9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Konu: 01.04.2010 tarihinde adresime gelen trafik cezası

Cihan KARAHAN
    cckarahancc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 1169
    Edilen teşekkür: 0

Haber Bilgilendirme 01.04.2010 tarihinde adresime gelen trafik cezası

Arkadaşlar Merhaba,

01.04.2010 günü adresime fahri trafik müfettişinin düzenlediği 53/1-b maddesi sola dönüş kurallarına riayet etmemekten dolayı bir trafik cezası ulaştı.
    Aynı gün 8. Sulh (2.Trafik) Ceza Mahkemesi'ne cezanın iptali için dilekçe verdim. Fakat bugün dilekçeyi verdiğim bölümü aradığımda dilekçenin henüz neticelenmediğini ve 3 4 aya kadar neticeleneğini söylediler. Bu süreyi beklemeden yapabileceğim bir şey var mı ? Yardımınızı bekliyorum

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

bir arkdaşıma da aynen ceza geldi.. itiraz etti... mahkemeye verdi... ama önce cezayı ödedi. sonra mahkeme sonunda ödediği cezayı faiziyle geri aldı... benmi bildiğim itiraz etsenizde cezayı ödemek zorundasınız...

A. Can Şahin
    95+ HP Punto_Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06DA1234
    Edilen teşekkür: 779

eser abi doğru söylüyor.
    cezaya itiraz etseniz bile o cezayı ödemeniz lazım, davayı kazanırsanız paranız faiziyle birlikte size geri ödeniz, kaybederseniz ilk büfeden bir küçük soğuk su almalısınız

Ender Kum
    BİZEHERYERTRABZON 61TS61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 85

Alıntı Punto_Can Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eser abi doğru söylüyor.
    cezaya itiraz etseniz bile o cezayı ödemeniz lazım, davayı kazanırsanız paranız faiziyle birlikte size geri ödeniz, kaybederseniz ilk büfeden bir küçük soğuk su almalısınız
    Alıntı Scottie Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bir arkdaşıma da aynen ceza geldi.. itiraz etti... mahkemeye verdi... ama önce cezayı ödedi. sonra mahkeme sonunda ödediği cezayı faiziyle geri aldı... benmi bildiğim itiraz etsenizde cezayı ödemek zorundasınız...
    Benim başımada önceki arabam varken böyle bir olay vuku buldu.Gıyabımda hastanede mesai saatleri içinde aracıma otopark cezası kesildi.Hastane araç kartım ve tüm bilgilerim aracın üzerinde bulunduğu halde polis memuru arkadaş gıcıklığına herhalde tüm araçlara sırayla ceza kesmiş.Bende tüm bilgilerimi nöbet listemı hastane idaresişnden onaylatarak Bakırköy 8.sulh caza mahkemesine dava açtım bu cezaya istinaden.Ama 1 ay süresi içinde açmanız gerekıyor.Bunun sonunda cezayı kabullenmiş olursunuz.Arkadaşın dediği gibi en az 3-4 ay sürdü.Adresime mahkeme kararı sonunda geldiğinde aynen şöyle yazıyordu YÜCE TÜRK MİLLETİ ADINA; uzatmadan yazayım davayı kazandığım cezanın iptaline karar verildiği yazıyordu.Sizin dediğiniz gibi cezayı öderseniz kabullenmiş olursunuz zaten.Sakın cezayı ödemeyin ve 1 ay kanuni ödememe hakkınız var.Başımdan geçen bir olaydı emsal olarak okursanız faydalı olacağını sanırım.İyi günler.
    Eski nick: dileksu

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

hasan ali Z.
    HasanAliz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 116

Slm Ender ,
    mahkeme masrafı ne oluyor bu durumda ?

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Ender kardes sımdı 2 gun sonra verdık mahkemeye ıyıde mahkeme 3 ay surer ıse 1 ay bekledık gerıye kalan ıkı ay ıcın faız odemezmıyız cezaya oldukı kaybettık davayı .
    Bu arada mahkeme masrafları ne kadar tuttu bılıyorsunkı mahkemeye vermeme sebeplerınmızden bırıde cezakadra masraf odememız dıye on yargı var
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

Ender Kum
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Alıntı ZAK1980 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ender kardes sımdı 2 gun sonra verdık mahkemeye ıyıde mahkeme 3 ay surer ıse 1 ay bekledık gerıye kalan ıkı ay ıcın faız odemezmıyız cezaya oldukı kaybettık davayı .
    Bu arada mahkeme masrafları ne kadar tuttu bılıyorsunkı mahkemeye vermeme sebeplerınmızden bırıde cezakadra masraf odememız dıye on yargı var
    Alıntı bankaci61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm Ender ,
    mahkeme masrafı ne oluyor bu durumda ?
    Zeynel kardeş uzunca bir süre olduğu için unuttum ama çok cuzzi bir rakamdı.Ben oradaki bütün evraklarımı savunmamı belgelerimi 8.sulh ceza mahkemesindeki kalem müdürüne teslim ettim. Kesinlikle bu davanın lehıme olacağını söylediler zaten.Bende içim rahat bir şekilde ayrıldım ordan.Geç sonuçlanmasının sebebi bu davalarla ilgili o kadar başvuru varkı anca 3-4 aya sonuçlanacağını söylemişlerdi.Ha davayı kaybettin senin mahkemeye başvuruş tarihin baz alınır yani herhangibir faiz ödemek zorunda değisin.Bunuda sormuştum ayrıca.İyi günler.
    Eklenti 9023

Serdar Kürkçü
    SRDR KRKC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    50 ES - 05 ES
    Edilen teşekkür: 630

Zaten Bu Fahri Müfettişlere Tilt Oluyorum. Bana Hiç Sorma Nerde Şekilli Araba Görüyorlar Hemen Yaz Cezayı Abart Duyunca Malum İhtiyarlarya Ceza Yazıolar

Ender Kum
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Standart ..

Fahri müfettişler bir nevi istihbarati görev yapıyor aslında onlar olmazsa bu trafikteki magandalara kim nasıl ceza yazsın polis herkesi takip edemediğne göre fahri müfettişlerin varlığı aslında gerekli.Ama aşırıya kaçmamaları gerekir.Olay yerinde foto görüntüleriyle delilleriyle bu işi yapmaları gerekmektedir bence.
    Eklenti 9034