Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Orjinal olmayan fara 62 TL ceza kesilecek.

frt dygn
    byjeoloji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 12

Standart Orjinal olmayan fara 62 TL ceza kesilecek.

Saçmalık ötesi bir uygulama.

Otomobillerde yüksek aydınlatma sağlayan xenon farların yaygınlaşması, Emniyet Genel Müdürlüğü'nü harekete geçirdi.

Kısa far durumunda bile uzun far gibi sürücülerin gözünü alan farlara karşı emniyet yeni bir denetim programı geliştirdi. 81 ilde yapılacak denetimlerde aracın orijinalinde olmayan standart dışı xenon far takanlara 62 lira para cezası verilecek. Standart dışı xenon farlar hakkında yapılan şikâyetler trafik ekiplerinin yeni denetime çıkmasına sebep oldu. Polisler, hız, alkol, emniyet kemeri, cep telefonu gibi denetimlerin yanı sıra artık xenon far kontrolü de yapacak. Standart dışı xenon far taktıran araçlara "Karayolunu kullananlar için tehlike yaratacak şekilde ışık donanımı kullanmaktan" 62 lira ceza kesilecek. Bu farların araçların orijinalinde bulunması halinde ise herhangi bir ceza uygulanmayacak. Bu arada ekipler, xenon farların yanı sıra önümüzdeki günlerde cam filmli araçlara dönük de sıkı bir denetim gerçekleştirecek. Filmli araç kullananlara ilgili kanun maddesine göre cezai işlem yapılacak.As low beam headlights, even when the driver of the long eye relief to areas far developed a new control program. Will be held in 81 cities in the vehicle's original is not in control non-standard xenon headlamps put those 62 pounds will be fine. Complaints about non-standard xenon headlights of the traffic team was lead to new controls. Police, speed, alcohol, seat belts, such as mobile phones, as well as audits will now be in control of the xenon headlights. Inserting non-standard xenon headlights the car "to be dangerous for road users to use lighting equipment" will be fined 62 lira. That in the case of the headlights of vehicles in the original application will not be any penalty. Meanwhile, teams, xenon headlights, as well as vehicles in the coming days towards the window film will also perform an audit firm. Those vehicles a movie about the criminal procedure law to be made according to the article.

Kaynak haber
    Gündem - Orijinal olmayan beyaz fara 62 lira ceza kesilecek

2. Bu mesajı için 3 kişi byjeoloji'ye teşekkür etti:

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

bende yok. ama sislere bile bakıyorlar artık.... sis açık olursa ona bile yazabilirler...

Mustafa Kubilay KARABULUT
    sowhat788 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34DP5400
    Edilen teşekkür: 418

Xenon ithal edenden vergileri alsınlar,yurtiçi dolaşımı sırasında vergi alsınlar,satarken vergi alsınlar,taşırken vergi alsınlar,vs...
    sonra 62 tl ceza kes,nefisss hayatımız var

Hüseyin Can
    hsyn28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 339

he bak bu kötü oldu işte tamda aracı alıp xenon ve film atacakken başımıza gelene bak araba şimdi cıplak kalacak resmen yaa
    bilgi için teşekkürler.

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

affedersiniz ama bir taraflarınıda yırtsalar
    xenonuda filmide takıcam
    yeter artık yaaaa

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

İrfan Demirer
    kaptan_ahab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 378

Bunun bir ölçümü bir derecesi olmalı.Kafadan bir aracı durdurup camda film var, farlar xenon diye cezamı kesilir.Ölçümü yaparsın, aykırılık varsa cezayı kesersin.Bu herkesi tekdüzeye getirmekten başka birşey değil.Askerlikte olur bu.

ali Türkmen
    onn.off - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Granit Gri
    Edilen teşekkür: 774

satışı ser kullanması yasak ne ters iş bu

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Beni çevirdiler benimki mercekli orj dedim baktılar (allahtan sislere bakmadılar) iyi akşamlar beyefendi dediler gönderdiler cam filmini hak getire arabama hastamı oldular ne Mercek mercek mercek

İrfan Demirer
    kaptan_ahab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 378

Alıntı femoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beni çevirdiler benimki mercekli orj dedim baktılar (allahtan sislere bakmadılar) iyi akşamlar beyefendi dediler gönderdiler cam filmini hak getire arabama hastamı oldular ne Mercek mercek mercek
    Hocam angeli olan yırtarmı peki.

Mustafa Kubilay KARABULUT
    sowhat788 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34DP5400
    Edilen teşekkür: 418

Benzin dayanmış 4 TL ye,neyi tartışıyoruz ki
    verelim 62 TL xenonlara bize dokunmaz,kahrolsunlar ne yazalım.

frt dygn
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah

hakikaten miğde bulandırıcı sanki sarı ışık göz almıyormu, benim bildiğim xenon lar göz almıyor diye çıktı, şahsen uzunları yakmamış xenonun gözümü aldığı bir durum olmadı uzun olsa dahi sarı ışıktaki gibi rezalet değil.
    Konu byjeoloji tarafından (28/04/2010 Saat 13:20 ) değiştirilmiştir.

Ozan K
    OzzY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35HK***
    Edilen teşekkür: 2813

Alıntı byjeoloji Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hakikaten miğde bulandırıcı sanki sarı ışık göz almıyormu, benim bildiğim xenon lar göz almıyor diye çıktı, şahsen uzunları yakmamış xenonun gözümü aldığı bir durum olmadı uzun olsa dahi sarı ışıktaki gibi rezalet değil.
    katılıyorum ayarsız olunca 2side feci halde göz alıyo. olay halojen xenon değil ayar
    Ne Mutlu Türküm Diyene!

Halit BEBEK
    nerhal61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON
    Edilen teşekkür: 257

Ben bu uygulamayı doğru buluyorum ama polisin bunu düzgün uygulayamayacağını ve işin ...okunu çıkaracaklarını da biliyorum. Xenon far daha düzgün ışık topluyor tabiki ama satılan ürünler o kadar kalitesiz ki bazıları sadece beyaz ışık veriyor ve ışığı dağıtıyor. Yollarda sizin aracınızın farları ii bile yolsa, bir sellektör yapıyorsunuz karsıdaki de yapıyor ve meger kısa farları yakıyormuş, rahatsız oluyorsunuz...Dediğim gibi bu uygulama doğru bence...Kalitesiz ürün satan yerleri bu piyasa kosullarında denetleyemezler, yani burası Türkiye, her türlü mal her yerde satılabiliyor..Polis egitilirse bir nebze daha ii kontrol ederler...Sis farının yakılması gündüzleri mantıklı, en azından görmek kadar görünmek mantıgında bırakalım araba tutkunları yaksınlar, ama gece sis yakanlar da kalitesiz xenonlardaki gibi rahatsız ediyor...Piyasada bir tek japon arabalarında kısadan bagımsız yanmıyor sisler...Cam filmi ise kaza anında icerden camın kırılamaması sebebiyle b ir güvenlik tehdidi ama sıcak bölgelerde yasayanlar icin de kacınılmaz, klima yetmez cunku gunes ısı altında...Kalkıp da perde yaptır diyecek halimiz de yok...Bu sebeple cam filmi konusunda esnek olunabilir ama xenon ve sisler konusunda uygulamaya destek veriyorum.
    Punto Evo 1.4 77BG Dynamic Dualogic BRC LPG (Önceki)

Astra 1.4 T 140BG Cosmo Manuel Benzinli

ibrahim odabaşı
    ..:aranan adam:.. imdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BA -7-7
    Edilen teşekkür: 473

Burası türkiye Olur böyle

Mehmet Özcan
    Basın-Yayın Sorumlusu femoli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    YMS
    Edilen teşekkür: 7336

Alıntı kaptan_ahab Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hocam angeli olan yırtarmı peki.
    Mercekli far olduğunda orj gözü ile bakıyorlar karşındakinin gözünü almadığı için

18. Bu mesaj için teşekkür edenler:

TOLGA TACALOGLU
    Ulş.Er silentscream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yakut Kırmızı
    Plaka
    FJ 7600
    Edilen teşekkür: 187

Alıntı OzzY Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    katılıyorum ayarsız olunca 2side feci halde göz alıyo. olay halojen xenon değil ayar
    Benim araçta da xenon var gidip servis te ayar yaptırdım.hatta biraz daha aşağı baktırdım ki kimse gıdıklanmasın.
    Far ayarı düz duvara baktırıp el yordamıyla değilde düzgün şekilde serviste yaptırılırsa hiiç sorun olmaz kanısındayım...
    Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir. "Mustafa Kemal ATATÜRK"

TOLGA TACALOGLU
    Ulş.Er silentscream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yakut Kırmızı
    Plaka
    FJ 7600
    Edilen teşekkür: 187

Alıntı femoli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En sonunda o 499 tl lik mercekli fardan aldıracaksınız bana he
    Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr ü zaruret içinde harap ve bîtap düşmüş olabilir. "Mustafa Kemal ATATÜRK"

çağlar mavuk
    grandecaglar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    06 ZEH 81
    Edilen teşekkür: 116

bu haber yaklaşık 2 yıldır var nette aratırsanız bulursunuz bazılarında ise 6000k ya kadar ceza yazılmıyor yazılmış hangisine inanacaz polise sordum xenon var diye araç durdurulmuyor dedi herşey çorba oldu

frt dygn
    Nereden
    Kocaeli
    Rengi
    Rock Siyah

inşallah öyle bişeydir ben daha önce duymamıştım.

volkan volkan
    ZV 007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 118

haftasonu fılmden dolayı ceza yıyordum aracta zenon var ona bıse demedıler.allah sonumuzu hayretsın.burası turkıye

Sayfa 1/2 12 SonSon