Sayfa 9/9 İlkİlk ... 56789
176 sonuçtan 161 ile 176 arası

Konu: Gp bir depoyla şehirdışı kaç km gidiyor ? Ağustos 2010

HAKAN SABANCI
    karaduman forever... :) sabanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Plaka
    35 AN 1933
    Edilen teşekkür: 403

Alıntı egeevo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sadece fikrimi belirtmek istiyorum, kimseye bişey dediğim yok ama ben bu değerlerin çoğuna inanmıyorum kusura bakmayın bu sadece benim fikrim...Arkadaşın biri 180 le gitmiş 5,5 ortalama görmüş ya yapmayın bunlar olanaksız rakamlar böyle ya...bizim fiorino aracımız herkes fiorino ile şehir içi 800 km yollardan bahsediyo bırakın 800 ü ben daha 650 yi geçemedim aşırı dikkat etsem bile, yani ben anlamıyorum ya herkes inanılmaz şoförler yada yol yapamayan araçlar bozuk yada şoförlük namına birşey bilmiyorlar...ve nedense hep klimalar açık hep arabalar dolu valla garip ya...
    sana sonuna katılıyorum ben daha öncedende söylüyodum ama kimse dikkate almamıştı yine iyi yazmışlar 3.8 yada 4 ortalamalar havada uçuşuyodu başka bir konuda bende anlayamadım bu işi...

Hasan Aksoy
    insomnia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 93

bu arada şehir içi değerlerin süpermiş hasan sürüşün sakin demekki demi?, bakalım benim 105 lik Evo ne yakacak, arabam bursada ama tır olmadığı için daha bi 10 gün bekleyecekmişiz ankaraya gelmesini..puufff
    agresif kullanmıyorum dediğin gibi sakinim,altımda ki arabanın neleri ne kadar yapabildiğinin farkındayım o yüzden sıkıştırmanın bir anlamı yok.o yüzden güzel değerler yakalıyorum şehir içinde,gittiğim yolda ya eryaman bilkent arası ya da keçiören bilkent arası oluyor hafta içi çok dur kalka girmezsen değerler gayet iyi olabiliyor..

Doğan Yüksel
    dgncn_1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 3

Önceden Shell'in gtl mazotunu kullanıyodum. Geçen gün yolumun üzerinde shell yoktu. Normal mazot aldım lukoılden. 20 liralık mazot aldım. Şehiriçi yaptığım yol 130 km.

Anıl Egemen Doğan
    egeevo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 65

Alıntı insomnia06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    agresif kullanmıyorum dediğin gibi sakinim,altımda ki arabanın neleri ne kadar yapabildiğinin farkındayım o yüzden sıkıştırmanın bir anlamı yok.o yüzden güzel değerler yakalıyorum şehir içinde,gittiğim yolda ya eryaman bilkent arası ya da keçiören bilkent arası oluyor hafta içi çok dur kalka girmezsen değerler gayet iyi olabiliyor..
    evet evet dur kalk olmazsa süper oluyor gerçekten, eryaman bilkent süper bir güzargah bence sabit hız süreklilik var...malum az yakmak önemli...

Hasan Aksoy
    insomnia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 93

Alıntı dgncn_1907 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Önceden Shell'in gtl mazotunu kullanıyodum. Geçen gün yolumun üzerinde shell yoktu. Normal mazot aldım lukoılden. 20 liralık mazot aldım. Şehiriçi yaptığım yol 130 km.
    shell gtl ince bi yakıt,performansı arttırdığını hissedebilirsin ama ince olduğu için daha çabuk yanıyor haliyle bu da fazla yakıt tüketimine sebep oluyor..

M. Mert
    samoslu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 72

arkadaşlar sadece fikrimi belirtmek istiyorum, kimseye bişey dediğim yok ama ben bu değerlerin çoğuna inanmıyorum kusura bakmayın bu sadece benim fikrim...Arkadaşın biri 180 le gitmiş 5,5 ortalama görmüş ya yapmayın bunlar olanaksız rakamlar böyle ya...bizim fiorino aracımız herkes fiorino ile şehir içi 800 km yollardan bahsediyo bırakın 800 ü ben daha 650 yi geçemedim aşırı dikkat etsem bile, yani ben anlamıyorum ya herkes inanılmaz şoförler yada yol yapamayan araçlar bozuk yada şoförlük namına birşey bilmiyorlar...ve nedense hep klimalar açık hep arabalar dolu valla garip ya...
    Gel kardeş sana da göstereyim. Ortalama olayını. Ben arabada tektim. Arabam boştu. 6 vites 90 beygir araba. 6. viteste pedal sonda 8 ortalama yazıyor düz yolda. 180 ile 50 km yol gitmedim herhalde. Kastırdım dedim zaten. Taş çatlasa 20 km gitmişimdir. onun haricinde 150 - 160 falandı hızım. Ama unutma düz yolda. Ben zaten ülkemiz şartlarında bunu zor yakalarım. Otoban da uygundu denedim. Ki, otobanda bile yer yer hafifte olsa yokuş vardı.

İspanya da Madrid'ten yola çıkıp 300 km Seat Leon ile gittim. Dizel, 2000 cc 140 hp. Ortalama 3,2. Neden mi yollar düz, viraj yok, dağ bayır yok, kasis yok, çukur yok. Yani tüm bunlar etkendir. Tabi Leon ile puntoyu kıyaslamamak gerek ama bazı şeyleri biliyorsan bu değerleri düşürebilirsin. Lastiğin basıncı, direksiyonu ne kadar sıklıkta çevirdiğin, frene nerelerde bastığın, yokuş aşağı nasıl gittiğin, vites değiştirme devirlerin...Hepsinin etkisi vardır.

