Sayfa 6/7 İlkİlk ... 234567 SonSon
124 sonuçtan 101 ile 120 arası

Konu: City (Servo Motoru)Arızası lütfen okumadan konu açmayınız..

Zynl krcn
    ZAK1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34
    Edilen teşekkür: 1924

[QUOTE=MURAT34;505513]
    Alıntı ylcndmn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sakın sakın! kronik oldugunu kabul ettilerse, konus kayıt tutsun. iş kabul kagıdı versin sana... ondan sonra ara müşteri hizmetlerini... kronik problemli parçanın tum sorumlululgunu alıyor fiat[/QUOTE

aradım adamlar dönüş yaptı %10 nu size %90sı bize ait dedi dana ne yapayım kaç kere arıyayım anlamadım inan ya!!!!
    Arkadasım sıkayetvar.com a yaz,netten tüketıcı derneklerı var (hatta bırısının web sayfasında bır cok arzalı aracı degıstırdıklerını yazıyorlar ), sanayı tıcaret bakanlıgı tuketıcı korumaya yaz, bulundugun ildekı ilce kaymakamlıgında tuketıcı hakem heyetıne gıdip bır dılekce ıle sıkayetını yazılı olarak belırt bıraz beklersın ama hakkını ara sen bugun %10 odersın bakarlar ıyı mıllet oduyor bunu %15 yapalım derler sonra ıhale ıyıce bıze kalır %10 alsınlar dıye kosarız pesınden fıatın.Zamanında ucretsız yapıyorlardı sımdı % 10 mu oldu yapılan araclarada fatura vermemısler mıllet hakkını aramasın dıye.
    Hatta sunu yap foumda arastırma yap ucretsız degısen aracların plaka ve kullanıcılarını dılekcene ekle bu arac shıpları ıle gorus telefonlarını al bu kısılerıde sahıt olarak goster
    Ucretsız yaptıranlara belge-fatura vermıyorlarmıs fıat ıstemedıklerı ıcın bundan dolayı hak aramanın önunu kapatıyorlar mutlaka fatura belge al servısten.

Bıraz uyanıklık yap soyle ceptelefonundan ara fıatı durumu anlat fıat evet bu kronık bır sorunderse (fabrıkasyon-uretım hatası )olay bıtmıstır senın ıcın bu telefon gorusmesınıde cepten yap hatta telefon konusmasını kaydet yazdıgın dılekceyede ekle kronık oldugunu kabul edıyorlar ama ucret ıstıyorlar dıye.Su anda sanayı bak yenı kanunlar cıkardı tuketıcı ıcın
    Konu ZAK1980 tarafından (17/04/2011 Saat 15:11 ) değiştirilmiştir.
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

Zynl krcn
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34

2006 dan berı bu sorunu yasıyoruz ama bır arpa boyu yol alamadık forum olarak bu arada 2010 model evolardada sıkıntı devam edıyor beyler cıty arızası veren arac var garantıden degısmıs.
    2006-2010 yılına dek garantısı bıtmıs ve ücretsız olarak yapılmıs yuzlerce arac var ama ne hıkmetse bırısıde cıkıp benım faturam var garantısı bıttıgı halde ıyı nıyetten ucretsız yapıldı alın sıze kanıt dıyen Allahın br kulu yok tamam bazı arkadaslara fatura verılmemıs ama faturasını alıpta kendı kosesıne cekılenlere sıtemım sadecee 1 kısıdedemı fatura yok acaba
    Zeynel KARACAN

"Allah bir ülkeye yardım etmek isterse, onun elinden tutmak isterse başına Mustafa Kemal gibi lider getirir"

Zynl krcn
    Nereden
    Antalya
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    07ÜJİ34

