18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: Rodaj- Sıfır Evo Dualogic

Halit BEBEK
    nerhal61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON
    Edilen teşekkür: 257

Standart Rodaj- Sıfır Evo Dualogic

Arkadaşalr,

Yarın nasipse aracımı alacağım. Malumunuz sıfır araç ve eskilerden kalma tabir, motorun rodajı ile ilgili ne yapmam gerekli? Otomatik oldugu icin aracı yüksek devirlere ancak manuele alarak yapabilecğim. Nelere dikkat etmem gerekli...

Kulaktan dolma bildiklerim şunlar;
    -Sürekli sabit hızda gitmemek
    -Çok üst devirlere çıkmamak
    -Motoru çok da öldürecek alt devirlerde seyretmemek

Yorumlarınızı bekliyorum

Gp gp
    Ya Hep Ya Hiç. KaGaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 819

Uygun hız uygun vites belli bir kmye gelene kadar 3,000 devirleri geçmemek lazım aynı şekilde 60 km hızda 5, vitestete gitmemek lazım

Arabayı zorlamadan sakin bir kullanım seyretmek lazım..Birde imkanınız varsa 1000 km den sonra araç bi uzun yol yapsın...

Buarada arabanız hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanız dileğiyle..

Halit BEBEK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON

Alıntı KaGaN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Buarada arabanız hayırlı olsun kazasız belasız kullanmanız dileğiyle..
    Teşekkürler..Ben de o düşüncedeyim....Tatil ise sabırsızlıkla bekleniyor kendileri

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

irfan öz
    taipen71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 36

Benim bildiğim rodaj artık fabrikada yapılıyor kullanma klavuzunda zaten gerekli uyarılar yapılıyor

Hakan CAN
    taneren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 190

hayırlı olsun,aynı araca sahibiz,
    ben alalı 2 ay oldu daha 700 km deyim,rodaj konusunu bende araştırmıştım
    genel olarak bana söylenen aracı devirli kullanmam,vites geçişlerini 3000 devir civarında yapmamdı ve motor açmanında olmadığını söylediler.
    en son adana-mersin arası otobanda kullandım,gidiş te 110-120 km ortalama hız,dönüşte ise 150 km ye kadar çıktım.motor gayet verimli ve rahat çalışıyordu.

sana tavsiyem ilk 500-1000 km arası motora fazla yüklenme normal devrinde kullan sonra arakadaşlarında dediği gibi bi uzun yol yap.
    kazasız belasız kullanman dileğiyle.

Hakan CAN
    taneren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 190

birde ayrıca,aracını teslim almadan boya koruma yaptırmanı öneririm,malum önümüz yaz.
    ben kısmetse yarın servise bırakacam,kampanya falan varmış,100 tl ye yapacaklar.
    krom eşik çıtası ve bağaj kapağı alt çıtasıda takılacak.90 tl de onlar.

zafer yılmaz
    zyilmaz90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    34 EY 2476
    Edilen teşekkür: 71

İlk Önce Hayırlı Olsun Demek İStiyorum Aynı Arabayı Bizde Kısmetse Alacagız Siparişi Verdik. Aynı Şeyi Bizde Sorduk Bayideki Eleman Gerek Yok ÖYle Bişeye Zaten Arabalar Fabrikadan Cıktıkdan Sonra Herşeyi Test Ediliyor DEdi ama Ne Kadar Tanıdıgada Sorsam Hepside Motoru Aç Diyo Dualogic'in Manueli İnş Güzeldir ya Debriyajsız Manuel Araç Sürücez ^^Ah ah Bide Direksiyondan Kumandası Olsaydı vitesin Tadından Yenmezdi yıh yıh yıh ^^

irfan öz
    taipen71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 36

Alıntı zyilmaz90 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk Önce Hayırlı Olsun Demek İStiyorum Aynı Arabayı Bizde Kısmetse Alacagız Siparişi Verdik. Aynı Şeyi Bizde Sorduk Bayideki Eleman Gerek Yok ÖYle Bişeye Zaten Arabalar Fabrikadan Cıktıkdan Sonra Herşeyi Test Ediliyor DEdi ama Ne Kadar Tanıdıgada Sorsam Hepside Motoru Aç Diyo Dualogic'in Manueli İnş Güzeldir ya Debriyajsız Manuel Araç Sürücez ^^Ah ah Bide Direksiyondan Kumandası Olsaydı vitesin Tadından Yenmezdi yıh yıh yıh ^^
    İnan manueli kullanmak aklına gelmiyor

Gp gp
    Ya Hep Ya Hiç. KaGaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 819

Alıntı zyilmaz90 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dualogic vitesi manuel olarak bir yokuşlarda ihtiyaç duyarsınız heralde onun haricinde aklınıza bile gelmez otomatik vitesin keyfi ayrı cidden bizim bu normal vitesler hammallıktan başka birşey değil

Birde öle yarışalrdaki gibi olduğunu falan sanmayın sakın vitesi çek geri araba uçsun falan motoru ortada sonuçta

Ben honda accord 2,0 kullandım triptonik otomatikten çıkar manuele geçir vitesi küçült arabayı yapıştır kapatsın gitsin gerçekten inanlımaz bir zevk özellikle otobanda

zafer yılmaz
    zyilmaz90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Evo Siyah
    Plaka
    34 EY 2476
    Edilen teşekkür: 71

