15 sonuçtan 1 ile 15 arası

Konu: Geç gelen trafik cezası..

Mehmet Ali ..
    makeles - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 240

Standart Geç gelen trafik cezası..

Selamlar,

27.01.2008 de OGS den kaçak geçiş yaptığıma dair cezayı bugün tebliğ ettiler.. 3.75+37.5 TL neredeyse 2 yıl olmuş.. sanırım OGS cihazım ya çalışmadı yada cama takılı değildi hatırlamıyorum ama o tarihte boğazdan geçtiğimi biliyorum.. itiraz hakkım var mı? yıllar sonra ceza gelen başkası oldu mu acaba?

bu arada geçen hafta ankara istanbul otoyolunda boğaziçi köprüsü öncesi aşırı trafik vardı.. kamyonlar tırlar tüm şeritleri kapatmıştı birkaç yüz metre güvenlik şeridinden ilerledim sonra ortalara geçtim, tam o sıralarda bir polis elinde not defteri plakaları yazıyordu.. benle beraber 10-15 kişinin plakasını almıştır.. acaba güvenlik şeridi ihlali yüzünden geçmiş cezayı şimdi mi kestiler anlayamadım.. sonrada başka cezalar da gelecek sanırım..

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

mehmet ali ogs gişelerinden geçerken süratinede dikkat etmen lazım
    çok hızlı geçiş yaparsan okuyamayabiliyor sistem
    ve kaçak geçiş muamelesi yapılıyor
    bilgine

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

DENİZ YURTSEVEN
    erkaymis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 89

KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

YUKARDAKİ LİNKE GİRİP PLAKANIZI YAZARSANIZ BÜTÜN BORCLARINIZ ÇIKIYOR
    BİLGİLERİNİZE

5. Bu mesajı için 2 kişi erkaymis'ye teşekkür etti:

Serdar Y
    usermm1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 169

eğer plakanız ogs sistemine kayıtlı ise, geçiş esnasında etiket çalışmassa kaçak muamelesi görmezsiniz. kameradan plakanıza normal geçiş ücreti yazılır.(köprü için)
    Konu usermm1 tarafından (07/12/2009 Saat 17:12 ) değiştirilmiştir.
    Dünyada bir tane dahi çocuk mutsuz olduğu sürece, büyük icatlar ve ilerlemeler yoktur. A.Einstein

7. Bu mesajı için 2 kişi usermm1'ye teşekkür etti:

Mustafa FIRINCI
    mustafaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 1569
    Punto Forum | Bizi; Ege'de Komşuya, Kosova'da Sırplara, Kıbrıs'ta Rumlara Sorun...

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

10. 07/12/2009, 18:24

Ahmet Yazgan
    acy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 18

Standart ispark http://www.ispark.com.tr/BlackList/

https://www.ispark.com.tr/BlackList/

geçenlerde ümraniye son durakta işim vardı 10 dk girdim çıktım park bileti kesmiş bugün linki arkadaşlara attım kiminde 4 kiminde 2 tl park ücreti çıktı

Sokakta ISPARK işareti olduğu halde görevli olmayınca oh yırttık sanmayın,bilgisayar kayıtlarına geçiyormuş, bayağı bir borcu olan çıktı, icraya kadar gidiyormuş sonu.
    Konu acy tarafından (07/12/2009 Saat 18:35 ) değiştirilmiştir.

12. Bu mesajı için 2 kişi acy'ye teşekkür etti:

Adı Soyadı
    KaMiKaZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 752

istanbula bak dursan ayrı para durmasan ayrı para.

Emir A.
    Fuzuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Balıkesir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 352

Alıntı usermm1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    eğer plakanız ogs sistemine kayıtlı ise, geçiş esnasında etiket çalışmassa kaçak muamelesi görmezsiniz. kameradan plakanıza normal geçiş ücreti yazılır.(köprü için)
    Ben de bu şekilde biliyorum...
    Hatta bir arkadaşım ist.a gittiğinde kardeşinin arabasınınkisini takıyor...Arkadan gelen kardeşine ceza yazıyorlar sonra sistemde görününce ceza düşüyor...
    Henüz ceza yediklerini duymadım...

Mehmet Ali ..
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

https://www.ispark.com.tr/BlackList/
    adresinden sorgulama yaptım 5tl borcum görünüyor halbuki sadece geçen hafta 3 defa beşiktaş serencebey de park ettim ve her defasında elden 10tl ödedim.. allaa allaa belki son 1 ayda 90-100tl isparka param gitti büyükşehirin cebine giren 5 tl o da hala benim borcum görünüyor .. adamlar o cihazın sahtesini yapmışlar sanırım 1 defa fatura kestirip sonra sahte cihazla fiş çıkarıyorlar.. kesin bi sahtekarlık var bu işte..
    kredi kartını güvenip nasıl ödeme yapalım şimdi? işparkın elemanları en büyük değnekçi olmuş..
    bi de icra vs. demişler hay ben bunların ............ sinirini bozuyorlar insanın..

