanıyorum, sadece bir kez fren müşürü değişti dualogic'le ilgili olarak, o da 65 tl idi.
    Bu konuda size katılmıyorum. Garanti sırasında sorun çıkarsa zaten problem olmaz, ancak garanti sonrası sorun çıkarsa işte o zaman oldukça kabarık faturalar ile karşılaşabilirsiniz. Özellikle sistemin kalbi olan Robotize kol komple kapalı bir sisteme sahip.(Sadece birkaç parçası değişebiliyor.) Eğer sorun değişebilen parçalardan değilse komple değiştirilmesi gerekiyor. Geçen sene sadece parça fiyatı 2.500 TL gibi bir rakamdı.

uğur kamçı
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. xcruelx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 358

Alıntı emin tahir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hill holder var bazı puntolarda (geri kaydırmaması için yokuş kalkış desteği) süper bi olay hem manuel vites hemde geri kaçırmıyor aracı ben bayılıyorum bu özelliğe.
    Evet bazı araçalrda var böyle bir tercih yapılabilir. Bence yapmalısınızda.
    Neydi o ya yokuşta kalkıcaz diye canımız çıkardı. Valla şimdi alıştım. Çok büyük rahatlık. Şimdi şirket araclarını kullanırken bazen çekiniyorum yokuş yukarı kalkışta.
    Birde Hillholder özeliği, eğim derecesine göre tutması. mesela ; normalde ayağını pedallardan çektikten 5-6 sn sonra hiç bir pedala basmazsanız kendini salıyor ama basarsanız tutmaya devam ediyor. taaki aracı hareket etticek devire ulaşana kadar tutuyor. yani ufak bir eğimde azıcık gaz vermenize ileri doğru hareket ediyorsunuz ama çok eğimli bayırdasınız aracı ileri hareket ettircek deviri alınca kadar bırakmıyor.

Hakan KILIÇ
    clayfinger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Aksaray
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1

ben kesinlikle tavsiye etmem. 2 tane aldık arkadaş ve ben ikisninde değişmedik parçası kalmadı. vites robotu , şanzıman, baskı balata, vitesin beyni. ama aracım hala serviste. arkadışımınkide vites robotu ve şanzıman değişti. araçlarım 55000 civarı. muhtemelen diğer arkadaşlarınki bu aralıklarda değil. ve bu değişen parçalar garantin yoksa çok can yakıcı fiyatlarda. ben mahkemelik oldum. aracın değişimi için.

Sertaç Sertaç
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

bizde yolda giderken aşırı yuklenmelerde bazen stop ettiği oluyor. sonra araç kendini vurdurarak çalıştırıyor bazende boşa alıyor yolda giderken elle yukarı itiriyorum vitese geçiyor. bunlar çok nadir oluyor ancak malesef var ve servis halen çözüm bulamadı.
    Hangi servise gittiniz, bende de klima acikken stop etti bikackez yuksek hizlarda. Direksiyon kitlencek diye cok korkmustum.

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Beylikdüzü servisine gittim

Umut Çetin
    ucs33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 24

Alıntı usermm1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yokuş çıkarken manuel müdahele gerekebiliyor. 2 ile çıkılacak yeri 3 ile çıkmaya çalışıyor. başka pek kusuru yok tavsiye ederim.

serdar abi doğru demiş, yokuşlarda bazen sapıtmalar olabiliyor =D ben daha önce bi süre triptonik vites yaris kullanmıştım, o araçta da aynı şeyleri gördüm. sanırım genelde olabilen bi sorun bu, sadece puntolara özel değil.
    2008 Grande Punto 1.3 Multijet 75 HP Active & 2011 Bravo 1.6 Multijet 105 HP Dynamic Plus

Let the music play!

Zamu X
    zammuray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 0

Park ederken durup 1 den R e vites geçişi için biraz beklemek gerekiyor ve hızlı manevra yapmanız durumununda zaman zaman can sıkıcı olabiliyor.
    Benim 1. yıl bakımında debriyaj balatasını değiştirdiler. 1 den 2 e geçerken araç çok sarsılıyordu. Usta garantiye girmez kullanıcı hatası dedi !!! Neyse sonra arada tanıdık var diyip lütfedip garantiden değişti. Dualogic de robotun kontrol ettiği balatayı artık nasıl bir hata yapıp yaktıysam böyle bir olay geçti başımdan

Sayfa 1/2 12 SonSon