Tabi Kide Öyle bir Düşüncemiz Yok 77 Beygir Araçla Kapılşmam Milletle Bende s40 2.0 T Sürdüm Otomatik ama Sport Düğmesiyle İdare Ettik Abi O Neydi ya Otobanda Gidiyorum Baktım ARabalar üstüme üstüme cok Hızlı Geliyor Bi baktım ibre 140 Gösterio

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

her ne kadar günümüz motorları artık fabrikada üretim aşamasında rodaj zamanı tamamlanıyor olsada kullandığımız makinalar bir çok demir parçasından meydana gelmekte
    bu parçalar motor çalıştırıldığı andan itibaren senkronize bir biçimde birbirine sürtünerek çalışmakta ve bu sürtünme sırasında birbirlerine alışmakta aynı zamanda kol yatakları
    kol yatak burçları ana yataklar birbirine alışmaktadır
    bu alışma döneminde en verimli ve mantıklı kullanım her şartta motorunuza aşırı yüklenmeden ne çok fazla devir çevirerek nede çok az devirde kullanarak motora
    güç bindirmeden km ler ilerledikçe yüklenerek ilk 5000 km civarında kullanmanız
    ileriki uzun km ler boyunca size fayda sağlayacaktır

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

İbrahim Öğretmen yanında Albea Sole Prem.Plus
    Moderatör ibrahim06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 1131

Bence her zaman arabayı devrinde kullanmak lazım. ilk 500'de de.50.000'de de.

Ertuğ Torun
    T-jet uzmani Romeo_er2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 GTR 52
    Edilen teşekkür: 1032

bi 2000-3000 km fln üst devire çıkma çok kesiciye fln girme yeter..sonra ver gitsin bol bol üst devir isteyen bi motor..yoksa sağır kalır..yakıtında yüksek kalır..
    06 GTR 52

-Crossfit-
    Forging Elite Fitness

Halit BEBEK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON

Alıntı taneren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birde ayrıca,aracını teslim almadan boya koruma yaptırmanı öneririm,malum önümüz yaz.
    ben kısmetse yarın servise bırakacam,kampanya falan varmış,100 tl ye yapacaklar.
    krom eşik çıtası ve bağaj kapağı alt çıtasıda takılacak.90 tl de onlar.
    Resimleri bekliyorum arkadaş...Krom eşik çıtası dedigin kapı içindekiler demi? Bagaj alt çıtası neresi?
    Ben en cok beyaz aracımda gri boyalı tamponları isterdim...

Halit BEBEK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON

Arkadaşlar yazdıklarınızı okdum. Çok teşekkürler..
    Şu sonucu cıkardım...Eco modu alt devirlerde seyrettiginden bu modda kullanmamak gerekli sanırım...Ne dersiniz? Peki eco acık olmadıgında dualogic nasıl vites atıyor?Eco da 2000 devirde vites attıgını yazıyordu arkadaşlar?

ali ....
    yolcu27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 214

Alıntı taneren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun,aynı araca sahibiz,
    ben alalı 2 ay oldu daha 700 km deyim,rodaj konusunu bende araştırmıştım
    genel olarak bana söylenen aracı devirli kullanmam,vites geçişlerini 3000 devir civarında yapmamdı ve motor açmanında olmadığını söylediler.
    en son adana-mersin arası otobanda kullandım,gidiş te 110-120 km ortalama hız,dönüşte ise 150 km ye kadar çıktım.motor gayet verimli ve rahat çalışıyordu.

sana tavsiyem ilk 500-1000 km arası motora fazla yüklenme normal devrinde kullan sonra arakadaşlarında dediği gibi bi uzun yol yap.
    kazasız belasız kullanman dileğiyle.
    bende 2 ay oldu niye 2200 km deyimmm fiata şikayet edeceğim sizi binmiyorlar araca diye motorlar yüksek hız istemeyen birisi için ideal bence. 120 130 ları fazla geçmemek lazım 3500 devire takabül ediyor genelde zaten

Arda BULUT
    ABNEW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 4298

Öncelikle modern araçlarda rodajın artık olmadığını belirtmek isterim.Gelişen teknolojiyle neredeyse sıfır hatayla ya da uyumsuzlukla üretilen motor için geçmişteki katı rodaj günümüzde uygulanmıyor,

Bunun dışındakileri zaten sen de belirtmişsin Halit.En önemlisi aracı 1000km-2000km boyunca maksimum performansta kullanmamak.Hızlanmayı, frenlemeyi, manevraları bu ilk km lerde daha sakin, yavaş yavaş yapmak,

Hayırlı olsun...

Halit BEBEK
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Evo Beyaz
    Plaka
    BIZEHERYERTRABZON

Arda kardeşim dün akşam aracı aldım ve ş.içinde 90ı bulabileceğim yerlerde gezindim. Manuelde de otomatikte de denedim. 4000 deviri nadiren gördüm. Çok çok kısa peryotlarda 5000i cevirdi...Onun dısında otomatik nerde vites atıyosa o sekilde kullandım...Motorun performansı gercekten güzel ve vites gecisleri tam otomatiklere cok benzer sekilde hissedilmiyor bile...
    Punto Evo 1.4 77BG Dynamic Dualogic BRC LPG (Önceki)

Astra 1.4 T 140BG Cosmo Manuel Benzinli