Serdar Y
    usermm1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 169

Alıntı Fuzuli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de bu şekilde biliyorum...
    Hatta bir arkadaşım ist.a gittiğinde kardeşinin arabasınınkisini takıyor...Arkadan gelen kardeşine ceza yazıyorlar sonra sistemde görününce ceza düşüyor...
    Henüz ceza yediklerini duymadım...

hehe Türk zekası heryerde parıldıyor
    Dünyada bir tane dahi çocuk mutsuz olduğu sürece, büyük icatlar ve ilerlemeler yoktur. A.Einstein

onur kaya
    kara kız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 DY 2468
    Edilen teşekkür: 303

2006 mayıs ta avcılar giselerinden mecburi geciş yaptım aksi halde orta refüje patlıcaktım..ceza bu yılın eylulunde 280 tl borç olarak geldi..okadar araştırıp karayollaraı genel mudurlugune gitmeme rağmen araçla ilgili borç görünmemişti..gelen cezadan sonra tekrar gıttığimde 1 ay sonra cezanın kayıt altınaalındıgı ve herangibi bir araştırmada karşınıza çıkacağı soylendi ..yani burda yalancı konumunada sokuldum..kıme ne anlatabilirsinizki,mecburen parayı tıpış tıpış ödedim..

onrky
    1.4 starjet 95hp

meltem poslu
    meltem358 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 7

Dikkat trafik ceza tutanaklarına itiraz

arkadaşlar
    trafik para cezalarının tahsiline ve takibine uygulanacak esas ve usuller ile kullanılacak belgeler hakkında yönetmeliğin 10/a-b maddesi uyarınca tebligat işlerine 7 gün içinde başlanması gereklidir bu duruma aykırı davranılarak size ulaşan para cezalarına itiraz etmelisiniz bence.bu yönde mahkeme kararları var ve itirazlar kabul edilerek trafik ceza tutanağının usulüne uygun olamdığına karar verilir ve cezaları ödemezsiniz.

19. Bu mesajı için 7 kişi meltem358'ye teşekkür etti:

Serdar Karaaslan
    BSK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 310

Meltem hanım ilk mesajda olayı bitirmiş tebrikler ve teşekkürler Meltem hanım, düzenli aralıklarla ceza yemişmiyim diye bakmama gerek yok artık demekki.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE VE DEDİRTENE !

Mehmet Ali ..
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok

Standart gıyabında cezalar

16 şubatta mahmutbey çatalca arası akşam 20:37 de E80 Otoyolunda plakaya ceza kesmişler muhtara bırakmışlar cezayı 10gündür bekliyormuş orda.. 140km/h ile giderken arkadan çekilmiş bir fotoğrafı da iliştirmişler tutanağa..

otobanda hep 160-180 arası giderim hiçbişi olmaz yavaşladığım bir anda ceza yemişiz habersiz way be.. gece gece radar mı olurmuş.. sanki bir polis aracının yanından geçerken yavaşlamıştım öyle hatırlar gibiyim.. araçtan çekmiş olabilirler mi?

diğer cezaları ödemiştim bunda meltem hanımım tavsiyesine uyup uğraşsam mı biraz diye düşünüyorum..

Eklenti 6937 Eklenti 6938
    Konu makeles tarafından (17/03/2010 Saat 11:44 ) değiştirilmiştir. Sebep: resimler

barış erol
    barbar74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Orleans Mavi
    Edilen teşekkür: 64

Biz araç sahiplerinden bir koyundan 1000 post çıkartırım zihniyetine sahip sayın çobanlarımızın bütçe açıklarını kapama yöntemlerine daha çok yenilikler eklerler. Araçları alırken ötv+kdv+öiv+vs vergi ödedikten sonra aracı üzerimize alırken harç (haraç)+noter vs. ödeyip üstüne dünyanın en pahalı ve en çok vergili yakıtımızıda depomuza koyduktan sonra yollara çıkıp üstüne birde ödediğimiz vergilerle yapılan köprülerimizin başında durup deli dumrul misali ücret kesen bununlada yetinmeyip heryıl araç vergilerini ödeyen 2 yılda bir muayene harcı yatıran bizlerin plakalarına arkamızdan cezalar yağdıran karayolları çalışanlarını, belediyeleri sitemiz üyelerilerinin huzurunda alkışlıyorum...

23. Bu mesaj için teşekkür edenler: