Sayfa 3/3 İlkİlk 123
53 sonuçtan 41 ile 53 arası

Konu: Dolu nedeniyle oluşan göçükler

Mehmet Katıkçı
    gaziantepunto9676 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    27 f 9676
    Edilen teşekkür: 56

Karizmatik

Alıntı Romeo_er2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tavanımda 10 adet göçük var+arka farlarım yanmıyo fren lambasıda dahil..sağ ayna kapağınıda 100mt ilerde buldum...
    geçmiş olsun çok üzültük gercekten

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Alıntı qwertasdf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar vakum olayını biraz daha araştırdım.hatta gidip işlemi izledim. ilk önce göçükleri tespit edip işaretliyorlar. daha sonra ucunda ısıtılmış silikona benzer bir madde olan vantuzları göçüklerin üstüne yapıştırıyorlar.biraz bekledikten sonra matkapa benzer bir alet yardımıyla vantuzları çekiyorlar.silikon soğuyup vantuzda kalıyor. eğer göçük tam düzelmezse aynı işlemi 2. kez yapıyorlar.
    kaporta ustası ve servisteki boya ustaları herhangi bir zararı olmadığını söyledi. ama zamanla boyada bir incelme ya da çatlama yapar mı bilemiyorum. işlem çok ince bir işçilik gerektirdiği için fiyatları da yüksek.
    tereddütlerim ortadan kalkarsa yaptırmayı düşünüyorum. ekstra bilgisi olan arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirim.
    oglen autokıngde ıdım sordum dunkı doludan dolayı gocukler olusmus dedım bazı araclarda gelıyormus su sura gelsın bakalım dedıler hallederız bızım ısımız bu
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

Mustafa Akçay
    pdr42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 625

herkese gecmiş olsun arkadaslar nasıl bir doluymus bu. peki hc resim ceken yok mu birçok arkadas aynı dertten muzdarip olmus anlasılan. bu arada gerçekten bizim fiatlarda mı sadece bu sorun

murat demir
    jakabo_ank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 KB 1150
    Edilen teşekkür: 89

uyurken yakalandım doluya. daha doğrusu garibim gp yakalandı. 200 m lik sokakta 3 tane gp vardı park halinde. diğerleri toyotadan tutunda chevrolete kadar pek çok marka. benim gp de tavanda babasından bir göçük. yan komşunun gp tavan hoşaf, diğerininde ön tamponda 4-5 tane göçük olmuş. diğer araçlarda chevrolede bile bişey yoktu. insanın canını sıkanda bu oluyor işte.

ilker kara
    ik77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 AD3862
    Edilen teşekkür: 137

değerli kader arkadaşlarım.az önce fiat müşteri hizm. arayıp şikayetimi ilettim.uzun araştırmalar sonucunda en ağır hasarı bizim araçlarımızda yaşadığımız ve bu konuda herhangi bir tasarrufa gidilip gidilemeyeceğini sordum.sizlerden ricam aramanız ve benzer şikayetlerimiz iletmeniz.bi ihtimal dikkate alınırsak sorun için belki onlarda taşın altına ellerini sokarlar.tel 4442255.

Mesut Fidanoğlu
    mesutf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 17

Hafta sonu, bizim Plaza'da kalan araçların hepsi de göçüklerden nasiplerini almışlar.
    Honda Civic, WW Polo, Ford Mondeo, Ford Focus gibi arabaların her birinde yağan dolu sebebiyle göçükler oluşmuş.
    Bence göçüklerin derinliği şans ile alakalı. GP'lerinizde oluşan göçüklerin boyutunu bilmiyorum. Fakat güzelim mondeo'nun üzerindeki göçüklerin hasarını gördüğümde sorunun kaportanın sağlamlığı olmadığını düşündüm.

7. Bu mesaj için teşekkür edenler:

şahin çelik
    shn-GP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    06 GP 910
    Edilen teşekkür: 4

yaw doluda fakiri buluyor benim aracım yakalandığında doluya orda fort passat felanda vardı onlarda zarar gördü ama bizim araçlar kadar deil bizim araçların tamponları zaten oyuncak araba gibi kendimi avutuyordum sacı sağlamdır diye ama tavanda 9 10 tane oyuk ön kaputta 3 tane oyuk var moralimi bozan benim aracımda bu kadar olurken peugeot 407, golf4, passat 2009 kasa, fort focus 2010 kasa, opel insignia, honda civic, megane2 hatta 2006 model renoult clioda bile 2 tane oyuk var bunlarda nasıl oluyorda 2 3 taneyi geçmiyecek kadar az oluyor ağlicam sinirden yüce Allah yağdırıyor doğanın kanunu bişey diyemiyorsunda arabamdan soğudum binmek gelmio içimden autoking şaşmaz şubesimi iyi ostimmi iyi ben gitmiştim aksigorta mini hasar hakkım var arabamda küçük bir göçme vardı tavanda yapamayız bunu dedi orjinali gibi olmaz felan dediler şimdi bir sürü göçük oldu ne yapıcam bilmiyorum autokinge güvenmiyorum sallamıyorlar ostimdekine hiç gitmedim siz hangi şubesiyle irtibata geçtiniz ? yaparız felan demişler ha bide dolu nedeniyle arka stop lambamın ampulü patladı ve park lambam patladı arkadaşımın hondası var 98 model adam aldıgından beri 1 kere yanlız değiştirdi lambasını ben aldıgımdan beri bu üçüncü değişimi

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

Ostıme gıttım 2 gun once konustugumda yaparız demıslerdı
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

Engin Yılancı
    xcoder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 47

Bende sabah araçı yıkkatım birde ne göreyim tavanda göçük var o an çok onemsemedim eve gelince dikkatli baktım tavanda en az 10 göçük kaportadada 3 tane forumda baktım istanbuldan kimse yok geçen hafta istanbulada yağacak denmişti ancak ben farketmedim, otoparkta başka araçlarda sağlam gözüküyor puntoda çözen oldumu ? Diğer araçların sağlam çıkması canımı sıktı garantiden sonuc alan oldumu?

11. 04/07/2010, 12:50

Serhat SİPAHİOĞLU
    gurik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942
    Edilen teşekkür: 537

Arkadaşlar kaskonuz ve mini hasar oto king teminatınız varsa sorun yok. plazaların açık otoparkındaki tüm araçlar hasar aldı doludan. ve bu araçlar hiç boya işlemi görmeden düzeltilecek ve satılacak yine. bunu yapan ve yurdışında eğitim almış bir ekip dolu hasarı için özel bir ekipmanla çalışmalara başladı. benim komşuların hepsi kendi araçlarını yaptırdılar ve hiç iz yok arabalarda. 3-4 saatlik bir işlem. araçlarımızın tavan sacı ince değil ama alt kuşaklar harici altı boş. Ağırlık merkezini alta çekmek için bu şekilde yapılmış olmalı.
    Lütfen kaskonuzdan doğan haklarınızı kullanın ve araçlarınızdan soğumayın.

alın bakın alet bu...
    https://www.sahibinden.com/ilan/hizm...in-cozum/detay
    Konu gurik tarafından (04/07/2010 Saat 13:49 ) değiştirilmiştir.
    Gezgin Gp.

Engin Yılancı
    xcoder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 47

Kaskonun mini onarım paketi 8 taneyi ücretsiz yapıyor gözüküyor, ancak yaptıran tanıdık olmayınca güvenemiyorum, genel kanaatte eskisi gibi olamayacağı şeklinde.

Serhat SİPAHİOĞLU
    gurik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BT 4942
    Edilen teşekkür: 537

dolu hasarı doğal afet kapsamında değerlendirilir ve full kapsam altındadır.Mini hasar çarpma ve vurulma olaylarında oluşan bazı küçük hasarları kapsamına alır ve hasarsızlığı bozmamak için klozlara konulmuş ek paketlerdir.Dolayısı ile göçük adeti ve cinsine göre mini hasara girer yada hasarsızlık delinir ful kapsamda değerlendirilir.
    Sözleşmelerinizi iyi okuyun.
    Gezgin Gp.

mustafa tamer
    mustelf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 62

benim bulunduğum yerde tam tersineydi bende 1-2 tane göçük var chevrolede mantar tarlası gibiydi, arkadaşımın polosunu gördüm ben çok şanslıymışım dedim.

Sayfa 3/3 İlkİlk 123