Arkadaslar sımdı 2009 yılında garantısı bıtmıs ve uzun ugraslar sonucu ücretsız olarak degısımı saglamıs Hamdi Alp Doğ bey ile bır telefon gorusmesı yaptım kendısının arac plakası 06 ASB 57 dır.
    Dediğm gibi kendisi bayagı ugrastım ama sonunda yaptırdım ucretsız dedi ve kendısının dediği aynen şu ''TÜM DÜNYADA CITY MOTORLAR HATA VERIYOR BUNDAN DOLAYI TÜM DÜNYADA CİTY MOTORLAR ÖMÜRBOYU GARANTILIYMIS .''Fiyat Türkiye sadece bu sekılde %10-%20 %100 para istiyormus.Kendısıne ücretsız yapıldıgınıa daır belge verılmıs fakat aradan uzun sure gecmesınden dolayı belgeri bulamam dedı galıba aracıda satmıs
    Zeynel KARACAN

MURAT ÖZÇELİK
    MURAT34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34FAR04
    Edilen teşekkür: 58

pazartesi yada salı günü parça gelecek denildi bu ücreti vermem mantıklı gelmiyor arkdaşlar da öle diyor burda?

MURAT ÖZÇELİK
    MURAT34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Plaka
    34FAR04
    Edilen teşekkür: 58

Alıntı ylcndmn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhabalar,

benim 2. el aldıgım 2006 model puntodada 50000 kmden sonra city modunda problem oluştu. 55000 deyken servise goturdum. Araç garanti kapsamı dısında ve 33000 kmde servise gelmiş son olarak...

hiç bir ücret ödemeden parça degiştirildi. henüz bir hafta oldu ve benzer durumda olanınız var ise FIAT'ın iyi niyet kapsamında bu parçayı degiştirdigini bilin istedim.
    yardımcı olurmusun kocaelinde hangi fiat bayisi bu ben efsaneyi aradım böle bir işlem yok denildi...

Mehmet Merih ÖDEMİŞ
    merzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 21

Konuyu hortlayacagim, yeni bir konu acmak istemedim. Esim sabah okulun onune aracini parketmis. Oglen cikacakken anahtari kontaga sokmus, anahtar dönmemiş. Bir turlu araci calistiramamis. Yanindaki arkadasi da guvenlik amacli direksiyon kilitmesi oldugunu soylemis ve kontakla direksiyonu ayni anda cevirise aracin calisacagini soylemis. Oyle yapinca arac calismis. Eger kontagi kapattiktan sonra direksiyonu cevirirsen direksiyon kendini kilitliyormus hirsizliktan korumak icin. Gercekten boyle birsey var mi yoksa city arizasi ellerimden mi öpüyor?

Sent from my Nexus 5 using

mahmut kurt
    makko58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Elazığ
    Rengi
    Evo Siyah
    Edilen teşekkür: 45

Alıntı merzel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuyu hortlayacagim, yeni bir konu acmak istemedim. Esim sabah okulun onune aracini parketmis. Oglen cikacakken anahtari kontaga sokmus, anahtar dönmemiş. Bir turlu araci calistiramamis. Yanindaki arkadasi da guvenlik amacli direksiyon kilitmesi oldugunu soylemis ve kontakla direksiyonu ayni anda cevirise aracin calisacagini soylemis. Oyle yapinca arac calismis. Eger kontagi kapattiktan sonra direksiyonu cevirirsen direksiyon kendini kilitliyormus hirsizliktan korumak icin. Gercekten boyle birsey var mi yoksa city arizasi ellerimden mi öpüyor?

yok dostum city filan değil direksiyon kilidi normal yani bazen forumda çok gezmek havadan nem kaptırıyor bizim gibi amatörler için

8. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Mehmet Merih ÖDEMİŞ
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı makko58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok dostum city filan değil direksiyon kilidi normal yani bazen forumda çok gezmek havadan nem kaptırıyor bizim gibi amatörler için
    İcime su serptin hocam. Bi ara telaslandim. Direksiyondan da sag sola donuslerde cit cit diye ses gelince.

