Sayfa 1/2 12 SonSon
35 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Arabayı çizdirdim :(

Oğuz MERDAN
    byspayn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Edilen teşekkür: 405

Standart Arabayı çizdirdim :(

Bugün NEO AVM'nin kapalı otoparkına yanaşırken sol arka kapıyı derin çizdirdim arkadaşlar. Göçük yok ama durum fena gibi astar gözüküyor alttaki.

Babam kızdı haklı olarak ama elden ne gelir oldu bir kere...

Bu gibi bi vakaya ne yapılabilir? Boyatmadan kurtuluş var mı? Araba daha 3 aylık boyalı duruma düşmesin

Bunlarda resimler... ImageShack(TM) slideshow

ImageShack(TM) slideshow
    Konu byspayn tarafından (22/08/2010 Saat 20:38 ) değiştirilmiştir.

Umut Çetin
    ucs33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 24

bence boyanın tamamen gitmiş olan bölümüne lokal boya uygulayabilirsin. elbetteki dikkatli bakıldığında gözükücektir. ama hiç değilse boyalı duruma düşmez aracın. geride kalan uzun hafif çizikler için de çizik giderici pastalardan kullanabilirsin. Ama resimlerde net göremedim ne kadar derin olduğunu. o yüzden pasta giderir mi bilemiyorum. Bu şekilde araçlarını sürtmüş arkadaşlar daha iyi yardımcı olur diye düşünüyorum
    2008 Grande Punto 1.3 Multijet 75 HP Active & 2011 Bravo 1.6 Multijet 105 HP Dynamic Plus

Let the music play!

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ORÇUN ÇABUK
    aŞK 3 HaRF BMW WiSTaRiA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2431

Çok geçmiş olsun.. Bence okadar önemli bişey yok.. Macunla doldurulup lokal bir boyayla hiçbirşey olmamış gibi olur diye düşünüyorum..

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

geçmiş olsun, astar görünüyosa yapıcak bişey yok boya şart(lokal, parça rütüş)
    istersen nazarlık olarak kalsın
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Oğuz MERDAN
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

Alıntı ucs33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence boyanın tamamen gitmiş olan bölümüne lokal boya uygulayabilirsin. elbetteki dikkatli bakıldığında gözükücektir. ama hiç değilse boyalı duruma düşmez aracın. geride kalan uzun hafif çizikler için de çizik giderici pastalardan kullanabilirsin. Ama resimlerde net göremedim ne kadar derin olduğunu. o yüzden pasta giderir mi bilemiyorum. Bu şekilde araçlarını sürtmüş arkadaşlar daha iyi yardımcı olur diye düşünüyorum
    evet aynen bu şekilde olmuş arkadaşlardan özellikle cevap bekliyorum. derinlik olark astara kadar indik abi Astarda çizilmemiş ama.

Alıntı WiSTaRiA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun.. Bence okadar önemli bişey yok.. Macunla doldurulup lokal bir boyayla hiçbirşey olmamış gibi olur diye düşünüyorum..
    Abi çok teşekkür ederim. Boyasız halledemicez gibi haklısınız sanırım Metalik beyaz renk bulunur inşallah bi de boya tutmazsa eyvah artık Aynadanda göremedim öyle lanet bişeymişki sürttüğüm yer

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun, astar görünüyosa yapıcak bişey yok boya şart(lokal, parça rütüş)
    istersen nazarlık olarak kalsın
    Ozan Abi nazarlık da olabilir ama bilmiyorum.. Lokal parça yada rütüş arasında fark var mıdır varsa nedir? Bunlar bize kaça patlar?

Mert Sözge
    Yıllanmış Moderatör StrawBeeRy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3539

astara kadar indiyse boya farz olmuş eğer boyatmak istemiyorsan ozanın dediği gibi nazarlık olarak kalsın

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Oğuz MERDAN
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

Tüh yaw valla çok üzüldüm şimdi Neyse yine de ucuz atlattık...

Mert Sözge
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı byspayn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tüh yaw valla çok üzüldüm şimdi Neyse yine de ucuz atlattık...
    birşey olmaz o kadardan ben daha 3 hafta önce arka tampon yaptırdım fiberli şekilde 2 gün önce park halinde motorsiklet çarptı fiberler ve boya çatladı yeniden boyanması gerekiyor hiç üzülmüyorum yapıcak birşey yok olan olmuş.

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Oğuz MERDAN
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

Öyle tabi abi sana da geçmiş olsun...

15. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

arkadaslar dun tv reklam vardı de cızıkler ıcın kalem varmıs adam cıvı ıle cızdı kaportayı sonra kalem ıle ustunden gectı sankı hıc bırsey olmamıs gıbı ıdı bu yararlı olurmukı acaba
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

Alıntı byspayn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ozan Abi nazarlık da olabilir ama bilmiyorum.. Lokal parça yada rütüş arasında fark var mıdır varsa nedir? Bunlar bize kaça patlar?
    Eskişehirde autoking varmı?
    ben mareanın bagajı pencere demirine vurmuştum böyle ceviz kadar bi bölümde astar bile gitmişti, lokal boya ile çok güzel yapmışlardı. hiç belli olmuyodu.

ama genel olarak lokalde belli oluyo yakından bakınca.

parçada 2 kesilme çizgisi arası komple boyanıyo araban yeni belli olmaz bence ama aletle bakınca görünür tabii.

rötüş üzerine direk boya sürüp bırakıyolar çok bariz belli oluyo sadece görüntü biraz daha düzgün oluyo. maliyet konusunda bilgim yok malesef.

ben 2. eli hiç düşünmediğimden en ufak şeyleri bile boyattım her tarafı boyalı nerdeyse o konuyuda düşün tekrardan geçmiş olsun.

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar dun tv reklam vardı de cızıkler ıcın kalem varmıs adam cıvı ıle cızdı kaportayı sonra kalem ıle ustunden gectı sankı hıc bırsey olmamıs gıbı ıdı bu yararlı olurmukı acaba
    abi o ürünü forumda konuştuk, hiç bişe yaramıyo bilgin olsun
    Konu JASMINE tarafından (22/08/2010 Saat 21:35 ) değiştirilmiştir. Sebep: Mesajlarınız birleştirilmiştir.
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mert Sözge
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

fix it pro muydu neydi demi abi deneme bence hiç bir faydası yok denedim ben daha çok belli ediyor iğrenç bir şey

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Oğuz MERDAN
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

bilmiyorum ki abi onu da çok duydum ama hiç çevrede kullanan yok Alırız bi de daha beter olmasın

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eskişehirde autoking varmı?
    ben mareanın bagajı pencere demirine vurmuştum böyle ceviz kadar bi bölümde astar bile gitmişti, lokal boya ile çok güzel yapmışlardı. hiç belli olmuyodu.

ama genel olarak lokalde belli oluyo yakından bakınca.

parçada 2 kesilme çizgisi arası komple boyanıyo araban yeni belli olmaz bence ama aletle bakınca görünür tabii.

rötüş üzerine direk boya sürüp bırakıyolar çok bariz belli oluyo sadece görüntü biraz daha düzgün oluyo. maliyet konusunda bilgim yok malesef.

ben 2. eli hiç düşünmediğimden en ufak şeyleri bile boyattım her tarafı boyalı nerdeyse o konuyuda düşün tekrardan geçmiş olsun.
    Evet abi Eskişehir'de Autoking var. Orayı gerçekten çok metediyolar. Ama hiç yolum düşmedi o ayrı konu. Aletle bakınca gözüksün elimizde fotoğraflar var kanıtlarız çok problem çıkarana 2.elde diye düşünüyorum.

Bi de maliyetini en azından tahmini biri söylese önemli olan o. Tekrar teşekkür ederim ben de sana ilgin için... Kaskoda bu ücretsiz çizik giderme gibi bişi var ona girer mi bu bi de onu sorıyım
    Konu byspayn tarafından (22/08/2010 Saat 21:11 ) değiştirilmiştir.

alper aslan
    alpimmm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1091

Oğuz geçmiş olsun kardeşim, biraz derin görünüyor malesef, arkadaşların dediği gibi lokal boya ile sorun hallolur sanırım.

Zeynel o kalemler pek işe yaramıyormuş kardeş, kullananlar fiyasko diyorlar.

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Oğuz MERDAN
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz

Sağolasın Alper Abi. Evet lokal boya gibi gözüküyo sonu...

Ozan K
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***

Oğuz boyatmaya karar vermişsin, autoking ve kasko olduktan sonra götür yapsınlar hiç dert etmeye gerek yok.

bu hasar kesinlikle girer mini onarıma. yalnız kıllık yapıp hafif çizikleride sayıp girmez diyebilirler bu durumda ısrar et yada önceden hafif bi pasta at git

en olmadı tüm haklarımı kullanın dersen yaparlar
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

27. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serkan Küçük
    serkankucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 410

oğuz istersen sana bi boyacı tavsiye edebilirim. ben eskişehirdeyken ufak bi kaza yaşamıştım metalik gri sienam ile, aracın burnu baya iyi göçmüştü ve boya filan yalandı tabi. bu usta bi el attı boyandığı belli bile değildi çok şaşırmıştım. fiyatı da uygundu. ayrıca hemşerim olduğu için iyi de muhabbetimiz vardı. belki hatırlar da beni selamımı iletirsen..
    istersen özelden mesaj at tarif edeyim...

29. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Sç
    υпвεʟıεναвʟε edelsang - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Metalik Beyaz
    Plaka
    35 KoLeRa 23
    Edilen teşekkür: 243

çok çok geçmiş olsun bizim garajında önüne iskele koymuşlar arabayı dışarıda bıraktım uyku uyuyamıcam bu gece :s ama ne kadar üstüne düşürsen o kadar bişi olur takma kafana

31. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Şafak Ç
    SKELETER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 176

O kadar olur nazarlık olsun bence. Bende de nedenini anlayamadığım ufak bir boya çıkması oldu. Sanırım otoparkta yandaki aracın kapısı geldi. Araba kırmızı o bölümde beyazlık var. 5000 bakımına götürünce bir sorucam çözümü nedir kaça patlar diye

33. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ayhan Güler
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. ayhan1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    16 L 1377
    Edilen teşekkür: 414

öncelikle çok geçmiş olsun ama bu olayı boya attırmadan halledemezsin lokal boya yaptırırsan 6 ay sonra boyanan yerin etrafları daha koyu birşekilde ortaya çıkmaya başlayacak ve gün geçtikçe bu olay devam edicek tek çare kapıyı cam altına kadar boyatmak ve arabanın sol tarafına kompile tamponlara kadar vernik attırmak

aynı olay benimde başıma gelmişti 27 günlüklen seninki gibi bir iz oluşmuştu aynı kapıda ve lokal olarak boyandı ama 2 yıl sonra yeniden boyattım renk farkından dolayı

sonuç olarak lokal boya sadec ufak parçaları boyatmak için iyi bir olay ama büyük parçalarda tamamıyla saçmalıktan başka birşey değil

Sayfa 1/2 12 SonSon