Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Punto Evo mu yeni Citroen C3 mü?

FZA YKC
    feza33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 52

Teknik Konu Punto Evo mu yeni Citroen C3 mü?

arkadaşlar sizce bu iki araç mukayese kabul eder mi.yeni c3 ü yakından inceledim bizim araçların tahtını zorlamasada hatırı sayılır bir başarı bekliyorum.yeni araç alacak olsanız dizel karşılaştırması için fikriniz ne olur.
    PUNTO EVO Dynamic 1.3 Multijet 16v 75 Hp
    Maksimum güç (hp/dd) 75/4000
    Maksimum tork (Nm/dd) 190/1750
    Bagaj kapasitesi VDA (dm3) 275/1030 R 15 185/65 R 15 175/65 R 15 - 185/65 R 15 - AĞIRLIK - KAPASİTE Boş ağırlık DIN (kg)) 1105

PERFORMANS ve YAKIT TÜKETİMİ**
    Azami hız (km/s) 165 Hızlanma (san): 0-100 km/s 13.6

Şehiriçi (manuel/otomatik***) 6.2
    Şehirdışı (manuel/otomatik***) 3.5
    Ortalama (manuel/otomatik***) 4.5

DYNAMIC

1.3 Multijet 75 Hp
    TASARIM VE STİL
    Elektrik ayarlı buğu çözücülü gövde rengi dış dikiz aynaları
    S
    Gövde rengi kapı kolları
    S
    Punto logolu kapı eşiği çıtası
    S
    Metalik boya
    S
    15" alüminyum jantlar
    S
    Deri direksiyon simidi ve vites topuzu
    S
    Krom çerçeveli gösterge paneli
    S
    Estetik iç aydınlatma
    S
    KONFOR VE FONKSIYONELLİK
    FIAT Code (Immobilizer)
    S
    Elektrikli ön camlar
    S
    Sürücü tarafı tek dokunuşla kapanabilen ön camlar
    S
    Sıkışma sensörlü elektrikli arka camlar
    S
    Uzaktan kumandalı merkezi kilit
    S
    "Follow me home" farlar
    S
    Ön okuma lambası
    S
    Bagaj içi aydınlatması
    S
    Logo baskı sistemli elektrikli açılabilir bagaj kapağı
    S
    Bardaklıklar
    S
    Yol bilgisayarı
    S
    Dış ısı göstergesi ve çok amaçlı gösterge paneli
    S
    Asimetrik katlanabilen arka koltuklar
    S
    Yükseklik ayarlı sürücü koltuğu
    S
    Yükseklik ayarlı ön ve arka kafalıklar
    S
    Yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon
    S
    Eşya gözlü ön kolçak
    S
    Dualdrive CITY fonksiyonlu direksiyon
    S
    Çift bölgeli otomatik klima+polen filtresi
    S
    Park sensörü
    S
    Tam boy stepne (185/65 R 15)
    S
    GÜVENLİK
    ABS+EBD (Elektronik Fren Güç Dağılımı)
    S
    Sürücü ve yolcu ön hava yastıkları (çift kademeli Smart 2 sistemi)
    S
    Sürücü diz hava yastığı
    S
    FPS (Yangın önleme sistemi)
    S
    Far yükseklik ayarı
    S
    Öngergili emniyet kemerleri
    S
    Antisubmarining ön ve arka koltuklar
    S
    ISOFIX (Arka koltukta çocuk koltuğu kancaları)
    S
    Yolcu ön hava yastığı devre dışı bırakma sistemi
    S
    Üçüncü arka kafalık
    S
    Viraj içini aydınlatan ön sis farları
    S
    Gündüz sürüş farları
    S
    SES SİSTEMİ
    Direksiyondan kumandalı Radyo+CD+MP3 çalar
    S

YENI C3 1.4 HDi CONFORT

Donanım
    Teknik Özellikler

GÜVENLİK ABS fren sistemi EBD (Elektronik Fren Güç Dağılımı) EBA (Acil fren destek sistemi) Sürücü ve yolcu hava yastıkları Yan hava yastıkları Ön yolcu hava yastığı iptal düğmesi Tüm koltuklarda 3 noktada sabitlenen emniyet kemerleri Ani frenlemede otomatik yanan flaşörler Immobilizer (VAR) Arka koltuklarda Isofix çocuk koltuğu bağlantıları Hareket halinde kapıların otomatik kilitlenmesi Sürücü kemer ikaz sesli uyarı sistemi (VAR) Ön yolcu için kemer ikaz sesli uyarı sistemi KONFOR VE İÇ DONANIM Yol bilgisayarı Yükseklik ve derinlik ayarlı elektrik destekli direksiyon (VAR) Manuel klima Otomatik klima Dış sıcaklık göstergesi Araç parfüm sistemi Yükseklik ayarlı sürücü koltuğu (VAR) Direksiyondan kumandalı Radyo CD MP3 Çalar Müzik sistemi hoparlör adedi 6 MP3 çalar bağlantı soketi Uzaktan kumandalı merkezi kilit (VAR) Elektrikli ön camlar Elektrik kumandalı yan aynalar Yükseklik ayarlı ön ve arka koltuk kafalıkları Ön panelde geniş hacimli soğutmalı torpido Ön bölümde güç soketi (12 Volt) (VAR) 2/3 - 1/3 katlanabilen arka koltuk (VAR) Ön ve arka kapılarda eşya saklama cepleri (VAR) Bagaj aydınlatması DIŞ DONANIM Jantlar 15 " Alüminyum alaşımlı jantlar Ön sis farları Yan cam altlarında krom çıta ve krom yan ayna ayakları (VAR) Karartılmış arka camlar (VAR) Metalik boya bulunmaktadır.
    TEKNİK ÖZELLİKLER

MOTOR Tipi Yüksek basınçlı turbo dizel direkt enjeksiyonlu Silindir adedi ve tipi 4 / Düz sıralı Silindir hacmi (cc) 1398 Maksimum Güç (Hp.din/dev.dak) 70/ 4000 Maksimum Tork (Nm/dev.dak) 160 / 2000 AKTARMA Vites Kutusu 5 ileri düz vites FRENLER Ön Havalandırmalı Disk Arka Kampana LASTİKLER Lastikler 185 / 65 R15 DİREKSİYON Direksiyon Değişken destekli elektrikli direksiyon Tur 3,1 Dönüş Çapı (m) (Kaldırımlar arası) 10,2 BOYUTLAR / ALANLAR / HACİMLER Uzunluk - Genişlik (mm) 3941 - 1728 Yükseklik - Dingil aralığı (mm) 1524 - 2466 Bagaj hacmi (lt) 300 Arka koltuklar yatıkken bagaj hacmi (lt) 1000 AĞIRLIK (kg) Boş Ağırlık 1065 Yüklü Durumda Ağırlık 1564 PERFORMANS Maksimum Hız km/s 163 0-100 km/s Hızlanma (sn) 13.7 YAKIT TÜKETİMİ (1999-100) Şehir İçi (lt/100 km) 5.3Şehir Dışı (lt/100 km) 3.8Ortalama (lt/100 km) 4.3 CO2 emisyonları (g/km) 113 Yakıt Deposu (lt) 48
    Konu feza33 tarafından (15/05/2010 Saat 10:03 ) değiştirilmiştir.
    There are two Mustafa Kemals; one is flesh-and-bone Mustafa Kemal who now stands before you and will pass away. The other one is you, all of you who will go to the far corners of our land to speand the ideals which must be defended your s if necessary. I stand for the nation's dreams, and my life's work is to them come true.

Ertan GÜNDOĞDU
    Slow Down brabus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 ED 0455
    Edilen teşekkür: 230

yeni C3 bana tip olarak Evo'ya göre daha güzel geliyor. Diğer konularda arabaları incelemediğim için çok yorum yapmak istemiyorum

Hakan CAN
    taneren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 190

citroen c3 1,4 hdi comfort 32,300 tl + 650 tl met.renk + ot.klima ve 15 çelik jant 1000 tl - 33,950 tl

punto evo 1,3 mjet.dynamic 33,250 (met.renk+çelik jant+ot.klima standart)

ayrıca citroen c3 euroncap 2009 testinden 4 yıldız almıştır.

bana sorarsan mersin için punto daha mantıklı.servis+yedek parça ve ikinci el açısından.

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

C3 daha fonksiyonel ve yeni bir araç olabilir ama bana göre Evo daha güzel bir araç.Ayrıca motor özellikleri daha iyi Evonun (1.3 mjtd-1.4Hdi)

Tercihim Evo olurdu...