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

kusura bakma ama ti ye mi alıyon anlayamadım...Bu sadece puntoya özel birşey değil..Yeni birşeyde değil..Çoğu araçta var olan birşey..

Mehmet Merih ÖDEMİŞ
    Nereden
    İzmir
    Rengi
    Yok

Alıntı fotobelit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kusura bakma ama ti ye mi alıyon anlayamadım...Bu sadece puntoya özel birşey değil..[/QUOTE]
    Yok hocam, bilmedigimden sordum. Oyle bir niyetim yoktu.

Cemil Şen
    fotobelit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 859

Yok hocam, bilmedigimden sordum. Oyle bir niyetim yoktu.

Tamam ozaman hocam..Lastikler düz vaziyette olunca kontak kapattıktan sonra anahtarıda çıkartığınızda çok hafif bile çevirseniz direksiyon kitlenir..Açmak içinde kontak hafif çevrilip aynı anda direksiyon saola veya sağa çevirlir..

13. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sercan YILMAZ
    kitanotr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kırklareli
    Rengi
    Bravo Lav Kırmızı
    Edilen teşekkür: 51

ya arkadaşlar bu city arızası bravolarda neden hiç yok.bravo forum sitesinde bugüne kadar hiç city arızası yaşayan okumadım.

ozgur ozgur
    diesel81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Edilen teşekkür: 1

Standart red edildi

bende 2007 punto var. servise gittim şase numarasından sorgulattılar. sonuç olumsuz çıktı. sonra müşteri hizmetlerini aradım. 2-3 gün içinde haber verilir dedi. aradılar biz karşılayamıyoruz dendi!!!

seyit kahraman
    syt42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Rengi
    Evo Kirmizi
    Edilen teşekkür: 6

Standart ücretsiz değişim yapılacak inşallah :)

Arkadaşlar 2010 model 1.4 punto evo aldım. direksiyon arızası verdi. burada konu ile ilgili araştırmalarda servise gidin diyen herkesten Allah razı olsun. bugün gittim ve 2500 tl civarı masraf olan bu parça değişimini ÜCRETSİZ yapacaklar . parçayı sipariş verdiler. birkaç güne arayacaklar inşallah. Sakın servise gidip danışmadan ustalara gidip boş masraf etmeyin...

Mehmet Arslan
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Arslan81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bilecik
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

Standart Cevap: City (Servo Motoru)Arızası lütfen okumadan konu açmayınız..

Arkadaşlar sanım konuya ultra hort olacak ama, yaklaşık 5 ay önce aldığım (https://forum.grandepuntotr.com/tani...ocu-oldum.html) aracımda Direksiyon arıza ışığı yanmaya ve direksiyon sertleşmeye başladı.
    Forumdaki ilgili birçok konuyu okudum, sonunda bu konuyu gördüm ve Eskişehir Birmot'u aradım randevu aldım ve bilgi istedim "kronik arıza olduğu için fabrikaya bildireceğiz ama, servis bağlılığınız gibi bazı etkenler var, % kaçını karşılar bilemem" dedi. Bu kadar sene sonra hala karşılar mı? Emin değilim. Bilgi olsun diye sonucu buraya eklemeyi düşünüyorum. Yarın (24.02.2021'de) randevu aldım.
    Konu Arslan81 tarafından (23/02/2021 Saat 08:52 ) değiştirilmiştir.

Mahmut Girginer
    MahmutGirginer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Yok
    Plaka
    34CVK301
    Edilen teşekkür: 29

