Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
62 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: LPG li Punto düşünüyorum. Sizce beni üzermi?

EREN YALÇIN
    axi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Manisa
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    45 EY 700
    Edilen teşekkür: 247

lpgden maddi anlamda memnun kalmak birazda yapılan km ye bağlı... ben yılda 40000 kmden fazla yol yapıyorum bana lpg şarttı taktırdım çokda memnunum iyiki taktırmışım. ama yılda 5000- 10000 km yapan bir araba için lpg nin bir esprisi yok yani bu başlığı açan arkadaşım arabayı ne kadar sıklıkta kullanıyor.. lpg ile benzine göre % 30 tasarruf yapacak... %30 tasarruf demek 10000 km de benzinle 3000 tl lpg ile 2000 tl yakıt demek... ama ben gibi yılda 40000 km yapıyorsanız 4000 tl cebinize kalması demek... hepimizin inkar etmemesi gereken birşeyki arabaya sonradan takılan herşeyin mutlaka bir sakıncası vardır.... şu da var devir iktisat devri...
    _NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    Ben bir Türküm!!!
    Ben;
    Orta Asyadan Türeyen,
    Anadoluda Büyüyen, Avrupa iclerine Yürüyen TÜRK´üm.
    Ben;
    Atillayi, Yavuzu, Fatihi var eden, krallari, imparatorlari kendisine Yar eden, Düsmanina dünyasini dar eden TÜRKüm.
    Ben;
    Damarlarinda asil kanin aktigi irkim, Benden bahseder destanim,Agitim,TÜRKüm,ben TÜRKüm,
    taa iliklerime kadar MUSTAFA KEMAL ATATÜRK`üm!!!
    Ya Siz Kimsiniz ???......____

Hakan Onur
    narkoz30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1020

Benim araç 1350kg bravo km de en iyi ihtimalle 200krş yakıyorum tabii motor ısınana kadar da bi bezin maliyeti var %100 lpg ile çalışmıyor her 10 depo lpg ye karşın yarım depo benzin gidiyor.ağırlıgı 1180 kg olan puntoların 150-180 krs yakmalarını kıskanıyorum bu 100 km de 2-3 liranın cebinizde kalması demek benim aracıma kıyasla ancak benim aracın da şehir içi kıyası diesel e göre baktıgımızda 7 litre diesel 3,10 tl den hesapla 21,7 lira eder. ben 20 liraya 100km geziyorum lpg ile bu da beni avundurmaya yetiyor. Diesel olup da o kadar faza para verileceğine bence passat 1.6 42000liralık fiyatıyla atmosferik bi araç alınsa sıfır olarak ve lpg takılsa çok daha büyük ekonomi yapmak mümkün.

ÖMER EREN
    Ceday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 43

Doğrudur

ugur ozer
    ugurozer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 630

pasaat 1.6 çok hantal bir araç o arç lpg ile 25 kuruşdan az yakmaz diye tahmin ediyorum.

ÖNDER ÇINAR
    esesleem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Vals Mavi
    Plaka
    42SH699
    Edilen teşekkür: 2

Bundan önceki araçlarımın hepsi lpg li beni üzdüklerine asla şahit olmadım.

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

Alıntı ugurozer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    pasaat 1.6 çok hantal bir araç o arç lpg ile 25 kuruşdan az yakmaz diye tahmin ediyorum.
    Donanım mhaberde bir arkadaş almış lpg taktırmış 10-15000 km kullanmış 200krş yakıyormuş performansı da mükemmelmiş yani hantallıkla pek bir alakası yok diyorlar ben onların yalancısıyım bizim patronda var aynı araçtan benzinli araç punto ile kapışmış olup puntoya kesinlikle geçilmemiştir tecrübe ile sabittir. whalla passatta gözüm kaldı ama bi 6 ay var paramın gelmesine off of bekleyelim bakalım. O zamana araba fiyatları uçmaz ise girecem sıfırına 3 ay bekleyecem bu arada uyanıklar bu aracın kullanılmışını bile sıfırından daha yüksek fiyata satıyorlar neymiş sıra varmış

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

Alıntı narkoz30 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Donanım mhaberde bir arkadaş almış lpg taktırmış 10-15000 km kullanmış 200krş yakıyormuş performansı da mükemmelmiş yani hantallıkla pek bir alakası yok diyorlar ben onların yalancısıyım bizim patronda var aynı araçtan benzinli araç punto ile kapışmış olup puntoya kesinlikle geçilmemiştir tecrübe ile sabittir. whalla passatta gözüm kaldı ama bi 6 ay var paramın gelmesine off of bekleyelim bakalım. O zamana araba fiyatları uçmaz ise girecem sıfırına 3 ay bekleyecem bu arada uyanıklar bu aracın kullanılmışını bile sıfırından daha yüksek fiyata satıyorlar neymiş sıra varmış
    passat 1.6 benzinli
    max hp: 102
    max torque: 148 nm
    boş ağırlık: 1418 kg
    0-100: 12,4 s.
    yakıt tuketimi şehir içi: 10,5

abi sözümü geri alıyorum biraz hantal diye hatırlamışım bu araç resmen kamyon kamyon ) sen soylenenlere bakma test etmeden sakın alma derim.

şehiriçi 25 kuruştan aşağı yakmayacağı fikrim halen devam etmekte.

Hakan Onur
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri

iyi de ugurcum ben denedim diyorum ön yargı kesinlikle yersiz ama ha km fazla olur ilride arabanın tursusu çıkar o zaman bişey diyemem yeni motorda denedim yag gibi gidiyor basıyorsun akıyor araba.

ugur ozer
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah

abi sen 12 bucuk saniye 0-100 performanslı bir arabadan zevk alıyorsan problem yok tabiki zevk ve renk meselesi

Fatih Antep
    NesT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 BF 8191
    Edilen teşekkür: 108

Uzun bir aradan sonra konuya dahil olayım. Sadece araştırmak için internete oturmuşken kendi sitemizde aradığımı buldum. GP aracıma önümüzdeki aylarda lpg taktırmayı düşünüyordum. Bu arada okuduğum aklımda kalan konulara ekleme yapmak istiyorum. Fiat lpgli araç üretti. Fiat Siena bu aracı İstanbul'da bulunan kaynım benzinli sienayı sattı lpgli olanı aldı.Tempesty (Bora) arkadaşımız lpg taktırıken çok fazla araştırdı, iyi biliyorum. Bora çok fazla KM yapıyor. Kurum doktorumuz 2 yıldır toyota marka aracı ile işe geliytor ve her yanına gittiğimde, puntoya sen nezaman lpg taktıracaksın diyor ve AVM lerin oto parklarında hiç sorun yaşamadığını söylüyor. (Birazda o beni hızlandırmıştı) . Şimdi bunlardan lpg ile hiç şikayet duymadım tam aksine memnun olduklarını söylediler. Çok yakın tanıdığımın doğan marka aracında da lpg takılı ama hiç memnun değil. Çünkü 8 silindirli şavröle gibi lpg yakıyormuş ama buna şükür diyor ya benzinde kalsaydım hiç kullanamıyacaktım diyor. Başka bir arkdaşım da renosu var memnun değil ama araba gidiyor diye sevinmekle yetiniyor. Yine başka bir arkadaşımın eski bir pejosu vardı. O da memnu değildi. Ben sizlere birkaç öernek verdim. Bu örnekrede eski araçlar ve eski sistem lpg kitleri ile yeni araçlar ve sıralı lpg sistemler var. Yeniler memnun eskilkerde memun. İkisininde ortak yönü yakıt tasarrufu.
    Ben bu konuya iyi ki rastladım. Çünkü kararımı verdim. Ben aracıma lpg taktırmıyacağım. Sebebide yakıt tasarrufu yapacağımı düşünerek işime ve geri kalan zamanlardaki gezmlerime hep aracımı kullancağım oysa benim işyerimin servisi var. Gezmelerimle yaptığım kilometreyi enaz 2 ile çarpacağım. Keyfim için cebim patlıyacak. Bu hesabı bana hatırlatan ve karar verme yardımcı olan AXİ (Eren ) arkadaşıma teşekkür ediyorum ,gerçekten ihtiyacım oluncaya kadar lpg düşüncesini hiç araştırmıyacağım bu gün itibari ile benim ihtiyacım yok. Bu ara da herkesin hesabına ve düşüncesinede saygım çok. Turan ailesi ve herkese selamlar.
    Unutmayalım EMNİYET KEMERİ sizi ve sevdiklerinizi, 2 Kg'lık YANGIN TÜPÜ aracınızı kurtarmak için.....

11. Bu mesajı için 2 kişi NesT'ye teşekkür etti:

bora turan
    PuNtOmAnİa !! tempesty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308
    Edilen teşekkür: 820

Hoşgeldin Fatih abi bizden de sizlere çok selamlar

KM konusunda çok haklısın abi ben ayda yaklaşık 1800 km yapıyorum (üstelik keyif için de sayılmaz mecburiyetten yani) o yüzden bana lpg çok mantıklıydı ama eğer dediğin gibiyse senin için hakkaten bu durumda lpg zaruri bi durum olarak gözükmüyor..

Keyfili sürüşler dilerim..

Halit BEBEK
    nerhal61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON
    Edilen teşekkür: 257

Lpg ile ilgili olarak Fatih Bey in de dedigi gibi tamamen ihtiyaclara göre tercih yapılmalı...Ama ben motoru bozuyor vs lere katılmıyorum. Dolmuşcuların neredeyse hepsi benzin-lpg dönüşümlü araclar kullanıyorlar. Çünkü dizeller dur kalk ş.içi trafigine ve acacagı masraflar itibariyle taksiciler tarafından tutulmuyor. Hatta daha gecenlerde bindigim taksiciye sordum. 2000 model focus kullanıyordu ve daha önceki aracım doganın 500 bin km de motorunu actık dedi, focus ise 460 bin deydi ve motor acılmadı ,bu araba ömür boyu taksideydi dedi...500 bini bırak hadi 300 bin km gitsin, hani lpg o kadar bozsun, ne olacak ki diyorum...Ama şu da var, 1000 km gezen biri lpg takınca ya d dizel kullanıcısı ekmek almaya bile arabayla gidiyor ve 1500 yapıyor. Aradaki tasarruf da yalan oluyor. Ama aynı km yi gezip de cebini rahatlatmak isteyenler mutlaka lpg taktırmalı...Ama hem lpg taktım hem de cevreciyim diyenler de biraz garip geliyor
    Punto Evo 1.4 77BG Dynamic Dualogic BRC LPG (Önceki)

Astra 1.4 T 140BG Cosmo Manuel Benzinli

SERDAR UZUNCA
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. PNT 34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 34

lpg üzmez..
    usta üzer...

