Sonuçlar: hangisinin tasarımı daha güzel?

Katılımcı sayısı
320. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • evo

110 34.38%
  • grande punto

210 65.63%
Sayfa 3/6 İlkİlk 123456 SonSon
114 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: Grande punto mu Evo mu daha güzel?

murat imre
    operatormurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Granit Gri
    Plaka
    35ufc68
    Edilen teşekkür: 1038

bence grande puntosu olan bizler özellikle dışına yapılan makyajla gp nin dahada çekici olmasını bekliyorduk, ama umduğumuzu bulamadık,gp yi almadan önce yollarda gördüğümde defalarca dönüp bakardım,sonunda cazibesine dayanamadım, paliomu satıp gp aldım.korkarım evonun beğenilmeyen ön tarafı satışlarının düşmesine yol açacak,çünkü eski çekiciliğini cazibesini yitidiğini düşünüyorum.......

MURAT KAPLAN
    k@pl@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 779

bende cazibe konusunda puan kaybedeceğine eminim. bizler arasında yapılan bu anket sonuçta geneli fiat kullanıcılarının yaptı bir anket. böyle giderse tepkiler böyle olursa evo ara kasa olacaktır ve yeni bir kasa çalışması yapacağını düşünüyorum.

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

alper yonar
    Dynamic Üye alperyonar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    06 YN 5**
    Edilen teşekkür: 356

Herkes aracının yenilenmiş halini eskisine göre daha iyi olmasını ister. Çünkü iyi olduğu zaman kendi aracınında değeri artar. Evo iç tasarım olarak gayet başarılı. Ama ön olarak gp ler de sis farlarıyla normal farların bi uyumu vardı. Şimdi tamponu değiştirerek bu hoş görütüyü yok etmişler..

5. Bu mesaj için teşekkür edenler:

M.Kaan Gülüm
    mkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 4

Grande punto çok güzel bir araçtı.Onu beğenerek araç almaya karar vermiştim. Ancak bana evo nasip oldu. Artık FPE diyorum...

Halit BEBEK
    nerhal61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON
    Edilen teşekkür: 257

Kesinlikle evo daha güzel...Evonu standartta boyasız verdigi tamponlar boyanarak aracı agresif hale getirebilirsiniz...Evo yu sid e benzetmişler buz devrindeki...Bence GP ler de boş boş bakan, agresiflikten eser bile olmayan eksik tasarımlı bir araç...Evo nun tanıtımlardaki gibi boyalı tampon ve 17 lik jantlarla olan versiyonu süper...Aynı jantları ve makyajı gp ye yapın bakın nasıl sırıtıyor...Aracı içi dısı diye ayıramayız....Asr-Hillholder-esp-S&S gibi özellikleriyle araç GP nin cok üstünde bir araç...Satış rakamları düşecektir demeyelim de öyle umuyorsunuz sanırım Gidin şu anda evo almaya karar verin bakalım ne zaman geliyor muş...Araç yok satıyor...

Yiğidi öldür hakkını yeme
    Punto Evo 1.4 77BG Dynamic Dualogic BRC LPG (Önceki)

Astra 1.4 T 140BG Cosmo Manuel Benzinli

Yasemin ŞENŞATIR
    JASMINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585
    Edilen teşekkür: 4817

Alıntı nerhal61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle evo daha güzel...Evonu standartta boyasız verdigi tamponlar boyanarak aracı agresif hale getirebilirsiniz...Evo yu sid e benzetmişler buz devrindeki...Bence GP ler de boş boş bakan, agresiflikten eser bile olmayan eksik tasarımlı bir araç...Evo nun tanıtımlardaki gibi boyalı tampon ve 17 lik jantlarla olan versiyonu süper...Aynı jantları ve makyajı gp ye yapın bakın nasıl sırıtıyor...Aracı içi dısı diye ayıramayız....Asr-Hillholder-esp-S&S gibi özellikleriyle araç GP nin cok üstünde bir araç...Satış rakamları düşecektir demeyelim de öyle umuyorsunuz sanırım Gidin şu anda evo almaya karar verin bakalım ne zaman geliyor muş...Araç yok satıyor...

Yiğidi öldür hakkını yeme

Halit, GP'nin boş boş baktığı görüşüne kusura bakma ancak katılmıyorum. Eğer dediğin gibi boş boş bakan, agresiften uzak bir araç olsaydı eğer bu kadar çok satılmazdı, bu kadar çok fanatiği olmazdı ve onun sayesinde evo diye bir araçta olmazdı. Sizde Evo olmayacağına göre kesinlikle GP sahibi olurdunuz. EVO üretilmeseydi GP aynı satış şartlarına devam edecekti. GP olmayınca aynı şekilde yenilenmiş Evo ile satışa devam edildi. Satış rakamlarının yüksek olması sadece Evo ile kıyaslanamaz bence. Daha önce dediğim gibi amaç burada arabaları kötülemek değil kesinlikle. GP dış görünüm olarak, Evo ise iç dizayn olarak güzel. Ayrıca donanım olarak kıyaslarken GP active özellklerini göz önüne alma. GP emotionda S&S dışında Evo'da olan bütün özellikler zaten vardı.

Şu an aracımı değiştirmek istesem Bravo'yu tercih ederim. GP veya Evo her araç sahibi için özel ve güzeldir. Zevkler ve renklerde tartışılmaz. Herkese kendi aracı ile kazasız, belasız kullanımlar ve keyifli yolculuklar

9. Bu mesajı için 3 kişi JASMINE'ye teşekkür etti:

Halit BEBEK
    nerhal61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON
    Edilen teşekkür: 257

Vallahi Yasemin Hanım, evonun içi böyle olmasaydı GP almazdım. Aracı sadece dış tasarımına göre degerlendiremem...Kaldıki ben gecen sene Linea alıyordum, ama iç mekanda kullanılan malzemenin düşük kalitesi ve küçük şaşal su bile koyamayacağınız kapı cepleri, cok az sayıda ve birsey sıgmayan gözleri , döşemede kalite hissi vermeyen doku, ve ben gp nin gercekten de ön tasarımını gereginden fazla uzatılmış olarak yorumladım, bu da benim zevkim....Ama evoyu görünce (linea ve gp ler aynı iç mekanı kullandıgı icin) iç mekandaki radikal degisiklik ve işlevsellik fikrimi degistirmeme sebep oldu...Aynı paraya vW ya da opelin baz donanımlı ve düz vites arabaları yerine, ilk arabam olan uno nun beni cok memnun etmesinden sebep yine fiat markasına döndüm....Tabiki de kötülemek degil amac ama evo yu başka seylere benzetenler de cok ii niyetle yorum yapmıyorlar sanırsam Şaka bi yana ben aracımı cok sevdim ve kullanması gercekten cok zevkli...Bu dualogicteki otomatikte bile vites degistirme olayı gercekten cok güzel...Bazı oto dergilerinde, dualogic sanzıman ne zaman ne yapcagını bilmiyor ve vites degistirip duruyor yorumlarını okumustum. Alakası yok...Araç neredeyse tam otomatikmişcesine vites degisimlerini hissettirmiyor bile. Eco modunu da kullanabilirsin, otomatik modu da, istediginde vites de düsürüp arttırabilirsin...Evet gercekten de GP Evolution yapmış.....

Sırf bu benzetmeler yüzüden bana daha sıfır aldıgım arabayı modlatacaksınız ha Sonra da hanımla papaz olacaz

Sevgilerle
    Punto Evo 1.4 77BG Dynamic Dualogic BRC LPG (Önceki)

Astra 1.4 T 140BG Cosmo Manuel Benzinli

Murat Okay
    bebek maserati muratokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 BU 6353
    Edilen teşekkür: 37

Bence hem iç hem dış olarak GP daha iyi.
    Ayrıca bu cevabım ulaşamama nedeni ile değil.
    Şu an tekrar araba alacak olsam en donanımlısından GP seri 5 alırdım.

12. 15/03/2010, 10:26

Sebep
    tekrar

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 234

Eğer Evo' da yapılan iç tasarımı GP' daki kasaya uygulasalardı daha güzel olurdu. Fiesta' da kasa değiştirdi ama eskisinden çok radikal ve güzel oldu. Fakat EVO dış görünüş olarak GP kadar çekici gelmiyor bana.

14. 15/03/2010, 17:20

VOLKAN TARAN
    byfestival - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Evo Mavi
    Edilen teşekkür: 26

Mutlu

Alıntı shadow_dancer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sizce?

sizce

bbrh kkk
    burhankutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    46***60
    Edilen teşekkür: 306

en güzel araba tip olarakda dizayn olarakda kendi araban babam der elin ferrarisinden bindiğin zaman kimseye hesap sormadan gittiğin kendi araban iyidir die bide tamamen göz zevkli ile alakalı bişey mesela benim kuzen şahin hastası ona sıfır mercedes versen ona binmez, olum diyorum al 15 20 tane kuş serisi al bin diyorum ne geregi var bi tane olsun modifiyeli olsun dior sanki çok modifiyede oluyor ya
    Konu burhankutlu tarafından (15/03/2010 Saat 17:43 ) değiştirilmiştir.

Fırat Serhat
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. demon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı burhankutlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    en güzel araba tip olarakda dizayn olarakda kendi araban babam der elin ferrarisinden bindiğin zaman kimseye hesap sormadan gittiğin kendi araban iyidir die bide tamamen göz zevkli ile alakalı bişey mesela benim kuzen şahin hastası ona sıfır mercedes versen ona binmez, olum diyorum al 15 20 tane kuş serisi al bin diyorum ne geregi var bi tane olsun modifiyeli olsun dior sanki çok modifiyede oluyor ya
    Öyle demeyin aslında tartıştığımız konu güzel. Yarın bir gün sıfır araba almaya karar versem kendi adıma Yeni kasa Fiesta ve Evo arasında kalırdım. Kesin Evo diyemiyorum yani. Sırf dış dizaynından dolayı.

bbrh kkk
    burhankutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    46***60
    Edilen teşekkür: 306

fırat işde benim söylemek istediğimde o tamamen göz zevkine yönelik bişey tartışma konusu güzel mesela ben tamamen tipine görünüşüne iç dizaynına göre aldım yani aynı dizayn fiestada olsa gider onu alırdım ama ben tamamen aracın özelliğine göre deil sadece ve sadece görünüşüne aldanarak aldım. eğer konfor lüks arasam honda accordu satıp buna binmezdim yani evo da görünüş olarak sana güzeldir bana görede punto. bence zaten önemli olan severek binip begenerek almak. benim hoşuma gitmedi ise deil evo ferraride getirsen içim sinerek ben o arabaya binmem. sözün özü kendi gözüne hoş gelen kendin beğenerek bindiğin araç zevk veriyor ben punto derim sen evo beğenirsin

19. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Yasemin ŞENŞATIR
    JASMINE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Arizona Bej
    Plaka
    35 EF 585
    Edilen teşekkür: 4817

Alıntı demon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öyle demeyin aslında tartıştığımız konu güzel. Yarın bir gün sıfır araba almaya karar versem kendi adıma Yeni kasa Fiesta ve Evo arasında kalırdım. Kesin Evo diyemiyorum yani. Sırf dış dizaynından dolayı.

KAtılıyorum Fırat. Bende yarin sıfır bir araba almaya kalksam GP bulamayacağıma göre Bravo alırım çok daha iyi olur. Ancak farklı bir markada düşünmem.

Fırat Serhat
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı JASMINE Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    KAtılıyorum Fırat. Bende yarin sıfır bir araba almaya kalksam GP bulamayacağıma göre Bravo alırım çok daha iyi olur. Ancak farklı bir markada düşünmem.
    Rakamsal olarak imkan varsa tabiki neden olmasın. Bravo güzel bir araba. Ama kendi segmentinde ve o paralara daha çok alternatifte mevcut.

Burhan Evo kötü bir dizayna sahip değil. Ama GP' den sonra dış tasarım olarak bana çok cazibeli gelmiyor işte. İç dizaynı Bravo' ya benzetilerek çok güzel bir hal almış. Ama işte keşke dışı GP olsaymış. Tadından yenmezdi. Yarın gidip şu Evoya tekrar iyice bir bakayım. Bellmi olur : )) belki arabayı yenilemeye karar veririz.

He şuda var Ben GP çok alıştım. Kullanırken çok keyif alıyorum. Bana göre tek eksisi ses izolasyonu. Bundan inip başka arabaya binsem bu kadar keyif duyarmıyım bilmiyorum. İyice Fiat' cı oluyorum galiba : ))) Bu dördüncü Fiat arabam.

Selçuk Ç.
    starcraft - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 46

dış tasarım tartışmasız grande punto
    iç tasarım daha fonksiyonel olan evo
    keşke dış tasarımı değiştirmeden iç tasarım değişseydi

atmaca615
    Ziyaretçi atmaca615 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Öncelikle iç tasarımdada dış tasarımdada ben Grande Puntoyu Çok daha iyi buluyorum özellkle dijital klimalı olanlarında klima bölümü evo nun klimasına göre daha karizmatik bir havası var ayrıca daha geniş bir görüş açısı aynı zamanda daha geniş bir hareket alanına sahip ancak punto evo nun dışında olsun içine olsun insanın gözünü çok yoran çok boğan çizgiler hakim örnek vermek gerekirse ön tampon sis farları çok ufaltılmış sinyaller abuk bir yerde ve tampon biçimi çok yanlış dış kısımdan bana kalırsa grande punto 10 üzerinden 10 alır benden iç kısıma gelincede en az 10 üzerinden 7 derim işçilik ve malzeme kalitesini göz önünde bulundurmazsak eğer biraz daha kaliteli bir malzeme kullanılabilirdi ama evo yu grande punto dan daha gelişmiş ve güzel bulmuyorum işin açıkcası...

24. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Fırat Serhat
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Yarın gidip Evoya iyice alıcı gözü ile bakacam kafaya taktım : )) Bu arada Yeni kasa Fiesta kullanan varmı ? Nasıldır

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Evo nun güzel bir araç olduğu kesin.Ancak ben sadece Evonun gösterge tablosunu alıp kendi aracıma monte etmek isterdim.İki aracı karşılaştırınca -eskiden de belirtmiş olduğum gibi- Evo lehine en önemli fark gösterge tablosu...

Hüseyin Özden
    ozdkay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 71

Alıntı demon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yarın gidip Evoya iyice alıcı gözü ile bakacam kafaya taktım : )) Bu arada Yeni kasa Fiesta kullanan varmı ? Nasıldır
    gösterge paneli, konsol çok şık. arka taraf boy mesafesi kısa. uzun boylu biri arkada otururken rahatsız olur birazda dar. bagajı eski kasasından daha hacimli. yere sağlam basıyo virajlarda baya iyi. donanımlı titanyum paketine bindim yok yok içinde. mercekli far, hız kontolü, kendiliğinden kapanan yan aynalar vs vs. herhalde en kötü tarafı eski 1.4 tdci 68 bg lik motoru koymaları. (farklı motor seçenekleri illaki vardır ama neden bu motoru koyarlar anlamam.) bu motoruda az çok biliyorum uzun ömürlü değil çok yağ eksiltğinini farklı fiestalarda gördüm

izlenimlerim bunlar

Sayfa 3/6 İlkİlk 123456 SonSon