Sayfa 3/7 İlkİlk 1234567 SonSon
124 sonuçtan 41 ile 60 arası

Konu: City (Servo Motoru)Arızası lütfen okumadan konu açmayınız..

Erkan Karakan
    SpyHunter33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 732

işin ilginci o gün iki kere olan arıza halen tekrarlanmadı.... Ve hiç bir hata koduda araçta okunamadı acaba yazılımsal olarak bir kararsızlığa mı düştü araç ?
    Artık Fiorinolu

Erkan Karakan
    SpyHunter33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mersin
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 732

Arkadaşlar az önce kullanıcı el kitabını okudum da daha öncede dediğim gibi araçta bir hata kodu okunamıyordu ve el kitabın da diyor ki

DiKKAT Direksiyon park manevraIanndan
    sonra sertlesebilir. Bu normaldir ve
    motorun asırı ısınmasını önleyen bir
    sistemden 'kaynaklanır. Herhangi bir
    bakım gerektirmez. Elektrik desteklı
    direksiyon otomobilin bir sonraki
    kullanılısında normal calısmasına geri
    döner. '"

Ne dersiniz ???
    Artık Fiorinolu

Serdar Y
    usermm1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Egzotik Kırmızı
    Edilen teşekkür: 169

belli ki servislere talimat gelmiş; bu kronik arızadır, garanti bitse bile, aracın servis bakımları eksik olsa bile servoyu değişin diye. ama servisler ne diyor; önce yok diyor sonra sıkıştırınca aracı bakıma sokun, ordan 100-200tl nasiplenelim şöyle moralimiz bir yerine gelsin, o gazla servoyu hallederiz!! çok ayıp birşey. servonun işçiliğini fabrikadan alıcak zaten.
    Dünyada bir tane dahi çocuk mutsuz olduğu sürece, büyük icatlar ve ilerlemeler yoktur. A.Einstein

4. Bu mesaj için teşekkür edenler:

ahmet özdemir
    mebahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 3

Merhaba arkadaşlar

Bu forumun katkısı ile city arızası hakında yapıcı bilgiler edindim. 2005 model 1.3 punto aracımın city arızası nedeni ile müşteri hizmetlerine başvurdum. Akabinde ücretsiz olarak sorun giderildi. Daha önce bakımları serviste yapılmamasına rağmen herhangi bir sorun yaşanmadı.
    Bilgilendirmeleri sebebiyle forum üyelerine teşekkürler

6. Bu mesajı için 3 kişi mebahmet'ye teşekkür etti:

Ertan GÜNDOĞDU
    Slow Down brabus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Plaka
    34 ED 0455
    Edilen teşekkür: 230

Ahmet Bey, ben de aynı şekilde bu konulardaki tüm mesajları okudum. 2006 aracım henüz city sorunu yaşamamış ama yaşarsa garantisi bitmiş olsa bile sizin gibi Müşteri Hizmetleri üzerinden bu işlemi yaptırabileceğimi bilmek insanın içini çok rahatlatıyor.

Alıntı mebahmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar

Bu forumun katkısı ile city arızası hakında yapıcı bilgiler edindim. 2005 model 1.3 punto aracımın city arızası nedeni ile müşteri hizmetlerine başvurdum. Akabinde ücretsiz olarak sorun giderildi. Daha önce bakımları serviste yapılmamasına rağmen herhangi bir sorun yaşanmadı.
    Bilgilendirmeleri sebebiyle forum üyelerine teşekkürler

İLKER Ç.
    ocean_1919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    26
    Edilen teşekkür: 197

2006 model aracımın city motoru bugün Eskişehir Birmotta değişti. Teşekkürler Eskişehir Birmot. Yetkili servis bakımlarınız eksik olmasın arkadaşlar.

9. Bu mesaj için teşekkür edenler:

Sertaç Ankay
    ankay2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Beyaz
    Edilen teşekkür: 10

merhaba arkadaşlar, aracım Fiat Panda 2004 model(Garantisi yok - sürekli yetkili servis bakımlı)
    city sorunu sebebi ile servo motor değişti. Servo motor ücretini Fiat karşıladı, ancak benden işçilik ücreti olarak 150TL alındı? İşçilik ücretini de Fiat'ın karşılaması gerekmiyor mu?

Eser HÜNER Emekli Moderatör
    Scottie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Derin Mavi
    Plaka
    26 ABS
    Edilen teşekkür: 3581

bu herhangi bir arıza değilki. servo motoru karşılayan fiat işçiliğinide karşılaması gerekiyor. yaptırmadan önce sorsaydınız ve tekrar müşteri hizmetleri ile irtibata geçmiş olsaydınız iyi olurdu. bu parayı ödemek zorunda kalmazdınız.

Sertaç Sertaç
    smartmavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Rock Siyah
    Edilen teşekkür: 445

Arkadaşalar bu arızanın en kesin teşhisi nasıl konur?

benim direksiyon kendi kendine dönmüyor ama arada b,rden sertleşip yumşayabiliyor.

Şuan amortisör takozlarım arızalı, ses yapıyor. Onları aldım değiştireceğim. Acaba sertlik takozlarla mı yoksa city motoruyla mı alakalı çok merak ediyorum doğrusu.

ÖMER EREN
    Ceday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Eskişehir
    Rengi
    Titanyum Gri
    Edilen teşekkür: 43

Alıntı ocean_1919 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2006 model aracımın city motoru bugün Eskişehir Birmotta değişti. Teşekkürler Eskişehir Birmot. Yetkili servis bakımlarınız eksik olmasın arkadaşlar.
    Valla içime su serptin ilker benimde garantim bitti eskişehir birmotun sorun yaratmamasına sevindim.

Ender İYİDİKER
    E_N_D_E_R_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İstanbul
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    34 EN*707
    Edilen teşekkür: 128

Herkes için yeterli bir açıklama olmasını ümit ediyorum. umarım herkes bunu okur ve konu kapanır.
    teşekkürler.
    BİR HAYATIN VAR VE SEN ONU EN İYİ BİR ŞEKİLDE YAŞAMALISIN...!!! EndeR

Faruk Bilgin
    frç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bursa
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    16
    Edilen teşekkür: 92

Arkadaşlar direksiyon ağırlaşması nedeni ile cuma günü servise gittim ve city arızası dendi.Araç 2006 model ve garanti olmadığı için servis değiştirmek istemedi.Müşteri hizmetlerini arayarak durumu anlattım ve gelen cevap karşılığında bugün banoto da city arızam garanti kapsamına alınarak ücretsiz değiştirildi.Sadece aracın 40000 bakımı gelmişti.Onu yaptırarak servo motor değişimi garantiden değiştirildi.City problemi olanlara duyurulur...
    PUNTODAN SONRA PUNTO..!

Mustafa Atam
    atom43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kütahya
    Rengi
    Orleans Mavi
    Plaka
    43DD903
    Edilen teşekkür: 107

bendende takur tukur ses yapıyor zararı yokda zevkine değiştireyim bagri ileride sıkıntı yaratmasın =)

17. 22/08/2010, 04:57

alp karakaşlı
    kayralp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 0

herkese merhabalar..

ikinci el 2007 model bir punto almayı düşünüyorum.. hatta arabayı buldum bile.. ama bu city mode arızasını duyduktan sonra tereddüte kapıldım.. aracın sahibini arayıp konuştum direksiyon henüz değiştirilmemiş ve bir sorun yokmuş..
    benim korkum araba hareket halindeyken direksiyon bozulursa ne olacak? bu riske girmek istemediğim için şu an sağlam olsa bile gidip serviste değiştirme şansım var mı sizce?

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

bbrh kkk
    burhankutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Titanyum Gri
    Plaka
    46***60
    Edilen teşekkür: 306

kullanıyoruz hiç bi sorunda çıkmadı ona kaldıysa tüm araçlarda var tehlike yolda düşüp ölürsünde yürürken eğer cebinden gideceği varsa olacağı varsa olur zaten sıfırda alsan bunuda alsan

ORÇUN ÇABUK
    aŞK 3 HaRF BMW WiSTaRiA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2431

Alıntı kayralp Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    herkese merhabalar..

ikinci el 2007 model bir punto almayı düşünüyorum.. hatta arabayı buldum bile.. ama bu city mode arızasını duyduktan sonra tereddüte kapıldım.. aracın sahibini arayıp konuştum direksiyon henüz değiştirilmemiş ve bir sorun yokmuş..
    benim korkum araba hareket halindeyken direksiyon bozulursa ne olacak? bu riske girmek istemediğim için şu an sağlam olsa bile gidip serviste değiştirme şansım var mı sizce?

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..
    İlk önce aramıza hoşgeldin alp kardeşim... Tanışma bölümünde kendini bir tanıtsaydın seni daha iyi tanırdık...

Şimdi soruna gelelim; city motoru alacağın arabada hiç değişmediyse ve şuanda herhangi bir problem gayet güzel ama ilerde sorun yaşarsan ve city motoru değiştirme mecburiyetin doğarsa FIAT bunu zaten ücretsiz değiştiriyor çünkü grandelerin kronik hastalığından dolayı ama şunuda belirteyim alacağın araç kaç model? 2006 ise alacağın araba ozaman garantiden nezaman bozulursa bozulsun servisler ücretsiz değiştirir...

21. Bu mesaj için teşekkür edenler:

alp karakaşlı
    kayralp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Rengi
    Yok

Alıntı burhankutlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kullanıyoruz hiç bi sorunda çıkmadı ona kaldıysa tüm araçlarda var tehlike yolda düşüp ölürsünde yürürken eğer cebinden gideceği varsa olacağı varsa olur zaten sıfırda alsan bunuda alsan
    burhan kardeşim teşekkürler öncelikle.. forumda bi çok kişinin başına gelmiş o yüzden bile bile lades gibi olsun da istemiyorum endişem bundan sadece..

Alıntı WiSTaRiA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk önce aramıza hoşgeldin alp kardeşim... Tanışma bölümünde kendini bir tanıtsaydın seni daha iyi tanırdık...

Şimdi soruna gelelim; city motoru alacağın arabada hiç değişmediyse ve şuanda herhangi bir problem gayet güzel ama ilerde sorun yaşarsan ve city motoru değiştirme mecburiyetin doğarsa FIAT bunu zaten ücretsiz değiştiriyor çünkü grandelerin kronik hastalığından dolayı ama şunuda belirteyim alacağın araç kaç model? 2006 ise alacağın araba ozaman garantiden nezaman bozulursa bozulsun servisler ücretsiz değiştirir...
    orçun kardeşime de teşekkürler.. haklısın acemiliğime verin açtım topiği tanışma bölümüne

benim asıl korkum hareket halinde böyle bir arızayla karşılaşabilir miyim yoksa önceden bu sıkıntılar kendini belli eder mi? bu arızanın bi kazaya sebebiyet vermesini istemiyorum çünkü..

ORÇUN ÇABUK
    aŞK 3 HaRF BMW WiSTaRiA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tekirdağ
    Rengi
    Yok
    Edilen teşekkür: 2431

Herhangi bir kazaya sebebiyet vermez alp abi merak etme... City motoru arızası kendini belli eder zamanla abicim...

Teşekkürler tanışma bölümüne konuyu açtığın için alp abi...

mustafa doğan
    aklima - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Malatya
    Rengi
    Bolero Kırmızı
    Plaka
    44au683

arkadaşlar merhabalr aranıza yeni katıldım. 29.09.2010 itibariyle 2005 model punto aldım araç 08.10.2010 günü direksiyon arıza ışığı yanarak direksiyon sertleştti. aracı malatya oto ya götürdüm. servisteki arkadaşa durumu anlattım aracı 10 gün önce ekspertiz raporu almak için servise getirdiğimi aracın makineye bağlandığı ve bir sorun olmadığının söylendiğini ifade ettim ve kullanıcı hatası yapmadığımı özellikle belirttim.
    servisteki arkadaş bunun kronik bir sıkıntı olduğunu ve değiştirilmesi gerektiğini söyleyerek 2000 TL ye yakın bir fiyat çıkardılar. tabi ki bende ki şaşkınlığı anlıyorsunuzdur. daha yeni aldığınız arabanın 2000 tl masraf açması pekte iyi olmuyor hani. bir düşüneyim diyerek servisten ayrıldım. sonra internette araştırmalar yaptım ve punto forum sitesini buldum burdan da aynı sorunu yaşayan arkadaşları görünce (özellikle ücretsiz değişim yaptıklarını öğrendiğim zaman) hemen müşteri hizmetlerini aradım. çıkan bayan bilgilerimi alarak tekrar döneceklerini bildirdiler. sabırsızlıkla cevaplarını bekliyorum. umarım ücretsiz değişimi kabul ederler. dönerlerse bildireceğim. burdan yardımcı olan bütün arkadaşlara teşekkürler.

Mehmet Alp
    faithless1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Adana
    Rengi
    Vals Mavi
    Edilen teşekkür: 43

geçmiş olsun bende de aynı sıkıntı vardı dün değiştirdiler

Sayfa 3/7 İlkİlk 1234567 SonSon