Umut Somyürek
    Yaşayan GP yasayanadam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Denizli
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 67

5000 km oldu brc taktıralı, hiç bir problem çıkmadı daha... Hatta ilk takıldığında internetten montaj fotolarına bakıyordum, her usta farklı şekilde takmış, ulen dedim hadi hayırlısı... Bizim ustanında methini duymuştum ve oda kendine göre farklı yerlere yerleştirdi... Çok şükür hiç problem yaşamadım. Geçen gün gittim bi baktırayım diye, daha sıfır takılmış gibi değerle mükemmel çıktı. Hangi marka takılırsa takılsın fark sanırım işçilikte çıkıyor. iyi usta iyi ve özenli işçilik ve takılan parçalarda fabrikasyon hata yoksa problemde yok demektir...

Halit BEBEK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON

Arkadaşlar BRC yetkili distribitörü sitesinden bir msj;

"Sayın 2A yetkilileri ben 2000 yılında brc sistem taktırdım aracım 1994 model serçe ve çokda memnunum. son bir aydır fazla yakıyor gibime geliyor sormak istediğim şu belli bir zaman geçtikten sonra beyni değiştirmek gerekirmi ? Ankarada ikamet etmekteyim burada önereceğiniz bir yetkili sevrise gitmek istiyorum. Bu süre içerisinde hiç beyine bakım yapılmadı. yaz kış daimi olaraktanda kullanıyorum."

Tam 10 yıl ve serçe Lpg sizi üzer mi

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

Alıntı nerhal61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

"Sayın 2A yetkilileri ben 2000 yılında brc sistem taktırdım aracım 1994 model serçe ve çokda memnunum. son bir aydır fazla yakıyor gibime geliyor sormak istediğim şu belli bir zaman geçtikten sonra beyni değiştirmek gerekirmi ? Ankarada ikamet etmekteyim burada önereceğiniz bir yetkili sevrise gitmek istiyorum. Bu süre içerisinde hiç beyine bakım yapılmadı. yaz kış daimi olaraktanda kullanıyorum."

karbüratörlü sistemlerle sıralı sistem beyinli araçları kıyaslamayınız

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Alıntı nerhal61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sizin dizellere yaptığınız yrumda garanti bitince turboyu pompayı elinize alırsınız demiştiniz. Bende ona benzer bir yorum yapayım. Yeri geldimi LPG ağzınızın tadını öyle bir bozar ki... Arabayı yakasınız gelir.

Halit BEBEK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON

Alıntı GP COSKUN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    karbüratörlü sistemlerle sıralı sistem beyinli araçları kıyaslamayınız
    Yaw muhakkak kıyas olmaz da 10 yıllık lpg li serçe ve son aylarda ki bir şikayetinden bahsetmiş...

Alıntı ibrahim06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizin dizellere yaptığınız yrumda garanti bitince turboyu pompayı elinize alırsınız demiştiniz. Bende ona benzer bir yorum yapayım. Yeri geldimi LPG ağzınızın tadını öyle bir bozar ki... Arabayı yakasınız gelir.
    LPG ye mecbur kalmak tabiki cok kötü ve haklısınız dogru montaj yapmayıp, 50-100 lira daha ucuz diye merdiven altı yerlerde taktıranlar bu sorunları yasıyor. Ben daha önce benzinli alıp lpg taktırdım ve en ufak bir sorun yaşamadım. Dogru yeri araştırıp bulup onlara taktırdım. Arabayı yakasım da gelmedi Ama genel olarak söylediginiz dogru, insanı cileden cıkarır herhalde

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

bora turan
    PuNtOmAnİa !! tempesty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308
    Edilen teşekkür: 820

2 yılı geçti araba 57.000 km.ye geldi (taktırdığımda 8.500 dü)

Maşallah diyelim daha beni hiç üzmedi , bundan sonra üzer mi bilmem olursa yazıcam..

soner kimen
    tubul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

lpgye en uyumlu araç olarak toyota gösteriliyordu, lpg taktırdık 60000 km yol yaptık,şimdilik sorunsuz...bu kadar kilometre boyunca hiç mi sorun yaşatmadı? yaşattı, silkeleme oluyordu,arabayı yakmayı düşünmüştük..servis problemi bulamıyordu,tesadüfen bulundu.

tekrar lpg işine girer miyim? hayır..en iyisi dizel

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon