20 sonuçtan 1 ile 20 arası

Konu: Lpg montajı, garanti ve Birmot üçgeni

Mustafa Bardakçı
    javelinlivefire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Gri
    Edilen teşekkür: 23

Kızgın Lpg montajı, garanti ve Birmot üçgeni

Arkadaşlar sıkıntı çektiğim bir konu hakkında sizlerin görüş ve önerilerinize ihtiyacım var. Öncelikle konuyu kısaca özetleyeyim:
    Aralık ayında İzmir Birmottan, satış esnasında bana yardımcı olan elemanında yönlendirmesiyle 1.4 Fire Active Punto Evo satın aldım. Ocaktada teslim edildi. Aracın satışı esnasında ve sonrasında ihtiyaç duyduğum taktirde garanti dahilinde lpg montajı yapılıp yapılamayacağını sorduğumda bunun mümkün olduğunu söylediler. Bende bu sözlerine arkalarında Birmot ve Fiat güvencesi olması nedeniyle inandım. Geçtiğimiz günlerde lpg montajı yaptırmaya karar verdim. Bu amaçla servise gittiğimde garanti dahilinde bu işlemin gerçekleştirelemeyeceği beyan edildi. Bunun üzerine Birmot Merkeze ve Fiata mail attım. Cevapları farklı olmadı. Mümkün olamayacağını söylediler. Kısacası kandırıldım. Yasal süreci işletmeyi düşünüyorum. Farklı bir bakış açısı ile bakabilmek adına yorumlarınızı bekliyorum...Şimdiden teşekkürler.

Muslum Kaymak
    Ticari İşletme Sahibi 06kaymak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    06 MCZ 24
    Edilen teşekkür: 1014

sizin adınıza üzüldüm... yetkili servislerde lpg montajı gp ler için yapılmıyor...
    TÜRKİYE,ATATÜRK Ü ALLAH A BORÇLUSUN.GERİ KALAN HERŞEYİ DE ATATÜRK E......
    SIZ ULKENIN SEREFINI KORUYUN...O SIZIN GELECEGINIZI KORUR..!!!!

3. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

sevgili mustafa keşke bunu aracı almaya karar verdiğinde forumdada bir konu açıp sorsaydın bir çok arkadaşımız sana bunun mümkün olmayacağını söylerdi
    eğer gerçekten seni bu şekilde kandırdıysalar bu onların ayıbı fakat gerçektende lpg garanti dahilinde uygulanamıyor
    aslında bunu ne bize ne servise sormadan aracın garanti belgesindeki gerekli ve bu konuyla ilgili maddeleri inceleseydin anlayabilirdin
    senin adına üzüldüm yasal süreç içinse söyleyeceğim şey sen haksız çıkarsın sebebi ise elinde bu sana söylenen taahüt ile ilgili bir yazılı evrak belge veya teminat olmaması
    sonuçta bir servis elemanının ağzından çıktı diye fiat bu konuda garanti vermez
    geçmiş olsun kardeşim

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

Mustafa Bardakçı
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Gri

Coşkun kardeşim öncelikle teşekkürler,maalesef olay aynen anlattığım gibi hatta detaylardan bahsetmedim. Konu ile ilgili satış danışmanı ile görüştüğümde bana "sana araç satsam ne olur satmasam ne olur. Bundan benim kazancım ne olacak ki?" dedi. Gülermisin, ağlarmısın. Fiat müşteri hizmetlerinde ki bayanda senin dediğin gibi "elinizde bunu ispatlayacak bir belgeniz var mı?" dedi. Tabii ki yok ama hakkımı aramamın da bir engeli yok sanırım. Sadece Birmot gibi bir firmaya ve çalıştırdığı personele olan güvenime yanıyorum.

6. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Ümit Coşkun TURUCA
    Emekli Moderatör GP COSKUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 6069

Alıntı javelinfire Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Coşkun kardeşim öncelikle teşekkürler,maalesef olay aynen anlattığım gibi hatta detaylardan bahsetmedim. Konu ile ilgili satış danışmanı ile görüştüğümde bana "sana araç satsam ne olur satmasam ne olur. Bundan benim kazancım ne olacak ki?" dedi. Gülermisin, ağlarmısın. Fiat müşteri hizmetlerinde ki bayanda senin dediğin gibi "elinizde bunu ispatlayacak bir belgeniz var mı?" dedi. Tabii ki yok ama hakkımı aramamın da bir engeli yok sanırım. Sadece Birmot gibi bir firmaya ve çalıştırdığı personele olan güvenime yanıyorum.

düştüğün üzücü durumu gayet iyi anlıyorum ama işte objektif bakarsak
    ispat gerekli bana sorarsan boşuna kendini heba edersin
    hakkınıda sonuna kadar arayabilirsin tabi bu senin en doğal hakkın ama
    maalesef türkiyede kanunlarda ve yasalarda o kadar çok boşluk varki herkes bunu en iyi şekilde değerlendiriyor
    olanda senin benim gibi vatandaşa oluyor
    tekrar geçmiş olsun diyorum kardeşim

Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum ; )

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Gp gp
    Ya Hep Ya Hiç. KaGaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 819

Dava açmanız en tabii hakkınız.Ama mahkeme soyut şeylere değil somut belgelerle hareket eder..Dava açsanız dahi olumlu sonuçlancağını sanmıyorum.Sadece size maddi külfet getirecektir..

Yanlız o satış danışmanını yada servis elamanını size bunu kim söylediyse yetkili bir kişiye bunu iletin onun cezası verilecektir..

10. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Bardakçı
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Gri

Kağan Hocam haklısınız ve ilginiz için teşekkürler. Mahkemeler soyut şeylerle hareket edemez ama çoğu zaman. Mesala görgü tanıklarının beyanları aydınlatacı olabilir. Nitekim, haklılığımı ispatlayabileceğim farklı somut yöntemler de var. Gerçi öncelikle başlangıcı Tüketici Hakem Heyetleri ile yapmak istiyorum. Sonraki adım mahkeme olacak...

12. Bu mesaj için teşekkür edenler:

murat demir
    jakabo_ank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    06 KB 1150
    Edilen teşekkür: 89

siz genede bu tüketici heyetine pek itibar etmeyin. iki kere işim düştü farklı konularda buralara ikisindede olumlu bir neticeyi bırakın olumlu bir yaklaşım dahi göremedim.

14. Bu mesaj için teşekkür edenler:

yagiz efe
    yagiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 2

ben izmir poyraz servisi ile kendi aracım için görüştüğümde bana verdikleri cevap eğer fiat nın tavsiye ettiği lpg taktırırsan garanti bozulmazmış. bana öle dediler. tavsiye ettikleri lpg de BRC imiş. eğer benide kandırmadıysalar tabi )

bora turan
    PuNtOmAnİa !! tempesty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    06 BE 8308
    Edilen teşekkür: 820

Ben sorduğumda bana ''biz montaj yapmıyoruz ama siz isterseniz dışarıda başka bir yere montaj yaptırabilirsiniz tabi ve motorunuz garanti dışı kalır'' demişlerdi..Aynen de öyle oldu Ama eğer size satış sırasında serviste montaj yapılıyo dedilerse elbette kandırmışlar..

17. Bu mesaj için teşekkür edenler:

SERDAR UZUNCA
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. PNT 34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 34

LPG nizi hiç düşünmeden taktırın..
    ve güle güle aracınızı kullanın..
    LPG nin yaratacağı sorunlar haricinde aracınıza her türlü garantiyi sağlayacaklardır...
    benim aracım LPG li ve 2 nciye garantiyi uzattığım halde sorun çıkan kronik problemlerin hepsi servisim tarafından değiştirildi..
    benzine vereceğiniz 2 sene süresince fazladan paralar emin olun daha çok tutacak...

Yeni Linea Urban 1.3 95 hp Ahmet Bülbül
    abulbul08 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Artvin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 495

Satış temsilcilerinin herzamanki kurnazlığı
    Aracı alana kadar her şey evet
    Aldıktan sonra olmaz

20. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mustafa Bardakçı
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Gri

Yağız kardeş Poyrazın size söylediklerinin aynısını birmot da bana demişti. Demekki bu abiler bilinçli ya da bilinçsiz bir şekilde bizleri yanlış yönlendirdiler.

Diğer yorum yapan arkadaşlara da tekrar teşekkürler. İster yaptıkları kurnazlık olsun ister dolandırıcılık. Bu işin peşini bırakma niyetinde değilim. Ama eninde sonunda ister garanti dahilinde ister dışında aracıma lpg taktıracağım sanırım.

Kemal Atalay AR
    atalayx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Beyaz
    Plaka
    35 UE
    Edilen teşekkür: 262

banada bornova serviste garanti ile takılacağını söylüyorlardı.brc takacaklarmış ve garanti bozulmacakmışmış.sevgiler (garanti bitsin kafa rahat olsun diyorum)

ali ....
    yolcu27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 214

3 yıl içerisnde kaç kişi motordan kaynaklanan bir sorun yaşamıştır acaba? eger ki motor harici sorunlar garantide devam ediyorsa taktırmayı düşünmüyor degilim(çok kararsızım). millet 8 9 yıl karadüzen tüplerle sorun yasamıyor biz son sistem teknolojide yasarmıyız acaba
    Konu yolcu27 tarafından (25/02/2010 Saat 09:53 ) değiştirilmiştir.

Mustafa Bardakçı
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Evo Gri

Ali kardeş benim için sorun motorun arızalanıp arızalanması değil aslında. Evet, sorun çıkarsa ciddi maddi külfetleri olabilir ama düşük bir ihtimal. Benim takıldığım konu adamların bu meseleyi ali cengiz oyunu ile bir satışı kolaylaştırma tekniği haline getirmiş olmaları. Ki bu durumda insanları bile bile aldatıyorlar.
    Şimdi şöyle düşünün ben benzinli punto evo değil de benzinli linea almış olsaydım. Hem lpg montajını fiat servisleri kanalıyla yaptırabiliyordum hem de fiatın vermiş olduğu 3 yıllık garanti bozulmuyordu. Peki neden puntolara izin verilmiyor? Bana açıklanan, Punto ve Bravolar Fiat için prestij araçları olması Tamam buna da katılayım ama neden iş bu aşamaya geldiğinde bilgi sahibi olabiliyorum da satışı yapan elemanlar bu konuda beni uyarmıyor?

Hakan Onur
    narkoz30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 1020

motor enjecksiyon sistemi haricinde aracınız garantidedir korkmadan montaj yaptırabilirsiniz linealar da garanti var ancak puntolara üvey evlat muamelesi çekiyorlar lpg garantisi verilmeyecek yada en son verilecek araçlar fiatta bravo olacaktır aynı motoru kullanmasına ragmen bu ilginç şark kurnazlığını niye yapıyorlar anlamam
    Ayrıca kandırıldığınız için üzüldüm gidin size bu hatayı yapan kişi ile muhattap olun yanınıza da haydar ı almayı unutmayaın bence tam dayaklık bu eleman.

26. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Serdar Y
    usermm1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 169

satış elemanı bunu soylediğini kabul ediyorsa fiatın garantiyi vermesi lazım. çünkü o eleman fiatı temsil ediyor. neticede sende ona göre almışsın. ayrıca eleman "benim ne kazancım var" demiş ama bildiğim kadarıyla prim alıyorlar.

benim arabayı alırken birmot/zkuyu'da yaşadığım olayı anımsadım;
    ben kırmızı ve otomatik vites istiyordum. ordaki satış elemanı ellerinde siyah olduğunu, şuanda başka bayilerde de gözükmediğini ama gözükünce beni arıyacağını söyledi. 2-3 gün sonra aradı fırat otoda gözüktüğünü ve o aracı bana ayarlayacağını söyledi. bende kalktım birmota gittim ve kaparoyu verdim. daha sonra fırat otoyla konuştuğunu ama aracı vermediklerini söyledi(önce sormuyor beni ayağına kadar yoruyor). o yüzden ellerindeki siyahı verelim, ne farkeder gibisinden birşey dedi. bende şakamı yapıyorsun dedim ve kaparomu geri istedim. arabayı eşimin üzerine alıcaktım ve kaparoyu verirken makbuza eşimin adını yazdırmıştım. adam bana demesinmi eşinizi getirin iade için imza atsın. dedim arkadaşım parayı demin ben sana vermedimmi. sanki arabanın ruhsatı çıktıda üstünde eşimin adı yazıyor. tartışıp paramı alıp ordan ayrıldım ve birmotun satış bölümünü kimseye tavsiye etmiyorum.
    Konu usermm1 tarafından (27/02/2010 Saat 14:03 ) değiştirilmiştir.
    Dünyada bir tane dahi çocuk mutsuz olduğu sürece, büyük icatlar ve ilerlemeler yoktur. A.Einstein

28. Bu mesaj için teşekkür edenler:

29. 27/02/2010, 13:54

ali ....
    yolcu27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Gaziantep
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 214

Alıntı javelinfire Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ali kardeş benim için sorun motorun arızalanıp arızalanması değil aslında. Evet, sorun çıkarsa ciddi maddi külfetleri olabilir ama düşük bir ihtimal. Benim takıldığım konu adamların bu meseleyi ali cengiz oyunu ile bir satışı kolaylaştırma tekniği haline getirmiş olmaları. Ki bu durumda insanları bile bile aldatıyorlar.
    Şimdi şöyle düşünün ben benzinli punto evo değil de benzinli linea almış olsaydım. Hem lpg montajını fiat servisleri kanalıyla yaptırabiliyordum hem de fiatın vermiş olduğu 3 yıllık garanti bozulmuyordu. Peki neden puntolara izin verilmiyor? Bana açıklanan, Punto ve Bravolar Fiat için prestij araçları olması Tamam buna da katılayım ama neden iş bu aşamaya geldiğinde bilgi sahibi olabiliyorum da satışı yapan elemanlar bu konuda beni uyarmıyor?
    ben tamamiyle sana hak veriyorum ki herkes hak veriyor. bu kolay kolay sindirilecek bir durum değil, alalen dolandırıcılık bence, o satış elemanını yanına alıp bence bayii müdürü ile konusun hiç yoktan o servisten garantinin devam etmesini saglamaya calısın derim ben. bu garanti olayı benimde canımı cok sıkıyor lpg dönüşümü düşünen birisi olarak.

31. Bu mesaj için teşekkür edenler:

SERDAR UZUNCA
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. PNT 34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 34

LPG dönüşümünü düşünen arkadaşlar geçirdikleri her günün pişmanlığını yaşayacaklardır.. garantim bozulur mu diye endişe etmeden ve gün kaybetmeden taktırın...bende ilk taktırdığımda öyle düşünüyordum ama servise gittiğiniz zaman kim ruhsatınıza açıp baktı bu güne kadar dönüşümünüzü yaptırın ve havaya attığınız paranızı bir an önce durdurun arkadaşlar..pişman olacaksınızdır muhakkak...ama önceden benzine verdiğiniz paralara emin olun