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

FZA YKC
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı taneren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    citroen c3 1,4 hdi comfort 32,300 tl + 650 tl met.renk + ot.klima ve 15 çelik jant 1000 tl - 33,950 tl

punto evo 1,3 mjet.dynamic 33,250 (met.renk+çelik jant+ot.klima standart)

ayrıca citroen c3 euroncap 2009 testinden 4 yıldız almıştır.

bana sorarsan mersin için punto daha mantıklı.servis+yedek parça ve ikinci el açısından.

her iki bayi ile de son pazarlığımı yaptım citroeni plus paketi ile evodan 1100 tl ucuza alabiliyorum metalik renk istemezsem 1750 daha avantajlı fiyatı var bunu da göz önünde bulundurabilirsiniz
    There are two Mustafa Kemals; one is flesh-and-bone Mustafa Kemal who now stands before you and will pass away. The other one is you, all of you who will go to the far corners of our land to speand the ideals which must be defended your s if necessary. I stand for the nation's dreams, and my life's work is to them come true.

onur bakır
    Honor COOPER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 596

2800 tl lik fark 2 yılıkk vergi ve kasko farkından kendini amorti eder gibime geliyor.
    *****ALFA ROMEO GIULIETTA 1.4 MULTIAIR 170 TCT*****
    ***MATT MAGNESIO GRIGIO***
    *****SPORT PACK1 & 18" MATT BLACK WHEELS*****

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

C3 teki iç döşemeler plastik kalitesi vs. Evo nun yanına yaklaşamaz.. her ikisinin de baz donanımını inceledim.. kesinlikle Evo.. ancak C3 ün de tipini beğendim..

Sercan Çelik
    Evo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    06EVA03
    Edilen teşekkür: 73

C3 alırsan ileride pişman olursun bence, GP ya da Evo ikisi de C3'ü katlar özellikle de Evonun iç dizaynı. iki araç yanyana durduğunda bile GP ya da Evo, C3den daha ağır bi duruşa sahip. Artı vergi dilimi daha düşük ve yedek parça servis gibi avantajların olur. Multijet kendini ispatlamış bir motor 1.4 HDİ 70HP - 1,3 MJET 75 HP.

Kısacası EVO.

11. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Şafak Ç
    SKELETER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 176

Evo bence daha iyi bir seçim. Dizayn olarak daha hoş geliyor bana. Öte yandan evo daha çok yeni bir araç. Şu anda çok memnunum ama gelecek ne gösterir belli değil.

murat demir
    jakabo_ank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 KB 1150
    Edilen teşekkür: 89

performans diyorsan citroen. şekli şemalide yerinde arabanın. bana kalırsa c3

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı jakabo_ank Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    performans diyorsan citroen. şekli şemalide yerinde arabanın. bana kalırsa c3
    Bahsi geçen araçlar arasında performans olarak bir fark olmaz kesinlikle.Hatta ara hızlanmalarda Evonun avantajı çok daha fazla...

ali veli
    alicanveliy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 54

Fiorino ve Nemoyu karşılaştıran arkadaşlar multijet motorun hdi motora göre daha iyi performansı olduğunu söylüyorlar. Bunlardaki motorlar da aynı zaten. 1.3MJ motor tatmin edici...

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

kemal büyükgenç
    keykavus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 88

Saygıdeğer arkadaşım 1.3 araç daha mantıklı bence 230Tl bandrol karı var. Ayrıca Citroen'ler ikinci elde Punto'dan daha fazla zarar ettiriyorlar. Puntolar pazarda daha çabuk alıcı buluyor. Ama her şeyden önemlisi aracın içinize sinmesi, bizimkiler fikir. Her ne alırsanız alın içinize sinip kazasız belasız binmeniz dileğiyle selamlar.

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Halit BEBEK
    nerhal61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON
    Edilen teşekkür: 257