Anıl Egemen Doğan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Alıntı samoslu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gel kardeş sana da göstereyim. Ortalama olayını. Ben arabada tektim. Arabam boştu. 6 vites 90 beygir araba. 6. viteste pedal sonda 8 ortalama yazıyor düz yolda. 180 ile 50 km yol gitmedim herhalde. Kastırdım dedim zaten. Taş çatlasa 20 km gitmişimdir. onun haricinde 150 - 160 falandı hızım. Ama unutma düz yolda. Ben zaten ülkemiz şartlarında bunu zor yakalarım. Otoban da uygundu denedim. Ki, otobanda bile yer yer hafifte olsa yokuş vardı.

İspanya da Madrid'ten yola çıkıp 300 km Seat Leon ile gittim. Dizel, 2000 cc 140 hp. Ortalama 3,2. Neden mi yollar düz, viraj yok, dağ bayır yok, kasis yok, çukur yok. Yani tüm bunlar etkendir. Tabi Leon ile puntoyu kıyaslamamak gerek ama bazı şeyleri biliyorsan bu değerleri düşürebilirsin. Lastiğin basıncı, direksiyonu ne kadar sıklıkta çevirdiğin, frene nerelerde bastığın, yokuş aşağı nasıl gittiğin, vites değiştirme devirlerin...Hepsinin etkisi vardır.
    şimdi dostum dediklerin doğrudur ben birşey demiyorum, veya inanıp inanmamak bana bağlı, benim anlamadığım neden çok fazla farklar var, veya ben neden bu kadar yol yapamıyorum, yani yol rüzgar fren yapma gaza basış stili yük camın açık kapalı olması daha bir sürü şey sayabilriz sende biliyosun ama tutarlılık hiç yok...ama 90 km hızla gerçekten yüksüz ve çok durgun bir havada yüksek değerler yakalanabilir. ve sana yolllar konusunda tamamen katılıyorum, bizim ankara istanbul otoyolunda düzlük bile çok az...

M. Mert
    samoslu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 72

şimdi dostum dediklerin doğrudur ben birşey demiyorum, veya inanıp inanmamak bana bağlı, benim anlamadığım neden çok fazla farklar var, veya ben neden bu kadar yol yapamıyorum, yani yol rüzgar fren yapma gaza basış stili yük camın açık kapalı olması daha bir sürü şey sayabilriz sende biliyosun ama tutarlılık hiç yok...ama 90 km hızla gerçekten yüksüz ve çok durgun bir havada yüksek değerler yakalanabilir. ve sana yolllar konusunda tamamen katılıyorum, bizim ankara istanbul otoyolunda düzlük bile çok az...
    Kullanma şartları işte. Arabanın durumu. Bence 1,5 Lt fark olması normal. Kendi kullanmamda da bunu görüyorum. En az 4,3 en fazla 5,9 gördüm.

Anıl Egemen Doğan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

Alıntı sabanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sana sonuna katılıyorum ben daha öncedende söylüyodum ama kimse dikkate almamıştı yine iyi yazmışlar 3.8 yada 4 ortalamalar havada uçuşuyodu başka bir konuda bende anlayamadım bu işi...
    valla dostum sorma ya, biz sanırım bilmioruz bu işi bizim fiorinoyu artık sadece babam kullanıyo ve o kadar sakin sürerki yani gereksiz fren yapmaz, araçlara yaklaşmaz, ışık gördüyse ve kırmızı ise kesin pedalı bırakır yani aklına sakinlik namına ne gelirse yapar ama oda 650 km leri daha 1 km geçiremedi (şehir içinden bahsediyorum) neyse herkes kazasız belasız sürsün...

Anıl Egemen Doğan
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz

bu arada benimde aldığım 1.4 105 bg Evo kullanan varmı? Kaç km gidiyor...

ömer bedir
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. omer06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 767

aracım 400 km de iken depoyu fulledim ankara - düzce(gümüşova) gidip geldim
    ivedik organizeyede uğradım gelirken ordan eve geldiğimde 880 kmdeydi
    ortalamam 4.5 du giderken gelirken 4.6 idi
    geri kalan km i ankarada şehiriçinde yaptım şuan 1045 km de ve çeyrek depodan gıdım fazla daha mazot var
    nasıl değer
    Konu omer06 tarafından (17/01/2011 Saat 20:05 ) değiştirilmiştir.

Bora Toprak
    andante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hatay
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 4

gncl

mesut eyvaz
    mesut eyvaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Osmaniye
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Edilen teşekkür: 34

cuma günü 1.4 77 hplik evomla 600km yol yapacağım akşam size verileri yazarım bakalım

Ertuğ Torun
    T-jet uzmani Romeo_er2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52
    Edilen teşekkür: 1032

Bugun 40 liralik benzinle ankaradan eskisehire geldim..ceyrek depodan bir tik az yaktim yani..ankarada olcumu yapip ulastigim noktaya kadar 233km etti yani..bu hesaba gore deponun dibini siyirarak 932 km yapabilirim..hadi duz hesap 900 desek yine harika..buyrun size t-jet le yakit tuketimi ! Dahada kimse cok yakiyo demesin
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

mutlu koç
    mutlu_66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2

arkadaşlar değerleriniz çok iyi maaşallah imrendim.

mustafa yılmaz
    aeron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Iğdır
    Rengi
    Yok
    Plaka
    35 AYH 97
    Edilen teşekkür: 90

geçen gün 550 km de bitirdim depoyu ama boş bulunca yapıştırıyorum

Sayfa 9/9 İlkİlk ... 56789