Alıntı Arslan81 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sanım konuya ultra hort olacak ama, yaklaşık 5 ay önce aldığım (https://forum.grandepuntotr.com/tani...ocu-oldum.html) aracımda Direksiyon arıza ışığı yanmaya ve direksiyon sertleşmeye başladı.
    Forumdaki ilgili birçok konuyu okudum, sonunda bu konuyu gördüm ve Eskişehir Birmot'u aradım randevu aldım ve bilgi istedim "kronik arıza olduğu için fabrikaya bildireceğiz ama, servis bağlılığınız gibi bazı etkenler var, % kaçını karşılar bilemem" dedi. Bu kadar sene sonra hala karşılar mı? Emin değilim. Bilgi olsun diye sonucu buraya eklemeyi düşünüyorum. Yarın (24.02.2021'de) randevu aldım.
    Öncelikle geçmiş olsun. Normal şartlar altında servisin size "gelin aracınızı test edip sorunu kesinleştirelim. Eğer city kaynaklı bir arıza varsa ücretsiz değişimini yapalım" demesi lazım. İyi niyetli ve müşteri odaklı olanı bu.
    Servis bağlılığı olması lazım, yüzde kaçını karşılar diyorsa sizden para talep edecekler.

Israrcı olun. Sorun üretim hatalı bir parçadan kaynaklanıyor. Aracın kullanımını ve hayati tehlike arz ediyor bu arıza.
    Bu sebeple daha önce aracınızda hiç bu parça değişimi olmamış ise size ücretsiz yardım etmeleri gerekir.

Benden %60 indirim ile birlikte 5 bin tl ye yakın para istediler. Tüketici mahkemesine taşıdım konuyu.
    bu hususla alakalı bilirkişi raporu da var.

Konu ile ilgili aşağıya bıraktığım linkte benim tarafımdan yazılan yazıları ve süreci görebilirsiniz.

https://forum.grandepuntotr.com/city...z-degisim.html

mesut nmlky
    gpmesud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Granit Gri
    Edilen teşekkür: 65

belki girişte bi kaç kişiyi vurursanız ayaklarından karşılarlar korkup sadfdasf. saka bi yana aracınızın yasından dolayı karşılamaz büyük ihtimalle fakat umutlanmadan deneyin bence.

Mehmet Arslan
    Kurallara uymadığı için forumdan uzaklaştırılmıştır. Arslan81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bilecik
    Rengi
    Yok

Alıntı MahmutGirginer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun. Normal şartlar altında servisin size "gelin aracınızı test edip sorunu kesinleştirelim. Eğer city kaynaklı bir arıza varsa ücretsiz değişimini yapalım" demesi lazım. İyi niyetli ve müşteri odaklı olanı bu.
    Servis bağlılığı olması lazım, yüzde kaçını karşılar diyorsa sizden para talep edecekler.

Israrcı olun. Sorun üretim hatalı bir parçadan kaynaklanıyor. Aracın kullanımını ve hayati tehlike arz ediyor bu arıza.
    Bu sebeple daha önce aracınızda hiç bu parça değişimi olmamış ise size ücretsiz yardım etmeleri gerekir.

Benden %60 indirim ile birlikte 5 bin tl ye yakın para istediler. Tüketici mahkemesine taşıdım konuyu.
    bu hususla alakalı bilirkişi raporu da var.

Konu ile ilgili aşağıya bıraktığım linkte benim tarafımdan yazılan yazıları ve süreci görebilirsiniz.

https://forum.grandepuntotr.com/city...z-degisim.html
    Teşekkür ederim kardeşim, size de geçmiş olsun. Takipteyim

Mehmet Arslan
    Nereden
    Bilecik
    Rengi
    Yok

Alıntı gpmesud Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    belki girişte bi kaç kişiyi vurursanız ayaklarından karşılarlar korkup sadfdasf. saka bi yana aracınızın yasından dolayı karşılamaz büyük ihtimalle fakat umutlanmadan deneyin bence.
    🤣🤣🤣 Maalesef haklısınız.

Mehmet Arslan
    Nereden
    Bilecik
    Rengi
    Yok

Gülermisin? Ağlarmısın? Bilgisayar testinden City motoru arızalı çıktı, "motorun komplesinin değişmesi gerekiyor fakat parça Fiat'ın depolarında bulunmuyor, tamamen kaldırmış" yanıtını aldım.

Sayfa 6/7 İlkİlk ... 234567 SonSon