Arkadaşımda 2008 c3 var şu öncekilerden. Benzinli olanı. 2008 aracı 16bin TL ye aldı 28 bin km de boyasız degisensiz servis bakımlı. Çok ucuza da aldı. Hadi maksimum 18bin lira olsun. Değr kaybı konusunda katılıyorum. Ama öte yandan arabanın ici cok ferah ve sınıfındaki ne geniş bagaj (300 lt) c3 lerde var. Vites geçişleri cok cok yumusak (manuel) hele dizelleri cok az yakıyor. Genel bir problem yok aracında. Zaten sıfır ayarında aldı. Ama arabaya ferahlık hissi veren o yüksek tavan yüksek hızlarda ciddi savrulmalara, rüzgar sesi alması ve de iceri benzinli bile aşırı ses alması bence büyük dezavantaj. Benim evoya binince ne kadar sessiz diyor. yakıt tüketimlerimiz neredeyse aynı onunla. Ayrıca fransız grubu arabalarda lpg montajı genelde sorunlu oluyor cevremden duydugum kadarıyla. Bu anlamda sıfır araba alırken 5 sene bineceğim diyorsanız 2.elini dert etmeyin. Ve yakıt da cebimde kalsın diyorsanız hangisi olursa olsun dizel olsun. Ben hepsinden öte kendime otomatik şartı koydugum icin ve dizelleri sevmedigim icin benzinli aldım. Fazla gezmiyorum . 3 ay oldu ve 3000 km deyim zaten. Dolayısıyla uzun vadede binecekseniz icine oturdugunuzda hangisi daha ii geliyorsa onu alın. Ama unutmayın araba şans işi, sıfır da olsa 2. el de olsa...
    Punto Evo 1.4 77BG Dynamic Dualogic BRC LPG (Önceki)

Astra 1.4 T 140BG Cosmo Manuel Benzinli

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Kadir Utku ÖZEN
    kutkuozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    01ZU442
    Edilen teşekkür: 16

Grande Punto'nun kabin kalitesini gördükten sonra kimseye punto al demem. Teknik tarafına şimdiye kadar olan kullanımın sonucunda lafım yok. Citroen C3 için de kendinizi biraz daha zorlayıp, 1.6 HDi exclusive almanızı tavsiye ederim. Fiyatı biraz yüksek olabilir. Ama her dergide kalitesi çok övülüyor. Ayrıca donanımı da fazlasıyla yeterli. Motor zaten bilindik PSA-Ford motoru. Problem çıkartacağını sanmam.

23. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 234

Tercihim ikisinden yanada olmazdı.

Çağatay Güldalı
    ExTReMe_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 127

c3 az yakan bir araç ama bu paralara daha güzel bir araç alabilrsiniz ben olsam öyle yapardım . Ben kendime alsam Hyundai İ30 alırdım mükemmel bir araç . Soğutmuş olmayalım sizi ikiside güzel maşallah.

FZA YKC
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Titanyum Gri

arkadaşlar hepinize çok teşekkur ederim 1 haftadan az kaldı karar vermem için genel olarak evo ağır basıyor gibi ama aşağıda yazacağım nedenlerden dolayı evonun bazı yazdığınız avantajlarıda kayboluyor

1.aracı ötv ödemeden alacağım(özürlü indirimi)
    2.araca mtv ödemeyeceğim
    3.aracı ötv ödemeden almamdan dolayı 2 el de çok fazla zarar edeceğimi sanmıyorum
    4.gecen haftaya kadar kullandığım araç g.punto olduğundan değişik bir araca binme fikri
    5.eşimin c3 e daha sıcak bakması
    6.asist kitli siyah renk olmayan evonun bulunamaması(en azından mersinde)

tekrar teşekkur ederim

Arda BULUT
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı feza33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hepinize çok teşekkur ederim 1 haftadan az kaldı karar vermem için genel olarak evo ağır basıyor gibi ama aşağıda yazacağım nedenlerden dolayı evonun bazı yazdığınız avantajlarıda kayboluyor

1.aracı ötv ödemeden alacağım(özürlü indirimi)
    2.araca mtv ödemeyeceğim
    3.aracı ötv ödemeden almamdan dolayı 2 el de çok fazla zarar edeceğimi sanmıyorum
    4.gecen haftaya kadar kullandığım araç g.punto olduğundan değişik bir araca binme fikri
    5.eşimin c3 e daha sıcak bakması
    6.asist kitli siyah renk olmayan evonun bulunamaması(en azından mersinde)

tekrar teşekkur ederim
    Feza eş nedeniyle C3 seçilmeli o zaman Geriye kalan tek kriter bu çünkü...

28. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ali veli
    alicanveliy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 54

Aile saadeti için en iyisi eşinizin beğendiğini alın. Şaka bir yana yazdığınız duruma göre elinizdeki parayla en kalitelisini almanız gerekiyor. Onu da iyi araştırarak, tecrübe ederek karar verebilirsiniz. Test sürüşü yapın veya güvendiğiniz birisine yaptırın.

30. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sayfa 1/2 12 SonSon